Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
5 października 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

Prusiński - BIEG DO BRAMY PRAWDY. OKRES DOJRZAŁOŚCI NA WYSUSZONEJ POLANIE. RYCERZE Z SZAREGO KĄTA.

Zygmunt Jan Prusiński

Motto: „Rok 1989 był wygraną tych, co przegrali w 1989. – Malesza bis…

Koleżanko, nie pomyślałaś, że bez Lecha Wałęsy te wydarzenia sprzed 28 laty skończyłyby się lepiej dla Polski i Polaków” – Elżbieta Gawlas.

O, mógłbym tak sobie wypisywać tytuły rozdziałów – jak ja to lubię., podobno, z mojego otoczenia poeci, mają zbliżoną opinię o mnie, że od początku mojej (mizernej kariery) na wysokościach w literaturze od 1980, to tytuły w poezji i w publicystyce mam metaforyczne i filozoficzne. No, ale nie będzie tu o literaturze pięknej a o literaturze faktu. Oczywiście, jeśli w trakcie pisania wystąpi u mnie bunt, to zaraz zarysuję piórkiem jakiś ostry wiersz, polityczny ma się rozumieć. O, już mogę…

BIEGLI DO LINII ZAMĘTU

To jakiś niepoważny film historyczny;
właściwie
to nie ma autorytetu i stylu.

Są małpy w ogrodzie i są małpy na ulicy,
acz
najcenniejsze małpy są w sejmie.

Bulgocze jałmużna w tępym garnku,
rozpromienia
się uśmiech adwersarzy.

Zdolni niszczyciele w kałamarzu,
zachowują
się jak cnotliwe panny.

Jasio Słonina z biednej rodziny,
próbuje
na organkach bluesa grać.

Mimika tu i ówdzie i gesty krzywe –
kogo
to obchodzi że fałszem śpiewają ?

19.04.2009 – Ustka
Zygmunt Jan Prusiński

MAŁY CZŁOWIEK KRZYCZY DO PISARZA:
„TEN GÓWNIARZ”…

Tak, Bolek – Ormowiec się wścieka. – Jak to, żeby jakiś studencina zaglądał mu do garów, to jest niepojęte. Nigdy bym się tego nie spodziewał, żeby w Polsce ruszać taką ikonę przeszłości, (taką piękną historię zaprzysiężenia i przyjaźni z komunistami)!...

( - Jestem jak ten faraon w Egipcie, który wybudował wam pustynię złodziejstwa, jaka nie wydarzyła się nigdzie w cywilizacji przez ostatnie dziesięciolecia. To ja jestem obywatelem numer jeden, nikt inny, ja elektryk, ormowiec najważniejszy, bo żaden ormowiec nie otrzymał nagrody Nobla – może jedynie sobie pomarzyć… Tak w sobie i o sobie myśli mniej znany Lejba Kohne a znany jako Lech Wałęsa).

Nieszczęśliwy przez to człowiek krzyczy w mediach:

„To, co zrobił ten gówniarz nie mieści się w pale” – tak o Pawle Zygzaku, autorze biografii politycznej „Lech Wałęsa. Idea i historia” mówi były prezydent RP. Książka młodego historyka wstrząsnęła nim. Wałęsa zaprzecza większości zawartych w nich zarzutów”. www.Interia.pl

Publicysta Rafał Ziemkiewicz w swoim kąciku felietonisty „Z Krainy Miłości” wystrzelił z pióra swoje dzieło pt. „Rzygając, czyli o hipokryzji”, i przypomniał myśl Wojaczka: „ręce opadają od wierszy”. Dziękuję Rafale, nie tylko lubisz poetę że jest twoim imiennikiem, ale go doceniasz.

Odszedłem na chwilę od tych brudów komunistycznych i historycznych, i wszedłem na strony Rafała Wojaczka. Na http://republika.onet.pl/ wpisałem się do Księgi Gości:

Dziękuję osobiście Panu Bogu, że urodził się w Polsce Rafał Wojaczek.

Gospodarze tej witryny odpowiedzieli: „Wpisałeś się do książki Aga@Gburz – dziękujemy”.

- Dlaczego nie piszę o szlachetnych ludziach, tylko w tym bagnie wyszukuję takich agentów Bolków ?! Kto to jest ten Wałęsa z krzywymi stronami biograficznymi ?

