Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:





Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
6 sierpnia 2020
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY Zygmunt Jan Prusiński Aleksander kwaśniewski żyd forum dyskusyjne Prusiński - STRACH GROSSA NIE STRASZY? - LIST Z KANCELARII PREZYDENTA LECHA KACZYŃSKIEGO RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

Zygmunt Jan Prusiński

Dyrektor Biura Inicjatyw Społecznych Bożena Opioła
00-902 Warszawa, ul. Wiejska 10

e-mail:
listy@prezydent.pl
fax. (022) 695-22-38

Bis-060-3(6)/08

Warszawa, 11 lutego 2008 r.

Pan Zygmunt Jan Prusiński,

Szanowny Panie, po zapoznaniu się z treścią Pana listu z 25 stycznia br. pragnę poinformować, że zdaniem Kancelarii Prezydenta książka Jana Tomasza Grossa ”Strach” powinna stać się obiektem rzetelnej analizy historyków.

Prezydent przyjął do wiadomości opinie znawców tematu, którzy podkreślili, że książka J. T. Grossa w swoich wnioskach zawiera zbyt dużo uogólnień i daleko idących uproszczeń. Jakkolwiek emocje wywołane przez wspomnianą pozycję mogą mieć także charakter skrajnie negatywny, Prezydent Lech Kaczyński stoi na stanowisku, że jej odbiór powinien pozostać w sferze swobodnej publicznej debaty wśród specjalistów.

Jednocześnie, odnosząc się do Pańskiej prośby w kwestii uznania p. J. T. Grossa za persona non grata, chciałbym przypomnieć, że w stosunku do obywatela polskiego takie praktyki są niedozwolone.

Z poważaniem,
Bożena Opioła

Szanowna Pani Dyrektor,

List z Kancelarii Prezydenta otrzymałem w dniu 14 lutego 2008 r.

Kopertę z zawartością o tak bogatej treści w korespondencji nosiłem przy sobie, nie wiem dlaczego, ale chciałem sobie coś udowodnić, i w pewnym momencie wyrosła roślinka i, rośnie, dojrzewa, a tytuł mojej książki jeszcze nie napisanej ma tytuł „Kto broni Polaków w kraju”? No bo kto ? Pytanie zasadnicze, co się właściwie broni ? Mój ojciec Ś.p. Lucjan Prusiński bronił Polski – wówczas mieszkaliśmy w Otwocku koło Warszawy, przy ulicy Matejki 3. – i za to siedział kilkakrotnie w więzieniach jako więzień polityczny w latach 50-tych ! Ale mój ojciec nie atakował tak jak Jan T. Gross Polaków, o nie, a wręcz ich bronił, bo o co chodziło w tym zdaniu, cytuję: „Precz z komunizmem niech żyje Polska”!!!

Czy mając tylko tyle w tym zdaniu bohaterstwa, tak, bohaterstwa, bo w pojedynkę, bez żadnej grupy czy armii zbrojnej, jako dziecko, ja, (rocznik 1948) słyszałem i widziałem, co UB-ecja czyniła z moim ojcem; tego się nie zapomina... A tu przyjeżdża sobie fircyk z konopią w buzi z USA i strzela jak Alosza z armaty i wali na strony, i nic..., jest gloryfikowany, choć pomawia ducha winny Naród Polski. Akurat pochodzę z tej rodziny od strony mojej matki Krystyny Sowińskiej, że dwie starsze jej siostry Helena i Wanda ratowały od śmierci żydów w Parysowie koło Pilawy. Ryzykowały, a jednak – i co ? I co panie Gross ? Naubliżałeś moim ciotkom za to że ratowały twoich pobratyńców żydów, a przecież ryzykowały własne życie i życie całej Rodziny Sowińskich !

Nie wiem, kto bardziej nie wierzy; czy żydzi Polakom czy Polacy żydom. W „Życiu Warszawy” opracowano coś takiego, że tylko 27 procent Polaków byłoby na takie sąsiedztwo otwarte. Pani Barbara Mazur z Woli wyjaśniła trafnie: „ – Bo to taka tradycja”. A Jan Kasprzak z Wilanowa: „ – Bo nigdy nie wiadomo, czego się po nich spodziewać”. – Spodziewać ? Same dobre rzeczy. Jan T. Gross jest trafnym przykładem, jak można się na Polakach ślizgać... „Rzeczpospolita” już obliczyła, że dochód z książki „Strach” wyniesie 5 milionów dolarów !!!

Pani Dyrektor Opioła, mając takich obrońców (można kłamstwem dojść do nieba)..., czyż nie tak ? A wystarczyło w dniu 27 lutego 2008 roku (we środę) „Był taki dzień – 27 lutego” obejrzeć w TVP materiał filmowy o wspaniałych Polakach. Szkoda, że tak późno, bo o godzinie 2:35. Czy to nie jest jakaś zaraza idiotyzmów ?! Miast w godzinach po „Wiadomościach” no to wtedy, kiedy większość śpi.

