Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

Lichwiarstwo banków i bandycka windykacja. Bogusław Maśliński

Niezależni nie piszą na zamówienie ( jak to się dzieje w tzw. polskojęzycznych mediach). Czasami niektóre tematy noszą, sięgają często jak sami oberwą po łapach. Skąd w Polsce są takie długi wśród społeczeństwa ?

Balcerowicz za złamaną złotówkę pozbył się Polskich banków.

Od 1998r lichwiarstwo przyjęło ogromne rozmiary, zaciąganie długów to jakże często ostatnia deska ratunku przed eksmisją często z małymi dziećmi, opłaty złodziejskich czynszów, te długi to chleb, lekarstwo.

Jak wygląda obecna sytuacja lichwiarska, sięgnę po ściągę- Metro ściga lichwiarzyAndrzej Orkowski

Banki proponują lichwiarskie odsetki od kredytów - alarmuje "Metro" i domaga się państwowych regulacji, bo obecne są za mało restrykcyjne.

Problem jest poważny, bo wartość towarów kupionych na raty wynosi obecnie prawie 15 miliardów złotych. Równie drogie jak kredyty ratalne są pożyczki gotówkowe. Z danych Expandera wynika, że w większości polskich banków rzeczywiste oprocentowanie rocznego kredytu na 3 tys. zł przekracza 30 proc., np. w BOŚ, Banku Pocztowym i BPH wynosi 40 proc., w Eurobanku czy BNP Paribas Fortis - nawet 57 proc., a w Getin Banku przekracza 60 proc. - pisze "Wirtualna Polska" za "Metrem".

Pułapka zadłużeniowa, metoda Balcerowicza zniszczyć, zniszczyć żeby Polak zdechł na stojąco. ( państwo prawa)

W kraju nad Wisłą po 1989r natworzyło się mnóstwo firm nie tylko windykacyjnych lecz również ochroniarskich służących także komornikom. Komornikom przestępcą wysadzających drzwi, wyrzucających skromny dobytek przez okna rękami właśnie tych zwyrodnialców ochroniarzy.

Komornicy idą na łatwiznę bezprawnie zajmują nie tylko renty czy emerytury lecz także sięgają po zasiłki stałe z opieki społecznej, prawo- Na podstawie punkt IV pisma od komornika, cytat: dłużnikowi nie wolno odbierać wynagrodzenia lub wymienionych wyżej wierzytelności poza częścią wolną od zajęć jak również nie wolno nimi rozporządzać w żaden inny sposób art. 881§ 2 kpc.

Dlaczego mogą sobie na to pozwolić, komornik to pracownik sądu tak więc spróbujcie takiego pociągnąć do odpowiedzialności to korporacje prawnicze pokażą wam gdzie raki zimują.

Komornik skuteczny, to działający poza granicami prawa - cyklu bezprawie funkcjonariuszy władzy

Cytaty: Dzierżoniowski komornik Wojciech Szlichta to tylko pies próbujący zastraszyć nie tylko dziennikarzy...

Ząbkowice Śląskie - EUROFARM BEZPRAWNIE PRZEŚLADOWANY PRZEZ PRZESTĘPCÓW W TOGACH - SSR Paweł Banach, syndyk Włodzimierz Bernacki i Jan Dobrowolski przy współudziale psów: komornik Henryk Kupis i biegła-bajkopisarz Mariola Ślusarek-Furgalska

Komornik łódzki Adam Pietrak przegrał - chciał bezprawnie zlicytować dom - z cyklu patologii funkcjonariuszy (bez)prawia Łódzkiemu komornikowi, który wystawił na licytację wart milion złotych dom za kilka.

To tylko malutki fragment z strony: „Afery Prawa”

To jest spadek po zdradzie w Magdalence gdzie z takim żydokomunistycznego zbrodniarza jak Kiszczak chlał wódę nie tylko Wałęsa czy Michnik lecz także Lech Kaczyński.( przypominam obecny prezydent tzw. Trzeciej RP czytaj: PRLbis)

Natomiast Jarosław Kaczyński jego brat stwierdził że „ z ludźmi którymi się rozmawia nie wsadza do więzienia” , była to furtka dla przestępców w togach jak również komorników. Są nietykalni i mogą bez odpowiedzialności prześladować Polskie narody. Trochę wisielczego uśmiechu..

