Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 11-02-2012

Warszawa Spółdzielcy w końcu wygrywają z SBM "Politechnika" i jej nieuczciwym zarządem.

10.02.2012 r. jako stały obserwator spraw sądowych toczących się pomiędzy warszawskimi spółdzielniami mieszkaniowymi, a ich członkami niemal doznałam szoku na rozprawie w Sądzie Apelacyjnym w Warszawie w składzie: Przewodnicząca SSA Teresa Mróz, Sprawozdawca SSA Ewa Śniegocka i SSO (del.) Beata Waś, w/s o nieistnienie uchwały ZP z daty 28.05.2010 r. dot. zmian w statucie SBM "Politechnika" sygn. akt: VI ACa 227/11.
Po wielu przegranych procesach przed Sądem Apelacyjnym w Warszawie, w których sądzono nas nawet  "hurtem" (3 sprawy w jednym składzie sędziowskim) w/s ustalenia nieistnienia uchwał ZP z 2010 r., po tak wielu wstrząsach-jakie przeżywaliśmy my członkowie SBM" Politechnika" przez ostatnie 2 lata-gdy sędziowie pozbawiali członków spółdzielni interesu prawnego  czy uznawali terminy ustawowe za jedynie instrukcyjne, jakby pochodziły z instrukcji BHP! nagle dziś odmiana!
Dowiedzieliśmy się, że członek spółdzielni ma jednak interes prawny, by doprowadzić działanie spółdzielni do stanu prawnego zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
Dowiedzieliśmy się, że spółdzielnie miały obowiązek dokonania zmian statutu w terminie zawitym prawa materialnego zgodnie z ustawą z 2007 r. Dowiedzieliśmy się, że po 1.01.2008 r. organy dotychczas funkcjonujące utraciły rację bytu-bo są to organy nieprzewidziane w przepisach obowiązującego prawa.

Dowiedzieliśmy się też, że Wyrok SN sygn. akt: IV CSK 310/09 z 8.01.2010 r. dotyczył innej kwestii...
Dowiedzieliśmy się wreszcie, że niezastosowanie się do ustawy z 2007 r. jest obwarowane sankcją-zgodnie z ustawą o KRS-kurator
Sędzia Sprawozdawca wyjaśniała, że ZP w SBM "Politechnika"  zwołano w 2010 r. ,a już w przepisach prawa ono nie funkcjonowało w tej dacie, organy działały bezprawnie-nie istniały, bo nie były przewidziane w przepisach prawa.

Wyrok brzmi: Uchwała podjęta przez ZP w dniu 28.05.2010 r. NIE ISTNIEJE. Nie istnieje zatem uchwała w/s zmian statutu.

Jak dotąd w Sądzie Apelacyjnym w Warszawie ZAWSZE wygrywała SBM "Politechnika" tzn. nieuczciwy jej zarząd-nagle po raz pierwszy wygrało PRAWO i sprawiedliwość (nie wiem na jak długo-bo radca prawny spółdzielni zapowiedział dziś złożenie kasacji).
Wprawdzie jak to mówią "jedna jaskółka wiosny nie czyni"- ale budzi się w członkach SBM "Politechnika" nadzieja, że nie tylko my spółdzielcy, ale również i sędziowie zaczynają czytać obowiązujące przepisy prawa ze zrozumieniem i orzekać zgodnie z obowiązującym prawem.
Mimo wszystko mam też nieodparte wrażenie, że to liczne zawiadomienia do Prokuratury skierowane w ostatnim czasie w/s orzekania sędziów sądów powszechnych wszystkich instancji -sprzecznie z obowiązującym prawem- miały bez wątpienia wpływ na dzisiejszy przebieg rozprawy.

Tak wspaniale przygotowanej do sprawy Sędzi jak Sędzia Sprawozdawca-bezstronna i prawdziwy arbiter, przestrzegająca obowiązującego porządku prawnego-to dawno nie spotkałam na salach sądowych.
Niech żałują warszawscy Spółdzielcy, którzy nie mogli wysłuchać uzasadnienia tego wyroku-naprawdę było warto.
Wyrazy szacunku dla dzisiejszego składu, który wydał orzeczenie zgodne z prawem.
 
