Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
6 sierpnia 2020
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY Zygmunt Jan Prusiński dlaczego Polską rządzą żydzi forum dyskusyjne dla inteligentnych Czesław Miłosz Prusiński - MYŚLĘ, A JAK MYŚLĘ TO DOBRZE MYŚLĘ.

Zygmunt Jan Prusiński

Dziennik Cywilizatora z Prowincji
POLSKA ZJEDNOCZONA PARTIA SZCZERBATYCH !

Niedziela: 16 grudnia 2007 r.

Dlaczego nie, gdyby taka partia powstała. Same szczerbole, a tak. A co to, szczerbaty nie może założyć partii szczerbatych ? Zapewniam, 5 milionów szczerbatych to niesamowite. Więc proponuję ten Apel dla Szczerbatych. Czy chcecie, marzycie, pragniecie bym założył (w Waszym Imieniu) Polską Zjednoczoną Partię Szczerbatych /PZPS/ ?

Wiem że jesteście moi Rodacy czynni, ba, jesteście wrogami bierności. Waszą pracowitość, zaangażowanie, werbę, temperament, emocjonalność doceniam. Tylko z Wami iść przeciwko wiatrom po górach aż do ostatniego horyzontu. Jesteście przecież waleczni, odważni, mężni. Kochacie swoją Ojczyznę; „Za Naszą i Waszą”, zawsze, w dzień i w nocy umiemy obronić Polskę przed każdą zarazą.

Dlatego piszcie, czy chcecie żebym taką organizację utworzył – nie tylko dla Was, ale dla koniczynki, dla mlecza, dla ostu, dla wiewiórki, dla mewy, dla motylka, dla rosy, dla mgły, dla polnej drogi, dla kurzu, dla ciszy, dla krzyku, dla zakochanych, dla szczęśliwych i dla dentystów...?

Czekam na Wasze sygnały, opinie, propozycje.

DRZEWA TEŻ BYWAJĄ SAMOTNE

Środa: 19 grudnia 2007 r.

O co ci chodzi rycerzu „słodkich wód”?
Nie denerwuj drzew jak szumią,
Neil Sedaka czy Paul Anka rozśpiewa
każdy cud...

Przerywam, bo muszę wyjść z domu.
Ale (o szczerbatych będzie sporo)!

DO SZCZERBATYCH CZŁONKÓW I SYMPATYKÓW PZPS: POLSKIEJ ZJEDNOCZONEJ PARTII SZCZERBATYCH !

Środa: 26 grudnia 2007 r.

Legenda: Dlaczego stałeś się... szczerbaty ?

PRL – ludowe państwo, nie zwierzęce, całe szczęście !

I oto idzie biedaczek do dentysty, ale już z daleka przez szyby słyszy te maszyny, to brzęczenie, to zgrzytanie – i choć go ząb bolał, po prostu uciekł od drzwi dentysty. Ale jeśli poszedł i wytrzymał tę głośną maszynę i otrzymał on, ten wspomniany biedaczek białą plombę, to po jakimś czasie wypadła, znowu to samo i znowu plomba wypadła. A za trzecim razem dentysta rzecze: „Ząb do usunięcia”! Jedynie ołowiane plomby były trwałe, ale to była trucizna; truli nas dentyści w PRL-u !!! I tak gubiliśmy te zęby. A zastrzyki to jak dla koników... No było pięknie, romantycznie, sielankowo, folklorystycznie.

Pamiętam miałem 14 lat. Poszedłem do dentysty w Przychodni Zdrowia przy ulicy Armii Radzieckiej w Otwocku, tuż w sąsiedztwie teatru im. Stefana Jaracza, a za teatrem czerwona Rada Narodowa z towarzyszami – komunistami. Usiadłem na tym fotelu, a dentysta pyta się o co chodzi. Mówię że mam dziurawy ząb. Oglądnął fachowo i wnet same mądrości od niego wypłynęły: „Przyjdź jak będzie większa dziura, bo to jest dziurka”... Po latach będąc na emigracji politycznej we Wiedniu opowiedziałem tę historyjkę to wydarzenie swojemu osobistemu dentyście, nie mógł w to uwierzyć. Ta opowiastka, wręcz anegdota poszła w świat dentystów w Austrii.