Popapranicy nieodłącznie krzyczą że żyjemy w państwie prawa, a jaka jest ich wiedza na temat tego prawa.

Rzeczpospolita- Pazerni komornicy zabierają emerytury

Nie dość, że ich świadczenia są głodowe, to jeszcze padają ofiarą komorników, którzy bezdusznie pozbawiają ich ostatnich groszy.

Jolanta Fedak ( 49 l .), minister pracy i polityki społecznej Ten poważny problem trzeba szybko rozwiązać…………..

Kroją nową ustawa, kosztem podatnika, to miliony wydane na tzw. autorytety od bubli prawnych.

Prace sejmu i senatu, ci darmozjady nie znają art. 881§ 2 kpc.

Samochwalcy z PO twierdzą że to rząd fachowców!!!!!!!!!

Komornik jest od tzw. ściągania długów.

Tzw. windykacja powstała także do ściągania długów na naciąganym prawie.

W Polsce posiadający samochód chcący założyć firmę musi mieć koncesję i mnóstwo papierków, firmę windykacyjną rejestruje się w tzw. MSWiA i jazda po kasę.

Bezprawne działania firm windykacyjnych!- Źródło: Gazeta Bankowa

przykłady łamania prawa- Jeśli w ocenie adresata takiej korespondencji pismo firmy windykacyjnej spełnia przesłanki przestępstwa z art. 191 k.k., należy art. 191 kodeksu karnego § 1, kto stosuje przemoc lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, (§ 2, art. 191 k.k.).

Art. 193. Kto wdziera się do cudzego domu, przykłady przestępstw jakie są w czasie windykacji.

Grzechy według UOKiK kara dla firmy windykacyjnej Kruka 90 tys. zł.

Śmiech na sali, a gdzie prokurator ?

Za łzy tysięcy polaków bezprawnie prześladowanych 90 tyś od których automatycznie się odwołali.

Cytat: Rośnie nielegalny handel długami w internecie

W Polsce wzrasta liczba tzw. internetowych giełd wierzytelności……….

W efekcie e-giełdy stają się miejscem nadużyć. Zdarzają się przypadki, że dług zamieszczony na giełdzie nie istnieje lub został już spłacony.( Przestępstw w Internecie nie likwidują, popapranicy boją się niezależnych artykułów. „ Słowa prawdy to potężna broń” w kraju nad Wisłą zwalcza się w Stalinowski sposób niezależne myślenie, przestępstwo to, to co im potrzebne trzymać naród za gębę poprzez wywołanie strachu.)

Komornicy, firmy windykacyjne sięgają po ochroniarzy.

Większość firm ochroniarskich, jeśli nie wszystkie, na początku lat 90. założyli byli policjanci i niezweryfikowani agenci służb PRL. Taki też rodowód mają właściciele Konsalnetu: Tomasz Banaszkiewicz i Wiesław Bednarz. Pracą w ochronie nie gardzą odchodzący na wcześniejsze emerytury (nawet po 15 latach służby) policjanci. – Co trzeci pracownik agencji to były policjant – mówi Dorota Godlewska. – Praktycznie wszyscy mają lekarskie zaświadczenie o utracie zdrowia w policji, bo dzięki temu dostają wyższe świadczenia. Ale na moje oko to zdrowe byczki – dodaje.

Popapranicy szukają w śród schorowanego społeczeństwa tzw. rezerw ZUS.

Mamy przykład kto wyłudza renty, emerytury.

Lecz ich nietykalność załatwiono w Magdalence, więc odbiera się świadczenie kalekom.

Następnie- Pracownicy to głównie byli funkcjonariusze GROM-u, CBŚ, Biura Ochrony Rządu i jednostek antyterrorystycznych. – Im bardziej bezpieczni czują się Polacy, tym gorzej dla naszej branży – przyznaje Sławomir Wagner. Nic dodać nic ująć.

