Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 01-08-2011

Zawiadomienie o przestępstwie wprowadzenia w błąd organów władzy sądowniczej przez wadowickiego komornika sądowego Artura Urbanowicza.  

 Już wcześniej komornikowi A. Urbanowiczowi  zostały przedstawione zarzuty w artykułach: Krajowa Rada Komornicza - prezes Andrzej Kulągowski i dyr. Iwona Karpiuk Suchecka olewają zawiadomienie o przestępstwach komornika wadowickiego Artura Urbanowicza - gdzie udokumentowano fakty skali przekrętów komornika i brak reakcji Krajowej Rady Komorniczej na zawiadomienie o oszustwach wierzycieli i dłużników przez  komornika.
W kolejnym tekście:
Oszustwa i przestępstwa Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Wadowicach – Artura Urbanowicza – nagłośniono fakt, zawiadomienia Okręgowej Prokuratury w Krakowie. Sprawa dalej się ciągnie...

To, że komornik z reguły nie wie, że najpierw proceduralnie jest zobowiązany do wezwania dłużnika do zapłaty długu, w miarę rozsądnym terminie np. ratami, pokazać przy tym kopie wyroku sądowego z klauzulą wykonalności, a dopiero po upływie obligatoryjnego terminu zajmować rachunki bankowe i i robić egzekucję, to jak się okazuje ze skarg przychodzących do Redakcji większość komorników nie przestrzega obowiązującej  procedury .  Sądy też nie egzekwują takich naruszeń prawa przez komorników, co dowodzi, że sędziowie mają swoje udziały w wielu ustawianych licytacjach komorniczych. Samo bezprawne zablokowanie konta firmowego powoduje niejednokrotnie upadek firmy zanim sprostuje się błędy formalne i proceduralne. Wystarczy zapoznać się choćby ze sprawą: http://czestochowa.gazeta.pl/czestochowa/1,35271,9929197,Uniewinniony_po_13_latach_procesu__bede_zadal_milionow.html

Należy też społeczeństwu zwrócić uwagę, że wielu kombinatorów z tzw. firm windykacyjnych, urzędników ZUS, banków itp. podobnego badziewia wykorzystuje sytuacje, że w sądach nie są analizowane dokumenty spraw m.in. czy obywatel został pomówiony, wrobiony np. awarią komputera, czy faktycznie jest zadłużony. Sądy na tzw. pozwy nakazowe „z urzędu przyklepują” roszczenia.  I teraz, jeżeli tylko w terminie nie złoży się  sprzeciwu od nakazu zapłaty, to odkręcenie przekrętu urzędniczego może trwać latami.


Aktualnie, w ramach zemsty i wykorzystania lokalnych układów we władzach sądowniczych komornik A. Urbanowicz poczuł sie pomówiony „tekstami prawdy” i oskarżył redaktora naczelnego AFER PRAWA z art. 212kk.
Wcześniej jednak, dla ukrycia swych oszustw oskarżył jednego z dłużników, który dla obrony swych interesów i praw zwrócił się do mediów o pomoc i nagłośnienie nieetycznego postępowania tzw. togowców.   

Problem powstał, gdy nie znający przepisów praw i nie umiejący liczyć wadowicki komornik (co udowodniliśmy wcześniej) jak zwykle z zaskoczenia w lipcu 2009r, w asyście 4 policjantów, biegłej Wioletty Holak oraz przyszłego kupca firmy Tadeusza Gierka – informacja dla sądu - zjawia się bez uprzedzenia, bez zawiadomienia, do czego jest zobowiązany, w firmie Janusza dla dokonania wyceny. Czy to nie dowód jego skorumpowania?