A teraz Odezwa do Członków i Sympatyków PZPS:
Jeśli będziecie chodzić po ulicach i po domach, to zaglądajcie ludziom do gąb, bo mogą kłamać że są szczerbaci. Bez jednego zęba nie zapisywać na LISTĘ PZPS, minimum to od dwóch brakujących zębów. Dobrze by było żeby najwięcej zgłaszali się ci, którzy mają jedną szczękę – a gdyby byli i tacy co mają dwie sztuczne szczęki, to radość PARTII niesłychana. Bo Zarząd Polskiej Zjednoczonej Partii Szczerbatych będzie się „demokratycznie” wybierać tylko z tych kandydatów, którzy w ogóle zębów nie mają.

Przewodniczący KC PZPS – Zygmunt Jan Prusiński.

POLAKÓW DO UNII EUROPEJSKIEJ NAMAWIALI KRASNOLUDKI !

Sobota: 29 grudnia 2007 r.

Tak, był to: „Król” – prezydent tow. Kwaśniewski Olek I z domu...
„Dziadek” – ostatni pierwszy sekretarz Komitetu Centralnego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej tow. Rakowski Mieczysław z domu...
„Prawnik” – przewodnicząca rady miejskiej w Słupsku Anna Bogucka-Skowrońska.

Co oni tam nie mówili (na placu Zwycięstwa), jakie ładne bajeczki – przecież „krasnoludki” lubią bajeczki, a ja, w ogóle im nie wierząc napisałem taki wiersz:

Armia szczerbatych idzie na Unię

Inwazja – tylko dla wybranych
po złoty plew – i blef.
Wystarczy być bezzębnym,
z uśmiechem ukrytym
i jadowitym jak wąż.

Weźmiemy Unię jak dziewicę
przytulimy ją do serca.
Przy tym bardzo poważnie
zjednoczymy kończyny –
tak jak to się robi...
taki szybki numerek poznania.

To nic że nas znienawidzą,
nawet obarczą nas winą,
- Po co się pchacie
do cywilizacji,
tu nie ma dla was miejsca ?

I jak tu wierzyć pokusom,
tyle się mówiło o raju.
Armia szczerbatych
wzięła nadzieję,
i kilka flaszek na kaca !

Zygmunt Jan Prusiński
30.04.2004 – Ustka

NIEDOMOKRATYCZNE WYBORY NA PRZEWODNICZĄCEGO PZPS !

Sobota: 5 stycznia 2008 r.

Ze względu, że my, polscy szczerbaci nie wierzymy (w demokrację) w naszym „wesołym kraju”, teraz w V RP – według kolejności, VI RP będzie po następnych wyborach, jeśli w ogóle jakieś wybory będą ... Ja bym z nich zrezygnował, bo to nic nam narodowi te wybory nie dają, najwyżej stres, bezrobocie, drożyznę, głód, choroby !!!

Więc zapoznaję zainteresowanych sympatyków i członków, a zgłosiło się do PZPS 33 osoby – jak najbardziej szczerbaci, z Ustki, kraju i z zagranicy, że niedemokratycznie wybrano na przewodniczącego Polskiej Zjednoczonej Partii Szczerbatych Zygmunta Jana Prusińskiego z Ustki !

Wybory na Lidera PZPS odbyły się w dniu 1 stycznia 2008 roku w Sali Koncertowej w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. – Podarowany ten obiekt był od Ojca Narodów towarzysza Stalina Józefa. Media zaproszone były tylko polskie, żadne tam typu tzw. „po polsku”, bo im nie wierzymy; to są same kłamczuchy, szkoda pieniądze wydawać na te wrogie Polsce gazety.

Jako lider Polskiej Zjednoczonej Partii Szczerbatych, zapraszam z całego świata Polaków w poczet naszej partii, zapewniam że to jest Narodowa Partia Polaków Słowian.

A teraz zasady i regulamin:
Żeby być członkiem PZPS, trzeba być minimum bez dwóch zębów – bez jednego zęba można być sympatykiem. Wszelkie pytania i o Program PZPS proszę pisać na Forum Ustka w dziale Polityka www.ustka.pl

Na każde pytanie odpowiem, nawet jeśli będzie złośliwe, ironiczne czy nielogiczne.

Przewodniczący KC PZPS – Zygmunt Jan Prusiński.

OPOWIEM NASTĘPNĄ HISTORIĘ

Niedziela: 6 stycznia 2008 r.

Dlaczego nie może być człowiek bez jednego zęba członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Szczerbatych ?