PRUSIŃSKI NIE WYGONI GROSSA

Ustka. Wczoraj komisja kultury usteckiej Rady Miasta stwierdziła, że nie będzie zajmowała się propozycją nadania pisarzowi Tomaszowi Grossowi miana persony on grata. Uznania Grossa przez miasto za osobę niepożądaną domagał się ustecki poeta Zygmunt Prusiński.

Usteccy radni podjęli decyzję jednogłośnie po zapoznaniu się z opinią prawników. Wynika z niej, że Rada Miasta nie ma podstaw prawnych dla wiążącego uznania osoby fizycznej za personę non grata na terenie swoich granic administracyjnych. Brak jest w obowiązujących przepisach normy upoważniającej radę do podjęcia rozstrzygnięcia w takiej sprawie. Co więcej uznanie danej osoby za niepożądaną na terenie kraju, jak również zobowiązanie jej w określonych sytuacjach do jego opuszczenia leży w gestii innych organów administracji publicznej. Miano osoby persona non grata można nadać tylko człowiekowi, który nie ma polskiego obywatelstwa.

O uznanie Tomasza Grossa, autora książki „Strach” (przedstawiającej przykłady mordowania po wojnie Żydów przez Polaków) domagał się w ubiegłym tygodniu od władz Ustki poeta Zygmunt Prusiński. Mężczyzna twierdził, że książka Grossa obraża wszystkich Polaków.
(MAP)
Głos Pomorza,
Wydarzenia, środa 20 lutego 2008, str. 5.

* * *

Co z tego w ogóle wynika ? Nic. Ale wiem teraz jedno, że wszyscy, ale to wszyscy, którzy nie lubią Polaków, którzy nienawidzą Polaków mogą pisać o nas ile mają sił (w swoim adwersaryzmie)!

Zatem do piór panowie !

Tylko sprawdźcie, czy macie polskie obywatelstwo...

29 lutego 2008 r.


*********************************************

Wybrane z twórczości Z. J. Prusińskiego:

DZIENNIK Z WESOŁEGO MIASTECZKA... nie tylko Ustki

O ALKOHOLIKACH – POLITYKACH SŁÓW KILKA W POEZJI

W KSIĘSTWIE ALEKSANDRA KWAŚNIEWSKIEGO

NIE ZAWSZE SCHODY PROWADZĄ DO NIEBA - ku pamięci Olusia K...

TOWARZYSZE TĘSKNIĄ ZA POCHODAMI

"Chłopy do roboty, towarzysze do muzeum”

PRZYGODA INTELEKTUALNA Z PREZESEM ZLP Krzysztofem Gąsiorowskim

PIONIERSKI MARSZ MISTRZA .... Junga
INTELIGENCJA ZAWIESZONA O BRZEG NUTY

ZAĆMIENIE ZAWSZE PRZYCHODZI BEZ PUKANIA

Motto: Polacy to stado baranów - powiedział Adam Michnik w australijskiej telewizji - A TO TEN, OD BARANÓW!

LIST OTWARTY DO JANA TOMASZA GROSSA ! Dlaczego Polacy nie wygonili Żydów z Polski? Teraz pokutują za ten błąd historyczny...

Literatura faktu - POLSKI NIE MA, JEST ZA TO „OSTEN-ISRAEL”!

dyktator Saddam Husain został powieszony - czas osądzić naszego dyktatora Wojciecha Jaruzelskiego

Władysław Frasyniuk, Wojciech Olejniczak i ubecka Służba Bezpieczeństwa - felietony

z cyklu polskie sprawy - ŚWIĘCI APOSTOŁOWIE, A NARÓD NA BOSAKA Z TORBAMI...

Lech Wałęsa NAUCZYCIEL SPOD PARASOLA BEZPIEKI

CZY PRASA W POLSCE JEST WOLNA?

 ROZTAŃCZONE  BAŁWOCHWALSTWO 
Błazny i judasze
"Chłopy do roboty, towarzysze do muzeum” 
LIST OTWARTY - PONAGLENIE!  Prezydencie III RP!  
POUCZENIE PREZYDENTA. 
 Do mediów w kraju i za granica...
LIST OTWARTY DO SENATORA STEFANA NIESIOŁOWSKIEGO
POTYCZKI W ŚWIECIE LITERACKIM NA EMIGRACJI

WIERSZEM DO JANA PAWŁA II Zygmunt Jan Prusiński
OJCIEC KSIĘŻYCA I GWIAZD - Jan Paweł II WIELKI - Zygmunt Jan Prusiński

Zygmunt Jan Prusiński... tak trochę z jego twórczości żyjącej niespokojną codziennością...

Zygmunt Jan Prusiński... jest taki patriotyczny, nieustraszony, walczący poeta...

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Projekt ustawy o ujawnieniu pochodzenia narodowościowego osób pełniących funkcje publiczne

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Małgorzata Madziar, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński i sympatycy SOPO

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.