Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 12-01-2012

windykator Cichoń grozi, że obrobi dupę dłużnikowi zarówno w pracy, jak i wśród sąsiadów... a my mu w necie - kto będzie górą? :-)

1. 

Nie tak dawno znana i lubiana przez wszystkich firma ULTIMO z Wrocławia (KRS 0000131497) ubawiła mnie do łez. 

http://schoppenka.ne.pl.nowyekran.pl/post/43014,klub-ultimo-dla-naiwnych  

2. 

Ultimo jest bardzo dumna z pomysłu.

Oto, jak pieje z zachwytu: 

Spółka ULTIMO zawsze dbała o etyczne i partnerskie relacje z osobami zadłużonymi. Kolejnym dowodem na to jest wdrożony właśnie innowacyjny i jedyny na polskim rynku program motywacyjny dla osób regulujących niespłacone zobowiązania finansowe – „Klub ULTIMO”.

Do uczestnictwa w „Klubie ULTIMO” zapraszane są wybrane osoby, które rozpoczęły spłatę swojego zobowiązania i kontynuują ją. W zamian za dokonanie terminowych wpłat otrzymują one punkty, które mogą wymieniać na gwarantowane, markowe nagrody z katalogu „Klubu ULTIMO”. W różnorodnym katalogu znajduje się ponad sto produktów takich jak laptop, robot kuchenny, kino domowe czy kosiarka.  W poszczególnych działach katalogu można odnaleźć prezent dla siebie, rodziny czy do domu.

Dzięki uczestnictwu w prestiżowym „Klubie ULITMO” osoby zadłużone otrzymują podwójną korzyść: zyskują wewnętrzne poczucie spokoju oraz odbudowują swoją wiarygodność finansową, a jednocześnie otrzymują atrakcyjne nagrody.

Do „Klubu ULTIMO” każdego dnia przystępują nowe osoby zachęcone Programem do dokonywania regularnych wpłat, rozwiązując tym samym problem swojego zadłużenia.
 

3. 

A jak ktoś reaguje śmiechem na ewidentny przykład ubóstwa umysłowego „dyrektora departamentu strategii windykacji” Przemysława Cichonia, wtedy zamiast „paciorków i lusterek”, czyli plastikowej lalki za 10.000 zł,  windykator zaczyna grozić:

4. 

KONSEKWENCJĄ DALSZEGO UCHYLANIA SIĘ OD SPŁATY DŁUGU będzie:

- wyłączenie Pani sprawy z windykacji polubownej i skierowanie jej na drogę postępowania sądowego;

- poprzedzone to zostanie weryfikacją Pani aktualnej sytuacji majątkowej przez firmę de facto Agencja Detektywistyczna Haraś i Adamczyk Sp.j.;

- poczynione w tym zakresie ustalenia zostaną wykorzystane na etapie egzekucji komorniczej. 

5. 

Ba, żeby jeszcze bardziej wystraszyć dłużniczkę, Cichoń wali z grubej rury: 

Na mocy art. 2 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 6 lipca 2001 r. o usługach detektywistycznych, działająca na nasze zlecenie firma detektywistyczna podejmie następujące czynności dotyczące osoby dłużnika:

- ustali jakie są jego źródła dochodów, w szczególności czy prowadzi zarejestrowaną działalność gospodarczą, czy jest zatrudniony na podstawie umowy o pracę (umowy zlecenia);

- przeprowadzi w miejscu pracy oraz w miejscu zamieszkania wywiady środowiskowe zmierzające do ustalenia posiadanych składników majątku ruchomego i nieruchomości oraz sporządzi na tę okoliczność odpowiednią dokumentację zdjęciową;

- w rozmowach z sąsiadami i współpracownikami poczyni ustalenia co do stopnia wywiązywania się z zobowiązań majątkowych oraz wiarygodności dłużnika w stosunkach majątkowych. 

6. 

Tłumacząc na język zrozumiały dla wszystkich:

Cichoń grozi, że obrobi dupę dłużnikowi zarówno w pracy, jak i wśród sąsiadów! 

7. 

Na stronach ULTIMO sp. z o.o. stoi jak byk: 

Spółka ULTIMO jako członek KPF, dostosowała wszystkie swoje procedury do kodeksu, co zostało zweryfikowane przez Komisje Etyki i potwierdzone otrzymaniem certyfikatu.

Wierzymy, iż wpływa to pozytywnie na ocenę naszej wiarygodności. Poniżej przedstawiamy wyciąg z kodeksu Zasad Dobrych Praktyk, jest to część poświęcona firmom windykacyjnym:

(…) § 58

Wizyty u dłużnika w innym miejscu niż miejsce zamieszkania należy prowadzić w sposób zapewniający poszanowanie prawa dłużnika do ochrony prywatności. Mogą być podejmowane one tylko wówczas, gdy miejsce zamieszkania nie jest znane albo dłużnika nie można tam zastać. Ponadto windykatorzy nie powinni, bez uprzedniej zgody dłużnika, kontaktowaćsięz osobami trzecimi w sprawie dochodzonej należności.

