Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 08-07-2011

 Tak wiele obiecano nam sprawiedliwości... KOLEJNY MEGA PRZEKRĘT KOMORNICZY 

Pożyczasz 3600 zł. do oddania masz 154.967,43 zł !!!!!!

Gdzie ? W Rzeczypospolitej Polskiej…

Kto nadał klauzulę na nakazie zapłaty ??? Sąd Rejonowy Rzeczypospolitej Polskiej…

Na ile procent pożyczkodawca LICHWIARZ ! dał pożyczkę starszej pani – 70 lat – ( nauczycielka LO ) …Na ponad 4000 % …

Mam pytanie do Rządu RP i jego organów wymiaru sprawiedliwości ? Czy ktoś pamięta ustawę z dnia 7 lipca 2005 r. ( weszła w życie 20 lutego 2006r. ) zwaną w skrócie – ustawą antylichwiarską – pozwalającą pobierać pożytki do 400% wysokości stopy kredytu lombardowego NBP..

Drugie pytanie : czy rządzący znają brzmienie art. 5 kodeksu cywilnego :

Artykuł 5 Kc. dotyczy nadużycia prawa podmiotowego. Ma on następujące brzmienie: ”Nie można czynić ze swego prawa pożytku, który byłby sprzeczny ze społeczno-gospodarczym przeznaczeniem tego prawa lub z zasadami współżycia społecznego. Taki działanie  lub zaniechanie uprawnionego nie jest uważane za wykonywanie prawa i nie korzysta z ochrony”.

Zadaję widać idiotyczne pytania , bo pani nauczycielka jest windykowana przez komornika sądowego RP , który jak widać z dokumentu w/w pobrał ogółem 8.577,72 zł … i chce JESZCZE !!! 147. 858,81 zł… Oczywiście dług szybko narasta ( wydruk komorniczy jest – jak widać na dzień 27.06.2011 r. – ) teraz kwota jest większa… Procent lombardowy na 09.06.2011 r. jest SZEŚĆ procent…czyli rocznie 24 % !!! CZY SĄD O TYM NIE W I E ???? Jeśli nie wie to dlaczego jest sądem , jeśli wie to Panie Premierze dlaczego sądzi ???

KTO W NASZYM PAŃSTWIE  Z W A R I O W A Ł ??? JA ? czy z tytułu nadzoru Rząd RP i jego większość koalicyjna… Dlaczego rzecznik konsumentów powziąwszy o tym informację wysłał pokrzywdzoną do mnie ? Co sam się BAŁ ??? Co zadekretowano , że jest ok… i tak trzymać do wyborów !

Kto zapłaci za łzy i cierpienia (nędzę ) pani Ani ??? Ile tysięcy takich Ani jest w RP ???

CZY KOGOŚ TO OBCHODZI ???…….chyba NIE !!!!!

Tak wiele obiecano nam sprawiedliwości !!!

W Polsce jest ok. 1200 komorników sądowych... Są z natury rzeczy znienawidzeni przez dłużników i nielubiani przez wierzycieli... Zawsze mają " Przesrane !!! "...

Rocznie korporacja komorników , przy użyciu własnego sądu dyscyplinarnego pozbywa się ze swoich szeregów ok.35-40 osób... Pomaga im w tej   " trudnej "   decyzji czasami prokuratura , sądy , a i czasami dziennikarze... Jak w każdym zawodzie znajdują się  " czarne owce "  , co nie powinno mieć wpływu na fakt , że jak mamy trudności z wierzycielem to lubimy pana komornika , a jak on chce od nas kasę to gotowi jesteśmy go zabić !!!

Jak powinni funkcjonować komornicy ? 
Chcę tym postem zwrócić uwagę rządzącym naszym krajem , że coś jest nie tak...  Coś się popieprzyło w Rzeczypospolitej , że z ZUS-u  i KRUS-u 25 % rent i emerytur jest  uszczuplane o 25 %   BRUTTO i przekazywane bezpośrednio na konta komorników ... Tak do końca to nie 25 %   bo ? Np. z emerytury odejmuje się najpierw  zaliczkę na podatek dochodowy , plus składkę na ubezpieczenie zdrowotne O/NFZ , a od całości emerytury odlicza się i przesyła komornikowi 25 % od   całości   świadczenia.. !!! Czyli z renty/emerytury otrzymujemy 55 % z ogólnej sumy... Nie wiem czy posłowie i ministrowie do kupy z premierem mają tego świadomość ??? Na 100 % NIE !!! Gdyby mieli to zastanowili by się czy można z typowej emerytury 1200 zł wypłacić starszemu obywatelowi 650 zł i kazać mu przeżyć cały   długi miesiąc pokrywając stale rosnące koszty mieszkania, energii,leków i żywności.... Pytam , jeśli każdego roku rewaloryzowana jest kwota wolna od zajęć komorniczych  ( najniższa krajowa  na rok 2011 ) , 1380 zł. brutto , to dlaczego wyjątek dla pracowników ??? , a nie również dla emerytów i rencistów ????????????, bo CO ????? mają czym prędzej umrzeć i nie obciążać ZUS-u problemem ich istnienia?... k...mać... Czy emeryt ma MNIEJSZE PRAWO DO ŻYCIA ?