OGIEŃ DAWNO ZGASŁ

Ogień dawno zgasł, plusk wody,
jakby
czapla szykowała atak…

Zbroi się naród w cierpliwość,
a
tamci hasłami wciąż mówią.

A mówią przez tyle lat to samo,
armia
agentów… z hollywood ?

Filmowcy ścierają po nich ślady,
o
czym tu mówić – burdel trwa !

19.04.2009 – Ustka
Zygmunt Jan Prusiński

Wiem o tym, bez Ameryki wiem, że Wojaczek artystą był.
Cyprian Kamil Norwid coś takiego napisał:

„artysta nie widząc zbiorowego obrazu swej rzeczy względem publiczności nie jest w stanie dalej trwać”
.

Nie wiem, jak sobie radził z tą publicznością we Wrocławiu i w okolicach Wojaczek, ale wybrał ostatni epilog w samotności. Dramatyczny i tragiczny.

- Gdzie mnie do Wojaczka z jego poetyką, z jego zgryzotą, on dusił się w tej śmierdzącej komunie. Ja wtedy pisałem delikatne wiersze o motylkach, uczyłem się ich koloru – tego koloru, by zapomnieć że jest inny świat.

* * *

Wracam do brzydoty.

Ciekawy jest fragment Ziemkiewicza, który to przypomina (o moim nieprzyjacielu) – o którym napisałem kilkadziesiąt stron publicystycznych, o tym zjadaczu na żywca Polaków, o Janie Tomaszu Grosie. Nawet podałem wniosek o persona non grata do władz usteckich, ale wszędzie „obłaskiwany wróg Polaków” jest przez duchy inteligentów. Zaprawdę, takiej „inteligencji” nie ma nigdzie. Polska powinna na targu wyprzedać ten wrogi majątek, choćby na Stepy Mongolskie. Jest tam dużo miejsca, niech sobie wybudują tam nowe państwo to dzikie plemię.

Rafał Ziemkiewicz pisze ważną uwagę:

„Tak ? Jan Tomasz Gross też opiera się na ustnych relacjach, nie podając źródeł żadnej krytyce, nie konfrontując ich z innymi, cytując, gdy mu to wygodne, całkowicie bezrefleksyjnie. Książka „Sąsiedzi” opiera się w zasadzie na opowieści jednej jedynej osoby, choć na jej wiarygodności waży fakt, iż jest to były ubek, jako tako odpowiedzialny za zbrodnie na Polakach, a więc z natury skłonny naginać prawdę o samousprawiedliwienia. Czy państwo pamiętają, jak zachwycało się tą książką to samo towarzystwo, które dziś staje w obronie godności Wałęsy”?

NAMOCZYŁO SIĘ BRACTWO W BRUDNEJ WODZIE

Otumanili naród, charakterystycznie.
Flagi się nie zmieniły – a mogły,

chociaż
powiewają niebieskie,
z
dwunastoma gwiazdkami.

Mówią do nas przez papierek, boją się
prawdy
którą niszczą przez obce media.
Macie znać co jest bezpieczne dla nas;

nadzieja
jest dobrym doradcą – tak !

Wnikliwie szukamy sensu dnia, w okopach
bawią
się starzy dzieci, strzelają w próżnię.
Miłość niby jest, słowa uczuć wyznajemy,

tylko
wróbel na suchej gałęzi – tańczy.

19.04.2009 – Ustka
Zygmunt Jan Prusiński

* * *

Wracam do brzydoty.

Nadal Rafał Ziemkiewicz:

„…głównymi obrońcami Wałęsy są dziś tacy ludzie, jak Kwaśniewski, Szmajdziński czy Napieralski. Trudno się dziwić, zważywszy na to, kto najwięcej skorzystał na takiej właśnie a nie innej drodze od PRL do RP, jaką nas Wałęsa poprowadził. (…) Niepojęte – dziś, gdy właśnie takie książki, jak ten przez nikogo nie przeczytany Zyzak, przyznają im rację, gdy opisane zostaje, jak Wałęsa nadużywał władzy, jak posyłał UOP do czyszczenia nawet dokumentacji w swojej szkole podstawowej, Michnik i jego dwór powinni powiedzieć: no proszę, mówiliśmy ! A tu nagle – całkiem na abarot ! Bo interesiki się zmieniły ? (…)

Ano, prawo Jaruzelskiego i Kiszczaka, wymyślono po to, by niszczyć opozycjonistów i podziemne pisma. I przezornie przez 20 lat wolnej Polski nie zmieniono. Wiedzieli przecież, że jeszcze się przyda. I że będzie można potem zbywać wszelkie pytania krzykiem: „Jest prawomocny wyrok sądowy”! Tak jak są wyroki, stwierdzające, że ani Wałęsa, ani Kwaśniewski nie byli agentami”.

