Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
3 lutego 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 11-12-2014

Zamość - porażka prokuratury i wójta Glińskiego - ile powinno wynosić odszkodowanie dla rolnika z tytułu bezprawnego zabrania mu konia?

Postanowieniem z dnia 02.10.2014r ostatecznie Sąd Okręgowy w Zamościu odrzucił kolejne trzecie  zażalenie prokuratury tym samym kończąc trzyletnią gehennę rolnika w walce z mafią prokuratorska i paranoiczkami z fundacji Elpis mieszającą się w warunki hodowli prowadzonej w końcu wg. przepisów UNI - czyli bydło ma lepsze warunki niż człowiek... KON ZOSTAŁ ODDANY
Bez wątpienia w tym sukcesie duże znaczenie miało osobiste zaangażowanie i interwencyjne publikacje w czasopiśmie AFERY PRAWA m.in.:

Zamość - kolejny odcinek dręczenia rolnika przez niekompetentną funkcjonariuszkę Małgorzatę Fundali-Piechnik
Zamość - wniosek o skierowanie na badania psychiatryczne funkcjonariuszki Prokuratury Rejonowej Małgorzaty Fundali-Piechnik
ZAMOŚĆ Czy Wójt Gminy Ryszard Gliwiński został skorumpowany przez Piotra Łachno ze stowarzyszenia Abrakadabra ?
Zamość – dowody schizofreni funkcjonariuszki Małgorzaty Fudali-Piechnik – z cyklu okraść i zniszczyć rolnika.
Zamość – niekompetencja czy stronniczość prokurator Małgorzaty Fudali-Piechnik – z cyklu zniszczyć rolnika. 
Teraz rolnik ma kolejny problem ponieważ zawiadomieniem  z dnia 29.10.2014r wójt R. Gliwiński zawiadomił go o wszczęciu z urzędu postępowania  w sprawie ustalenia wysokości kosztów utrzymania bezprawnie zabranego mu konia. Wcześniej, bez przetargu i bez konsultacji a więc mamy korupcyjne działanie - wójt zawarł ekstra porozumienie  z P. Łachno, że za każdy dzień trzymania konia zapłaci mu 15zł - mamy nadzieję, że z własnej kieszeni a nie publicznej. Takiego utrzymania nie ma nawet chory pacjent w szpitalu, gdzie koszt utrzymania dziennego mieści się w granicach 11 zł.  W dodatku klacz na siebie sama zarabiała jako koń do rekonwalescencji dzieci chorych - tak więc wójta czekają tylko koszty odszkodowania dla  rolnika z tytułu urzędniczej prywaty i utraconych przez niego zysków - ponad 37tys. złotych za ponad 3 lat pozbawienia rolnika zwierzęcia.  
Teraz prokuratura "z urzędu" powinna wszcząć postępowanie przeciw zamojskiemu wójtowi  Ryszardowi Gliwińskiemu o złe gospodarowanie publicznymi pieniędzmi.
Poniżej pismo skierowane do wójta.


Wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński

Dotyczy: GK i OŚ.6331. 2 . 2014 z dnia 10.11.2014 r w sprawie ustalenia wysokości kosztów za utrzymanie chorego konia zabranego mi decyzją Wójta Gminy Zamość z dnia 19.05 2011 r.

Po zapoznaniu się w dniu 18.11.2014 roku z materiałem dowodowym ,stwierdzam ,że wyliczone koszty utrzymania konia są całkowicie bezpodstawne i dlatego nie wyrażam zgody na ich poniesienie.

Powyższe twierdzenie opieram na faktach, że od ponad 30 lat prowadzę wielokierunkowe gospodarstwo rolne o powierzchni 35ha – w tym specjalizuję się w hodowli bydła. Stąd znana mi jest z autopsji zasada żywienia i hodowli zwierząt domowych ponieważ stale hoduje średnio po kilkadziesiąt sztuk zwierząt gospodarskich.

Według moich obliczeń niezbędne dzienne koszty utrzymania konia wynoszą nie więcej niż 5 złotych co daje kwotę ca. 1.800 złotych rocznie i to są realne koszty utrzymania konia .

Uważam jednak, że kosztów tych jednak nie powinienem ponieść bowiem są one i tak zdecydowanie dużo niższe, aniżeli pożytki które utraciłem w wyniku przedwcześnie wydanej decyzji o odebraniu mi zwierzęcia. Pożytki te wynoszą jak już Wójta informowałem pismem z dnia 16 .10.2014r minimum 37.290 złotych. Moje pismo do dnia dzisiejszego pozostało bez odpowiedzi.

