Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 08-07-2011

KĘDZIERZYN KOŹLE I OSZUSTWA KOMORNIKA SĄDOWEGO PIOTRA SZADKOWSKIEGO  cz

KĘDZIERZYN KOŹLE I OSZUSTWA KOMORNIKA SĄDOWEGO PIOTRA SZADKOWSKIEGO  cz.1 numer na ciągnik...  - z cyklu rozliczamy przekręty komornicze.

Komornicy, podobnie jak urzędnicy sądowi, urzędu skarbowego itp. nie sieją, a zbierają potężną kasę praktycznie bez żadnej odpowiedzialności osobistej za zrobione przekręty i oszukiwanie ludzi.
Słynnym dowodem na ten fakt jest tekst: Komornicze przekręty - o ich skali ich oszustw dowodzi fakt, że katowicki komornik sądowy Henryk Grzesiak miał na swych kontach kwoty ok. 9 milionów złotych!!! - sam nawet nie wiedział, że aż tyle naszabrował. Sprawa się " rypła", jak hakerzy ukradli mu tą złodziejska kasę.
Komornicy zniszczyli tysiące firm i rodzin przez proste nic ich nie kosztujące działanie - zablokowaniem konta firmowego, często na wniosek jakiegoś jednego nic nie znaczącego wierzyciela. Po takiej blokadzie konta bankowego firma szybko  pada.  Majątek ludzi i firm jest wysprzedawany dla tzw. osób zaufanych (często sędziów) za cenę kilkakrotnie zaniżoną. W takie "okazje" często załapują się różne przestępcze i mafijne organizacje z którymi komornicy chętnie współpracują. Dzisiaj nie jest trudno skasować kogokolwiek. Wystarczy, że mafii spodoba się posiadłość albo działalność firmy, a przy pomocy urzędników skarbowych, sądowych czy prokuratury i fałszywych oskarżeń można zniszczyć każdego. 

Ostatnio Redakcja AFER PRAWA otrzymała szereg dokumentów oszustw komornika sądowego z Kędzierzyna-Koźle Piotra Szadkowskiego. Zapoznając się kolejno z jego przekrętami dochodzimy do wniosku, że ten osobnik nie ukończył niezbędnej do wykonywania tak odpowiedzialnego zawodu szkoły, lub w jakiś dziwny sposób zaliczył bez wiedzy i umiejętności... ale dywagacje zostawimy sobie na podsumowanie.
Oszukany przez komornika Pan Michał prowadził firmę i jak każdy prowadzący działalność gospodarczą miał lepsze i gorsze czasy, sporo kasy i zastoje finansowe wynikłe z wzajemnych zobowiązań pomiędzy przedsiębiorcami. Wiadomo, chwilowo nie ma kasy to trudno  wywiązać się z bieżących  zobowiązań. Logiczne, ze najpierw trzeba opłacić 'pasożytów " z ZUS i Urzędu Skarbowego, ale jak nawet na to nie starcza...? 
Będąc "pod krechą" Pan Michał zlekceważył sobie opłatę składek ZUSowskich, a ci wiadomo - od razu  wystąpili z wnioskiem egzekucyjnym do komornika. 
Komornik Szadkowki wpadł do firmy p. Michała pozajmował co się dało - i to wystarczyło aby p. Michał "sprężył się", zapożyczył i zapłacił  zaległe składki ZUS wraz z odsetkami i kosztami komorniczymi, których nie było bo nie było ponieważ dobrowolnie  wpłacił zaległe składki  do ZUS. 
Jednak komornik Szadkowski upatrzył sobie w firmie P. Michała bajerancki ciągnik ogrodniczy z oprzyrządowaniem i jak wszystko wskazuje - obiecał go swojemu znajomemu "za grosze" , ponieważ mając wiedzę - pismo - postanowienie z ZUS, cyt. Należności objęte wymienionymi tytułami wykonawczymi zostały uregulowane w dniu 29.01.2007r W tym stanie rzeczy postanowił wystąpić do organu egzekucyjnego z żądaniem umorzenia postępowania egzekucyjnego. Komornik  i tak robi licytację ciągnika w dniu 05.02.2007r - a więc tydzień po uregulowaniu zaległości była licytacja ciągnika P. Michała. 
Bajer w tym, że komornik Szadkowski nie dopuszcza do licytacji inne 2 osoby tylko za 750zł sprzedaje ciągnik swojemu znajomemu z którym przejechał na posiadłość Michała. Pan Michał uważa, że wartość ciągnika z osprzętem została zaniżona co najmniej stukrotnie i powinna być liczona od ceny 75.000zł a nie 1000zł.   