Onegdaj na emigracji musiałem usunąć górną dwójkę po lewej stronie. Idealnie pasowało, żeby w tym miejscu umocować papierosa. Człowiek mógł sobie spokojnie palić i rozmawiać, na przykład o tańczących dziewczynach nago ale tylko o poranku. Na tle wschodzącego słońca taki widok jest bardzo pożądany.

Na przykład jestem pewny, Jan Himilsbach, kamieniarz, pisarz, scenarzysta, aktor (zmarł 11 listopada 1988 roku), no jakie sobie wybrał odejście, w Święto Narodowe 11 Listopada !!! Więc z Janem popiłem na pewnej imprezie literackiej, towarzyszyli nam, krytyk w poezji Konstanty Pieńkosz, krytyk literacki w prozie Roman Romanowski i poeta Roman Śliwonik. Było to w moim hotelowym pokoiku. Wtedy właśnie zobaczyłem pierwszy raz jak Jan pije wódeczkę. Najpierw tak elegancko, z gracją wyjął górną szczękę, potem dolną szczękę, położył obok na stoliku – a ja spojrzawszy na nie, to mi się zdawało że te szczęki śmiały się same z siebie – i wziąwszy szklaneczkę z nalewką wypił także elegancko. Polubiłem go, za to że jest taki otwarty, swój chłop.

Gdyby dzisiaj żył Jan Himilsbach, wierzę że od razu zapisałby się do tej Partii Szczerbatych ! Wyobraźcie sobie: 5 Milionów Szczerbatych w Polsce i wszyscy są Członkami Polskiej Zjednoczonej Partii Szczerbatych !!!!! To niesamowite ! Zasiadamy w Kurniku Sejmowym, zasiadamy w Senacie – Prawdziwy Rząd Polski tylko ze Szczerbatych; nie ma tam żadnego „krasnoludka” który nie umie wymawiać po polsku „r” krótko, tylko robi takie coś; „rrr” – a powinno być jedno „r”, ale to zostawmy, mamy u siebie samych Polaków i wszystkie mniejszości narodowe które nam Polakom nie przeszkadzają żyć i rządzić swoim krajem.

Mamy polskie sądy, mamy polskie szpitale, mamy polskie szkoły i uczelnie, mamy polskie stadiony, mamy polską telewizję i radio, mamy polski przemysł, mamy polską prasę, mamy polskie rolnictwo, mamy polską kulturę, itd. itd.

Bo co polskie jest piękne, uczciwe, szlachetne, wartościowe, rodzinne.

ZDROWY NARÓD !?

Niedziela: 13 stycznia 2008 r.

Nie wierzę, w Ustce nie ma szczerbatych ?
Co za zdrowe uzdrowisko – będzie San Francisco !

TO JEST PIĘKNY SONG !

Czwartek: 17 stycznia 2008 r.

Rośnie sobie pokrzywa, rośnie.
A obok niej druga pokrzywa rośnie, naprawdę rośnie.
Obejrzysz się na lewo i też rośnie pokrzywa, rośnie.
Obejrzysz się na prawo i tam także rośnie pokrzywa, rośnie.

Autorem tych słów jest Z.J.P.

A teraz pytanie, kto jeszcze chciałby zapisać się do Polskiej Zjednoczonej Partii Szczerbatych /PZPS/, bo będzie kontrola zębów w Ustce. Jeśli ktoś oszuka że ma zęby a faktycznie ma sztuczne zęby, mostki albo całe szczęki, zostanie ukarany grzywną przez administrację V RP.

Musimy sprawy wziąć w swoje ręce, bo nikt za nas niczego nie zrobi.

TEN WIERSZYK TO DZIEŁO !

Piątek: 18 stycznia 2008 r.

Naprawdę ten wierszyk to dzieło. Gdyby żył Czesław Miłosz z domu Chodasiewisz, to by mnie pochwalił za ten wierszyk. Jak Boga kocham, ten jeden wierszyk naprawdę mi wyszedł. O pokrzywie. Bo wszędzie gdzie nie spojrzę – to widzę w ludziach tylko pokrzywy...

Dzisiaj szła, naprawdę szła piękna kobieta, około 30-stu lat wraz ze swoją mamą. Powinienem napisać, szły dwie piękne kobiety. Zapytałem o jej imię, odpowiedziała: Sylwia z Ustki. I dodała jeszcze coś interesującego: „Czytam pana teksty na Forum Ustka, są super. Chociaż pisze pan na wesoło; jestem pana czytelniczką ! Jak się mama źle czuje to z rana czytam jej właśnie pana zapisy, i wnet inna atmosfera”.