Taka sytuacja każdego jest w stanie wyprowadzić z równowagi. To, że komornik „z góry” planował prowokacje dowodzi jego powitanie policjantów: dobrze że jesteście, będzie gorąco... i pomachał przed nosem Właściciela firmy jakimś świstkiem papieru nie pozwalając mu przeczytać o co chodzi. W takiej asyście niczym czołg z grenadierami wtargał do wnętrza firmy. Pan Janusz rosły chłop, stanął przed drzwiami biura i powiedział, że musi skonsultować się telefonicznie jak postępować przy takiej nawałnicy. Poradzono mu, że nie ma wyjścia i musi intruzów wpuścić.  Tymczasem zaślepiony komornik nie widząc, że szklane drzwi do biura są zamknięte taranem napiera na Pana Janusza. Ten odruchowo, żeby komornik się nie uszkodził czy nie przewrócił wyciąga ręce. Na chwilę wstrzymuje to komornika i można drzwi otworzyć.

Wszyscy wchodzą, biegła mierzy, komornik podziwia z niedoszłym kupcem kolejny łup dogadując Panu Januszowi, jaki to z niego oszust. Pan Janusz nie zostaje dłużny i oceniając kilkuletnie prześladowanie i naruszanie procedury przez komornika stwierdza, że akurat to komornik stale go oszukuje.
Policjanci biernie spacerują przyglądając się poczynaniom biegłej i komornika.

Po zainwentaryzowaniu wszystkiego co się dało, wszyscy grzecznie podpisali protokół. Wprawdzie Pan Janusz chciał dopisać swoje żale, ale komornik A. Urbanowicz stwierdził, że żadnych dopisków nie będzie i wyrwał mu z rąk papier.

Policjanci robią notatkę służbową i wszyscy rozjeżdżają się.  

Byłoby po sprawie, jednak po 3 miesiącach od zdarzenia komornik w ramach zemsty na Januszu zawiadamia policję, że została naruszona jego nietykalność i godność... jakby coś takiego kiedykolwiek miał...

Jest to o tyle naiwne i naciągane, że każdy poszkodowany od razu składa zawiadomienie na policję. Dlaczego komornik czekał aż 3 miesiące ze swoimi żalami?  
No i zaczyna się sądowy cykl trwający już drugi rok...

Bajer w tym, że jak zeznali wszyscy policjanci, gdyby było jakiekolwiek zagrożenie komornika zaraz użyliby środków przymusu bezpośredniego, a informacja o tym znalazłaby sie w notatce policyjnej. Tak więc z punktu widzenia funkcjonariuszy policji naruszenie (po czasie) nietykalności komornika było tylko jego subiektywnym odczuciem. Wprost przeciwnie, wpychając się na siłę, naruszył nietykalność osobistą Pana Janusza.

Podobnie ma się ze słowem, zresztą wspólnie wypowiadanych przez obie strony: oszust.
Znamy wyrok uniewinniający dla Wałęsy kiedy nazwał Prezydenta chamem, czy stwierdzenie „durnia mamy za prezydenta, podobnie z innych wyroków sądowych wiemy, że użycie  „tłuste dupsko” czy oszust – to nie jest zniesławienie tylko jakaś tam ocena.

Postanowienie takie zostało opublikowane w Orzecznictwo Sądu Najwyższego w Sprawach Karnych 2005 poz. 1470. Sąd Najwyższy postawił tam następujące tezy:

Rozpowszechnianie przez oskarżonego jego własnej opinii ma charakter ocenny, a przez to nie jest zniesławiające i nie stanowi realizacji znamion czynu opisanego w art. 212 § 2 kk.

Uznanie za bezprawne „opinii”, stanowiłoby zbyt daleką ingerencję w sferę poszanowania wolności ekspresji i naruszałoby art. 10 ust. 1 Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności.

Tak więc ewidentnie zawiadomienie komornika wadowickiego Artura Urbanowicza powinno być przedwstępnie odrzucone przez prokuraturę jako nie nadające się do rozpatrzenia. Podobnie też sąd już po pierwszym wstępnym rozpoznaniu powinien jego zawiadomienie odrzucić i nie ośmieszać urzędu już drugi rok oraz naciągać społeczeństwo na bezpodstawne koszty z tytułu czyimś pomrocznych  urojeń.    