 Z poważaniem
 Jadwiga Sosińska
członek Krajowego Stowarzyszenia Spółdzielców       
 NASZE MIESZKANIA      

Więcej:

Warszawa 19.12.2011 r. o g. 9.40 s. Nr 203- do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa  SBM" Politechnika rozprawa o eksmisję z mieszkania własnościowego niesprzedanego i niezadłużonego.
Nie tylko Warszawa DO WSZYSTKICH CZŁONKÓW SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWYCH W RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ KU PRZESTRODZE !!!!!! SPÓŁDZIELCY, UCZCIE SIĘ PRAWA, ABY WAS NIE SPOTKAŁO, CO MNIE SPOTKAŁO.

Sprawy tematyczne poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~jonh
15-07-2014 / 08:39
Złoddzieje komuchy nie mozna sie o nic doprosić tylko piją gorzale w pracy kierowniczka michalska
~prawa
18-02-2012 / 12:06
W Białymstoku sędziwie są też nieczyści , cały czas wtórują złym poczynaniom prezesów zarządu spółdzielni. To jest ohydne.b
~teresa kawiak
13-02-2012 / 09:23
W pełni potwierdzam to co mówi w wywiadzie dla Nowego Ekranu Pan Zbigniew Kękuś. Barbara Baran i Andrzej Struzik to przestępcy i oszuści ukrywający przestępstwa sądowe. Od lat ścigam tą samą bandę która oskarżyła Pana Zbigniewa. Przestępcom w togach z XI Cywilny Rodzinny i II Karny dla Krakowa- Podgórze, zawdzięczamy wielokrotne pozbawienie prawa do sądu zarówno w pierwszej jak i drugiej instancji, lewe i przerabiane wyroki. Bezwzględna, sprzedajna banda ograbiła dzieci z alimentów i znacznej wartości majątku . W krakowskich sądach wyrok można sobie kupić. Ukrywa się dowody, przedstawia fałszywe i na ich podstawie orzeka, ustawiając fikcyjne procesy. Mam nadzieję ze zakończę również swoje sprawy z pozytywnym skutkiem, bez konieczności stosowania głodówki przed prokuratorem Seremetem, a ta para oszustów zostanie wreszcie pozbawiona prawa pełnienia funkcii prezesów sądów i osądzona tak jak na to zasługuje.
~agent
12-02-2012 / 20:09
A w Krakowie 15.02. Pan Kękus Zbyszek ma rozprawę, na której sąd potwierdzi że Prezes Sądu Okręgowego Barbara Baran to oszustka a Prezes Sądu Apelacyjnego Andrzej Struzik to złodziej.Nowy Ekran " krakowscy sędziowie to złodzieje i oszuści " Brawo i powodzenia Panie Zbyszku.
~Barbara
12-02-2012 / 17:41
Witam Szanownych Państwa, uprzejmie zawiadamiam o terminie rozprawy z powództwa SBM "Politechnika" w/s o eksmisję z mojego mieszkania własnościowego (niesprzedanego i niezadłużonego),a spółdzielców z Warszawy proszę o wsparcie i przybycie w dniu 13.02.2012 r. o godz. 14.50 s. 203 do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa przy ul.Ogrodowej 51 A Dla przypomnienia ostatni bieg wydarzeń: 1/W dniu 19.XII.2011 r. Sędzia Agnieszka Kucharska-Stanik zamknęła rozprawę i odroczyła o 15 dni ogłoszenie publikacji-do dnia 3.01.2012 r. W tym dniu Sędzia wzięła urlop na żądanie z powodu nagłej niedyspozycji. Do pracy stawiła się następnego dnia. 2/ Termin rozprawy został wyznaczony na dzień 13.02.2012 r. sala 203 Bieg mojej sprawy jest sprzeczny z ustawą kpc art. 326 paragraf 1. Z poważaniem Barbara Popławska
~gosc
12-02-2012 / 07:23
Wreszcie coś pozytywnego. Może Redakcja stworzy listę prawych sędziów RP ?