I za karę, za tę szczerość postaram się dla niej napisać wiersz:

Kobieta jest jak pokrzywa

Sylwii z Ustki

Jesteś brunetką,
nie wiem czy serce masz wolne,
nie pytałem się o to.

Przyjdź do mnie ponownie,
narysuję ci na śniegu
zieloną pokrzywę.

Akurat ta pokrzywa nie parzy. –
Wolę twoje „parzenie”...

Zygmunt Jan Prusiński
18.01.2008 – Ustka

CHĘTNA DO WSTĄPIENIA W SZEREGI PZPS !

Środa: 23 stycznia 2008 r.

Zaczepiła mnie na ulicy starsza niewiasta, usłyszała gdzieś że powstała w Ustce Polska Zjednoczona Partia Szczerbatych, więc chętnie do niej chce przystąpić. Jako wybranego lidera PZPS niedemokratycznie – zaznaczam, kieruję do niej te pytania:
-
Czy orientuje się pani jakie są warunki ? – Odpowiada: tak.
-
Więc ile brakuje pani zębów ? – Odpowiada: jeden.
-
Jeden !? – Odpowiada: tak, nie mam jednego zęba.
-
To nie kwalifikuje się pani absolutnie !

Zdziwiona odeszła i pewnie zasmucona takim obrotem sprawy.

Proszę Państwa, być w poczet KC PZPS to jest zaszczyt, nie jakieś tam PO, PiS, LiD, PSL... W naszej Partii są ludzie nieskazitelni., i tylko z braku minimum dwóch zębów, jest szansa być jej członkiem. Oczywiście jeśli ktoś ma tylko jeden ząb, to jest prawie czempionem i ma przywileje ogromne, a jaki szacunek. Można powyrywać sobie zęby, zdrowe zęby. O, ta wspomniana kobieta, gdyby wyrwała zdrowy ząb, od razu jest przyjęta do tej naszej polskiej partii.

Proszę pani, jeśli pani czyta usteckie Forum, to proszę wyrwać ząb i przyjść do mnie.

Pozdrawiam Członków i Sympatyków PZPS.

NIE BÓJCIE SIĘ SZCZERBACI !

Piątek: 25 stycznia 2008 r.

Dorośli „szczerbaci” wstydzą się... Myślałem iż z takim moim pomysłem dla Polski, będzie tysiące, ba, miliony ludzi przyjdzie, ale jak na razie to wstyd jest silniejszy od tej uwidaczniającej szczerbatości po PRL...! Moim zdaniem 5 000 000 Polaków jest szczerbatych !!! Gdyby tylko 10 procent zgłosiło się, to siła polityczna rekordowa.
Czemu moi Rodacy jesteście tak mało naturalni...?
Szczerbatość to choroba królów !

POLACY NA POMORZU NIE CHCĄ POLSKICH PARTII

Sobota: 26 stycznia 2008 r.

Znam to z autopsji; lenistwo doskwiera. Komu się chce wyjść z inicjatywą, przecież to mogą robić „inni”, po co ja, po co my, itd.

Ja chcę robić kasę, kasa mnie tylko interesuje, co tam niech rządzą nawet i Marsjanie, to mnie to lata – nie moja sprawa.

Co do mycia zębów, to „już niedługo nie trzeba będzie myć zębów – zapewniają naukowcy”.

DZIECI CHCĄ BYĆ W PZPS !

Wtorek: 29 stycznia 2008 r.

No tak się składa, że dzieci są odważniejsze od dorosłych. – Kto im o tym mówił, że jest szczerbata partia w Polsce ?

Była u mnie kobieta z niemowlęciem; chciała zapisać swojego Wojtka..., no miłe to że jest w niej patriotyzm nie na pokaz, a żeby porządek w kraju wreszcie dokonać, ale, ale choć wedle Prawa Partii – no właśnie teraz niemowlak nie ma zębów, to z czasem mu urosną, więc się nie kwalifikuje.

Przecież ja dobrze wiem, że nie tylko ja jestem Królem Szczerbatego Ludu; przecież sam nie posprzątam mojej Ojczyzny – jeśli w ogóle Ona była moją...!!!

Co jest chłopy !? Gdzie są chłopy ?! Czyżby chłopów w Polsce nie było ?

