Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
3 sierpnia 2020
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY Zygmunt Jan Prusiński dlaczego Polską rządzą żydzi forum dyskusyjne dla inteligentnych Czesław Miłosz Prusiński - SKRZYDŁA SZYJĄ IKAROM...

Zygmunt Jan Prusiński

Prawica net http://www.prawica.net/node/4592 drukuje temat pt. „Historia wokół Jacka Kuronia”, krótki tekst. Nie omieszkałem zapisać swoje spostrzeżenia, w ogóle leży mi na sercu prawda – która jest deptana także w XXI wieku. Moja riposta jest następująca, z tytułem żeby było poważnie.

W PRL-u „oni” ogłupili wszystkich, prócz targowiczan

Nie ma Polaka, który by nie uwierzył ich mowom i ich działaniom. Szybko przekonaliśmy się, iż „robotnik” dla nich był tylko (maskotką polityczną) i, tarczą. Komu zatem wierzyć ? Czy tym, którzy od urodzenia mają wciąż te same rodowe nazwiska – chodzi mi o mężczyzn – czy tym wierzyć, którzy swoich nazwisk się wyzbyli, wstydzą się swoich byłych nazwisk. – Dlaczego musieli je zmienić ? – Jaki to był powód ? Dla przykładu podam dwie osoby, znane: Aleksander Fiut i Bronisław Wildstein; Fiut został Fiutem a Wildstein został Wildsteinem... A mógłby pierwszy być, Bałtycki, a drugi, Karpacki. Można byłoby też zmienić fizjonomię, taką maseczkę plastyczną, i proszę, był żydem a teraz jest... Aborygenem ! No czy to nie jest piękne i na pewno piękniejsze od pierwszej twarzy. Sam bym się ożenił z taką Australijką – Aborygenką, mój Boże !

Wracam do tematu, bo zszedłem na biały piasek... Ja rozumiem agenta z NKWD tow. Bieruta Bolesława, bo cholernie musiał nabawić się kompleksów przez to, bo jego prawdziwe nazwisko było: ROTENSCHWANZ ! Po literacku to „czerwony ogon” a potocznie, „czerwony k***s”. Rozumiem też przestępcę z SLD ze Starachowic; bidulek miał nazwisko „Jagiełła”, to zamienił na Jagiełło, i teraz może być we więzieniu... królem ! (Artykuł ten pisałem 10 września 2006 r.), jak wiadomo tow. „król Jagiełło” Andrzej wyszedł z więzienia.

Niedawno się widziałem w lipcu w Ustce z drugim jąkałą po Adasiu Michniku – też skurczybyk zmienił nazwisko, z domu Szechter, więc ten drugi jąkała to Jan Lityński, (wielopartyjny samiec), także zmienił nazwisko, z domu Leman. To są baby nie chłopy... Spojrzałem na niego jak na Stracha na Wróble – bo był tak niechlujnie ubrany, a marynarka to jakby po starszym bracie. – I to ma być poseł, polityk, demokrata ? Gdybym go nie poznał z fizjonomii, to bym pomyślał że z nędzarzem mam do czynienia, który po śmietnikach chodzi. Był wówczas ze swoją świtą, wymieszanym towarzystwem. Rzuciłem mu trochę ogryzkowej prawdy, co myślę o zdradzie polskiej „Solidarności”. Pozdrawiam go robotniczą ręką, bo jestem z zawodu budowlańcem, zbrojarzem – betoniarzem.

A tak to nic nie jest w porządku, póki Polacy będą słabi we własnym kraju. Bo całą inicjatywę oddali swoim wrogom i okupantowi. Bałagan trwa...

Pozdrawiam EMIGRANTÓW !

Onegdaj sam nim byłem we Wiedniu, ale najpierw przez Obóz dla Uchodźców w Traiskirchen pod Wiedniem. Spędziłem blisko 13 lat w stolicy Austrii.

JĄKANIE JEST W MODZIE

Kurnik Sejmowy jest otwarty dla solistów.
Tam odbywają się same szlagiery.
– Odczuwasz to ?
Zniszczono już wszystko co Polską było,
co polskie było naprawdę.
Teraz odbywa się wzajemne jonczenie
i jąkalizm pospolity.
Słyszę pacierz kory na złamanej sośnie.
Kot usiadł i płacze – a to nie marzec...