8.

Inna ściema ze stron ULTIMO zawarta jest dalej: § 66

Przedsiębiorstwo windykacyjne zapewnia dłużnikom ochronę ich wszelkich praw, w tym zarzutów służących im wobec wierzycieli oraz zbywców wierzytelności, w granicach określonych w przepisach art. 513 Kodeksu Cywilnego oraz innymi przepisami prawa. 

9. 

Takim prawem jest skorzystanie z zarzutu przedawnienia.

Taki zarzut padnie w niniejszej sprawie, jak tylko ULTIMO skieruje ją do sądu, o czym Cichoń wie, a więc grozi narobieniem plotek.

Jak przysłowiowa baba z magla. 

10. 

Dług pochodzi z 2003 roku, a więc od 2006 jest przedawniony.

Gdzie byliście, Cichoń?

Podobno jesteście profesjonalistami.

Przynajmniej wg własnego uznania. 

11. 

Pokazałem korespondencję z ULTIMO M’Bambie.

Wzruszył ramionami i powiedział:

- Zjeść Cichonia i po problemie….

Więcej:

Szamani z gliwickiego Sądu Okręgowego?

Polecamy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Sprawy tematyczne poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~on
26-05-2014 / 09:16
zrozumegzekucje.bloog.pl/ - blog dla dłużników a nie oszustów i cwaniaków. Spojrzenie z drugiej strony.
~Bambo
09-11-2013 / 18:15
Mam są sąsiada, który długi ma wszędzie i ma to gdzieś. Wozi się furami aż gul skacze. Jeszcze od niego nikt nic nie wyrwał a trwa to sporo lat. Zapewne ma sposób na "domokrążców" tych z Ultimo też.
~afyryorawa to afery prawa
13-05-2013 / 21:34
skąd wiecie że dług po 3 latach jest przedawniony???? poczytajcie sobie. jak się nazywa po imieniu wziąć i nie oddać??? Może portal odda te pieniądze za tego dłużnika?? albo najlepiej niech mu pożyczy
~Bosa
12-03-2013 / 12:09
ludzie wystarczy ze przestaniecie tym zlodzieja placic i po klopocie wyschna jak kaluza na ulicy
~kika
11-10-2012 / 19:38
podpisalam ugode z ULTIMO spie spokojnie i nie stresuje sie czy komornik zapuka do drzwi dzis czy jutro. najlepszym wyjsciem z sytuacji jest po prostu chec splacenia dlugu i dogadanie sie z firma. wszystkie firmy windykacyjne wysylaja te same pisma bo chca odzyskac pieniadze,, proste. a ten klub ultimo to fajna sprawa bo i tak place raty co miesiac a punktow przybywa i nie trzeba wcale dlugo ich zbierac.
~wiki
23-05-2012 / 19:58
ja dostałam takie samo pismo z firmy detektywistycznej,i tu mam pytanie do Gosi,prosze mi powiedziec czy rzeczywiscie przeprowadzali te wywiady i wypytywali sąsiadów,japierdziele wynajmuje mieszkanie,przeciez to taki wstyd
~Gosia
06-03-2012 / 20:21
Bardzo dobrze znam firmę ultimo. Też otrzymałam w/w pismo, tzn., że firma detektywistyczna będzie ustalać mój majątek, przeprowadzi wywiad w miejscu zamieszkania itp. Wiem, ze istnieje coś takiego jak ochrona danych osobowych. Mam nadzieję, że przeprowadzając swoje wywiady, nie poinformują sąsiadów czy rodziny o moich długach, w przeciwnym razie podam sprawę do sądu. Moi rodzice są starsi i bardzo schorowani, więc wiuadomość o moich problemach by ich zabiła.Wtedu firmie nie podaruję. Wówczas oni zapłacą odszkodowanie i to nie małe. Poza tym pisza o etyce itp., a pan, który do mnie dzwonił zwyczajnie mi groził. To jest karalne.Jego groźby na mnie nie działają. Jednak jeśli będzie częściej próbował mnie zastraszać to sprawa również skończy się w sądzie.
~Jaś
19-01-2012 / 16:38
Znam firmę Ultimo. Jak mieszkałem we Wrocławiu, raz złapali mnie kanarzy bez biletu. A potem poszło to do Ultimo albo do Presco. Zapłaciłbym bez problemu ale nagle zaczęły przychodzić dziwne pisma o sprzedaży wierzytelności. Że raz ktoś sprzedał tej firmie, a potem że ktoś sprzedał jeszcze innej firmie. I najdziwniejsze było to że potem kolejne listy sobie zaprzeczały. Bo się okazało że poinformowali mnie miesiąć później że tego samego dnia sprzedali tę wierzytelność znowu komu innemu. Jednego dnia sprzedali ją dwóm różnych firmom. Stwierdziłem wtedy że pierdolę całe towarzystwo, komu płacić nie wiem, więc nie zapłacę w ogóle.
~Tomek
19-01-2012 / 09:23
Kto to jest M'Bambo?