Od zmiany systemu, Polska Zjednoczona Partia Szczerbatych to przyszłość Polaków !

Ja wcale nie żartuję !

POLACY, SZYKUJCIE SIĘ DO NOWYCH WYBORÓW !

Sobota: 2 lutego 2008 r.

Spieszmy się, bo przed nami znowu wybory do Kurnika... Platforma Obywatelska nie wytrzyma napięcia społecznego. Będą wybory, będą wybory szybciej niż to było za Prawem i Sprawiedliwością.

Dlatego Odezwa do Szczerbatych:

Jeżeli leży ci na sercu Polska, to zapisz się do Partii Szczerbatych – dentyści też mogą w szeregach PZPS być. Tylu klientów dla stomatologii to nie ma żadna partia !

Śmiało Szczerbaci – jest nas w Polsce najwięcej.

Nie krępujcie się; wstyd to zgubić cnotę, a że powypadały zęby po drodze... Dlatego mój pomysł na nazwę partii nie jest głupi – to mądry społeczny i polityczny szczegół, jak serwetka na stole.

TROCHĘ CIERPLIWOŚCI

Sobota: 16 lutego 2008 r.

Nauczyłem się od pewnej kobiety, cierpliwości.

Pisałem do niej, mieszka we Wiedniu, napisałem jej prawdę, a chodzi o moją propozycję wstąpienia do Partii Szczerbatych.

Odpowiedziała mi Krystyna tak: „Zygmunt, wiesz dobrze że Polacy się wstydzą gębą ruszać, żeby im szczęki nie powypadały”. Ja na to: Krysia, przecież Polacy to naród gawędziarzy ! Na to Krysia: „Ale czasy się zmieniają, nadzieja opada jak sopel”. Ja na to – nie mylić z NATO: Krysia, ja widzę że jest kryzys w Polsce, że brakuje dentystów, ludzie umawiają się na zeszycik, zeszycik – są te tradycyjne Listy, bo bez listów my nie umiemy żyć. Idzie sobie chłop do fachowca, a on mu mówi: „Na ten rok mam terminy zajęte”. No widzisz Krysia, krew się krąży dookoła nerwusa.

Ja muszę zrealizować tę Polską Zjednoczoną Partię Szczerbatych !!! Dentyści, nie denerwujcie moich ewentualnych Członków i Sympatyków PZPS !

Krysia, napiszę ci później, muszę biegnąć teraz na partyjne zebranie. Pa, pa, trzymaj się...

BRAK ZĘBÓW TO NARODOWY PROBLEM PAŃSTWA !

Niedziela: 17 lutego 2008 r.

Może o tym nie wiecie, ale jak brakuje danemu człowiekowi zębów, to (brakuje mu zgryzu), proszę się nie śmiać, taki człowiek połyka dany pokarm – nawet i zdarza mu się połknąć kość ptaka, jeża, świni, krowy, a nawet lwa, słonia też może połknąć !

A właśnie przez brak zębów przy takim głodnym spożywaniu, powstają inne choroby. I są później dodatkowe zbyteczne wydatki dla państwa. W Austrii nie puszczą człowieka bez zastępczej szczęki. Robią tę szczękę, ale (szczęśliwy pacjent) ma zastępczą, taką prowizorkę. W Polsce wiadomo, takich praktyk nie ma, bo polskie państwo pod dowództwem znanych cwaniaków ze Wschodu gdzieś ma prowizoryczne szczęki. A niech nieszczęśliwiec dalej połyka cały kartofel, naleśnik, pieróg, pyzę, knedla nie mówiąc o kościach ptaka, jeża, świni, krowy, lwa czy słonia.

Stomatologia w starych cywilizacjach a w nowych, to jak dziewczyna 20-letnia naga w sypialni i przygotowana do podróży w świat z partnerem a 83-letnia kobieta, także naga w sypialni – ale, ale nie ma oczekującego towarzysza do podróży...

Martwię się o tych ludzi przy takiej „nowoczesnej technologii” w Polsce, bo to mogą być potencjalni moi członkowie Polskiej Zjednoczonej Partii Szczerbatych !

PANIE HAP, DZIEŃ DOBRY !

Niedziela: 17 lutego 2008 r.

Proszę pana, miałem przyjemność popić sobie wódeczki z musztardówy ze znanymi poetami, pisarzami, krytykami. Bo o poezji bez tego „lekarstwa” to smutna kraina homo sapiens...