Zygmunt Jan Prusiński
17.09.2006 – (niedziela)

Bałagan trwa w krzywym zwierciadle

Wszedłem na Google Groups pod hasłem „Rotenschwanz”, no i takie ciekawostki, bo Władysław Frasyniuk się gniewa że świat zna jego rodowe nazwisko. – Dlaczego się wstydzisz takiego ładnego nazwiska, Rotenschwanz ? Potocznie; „Czerwony k***s”! Władek, kobity ściskają uda jak tylko myślą o tym... W mordę, gdybym był żydem od razu bym przyjął to nazwisko, Rotenschwanz. Na nazwisku można zarobić miliony dolarów ! W świecie piszą o tobie Władek, że byłeś pseudo-opozycjonistą. Jako żyd zdradziłeś robotników, poszedłeś z szujami, czy to prawda jest, czy wszyscy oni kłamią ?

A powiedz mi, kto przywłaszczył pieniądze polskiej „Solidarności”? No, kto ukradł ? Powiedz Władek, pod którą jabłonką są ukryte ? My, robotnicy, nie pójdziemy po kasę, bo mamy honor ! Ale to trzeba wyjaśnić, kto się nimi podzielił ? – Czy wiesz Władek że ja po Wiedniu spacerowałem z puszkami i zbierałem dla „Solidarności” i KPN ?! Więc mam prawo jak najbardziej zapytać się, gdzie są te miliony zbierane na całym świecie przez emigrantów ? Może je ktoś niechcący zgubił na łączce w trakcie pikniku ? Władek, a może to nie żydzi a Polacy ukradli ? Wierzysz że Polacy, bo ja nie wierzę, Polaków by nie dopuścili do kasy; to i nawet nie jest po zawodowemu... A może świat Polonii nie wiedział że zbiera te pieniądze dla szeregowego Jaruzelskiego Wojciecha ! Myślisz Władek, że on mógł przywłaszczyć tę kasę ? A może twój szef wie, Lech Wałęsa ? No bo dziwi mnie że wszyscy byliście „goło-dupce”, a nagle bogacze z was ? Cholera, kapitalistami jesteście całą buzią ! A może twojemu szefowi i całemu Zarządowi „Solidarności” Jaruzelski pożyczył ? No tak dla kawału, niby wrogowie a w rzeczywistości przyjaciółmi jesteście. Widziałeś Władek jak twój kumpel Michnik całował się z Kiszczakiem ? Towarzysze lubili się całować. To taki był Klub Samców, kobitki w domu a wy w ekstra męskiej przyjaźni... Powiedz mi Władek, dlaczego Polaków nie było w Magdalence w czerwcu roku 1989 ? Podobno Polaków było trzech lub czterech. Co oni biedacy mogli zrobić dla Polski i Polaków ? Wy tak, taką liczebnością moglibyście wojnę światową wygrać. Powinniście wydać wojnę wszystkim kontynentom. Taka siła ! Taka wzorowa solidarność przy „okrągłym stole”, to się nazywa siła – siła przeciwko cywilizacjom.

CHOWAMY SIĘ W CISZY

Cmentarze przed nami, bo święto
zmarłych; tu nie ma podziałów..

Składamy pamięć, tę kontynuację
tak powszechną jak na co dzień chleb.

Ubieramy się pod kolor tego klimatu,
powaga jest tronem króla gór i ziemi.

Zbieramy małe kamyki szczęścia,
byśmy przeżyli następny rok...

Żyjemy – zawsze – pod prąd, skruchę
pieścimy w rękach wedle pieśni ciszy.

To my, naród na piaskach, modlimy się
za spokój zmarłych – którzy mają spokój !

Zygmunt Jan Prusiński
27.10.2005 – Ustka

(Wiersz ten został opublikowany na Litwie;
„Nasz Czas” 22/2005 [671] Wilno).

Moja twórczość na łamach: „Sowa” – magazyn europejski
we Frankfurcie

Jerzy Górzyński pod moim wierszem „Ten Krzyż ma imię”, poświęcony ks. Jerzemu Popiełuszce i pod moim felietonem pisze podając mój cytat:

„Panie Zygmuncie, poważną sprawą jest mówić prawdę, ale całą prawdę. Napisał Pan, że: „Dlaczego współczuję tym pokoleniom, choćby z mojego rocznika w dekadzie 1945 – 1955; to okres stalinizmu, okres zamordyzmu. Ale dlaczego ten komunistyczny stalinizm dotrwał aż do lat 80-tych”?