Zgodnie z pismem Pana Wójta z dnia 10.12.2012r koń miał być zwrócony w oparciu o prawomocny wyrok Sądu Rejonowego w Zamościu  zgodnie z umorzeniem sprawy przez Prokuraturę Rejonową dnia 16 sierpnia 2012r. Bezprawnie moja klacz była przetrzymywana przez Piotra Łachnę do grudnia 2012r. Zwrotu tych kosztów Gmina nie może żądać w żadnym wypadku.

W kontekście prowadzonej sprawy nie zostały też uwzględnione zyski jakie uzyskał przechowujący konia Piotr Łachno, gdzie moja klacz "robiła" za twarz "Abrakadabry" ,była wykorzystywana do wielu medialnych akcji , rehabilitacji dzieci a także do niszczenia mojego dobrego imienia na Facebooku i w regionalnej prasie.

Obowiązkiem organu administracyjnego jest wszechstronne zbadanie sprawy zgodnie z art. 77. § 1. kpa gdzie organ administracji publicznej jest obowiązany w sposób wyczerpujący zebrać i rozpatrzyć cały materiał dowodowy.

Stąd też z racji wygórowanego i zawyżonej kwoty kosztów utrzymania konia zgodnie z art. 78. § 1 kpa - żądanie strony dotyczące przeprowadzenia dowodu należy uwzględnić, jeżeli przedmiotem dowodu jest okoliczność mająca znaczenie dla sprawy.
- wnoszę, o powołanie biegłego który sposób bezstronny ustali koszty i zyski mojej klaczy z która byłem związany emocjonalnie.

Dodam jeszcze że utrzymanie konia w moim gospodarstwie które spełnia warunki unijne zamknęło by się kwotą znaczni niższą niż przedstawiłem w mojej kalkulacji ,gdyż wiosną, lecie i jesieni konia można paść na pastwisku ,a to znacznie obniża koszty utrzymania. 

Ja osobiście mając nadmiar siana i słomy mogłem dla tego konia zapewnić wyżywienie ,ale nikt mi tego nie zaproponował ,ani organ który mi odebrał konia, ani P. Łachno przechowujący rasową klacz który tak się do niej przyzwyczaił, że wszystko robił aby mi ją bez zapłaty odebrać.


Jak dotąd nie mamy odpowiedzi wójta chociaż czas mu minął. Kolejny niekompetentny urzędnik do wykasowania?
AP

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~pytapytalski
26-12-2014 / 12:36
Na stronach internetowych apelacji białostockiej znajduje się informacja, że w Wydziale VIII Karnym Odwoławczym Sądu Okręgowego w Białymstoku orzeka sędzia dwojga imion Ryszard Andrzej Milewski. Mam pytanie do Redakcji AP lub czytelników, czy wymieniony sędzia, to ten szubrawiec, wobec którego według ministra Biernackiego powinna mieć zastosowanie kara eliminacyjna polegająca na złożenie sędziego z urzędu?____trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,35636,15636859,Minister_Sprawiedli Minister uważa, że obwiniony nie jest godny pełnienia urzędu sędziego.
~alex38waw
25-12-2014 / 14:18
ZOBACZ TEN DOKUMENT https://www.youtube.com/watch?v=q2kUQ_77L3M KONIECZNIE PRZEKAŻ DALEJ !!!
~powstaniec
24-12-2014 / 22:10
Czy nie czas zagazować pare urzedow i komisariatuw? Czy nie czas zasztyletować świnie co siedza przy korycie i smieja sie z Polakow_? Takich wieszac za oczodoly na hakah i obdzierac ze skory. Niedlugo o mnie uszlyszycie z rezimowej telewizji gdy popelnie Patriotyczny czyn. Ale dla paru swin bedzie juz za pozno, zdechna z moim nozem w karku. W snach to widze. Czas dzialac na jawie.
~jerozolita
18-12-2014 / 23:39
od jutra w każdym urzędzie woźny urzędnikowi ma obowiązek na wejściu i wyjściu sprawdzić alkohol alkomatem. Dotyczy to sedziów, komorników, prokuratorów, sejm, senat, prezydenta, urzędy wojewódzkie, gminne, starostwa, marszałkowskie , miejskie.P0licja 8O % na odwyk
~Wania
17-12-2014 / 13:29
już niedługo dowiecie się dla czego przydają się stadiony i autostrady oraz dwie ustawy korzystne dla bezwzględności obcych mundurowych ;-_
~adwokat12345
16-12-2014 / 23:21
i może jeszcze od bieguna do bieguna adwokat.wyssogota.pl/
~waldizestuttgartu
14-12-2014 / 21:26
juz mielismy dwa raz moze za trzecim sie uda ty germanski zakuty globie
~german
13-12-2014 / 18:32
nich żyją wielkie Niemcy graniczące z wielką Rosyją i Vaticano!!!