WAŻNE KORESPONDENCJE

Motto: „…tak samo prowadził nas on ku wolności, jak końska czaszka na kiju prowadziła armię Czyngis-Chana– Stanisław Michalkiewicz.

Napisał do mnie Lech Jerzy Henniq:
„Bardzo podoba mi się napisana przez Pana prawda o TW Bolek [Lech Wałęsa]. Pozdrawiam z całego serca”.
(17.04.2009)

Odpowiadam na list:
Panie Lechu Jerzy, o Bolku – Ormowcu to będę pisał „Doktorat”…

Panie Lechu, ja w Wiedniu zbierałem pieniądze dla tego Bolka. Zbierałem w czasie wojny przeciwko Narodowi Polskiemu (1982-1984) dla Rodzin Solidarności i KPN. Mało tego, dałem na niego głos kiedy kandydował na prezydenta RP, w Ambasadzie Polskiej w Wiedniu. Ten wróg książki, bo onegdaj wyznał, że nie czytał książek, oszukał mnie między innymi. Naiwny zawierzyłem mu, a co się okazało później ? – Gloryfikowaliśmy zdrajców ! Pozdrawiam Pana serdecznie. (17.04.2009)

Napisała do mnie Bożena Kostka (Sulka):
„TW „Bolek” – nie jest współtwórcą wolności, nie jest bohaterem, chociaż świetnie grał rolę bohatera, rozwalił Solidarność, donosił i sprzedawał najpiękniejsze idee wolności, zdradził i oszukał miliony… ale kariera Nikosia Dyzmy skończyła się”!

DEMORALIZACJA I SZAMBO !!!

List do Bożeny Kostki !

Witam serdecznie. Lech Wałęsa wszedł oszustwem, układem z KOR-em, Unią Wolności, komunistami, UB-SB na sam szczyt, włącznie z nagrodą Nobla.

Ta Akademia Nauk w Szwecji, to jakaś zbieranina „jurantów”… Już dawno Nagroda Nobla upadła na samo dno. Spójrzcie, kto w dziedzinie Literatury otrzymuje to wyróżnienie ? Tylko jedna nacja jest na przodku…

Dziwne, że kiedy był Wałęsa prezydentem RP, to za spowiednika w Pałacu Prezydenckim na Wiejskiej miał agenta SB ks. Cabulę, a już słynny gwiazdor polskiego hollywood, Miecio Wachowski – także agent oficer SB, był mu bardzo uczynnym i, wiernym kompanem…

Ta cała machina polityki w Polsce, po tak zwanych przemianach, to szambo:

d e m o r a l i z a c j a !!!

Przypomnę słowa Andrzeja Szczypiorskiego, (choć on, to następny gwiazdor filmowy i agent) napisał coś takiego:

„Cechy charakterystyczne społeczeństwa społecznego to: alkoholizm, nieuczciwość, brak tolerancji względem innych myślących, nieposzanowanie pracy, zarówno cudzej i własnej. Wypadałoby zapytać, czy takiemu społeczeństwu przysługuje miano chrześcijańskiego”.

No i proszę jaki to mądry ten Szczypiorski, ale TW był.
A ten łobuz – ormowiec, przestępca polityczny który oszukał naród polski, na świeczniku grzmi: (Ja jestem niewinny od urodzenia ! Słyszycie, od urodzenia)!!!

Pani Bożeno, ktoś mu onegdaj przymocował ten znaczek, Matkę Boską na klapie marynarki, i Bolkowi – Ormowcowi spodobał się ten prezent, i tak nosi do dzisiaj… Jeden z głównym komunistów, I sekretarz KC PZPR towarzysz Mieczysław Rakowski prawdę taką o nim powiedział:
„Lech Wałęsa to cwany żulik”!