I to jest nieprawda. Stalinizm trwa w mentalności urzędników do dzisiaj, którzy posługują się nadal metodami Jakuba Bermana i Hilarego Minca. Poza tym metody legalnego bezprawia są bardziej finezyjne. Polecam rysunek Artura Gacparskiego, na którym wnuczek pyta dziadka: „jaka jest różnica między komunistami, a socjaldemokratami”? Na to dziadek: „wnuczku – komuniści strzelali prosto w łeb, a socjaldemokraci dręczą przez całe życie”.

Można zapytać retorycznie, co jest gorsze dla ofiary systemu”?

http://gurka.blox.pl/2006/12/msza-za-pomordowanych-w-stanie-wojennym-...

SKRZYDŁA SZYJĄ IKAROM

Zostawcie te krzywe lustra
zwierciadła też zostawcie,
nie ma nas w zapisie
głodnych zgłosek i samogłosek.

Wiercimy się nerwowo,
jak zły uczeń na ławie
oskarżonych bez przysięgi,
jesteśmy zmaglowani przez
zdolnych profesorów ze Wschodu.

„Profesor” Bartoszewski
płynie wciąż płynie bez wioseł...,
wiosna tuż tuż – trzeba otworzyć
okno i wyfrunąć na skrzydłach
Ikara prosto na Platformę Cudów!

Zygmunt Jan Prusiński
1.02.2008 - Ustka

ZŁAMANE PIÓRO POETY CZESŁAWA MIŁOSZA

******************************************************************
Wybrane z twórczości Z. J. Prusińskiego:

DZIENNIK Z WESOŁEGO MIASTECZKA... nie tylko Ustki
O ALKOHOLIKACH – POLITYKACH SŁÓW KILKA W POEZJI

W KSIĘSTWIE ALEKSANDRA KWAŚNIEWSKIEGO

NIE ZAWSZE SCHODY PROWADZĄ DO NIEBA - ku pamięci Olusia K...

TOWARZYSZE TĘSKNIĄ ZA POCHODAMI

"Chłopy do roboty, towarzysze do muzeum”

P
RZYGODA INTELEKTUALNA Z PREZESEM ZLP Krzysztofem Gąsiorowskim

PIONIERSKI MARSZ MISTRZA .... Junga

INTELIGENCJA ZAWIESZONA O BRZEG NUTY

ZAĆMIENIE ZAWSZE PRZYCHODZI BEZ PUKANIA

Motto:
Polacy to stado baranów - powiedział Adam Michnik w australijskiej telewizji - A TO TEN, OD BARANÓW!

LIST OTWARTY DO JANA TOMASZA GROSSA ! Dlaczego Polacy nie wygonili Żydów z Polski? Teraz pokutują za ten błąd historyczny...

Literatura faktu
-
POLSKI NIE MA, JEST ZA TO „OSTEN-ISRAEL”!
dyktator
Saddam Husain został powieszony - czas osądzić naszego dyktatora Wojciecha Jaruzelskiego

Władysław Frasyniuk, Wojciech Olejniczak i ubecka Służba Bezpieczeństwa - felietony

z cyklu polskie sprawy -
ŚWIĘCI APOSTOŁOWIE, A NARÓD NA BOSAKA Z TORBAMI...

Lech
Wałęsa NAUCZYCIEL SPOD PARASOLA BEZPIEKI
CZY PRASA W POLSCE JEST WOLNA?

ROZTAŃCZONE BAŁWOCHWALSTWO

Błazny i judasze

"Chłopy do roboty, towarzysze do muzeum”

LIST OTWARTY - PONAGLENIE! Prezydencie III RP!
POUCZENIE PREZYDENTA.
Do mediów w kraju i za granica...

LIST OTWARTY DO SENATORA STEFANA NIESIOŁOWSKIEGO

POTYCZKI W ŚWIECIE LITERACKIM NA EMIGRACJI

WIERSZEM DO JANA PAWŁA II Zygmunt Jan Prusiński
OJCIEC KSIĘŻYCA I GWIAZD - Jan Paweł II WIELKI - Zygmunt Jan Prusiński

Zygmunt Jan Prusiński... tak trochę z jego twórczości żyjącej niespokojną codziennością...

Zygmunt Jan Prusiński... jest taki patriotyczny, nieustraszony, walczący poeta...

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Projekt ustawy o ujawnieniu pochodzenia narodowościowego osób pełniących funkcje publiczne

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Małgorzata Madziar, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński i sympatycy SOPO

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.