Pytam rządzących dlaczego nie ma ochrony dla emerytów i rencistów kwoty najniższego wynagrodzenia tak jak dla pracujących ? - wolnej od egzekucji.. Co jesteście na prowizji od komorników.. Policzcie sobie , że jak 2 MILIONY ( ponad ) w ZUS-ie i KRUS-ie jest zajęć komorniczych i np. one  wysyłają bezpośrednio na konta komorników tylko po 100 zł. to miesięcznie do podziału komornicy mają 200 milionów złotych... jak po 200zł to 400 milionów itd... Ta sumka dzieli się na 1200 komorników...

ZŁOTA ŻYŁA !!!  nic nie robisz a ci spływa na konto..

Czy komornik dzieli się tą kwotą z wierzycielami ? NIE !  Najpierw zaspakaja koszty egzekucji... Koszty stale rosną bo wierzyciel nalicza odsetki od nakazu zapłaty , a te nie pokrywane stale rosną , tzn. stale rosną koszty egzekucji........i tak do usranej śmierci...Wierzyciel   NIGDY I NIC NIE DOSTANIE !!!

To czemu służy egzekucja ???

Dłużnikiem można się stać nie zawsze w sposób typowy... Nabrał kredytów i nie oddał !  Dni kilka temu była u mnie starowinka ( była nauczycielka ) - emerytura 1300 zł... Właśnie dostała nakaz zapłaty i tytuł egzekucyjny na fundusz sekurytyzacyjny z Trójmiasta... Jej zmarły DZIEWIĘĆ LAT TEMU  syn nie spłacił kredytu w kwocie 2 tys zł.. Ona nawet o nim nic nie wiedziała.. Bank wyczekał lat kilka i sprzedał wierzytelność do owego funduszu. Ten naliczył BANDYCKIE koszty i wyszło ponad 33 tys.zł do zapłaty z emerytury pani nauczycielki. Oczywiście nauczycielka nie wiedział nic o art.1015 kodeksu cywilnego i nie odrzuciła spadku , jaki spadek syn nic nie miał , mieszkał u niej i pracował , nie zdążył się ożenić. Bank milczał , hodował dług , a potem nakazik , sprzedaż wierzytelności i ktoś zarobi.. oczywiście najpierw komornik. a potem długo , długo NIKT !!!! Tyko pytam zawiadowców RP , jak ta staruszka ma przeżyć za 700zł.??? Jest sama jak palec , mieszkanie - klitka komunalna - 460 zł.  240 zł. pozostaje  na energię , ogrzewanie-piece , i jedzenie , o lekarstwach nie wspomnę..

Szanowna WŁADZO !!!   " Robisz   za Boga " , nikt ci nie dał takich praw ! Czy TY w ogóle masz sumienie ?

WIĘCEJ O PRZEKRĘTACH I OSZUSTWACH KOMORNIKÓW.

Polecam sprawy poruszane w działach:
 SĄDY   PROKURATURA  ADWOKATURA
 POLITYKA  PRAWO  INTERWENCJE - sprawy czytelników  

"AFERY PRAWA" 
 
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.eu
  redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI 
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm  - Polska z zagranicy na skrzynkę:
aferyprawa@gmail.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje. 