Teksty w tym temacie:

ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~on
26-05-2014 / 09:19
zrozumegzekucje.bloog.pl/ - blog dla dłużników a nie oszustów i cwaniaków. Spojrzenie z drugiej strony.
~obserwator
04-05-2014 / 09:49
SENATOR PO NIETYKALNY DLA KOMORNIKA? Jak informuje Gazeta Polska Codziennie - Ministerstwo Sprawiedliwości zawiesiło Radosława Nowackiego w czynnościach komorniczych. Powód? Postępowanie karne przeciwko Nowackiemu w związku z przekroczeniem uprawnień (art.231 KK). Czyżby wreszcie resort sprawiedliwości, uznał że komornicy nie są bezkarni. Otóż nie, komornicy wciąż są bezkarni, chyba że ich działania dotyczą senatorów Platformy Obywatelskiej. Winą Radosława N. komornika przy Sądzie Rejonowym było że postanowił wyegzekwować od bogatego senatora PO z Zielonej Góry Roberta Dowhana zaległe alimenty i w tym celu zajął - wedle prokuratury z Nowej Soli - majątek spółki Dowhan w którym Robert D. jest prezesem. Prokuratura postawiła mu zarzut przekroczenia uprawnień. Jak widać są równi i równiejsi, codziennie można przeczytać o komornikach, którzy dokonują czynności na niekorzyść obywateli, nie dopełniając żadnych wymogów formalnych, ale głos z głowy wówczas im nie spada, wszak obywatela można spokojnie gnoić. Jednak gdy działania komornika (legalnie czy nie - to należy jeszcze rozstrzygnąć) dotykają wysokiego przedstawiciela platformerskiej władzy, wówczas resort sprawiedliwości potrafi reagować i z wyjątkową determinacją, nieznaną w innych sprawach.
~pawel
11-08-2011 / 01:02
kochana redakcjo kiedy mumia jest do ogladniecia bo wadowice taką maja francja niema nic ciekawego do zwiedzania mumie słynne sa już w polsce a i teatr przeniesłi do wadowic miesci sie w wadowickim sadzie to co słyszałem będą otwierac szkołe aktorstwa bo taką reżyseria jaka jest w tym sadzie to może pozazdroscic polanski sedziowie nie czytaja akt a adwokaci spia na sali albo dłubia w nosie i po co taki sąd jak sprawa zakonczona przed sprawa na sali oskarżeni sa tylko jako słupy brak obrony i wszystko jasne liczba skazanych musi sie zgadzac a jedynie ochraniaże są aktywni bo mówią dzien dobry rodzinie sędzią komorniką i adwokatą bo to tylko rodzina rodzina i wszystko sie kreci dlaczego ktos przeszkadza
~madzia
11-08-2011 / 00:34
kochane wadowice ja myslałam że wadowice słynne tylko z papieża i jego kremówek ,a tutaj czytam ze sa takie niby błache sprawy komornik przekrentasem nie do wiary jak taki uczciwy koles morze nam podatnikom to robic bić ważniejszym od papieża bo czesciej piszą o nim w internecie a rada komornicza to czyta nie zapomnijcie głupi podatnicy ze papież robił to za darmo a on jest za nasze pieniadze i tak nas w dupę kopie kto wybrał tego inteligietnego ktory dostaje nasza kase i okrada innych obywateli czyżby nie byla to lichwa celnicza obywatel nie bije a ten jeszcze smie byc judaszem zdradził wszystko co ludzkie jesli jest tak jak piszecie to tylko sąd boży rozliczy takich bo oni o tym zapomnieli kasa to nie wszystko koledzy są jeszcze wyższe cele ale palant jest tylko palant czy krykiet kto wie powiem wam tylko wykształceni myslą ze jestesmy palantami a ciemne jest białe