Logiczne, że Pan Michał w takiej ewidentnej sytuacji nadużycia władzy pisze skargę na komornika Szadkowskiego wierząc, że z racji nadzoru Sąd Rejonowy w Kędzierzynie-Koźlu zajmie się przestępstwem komornika i wyprostuje sprawę. Jego sprawa trafia do sędziego SSR Ingi Kukla. I tu mamy kolejny numer tzw. "numer na datę" - przypominamy, licytacja miała miejsce w dniu 05.02.2007r. Zgodnie z KPC Art. 165. [Obliczanie] § 1. Terminy oblicza się według przepisów prawa cywilnego - czyli Art. 111. KC [Termin oznaczony w dniach] § 1. Termin oznaczony w dniach kończy się z upływem ostatniego dnia. § 2. Jeżeli początkiem terminu oznaczonego w dniach jest pewne zdarzenie, nie uwzględnia się przy obliczaniu terminu dnia, w którym to zdarzenie nastąpiło.
Pan Michał skargę na komornika wnosi do biura podawczego sądu w dniu 12.02.2007r - tak więc zgodnie z prawem liczymy dni - ile dni jest od 6 do 12? - każdy przedszkolak obliczy że jest 7 dni - czyli p. Michał wyrobił się w czasie. Jednak sędzia Inga Kukla swoim autorytetem stwierdza, że skarga na komornika Szadkowskiego należało odrzucić jako złożoną po terminie.
Wiemy, że humaniści - a takimi są togowcy - mają spore problemy z matematyką i logiką, ale takie obliczenie to wiedza  przedszkolna, tak więc jak rozumieć postanowienie SSR I. Kukli? W jakich układach jest z komornikiem Szadkowskim? Wszystko wskazuje, że wyjątkowo bliskich....

Komornik kędzierzyński Piotr Szadkowski z pewnością będzie potrzebował bliskiej pomocy nie tylko sędziego Ingi Kukli. O jego oszustwach zostało złożone doniesienie do prokuratury.
Będziemy śledzili "dochodzenie" albo "śledzenie" komornika przez  funkcjonariuszy prokuratury celem zweryfikowania jak oni blisko są jego osoby...

My nie mamy wątpliwości, że komornik Szadkowski powinien dołączyć do tych 40 niegodnych funkcjonariuszy wykonujących tak odpowiedzialny zawód.

PS.
Widocznie komornika kędzierzyńskiego Piotra Szadkowskiego gryzło sumienie, ponieważ z dniem 19.02.2007r zwrócił Panu Michałowi "nadwyżkę" egzekucyjną w kwocie 557,35zł . My jednak będziemy uparcie dążyli żeby komornik zwrócił faktyczną kwotę strat jaką wyrządził Panu Michałowi swym bezprawnym działaniem, czyli co najmniej kwotę 55.000,00 zł

AP

WIĘCEJ O PRZEKRĘTACH I OSZUSTWACH KOMORNIKÓW.

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY  PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA" 
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.eu
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI 
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm  - Polska z zagranicy na skrzynkę:
aferyprawa@gmail.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje. 

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~slawek
08-08-2016 / 10:38
Jak widać w każdym zawodzie zdarzają się wpadki ale to nie powinno przekreślać danej osoby.
~adi
18-02-2015 / 22:47
A co z przekretami Komornika Radosława Hory z katowic ktory wysługuje sie mafi.
~obserwer
24-11-2014 / 09:18
Dla mnie nie jest szokująca treść tego artykułu, powiązania prawników w Kędzierzynie-Koźlu to szczyty finezji korupcyjnej, bronione przez prokuratorów, Rejonowego, a szczególnie przez Panią Kroze.
~gość
11-07-2011 / 07:57
Żeby nie było oszustw komorniczych to wszystkie licytacje miały być publiczne i ogłaszane w internecie na jednym portalu informacyjnym - i jak zwykle g... z tego wyszło ponieważ lobby komornicze jest silniejsze i w d.. ma wytyczne. Podobnie jak z nagrywaniem i upublicznieniem rozpraw żeby zmniejszyć ilość sądowych przekrętów. Urzędnicy władzy wszystko zrobią żeby mieć możliwość robienia przekrętów i oszukiwania zwłaszcza wieśniaków i naiwnych wierzących że w sądach istnieje jakakolwiek sprawiedliwość...