Gdyby żył Zbyszek, (mam na myśli Herbert) to by tak powiedział, w przybliżeniu: Zygmunt, śmieszny wiersz, ale doskonały w opisie. Chyba by tak powiedział. Zresztą panie Hap, podoba się ten wierszyk i panu. Sam pan pisze: „Przypominajmy sobie wielką poezję co jakiś czas. Rośnie... Naprawdę rośnie”.

Tak panie Hap, to jest piękny song. A zresztą, kto dzisiaj pisze tak ładnie o pokrzywach ? Napiszę pewne zdarzenie z tymi pokrzywami. Panie Hap, dziękuję za przypomnienie tego miłego wiersza. Proszę nauczyć się na pamięć.

To jest piękny song

Rośnie sobie pokrzywa, rośnie.
A obok niej druga pokrzywa rośnie, naprawdę rośnie.
Obejrzysz się na lewo i też rośnie pokrzywa, rośnie.
Obejrzysz się na prawo i tam także rośnie pokrzywa, rośnie.

17.01.2008 – Ustka

Posłowie:
Moderator działu w dniu 20 lutego 2008 r. zamknął ten rozdział, mój rozdział w temacie „Myślę, a jak myślę to dobrze myślę”. Moderator pisze na zielono tak: „Dosyć obrzucania się błotem Panowie”.

Może tak odpowiem temu moderatorowi: Jesteśmy bardzo delikatnym narodem...

4-5.03.2008 r.

******************************************************************
Wybrane z twórczości Z. J. Prusińskiego:

DZIENNIK Z WESOŁEGO MIASTECZKA... nie tylko Ustki
O ALKOHOLIKACH – POLITYKACH SŁÓW KILKA W POEZJI

W KSIĘSTWIE ALEKSANDRA KWAŚNIEWSKIEGO

NIE ZAWSZE SCHODY PROWADZĄ DO NIEBA - ku pamięci Olusia K...

TOWARZYSZE TĘSKNIĄ ZA POCHODAMI

"Chłopy do roboty, towarzysze do muzeum”

P
RZYGODA INTELEKTUALNA Z PREZESEM ZLP Krzysztofem Gąsiorowskim

PIONIERSKI MARSZ MISTRZA .... Junga

INTELIGENCJA ZAWIESZONA O BRZEG NUTY

ZAĆMIENIE ZAWSZE PRZYCHODZI BEZ PUKANIA

Motto:
Polacy to stado baranów - powiedział Adam Michnik w australijskiej telewizji - A TO TEN, OD BARANÓW!

LIST OTWARTY DO JANA TOMASZA GROSSA ! Dlaczego Polacy nie wygonili Żydów z Polski? Teraz pokutują za ten błąd historyczny...

Literatura faktu
-
POLSKI NIE MA, JEST ZA TO „OSTEN-ISRAEL”!
dyktator
Saddam Husain został powieszony - czas osądzić naszego dyktatora Wojciecha Jaruzelskiego

Władysław Frasyniuk, Wojciech Olejniczak i ubecka Służba Bezpieczeństwa - felietony

z cyklu polskie sprawy -
ŚWIĘCI APOSTOŁOWIE, A NARÓD NA BOSAKA Z TORBAMI...

Lech
Wałęsa NAUCZYCIEL SPOD PARASOLA BEZPIEKI
CZY PRASA W POLSCE JEST WOLNA?

ROZTAŃCZONE BAŁWOCHWALSTWO

Błazny i judasze

"Chłopy do roboty, towarzysze do muzeum”

LIST OTWARTY - PONAGLENIE! Prezydencie III RP!
POUCZENIE PREZYDENTA.
Do mediów w kraju i za granica...

LIST OTWARTY DO SENATORA STEFANA NIESIOŁOWSKIEGO

POTYCZKI W ŚWIECIE LITERACKIM NA EMIGRACJI

WIERSZEM DO JANA PAWŁA II Zygmunt Jan Prusiński
OJCIEC KSIĘŻYCA I GWIAZD - Jan Paweł II WIELKI - Zygmunt Jan Prusiński

Zygmunt Jan Prusiński... tak trochę z jego twórczości żyjącej niespokojną codziennością...

Zygmunt Jan Prusiński... jest taki patriotyczny, nieustraszony, walczący poeta...

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Projekt ustawy o ujawnieniu pochodzenia narodowościowego osób pełniących funkcje publiczne

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Małgorzata Madziar, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński i sympatycy SOPO

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.