~kacper
10-08-2011 / 23:46
Jako dziecko w szkołach uczymy sie ze sędzia jest jedną z najsprawiedliwszych osóbw urzędach że urzednicy sa sparwiedliwi...a tu jednak niespodzianka... każdy z każdym ma interesy i nic nie dzieje sie sparwiedliwie tylko w kręgu zainteresowania jest "pieniadz" nie lkiczy się człowiek jego trudna sytułacja tylko to "jak dotrzeć do celu". Jak można dopuscic żeby takie rzeczy się działy wsyztsko jest ukrywane i mało rzeczy widzi światło dzienne. Wszyscy urzednicy zaplątani sa w jedną petle i wystarczy ze jedna osoba odpanie a wpadną wsyzscy D.latego takiego komornika nie interesuje zwykły człowiek , zastanawia sie tylko jak ratować swoją " wielmożną Dupę" bo skończy sie jego kariera i wszytskie jego oszustwa przepadną..
~goral
10-08-2011 / 23:01
czy wedlug prawa mozna okradac zwyklych obywateli jak dlugo na to rzad pozwoli .. licytowac za grosze sprzedawac za krocie w ukladem z sedziami i ukladem komornika z rodzina komornika ..powiazani z bankami i lichwa prywatna licytuja dla zysku nie dla prawa korzysci maja tkowe widac jakimi brykami sie woza i co posiadaja ... dowodem jest najpiekniejsza willa w witan owicach ktora usiuluje potajemnie przed rozliczeniem i zaplata swoich przekretow dobrze ze pojawili sie tacy redaktorzy ktorzy wyciagaja wszystkie brudy komornikow i ludzi w branzy korupcji swoim zyskiem niszczac polskich obywateli rzeczpospolitej ludowej gdzie konstytucja MIALA ICH CHRONIC ......wolny obywatel ..
~lafer
05-08-2011 / 20:33
No właśnie. Endriu Ś.P. był umówiony na spotkanie z Philipem Konopią. Na tym spotkaniu miała być omówiona sytuacja różnicy pomiędzy wywiadem MSWiA oraz wojskowym. Do czasu kiedy poseł Czarnecki ( córka gen. Hermaszewskiego) serwisy info www.pzh.pl/nocleg2/index.php?show=impr&action=wiecej&id=2402 byli w pobliży było ok jak w przedszkolu. Endriu zaczął szastać na własną rękę wywiadem czyli biznesem wojskowy no pamiętacie w Olsztynie jeńcy talibowie . Kartery zbrojeniowe potrafią wzniecać konflikty wojenne. etc.
~Jan Kowalski
05-08-2011 / 01:51
Czy to prawda, że w Polsce wdrażany jest plan tzw wymracia. tzn zagłodzenia istniejących dzieci i wystraszenia kosztami ew przyszłych rodziców. Po czym to widać? A no w całej Europie do dziecka państwo dopłaca ok 500 Euro miesięcznie aż do pełnoletności. Chodzą pogłoski, że jest to polan międzynarodowych polityków pozbycia się mieszkańców pomiędzy Odrą a Bugiem?
~Laufer
02-08-2011 / 21:04
tuż przed zniknięciem Philipa Konopi dostałem od niego plan zniszczenia układu Wałbrzyskiego. I co stało się! Philip przygotował poważniejsze plany przewrócenia należnej pozycji Polsce w świecie. 2 punkt będzie układ W.
~Donek
02-08-2011 / 12:08
Droga Justysiu. To dotyczy jedynie pechowego i przypadkowego spotkania z politykiem we Wrocławiu no i oczywiście zamurowywani są jedynie Ci, którzy przeszkodzili w kradzieżach urzędnikom. Dodatkowa nagroda czyli teleportacja na drugą stronę za ujawnienie publiczne tych kradzieży. A oprócz tego Wrocław jest bezpieczny ha ha ha ha