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~on
26-05-2014 / 09:23
zrozumegzekucje.bloog.pl/ - blog dla dłużników a nie oszustów i cwaniaków. Spojrzenie z drugiej strony. Autor artykułu to bardzo niekompetentna osoba np. "Czy komornik dzieli się tą kwotą z wierzycielami ? NIE ! Najpierw zaspakaja koszty egzekucji... Koszty stale rosną bo wierzyciel nalicza odsetki od nakazu zapłaty , a te nie pokrywane stale rosną , tzn. stale rosną koszty egzekucji........i tak do usranej śmierci...Wierzyciel NIGDY I NIC NIE DOSTANIE !!!" - totalna BZDURA, przecież komornik pobiera opłatę procentową od kwot wyegzekwowanych więc nie może pobrać żadnej opłaty stosunkowej jeżeli nie przekazuje żadnych pieniędzy wierzycielowi. pobiera jedynie wydatki tj. np. koszty wysłanych listów, koszty zapytań do urzędów, ale z tych pieniędzy też nic nie dostaje bo to NIE JEGO KOSZTY, tylko Poczty, ZUS itd. sugeruję autorowi żeby nauczył się lepiej szydełkować a pisanie teksów zostawił komuś innemu
~kuba
14-02-2012 / 17:56
do Oli.Za ujawnianie danych osobowych bez zgody osoby do której należą te dane grozi proces
~atlettaki
15-01-2012 / 02:30
A ja czekam na pospolite ruszenie z kosami na sztorc co by niezawisłych sędziów i prokuratorów powywieszać za ich zwyrodnialcze poczynania. Naród Polski jest wspaniały tylko tych kurew za dużo w narodzie co to się mieli zlustrować tylko zapomnieli. Powstańcie których dręczy smród niepranych latami tóg .
~Czesłąw 45
12-01-2012 / 20:15
do Rafała ze Szczecinka. Przestudiowałem w miarę solidnie zawartość treści aferyprawa i te pl. I te eu i te com. Zaczyna wyglądać zupełnie kosmiczny obraz stanu resortu sprawiedliwości. *Krzysztof Kwiatkowski usprawnia resort sprawiedliwości, przed nim ** Andrzej Czuma używał NAWET aż swoich wpływów u Pana BOGA *** Zbigniew ĆWIĄKALSKI adwokat wzywał ALERTEM : - Przemoc ... ZBRODNIA ... OHYDA > Sądy mają nieograniczone możliwości zwalczania zła - **** Zbigniew Ziobro znalazł gwóźdź do trumny - v-ce Premiera i uciekł do Brukselii.***** A Kalwas załatwił swoje interesy i zniknął z widowni. Kabaret to, czy niezły interes ? pod parasolem NIEZAWISŁOŚCI, w cieniu komunistycznych IMMUNITETÓW. A może by tak przeanalizować jak to jest z tym komunizmem. Zaczyna to trochę wyglądać jak strach na wróble. KTO ?? widział KOMUNIZM ?! Gdzie on był ? A gdzie się podział ? Zaczynam mieć uzasadnione wątpliwości czy aby to całe awanturnictwo NIE jest przypadkiem przykrywką dla zwykłych pospolitych kryminalnych szwindli w Wykonaniu NIEPOSPOLITYCH złodziei uzbrojonych w Immunitety prokuratorów i sędziów podpartych NIEZAWISŁOŚCIĄ urojeń i insynuacji własnych. Natknąłem się bowiem na arcyciekawe dokumenty w sprawie p-ko bojownikowi „Solidarności” Tadeusz Wołyniec – zaświadczenie IPN Nr 279/03 z dnia 07-02-2003r potwierdzające jego patriotyczny rodowód. Trzech sędziowskich hochsztaplerów : T. Szkudlarek, Cz.Podgórny i M. Wawrzynkowski z mojej sprawy dotyczącej okradania dzierżawy działki na zlecenie PPO A. SIUCHTA Prowadziło okradanie bojownika „Solidarności” z zapłaty za pracę i o przywrócenie do pracy. Jakby było mało w sprawie p-ko T. Wołyniec występuje NIEPOCZYTALNY umysłowo SSO Sławomir Przykucki, który NIE potrafi odróżnić amputacji kutasa u sprawcy przemocy w Rodzinie od zatoru płucnego spreparowanego w naukowy sposób insynuacją urojeń dr n. med. Elżbieta ZINKA > królowa na włościach Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. Można mnożyć bez liku tych geniuszy pochodnych Przykuckiemu : SSR S. Wróbel, J. Matejko, PPR T. Bodo, PPO J. Ożóg, SSO I. Jóźwiak (felczer, śledczy UB, PPO J. Rychliński i INNI – wszyscy występują p-ko T. Wołyniec nawet por.por. Wicher i Aleksander NOWIŃSKI – myśliwy – por. http :\\ www.13 grudnia 1981r. Ale jakby było mało te same osoby i ich powinowaci występują w sprawach u Marek777 i w „Willa Alexander” Panie Rafale u Pana w sprawie * z dnia 05-12-2011r tez występuje ta sama zgraja. Przecież to świadczy, że na skalę PRZEMYSŁOWĄ prowadzone jest totalitarne PROCESOWE zbrodnicze awanturnictwo w porażający sposób. To jest hitlerowsko-stalinowskimi metodami prowadzone znęcanie się nad OFIARAMI celem ICH zagłady biologicznej. Moją żonę : Jadwigę Świątek udało IM się w lipcu 2011r zamordować. NIE wytrzymała ponad 16 LAT GRY w DURNIA przeprowadzonej przez ZBRODNIARZY z Ministerstwa Sprawiedliwości. Panie Rafale od dołu do góry zalega OBORNIK magistrów i profesorów prawa. Między nimi funkcjonują RYDZAK * RESIAK * REWA z MS oraz Antonina SUWAŁA z Prokuratury Generalnej. Ministerialne Panie albo DAMY robią WAŁA z pryncypała. Wałem kolejnym będzie Jarosław GOWIN – filozof. * PRAWDA* HONOR * WOLNOŚĆ *
~Marysia
08-07-2011 / 22:27
Zgadza się, ale jeśli tusek i reszta zajęci zapełnianiem koryt...
~jaś
08-07-2011 / 18:06
Rzygam już od tego. Powinna być kula w łeb za takie coś i do piachu.