Często tzw. Zakłady ubezpieczeniowe nie ubezpieczą mienia bez przedstawionej umowy z tzw. Ochroną, to nie zmowa i podział łupów.

Szykuje się następny narybek dla firm ochroniarskich- cytat: Od dwóch do dziesięciu lat więzienia zażądał prokurator dla oskarżonych. Chodzi o współpracę policjantów z mafią paliwową. Na ławie oskarżonych zasiada jedenaście osób. Oprócz generała oskarżeni są dwaj oficerowie policji, szefowie szczecińskiej spółki BGM, biznesmeni i specjalista od podsłuchów.

Prokuratur a Apelacyjna w Warszawie dysponuje zeznaniami świadka koronnego, który twierdzi, że współpraco wał z Rutkowskim przy porwaniach i wymuszenia ch.

W poszukiwaniu materiałów do tego artykułu znalazłem propozycję tzw. samoobrony przed przestępcami- cytat: Trzeba jednak wyraźnie podkreślić to, że przepis art. 343 K.c. pozwala dłużnikowi na legalne (zgodne z prawem) odparcie bezprawnego ataku. W określonych sytuacjach dłużnik (przy pomocy rodziny, sąsiadów) może stosować obronę konieczną oraz samopomoc w celu przywrócenia stanu poprzedniego. - Z smutkiem stwierdzam że jest to tylko pobożne życzenie.

Społeczeństwo wstydzi się swoich problemów finansowych, ponadto jest zastraszone przez bezprawny wymiar sprawiedliwości który nie tylko symuluje braku takich przestępstw lecz wręcz broni komorników a firmy windykacyjne czy tzw. ochroniarze są bezkarni, jakże często to koledzy.

Ja idę po kij bejsbolowy i wara, mój dom moja twierdza.

Bogusław Maśliński

/index2.php?p=teksty/show&dzial=komornicy

Aż 370 zarzutów postawiono katowickiemu komornikowi, który dopuszczał się oszustw na szkodę dłużników. Przez kilka lat fałszował dokumenty i wyłudzał pieniądze. Akt oskarżenia przeciw niemu został skierowany do sądu. Grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.

Krajowa Rada Komornicza - prezes Andrzej Kulągowski i dyr. Iwona Karpiuk Suchecka olewają zawiadomienie o przestępstwach komornika wadowickiego Artura Urbanowicza

Dziennik Gazeta Prawna

http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/biznes/ile-zarabiaja-ochroniarze-na-naszym-strachu,42261,5

źródło: Gazeta Podatkowa nr 63/(63) z dn. 2004-08-16, strona 16

http://www.taliongalicja.pl/Detektyw-Wywiad.php

http://www.rp.pl/artykul/61229,200063_Latwiej_scigac_zlodzieja_roweru_niz_nieuczciwego_komornika_.htm

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/pazerni-komornicy-zabieraja-emerytury_115110.html

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~DearWist
10-03-2017 / 02:37
~DearWist
10-03-2017 / 00:49
~Joshuawef
07-03-2017 / 17:34
~Joshuawef
07-03-2017 / 12:36
~Joshuawef
07-03-2017 / 11:37
~Williamfluro
06-03-2017 / 11:48
~Jameswog
01-03-2017 / 11:29
sildenafil wound healing 20mgsildenafilcitrate100mg.bid/ pharmacological class of sildenafil sildenafil" rel="nofollow">20mgsildenafilcitrate100mg.bid/">sildenafil generic role of sildenafil in pphn 20mgsildenafilcitrate100mg.bid/>http://20mgsildenafilcitrate100mg.bi cuando no tomar sildenafil
~Jameswog
01-03-2017 / 08:40
discovery and development of sildenafil 20mgsildenafilcitrate100mg.bid/ tengo hemorroides puedo tomar sildenafil sildenafil" rel="nofollow">20mgsildenafilcitrate100mg.bid/">sildenafil dosage chemical synthesis of sildenafil citrate 20mgsildenafilcitrate100mg.bid/>sildenafil citrate 100 mg obat yang mengandung sildenafil sitrat
~Kgrtkuay
13-08-2015 / 14:19
~Tuesday
18-02-2015 / 01:12
diseases cilaiscom.com sparks happen