Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA OSZUSTWA KOMORNIKA ŚRODA ŚLĄSKA ALFRED MASTERNAK

Środa Śląska - c.d. oszustwa komornika Alberta Masternaka - sprostowanie red. AP.

Nasza redakcja od pewnego czasu zajmuje się przestępstwami popełnionymi przez pseudo-komornika Alberta Masternaka który urzęduje w Środzie Śląskiej.

Nie da się ukryć, że mamy komornika geniusza który ukończył, jak się sam chwali co najmniej 4 kierunki studiów żeby w końcu... zostać komornikiem.
Haa, i co ciekawe - studia menażerskie w Legnicy (taki bajer dla naiwnych z kasą) i zaoczne administracyjne na U.Wr zakupił sobie w czasie gdy pracował już jako komornik i "łupił" każdego kto miał pecha.

Bajer w tym, że aby zostać komornikiem wystarczy ukończyć byle jakie studia prawnicze - a tych akurat - jak nam wyjaśnia dr. Jacek Przygocki - Pełnomocnik Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego (poniżej) - akurat ten przestępca i oszust nie ukończył.

Z pisma rzecznika dowiadujemy się za to, że komornik Masternak obraził się za publikację: Kim jest komornik sądowy A. Masternak, czyli lipny dyplom ukończenia UWr?.
Pismo w sprawie przesyła nam rzecznik UWr J. Przygodzki.

Nie wykluczone, że mamy doczynienia z rodzinnym oszustwem "na dyplom" ponieważ promotorem A. Masternaka był Zygmunt Masternak dr Wydziału Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego.

Pełnomocnik Rektora UWr ds. Kontaktu z Mediami dr. Jacek Przygodzki informuje nas cyt: W trakcie czynności sprawdzających ustaliłem, że pan Masternak nie był absolwentem Prawa na żadnym z trybów w latach 2002-2008. Stwierdzenie to odnosiło się jedynie do kierunku Prawo...

Bajer w ty, że zgodnie z USTAWA o komornikach sądowych i egzekucji z dnia 29 sierpnia 1997 r.(Dz. U. z dnia 29 października 1997 r.) wyraźnie stwierdza, że:

Art. 10. 1. Komornikiem sądowym może być ten, kto:
1) posiada obywatelstwo polskie i korzysta z pełni praw cywilnych i obywatelskich,
2) jest nieskazitelnego charakteru,
3) ukończył wyższe studia prawnicze lub prawa administracyjnego,
4) odbył aplikację komorniczą,
5) złożył egzamin komorniczy,
6) ukończył 25 lat.
2. Od wymagań określonych w ust. 1 w pkt 4 i 5 zwolnieni są sędziowie, prokuratorzy, adwokaci, radcowie prawni, notariusze oraz osoby, które ukończyły aplikację sądową, prokuratorską, adwokacką, radcowską lub notarialną, a także osoby posiadające stopień doktora nauk prawnych.

I teraz mamy dodatkowy "kwitek" na komornika A. Masternaka - nie ukończył żadnego kierunku prawniczego a załatwił sobie fuchę funkcjonariusza?

Jak to się załatwia zwrócimy się z oficjalnym zapytaniem do Naczelnej Rady Komorniczej...

AP

Artykułu dokumentujące przestępstwa komornicze:

Wstęp do epitafium o średzkim komorniku

Kim jest komornik sądowy A. Masternak, czyli lipny dyplom ukończenia UW?

Środa Śląska - w krzywym zwierciadle prawa - z cyklu oszustwa komornika Alberta Masternaka i sędziego SSR Arnolda Pandera

Wniosek Zbigniewa Kękusia o wyłączenie komornika sądowego Marcina Godynia

Szczytno - komornik Dariusz Kęsicki robi "interesy życia" kosztem przekrętów na dłużnikach.

Jak rząd PO przy pomocy skorumpowanych urzędników sądu leskiego i funkcjonariuszy oraz wiernego psa-komornika M. Najda niszczy kolejną rodzinę w Polsce.

Kalisz - skorumpowani komornicy Bartosz Kołodziejczyk i Józef Kolański są kryci przez wizytatora ds. komorniczych i egzekucyjnych SO Barbarę Mokras i prokuratora Marka Matera.

Komornik ponad prawem? - Nierespektowanie poleceń sądu przez wrocławskiego komornika Roberta Kapicę doprowadziło dolnośląskie przedsiębiorstwo na skraj upadłości.

Komornicze przekręty - o ich skali ich oszustw dowodzi fakt, że katowicki komornik sądowy Henryk Grzesiak miał na swych kontach kwoty ok. 9 milionów złotych!!!

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Środzie Wlkp. Dariusz Karasiński i jego asesorzy: Leszek Wietchy i Sebastian Żurek - dowody oszustw komorniczych.

Zawiadomienie prokuratury o przestępstwie defraudacji majątku firmy ELSAN przez komornika brzozowskiego Lesława Pankiewicza

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.