Tak, jest sprytny jak mało kto
Wyrolował
Polaków w biały dzień.

Bolek – Ormowiec nienawidzi Polaków; woli żydowskie towarzystwo. –
Oddaję całą swoją wiedzę, że to prawda.
(18.04.2009)

PREZYDENT – OSZUST HISTORII

Fragment książki „Lech Wałęsa. Idea i historia” Pawła Zyzaka:

„W kwestionariuszu przysłanym mu przez „Encycklopaegie Britannica” Wałęsa napisał o sobie:
„Jeden z przywódców strajku 1970, 1976, przywódca strajku 1980”.

Przynajmniej jedno z tych twierdzeń jest drastycznie nieprawdziwe. Wałęsa nie był w żadnym razie „jednym z przywódców strajku w 1976 roku”! - I ja na tego oszusta dałem swój cenny głos na emigracji; wstyd mi !

Posłowie:

MODLITWA POLAKA

Nie bójmy się rozmawiać o Polsce !

Nie bójmy się bronić Polski !

Jest to naszym ludzkim obowiązkiem –

Jak urodzenie, życie i śmierć !

Zygmunt Jan Prusiński
19.04.2009 – Ustka

____________________________Zapis artykułu: 19-21 kwietnia 2009 r.

******************************************************************
Wybrane z twórczości Z. J. Prusińskiego:

DZIENNIK Z WESOŁEGO MIASTECZKA... nie tylko Ustki
O ALKOHOLIKACH – POLITYKACH SŁÓW KILKA W POEZJI

W KSIĘSTWIE ALEKSANDRA KWAŚNIEWSKIEGO

NIE ZAWSZE SCHODY PROWADZĄ DO NIEBA - ku pamięci Olusia K...

TOWARZYSZE TĘSKNIĄ ZA POCHODAMI

"Chłopy do roboty, towarzysze do muzeum”

P
RZYGODA INTELEKTUALNA Z PREZESEM ZLP Krzysztofem Gąsiorowskim

PIONIERSKI MARSZ MISTRZA .... Junga

INTELIGENCJA ZAWIESZONA O BRZEG NUTY

ZAĆMIENIE ZAWSZE PRZYCHODZI BEZ PUKANIA

Motto:
Polacy to stado baranów - powiedział Adam Michnik w australijskiej telewizji - A TO TEN, OD BARANÓW!

LIST OTWARTY DO JANA TOMASZA GROSSA ! Dlaczego Polacy nie wygonili Żydów z Polski? Teraz pokutują za ten błąd historyczny...

Literatura faktu
-
POLSKI NIE MA, JEST ZA TO „OSTEN-ISRAEL”!
dyktator
Saddam Husain został powieszony - czas osądzić naszego dyktatora Wojciecha Jaruzelskiego

Władysław Frasyniuk, Wojciech Olejniczak i ubecka Służba Bezpieczeństwa - felietony

z cyklu polskie sprawy -
ŚWIĘCI APOSTOŁOWIE, A NARÓD NA BOSAKA Z TORBAMI...

Lech
Wałęsa NAUCZYCIEL SPOD PARASOLA BEZPIEKI
CZY PRASA W POLSCE JEST WOLNA?

ROZTAŃCZONE BAŁWOCHWALSTWO

Błazny i judasze

"Chłopy do roboty, towarzysze do muzeum”

LIST OTWARTY - PONAGLENIE! Prezydencie III RP!
POUCZENIE PREZYDENTA.
Do mediów w kraju i za granica...

LIST OTWARTY DO SENATORA STEFANA NIESIOŁOWSKIEGO

POTYCZKI W ŚWIECIE LITERACKIM NA EMIGRACJI

WIERSZEM DO JANA PAWŁA II Zygmunt Jan Prusiński
OJCIEC KSIĘŻYCA I GWIAZD - Jan Paweł II WIELKI - Zygmunt Jan Prusiński

Zygmunt Jan Prusiński... tak trochę z jego twórczości żyjącej niespokojną codziennością...

Zygmunt Jan Prusiński... jest taki patriotyczny, nieustraszony, walczący poeta...

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:

aferyprawa@gmail.com
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.