Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
3 lutego 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 18-03-2014

Zamość - wniosek o skierowanie na badania psychiatryczne funkcjonariuszki Prokuratury Rejonowej Małgorzaty Fundali-Piechnik

Dręczenie zamojskiego rolnika przez animalsów i prokuratorkę zamojską Małgorzatę Fundali-Piechunik opisywaliśmy już wcześniej w tekstach:

Zamość – dowody schizofreni funkcjonariuszki Małgorzaty Fudali-Piechnik – z cyklu okraść i zniszczyć rolnika.

Zamość – niekompetencja czy stronniczość prokurator Małgorzaty Fudali-Piechnik – z cyklu zniszczyć rolnika. 

ZAMOŚĆ Czy Wójt Gminy Ryszard Gliwiński został skorumpowany przez Piotra Łachno ze stowarzyszenia Abrakadabra ?

Sąd Rejonowy w Zamościu Postanowieniem z dnia 4 lipca 2013r. sygn. akt II Kp 8/13 oraz postanowienie z dnia 28 stycznia 2014r. uznał  zarzuty prokuratorki za niedorzeczne i odrzucił jej zażalenie. Sędziowie SR Krzysztof Tracz i Marta Podskarbi-Buńko opierając się na opinii Powiatowego Lekarza Weterynarii oraz wszechstronnej opinii biegłego sądowego który dokonał oględzin gospodarstwa, analizy struktury użytków rolnych, rozłóg gospodarstwa, parku maszynowego, zaplecza magazynowego itp. stwierdzili: 
Opinia biegłego została wydana w odpowiedzi na postanowienie sądu, w którym przedstawiono wymagające wyjaśnienia zagadnienia i opinia zawiera odpowiedzi na te kwestie - jest więc pełna, gdyż odpowiada na postawione pytania, na które zgodnie z zakresem posiadanych wiadomości specjalistycznych biegły udzielił odpowiedzi, a więc obejmuje całość przedmiotu i zakresu ekspertyzy określonego w postanowieni, co do istotnych okoliczności sprawy. Nadto poczynione w niej sprawozdanie z poczynionych czynności i spostrzeżeń i wywiedzione z nich wnioski  spelniają wymogi czytelności i zrozumiałości z punktu widzenia wiedzy, z zakresu której opinia została wydana oraz logiki i doświadczenia życiowego, dlatego też sąd w pełni podzielił wnioski wywiedzione z opinii i czynił na ich podstawie ustalenia faktyczne w sprawie.

Jak się kolejny raz okazało, takiej wielostronnej opinii biegłego Witolda Afteki i zawartej w niej analizy nie była w stanie zrozumieć prokuratorka M. Fudali-Piechnik. 
Do tej pory nie przeprowadzono obowiązkowych badań psychiatrycznych tej funkcjonariuszki celem weryfikacji, czy nadaje się do pełnienia tak odpowiedzialnej pracy. Jej kolejne zażalenie w sprawie oraz brak możliwości analizy stanu faktycznego  daje domniemywanie choroby paranoidalnej na którą cierpi wielu prawników lub oparcie się na błędnych (korupcyjnych?) założeniach. W orzecznictwie błąd w ustaleniach faktycznych przyjętych za podstawę orzeczenia to błąd, który wynika bądź to z niepełności postępowania dowodowego (tzw. błąd "braku"), bądź też z przekroczenia granic swobodnej oceny dowodów (błąd "dowolności"). Może on być wynikiem nieznajomości określonych dowodów lub nieprzestrzegania dyrektyw obowiązujących przy ocenie dowodów (art 7 kpk) np. błąd logiczny, zlekceważenie niektórych dowodów, czy oparcie się na faktach w istocie nieudowodnionych. 

Podobną sprawą rozpatrywała prokuratura w Stalowej Woli ( nagłośnionej http://www.tvp.pl/informacje-rolnicze/agrobiznes/wideo/14032014-1210/14121080 ).  We wsi Zaleszany właścicielka 19 krów nie zajmuje się wcale swoimi zwierzętami. Nie mają stajni, nie są dojone, karmione, chodzą samopas, zimą i latem objadając sąsiadów, niszcząc uprawy, stwarzając niebezpieczeństwo na drodze i torach kolejowych. Poszkodowani sąsiedzi zwrócili się o interwencję policji, wójt zawiadomił prokuraturę - ta jednak odmówiła dochodzenia i ukarania właścicielki, czy zabrania jej zwierząt. Tymczasem prokuratorka  zamojska uparła się aby zabrać rolnikowi zwierzęta które żyją w oborze o unijnych standardzie mając wszystko. Czy ta urzędowa kradzież nie jest przypadkiem na zamówienie P. Łachno ze stowarzyszenia Abrakadabra który bezprawnie już otrzymał konia rolnika? 
Będziemy musieli przeprowadzić dziennikarskie śledztwo w tej śmierdzącej sprawie....
AP 


Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe 
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
aferyprawa@gmail.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~obywatel
22-03-2014 / 15:34
Funkcjonariusze władzy niejednokrotnie cierpią na impotencję umysłową, są słabo wykształceni często niedouczeni z uwagi na fakt, że aplikacje zdobywają dzięki koneksjom rodzinnym a nie posiadanej wiedzy, mylą się, piszą najróżniejsze głupoty w swoich orzeczeniach. Problem III władzy jak stwierdził sam Wojciechowski polega na tym, że udają "nieomylnych bożków" - nie ma opcji, aby jeden sędzia naprawił błąd drugiego. Ta gangrena niszczy nie tylko osoby wmieszane w tryby organów władzy, ale też z racji bardziej wykształconego społeczeństwa powoduje naśmiewanie się z organów III władzy przez media i osoby poszkodowane korzystające z netu. Czy IV władza - społeczeństwo dzięki internetowi pokona bezprawie sądowe ? - z pewnościa, to tylko kwestia czasu. Nie jeden poseł i funkcjonariusz przestał istnieć dzięki mediom...
~MA ciek
21-03-2014 / 22:28
od kwietnia protest głodowy w Wawie P0d ministerstwamiUrzędnikom należy odebrać terror fin ansowy. KRUS=ZUS, VAT - 10%, minimalne wynagrodzenia 2.000 netto. Wiek emerytalny 63lata, Wszelkie przywileje likwidacja. 12.000, max dla urzędnika. W spółkach zakaz 2 krotnego zasiadania odpłatnie w jakichkolwiek zarządach na finansach sP0łecznych. Dla firm skarbu państwa rynek ekonomiczny np LOT, żadnych dotacji. Jak mundurowi P0dkocza jeszcze raz zniesiemy wszelkie przywileje - wstecz uznając ze to łapówka P0lityczna za sianie terroru
~jerozolita
20-03-2014 / 22:04
sami widzicie, ze bez stanowczego stanowiska nie osiągniemy transparentności w naszym kraju. Ogłaszam przygotowania do protestów m.in głodowych. Miejsce Warszawa kwiecień 2014y. Zapytania proszę kierowań afery@onet.pl ale akcja jest nieodwoływalna. C,i którzy nie dołączą jak usprawiedliwią się w oczach swoich wnuków...? Szykować ekwipunki. Mam nadzieje , że wojsko jest P0 naszej stronie i basta.
~Veronica
20-03-2014 / 09:14
w Nawiązaniu do " zabójczego mafijnego Wrocławia" Czy ktoś P0twierdzi plotkę że; R. Czarnecki to mąż córki kosmonauty WRON Hermaszewskiego zarazem syn kardynała Gulbinowicza i obywatel Wielkiej Brytanii niezalezna.pl/53082-promocja-ksiazki-r-czarneckiego . Brytyjczycy nie wyjaśnili zabójstwa gen Sikorskiego P0 czym Polska dostała się P0d terror CCCP. Sędziowie to terroryzm który morduje polska.newsweek.pl/tato-go-zmiksowal,91007,1,1.html oraz www.youtube.com/watch?v=rQSANITDHsQ. A swoja droga synek przewodniczącego rady miasta Wrocław to pilot L0T a co z kolekcja dzieci całego układu zarządu Wrocławia Wy wiecie bo ja wiem
~Ewa
19-03-2014 / 07:08
Poszukuję osób poszkodowanych przez Lex Nostrum sp. z o.o. tj. pana Macieja Lisowskiego. Poszkodowana Ewa Biskupska e-mail ebiskupska@yahoo.com tel. 513 929 600
~obserwator
18-03-2014 / 21:57
Funkcjonariuszka tak funkcjonariuszka czyni co" ktoś",jej zlecił?.Kto to jest ten ktoś,jeżeli wbrew faktom ,funkcjonariuszka broni zwierząt wg.Ustawy niszcząc bezpardonowo rolnika/ rolnika nie chroni żadna Ustawa,zwierzęta maja pierwszeństwo przed człowiekiem/. Utrzymywana za pieniądze podatników ,może sobie bez końca dowolnie interpretować tzw.PRAWO -czy bezprawie?.Kiedy skończy się eksodus pokrzywdzonego ,nękanego od 3 lat przez Małgorzatę Fudali-Piechnik i spółkę ,której celem jest zniszczenie człowieka ,przez prokuratorski paragraf ,nieważne jak i jakim kosztem.Ten Orłelowski scenariusz musi się wreszcie skończyć. Komu zależy ;na pewno P.Łachnie i Abraka dabrze. Trzeba ich prześwietlić i ich powiązania w tej parszywej sprawie, przez redaktorów Afer Prawa.Czy ten chocholi taniec Małgorzaty Fudali -Piechnik znajdzie swój epilog w Prokuraturze Generalnej?.