Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 04-12-2015

Ukamienować Marka Haslika - czyli jak "ścierwomedia" typu Fakt, Super Exspress, itp. "brukowce" wstawiają "kit" czytelnikom.

 Dziennikarze publikujący dla sensacji w Fakcie, Super Expressie itp. wielu gazetach lokalnych oraz dla telewizji np. TVN, Polsatu to tzw. padlinożercy którzy szukają sensacji za wszelką cenę, naruszając przy tym niejednokrotnie dobra osobiste ludzi poszkodowanych i nie liczący się z godnością człowieka. Najlepiej jak tematem "artykułu sensacji" jest zabójstwo, śmierć, gwałt, leje się krew, sypią się narkotyki i kasa -  takie tematy tych psychopatycznych dziennikarzy najbardziej podniecają i chcą podzielić się swoimi paranoicznymi skłonnościami z jak największą publicznością demoralizując horrorem i tytułem dzieci i dorosłych.  Biorąc udział w programie E. Jaworowicz "Sprawa dla reportera" poszkodowani i publiczność jest zmuszana do płaczu, złości, - więcej ekspresji - krzyczy Jaworowicz na planie filmowym . To ma być show telewizyjny na którym trzeba zarobić, a wcale niekoniecznie pomóc osobom których sprawy są poruszane. Zresztą wiele osób poczuło się oszukane i poszkodowane jej programem i założyli nawet "Stowarzyszenie Poszkodowanych przez Jaworowicz". 

Bez wątpienia poszkodowanym przez "ścierwomedia"  jest Pan Marek Haslik z Nowego Sącza który wielokrotnie został pomówiony a jego dobra osobiste naruszone w bzdurnych ale sensacyjnych tekstach takich jak np.: 
Zobacz jak znachor pomógł zabić małą Madzię

Znachor z Nowego Sącza zalecił zabójczą terapię. Sąd aresztował szarlatana

Półroczna Magda zmarła w domu ZNACHORA! Zagłodzili dziecko na życzenie Marka H
.
Znachor morderca na wolności

Zagłodzona Madzia przez dwa tygodnie nie dostawała nic do jedzenia! Nie piła nawet mleka!

Znachor i rodzice Madzi zagłodzili dziewczynkę na śmierć
.
Znachor Marek H. wziął 200zł za zagłodzenie półrocznej Madzi
.
idp. itd. - w sumie na jego temat ukazało się kilkadziesiąt sensacyjnych pełnych oszczerstw tekstów.

A jaka jest PRAWDA?

Długo oczekiwane dziecko - Madzię, jak zeznali jej rodzice, matka urodziła chodząc na terapie do Marka Haslika, pomimo że lekarze wydali negatywną opinię o jej możliwościach zajścia w ciążę. Po trzech miesiącach od porodu okazało się, że dziecko ma skazę białkową - nie toleruje mleka z piersi - nie wykluczone, że spowodowane to zostało złym odżywianiem się matki (czyżby pizza i jej składniki?) .  Rodzice nie należą do biednych, mają swoją dochodową firmę, żyją w dostatku i dywagacje, że chcieliby głodzić swoje dziecko - czytamy w SE: Zagłodzili Madzię a sami obżerali się pizzą! Kolejne szczegóły horroru - jest  absurdalna.  Rodzice to osoby wykształcone, zresztą wychowują 4-letniego syna i tego typu podejrzenia mogły powstać tylko w głowie prokuratora i szukających sensacji padlinożerczych dziennikarzy.

Wstrząs anafilaktyczny - taka była faktyczna przyczyna śmierci dziecka.

Wstrząs anafilaktyczny dotyka rocznie 1-3 proc. ludzi. Może mieć przebieg łagodny, ale w wersji pełnoobjawowej zagraża życiu. Częściej występuje u osób młodych i u kobiet. Dzieci reagują najczęściej wstrząsem na pokarmy, a dorośli na leki i użądlenie owadów. 
Choć ciężkie reakcje anafilaktyczne nie zdarzają się często, to jednak, kiedy wystąpią już ich objawy, nie ma czasu do stracenia. Wstrząs anafilaktyczny jest bowiem stanem bezpośredniego zagrożenia życia, który nie leczony prowadzi niechybnie do śmierci
- W momencie kontaktu z alergenem komórki organizmu pacjenta wyrzucają ogromne ilości histaminy. Powoduje ona m.in. rozszerzenie naczyń, czasami tak duże, że układ krwionośny może dwukrotnie zwiększyć swoją pojemność. Skutek jest taki, że do mózgu i do wielu innych ważnych narządów i tkanek zaczyna docierać o wiele mniej krwi. I to właśnie jest główne zagrożenie, jakie wiąże się ze wstrząsem anafilaktycznym - mówi prof. Bolesław Samoliński, prezydent Polskiego Towarzystwa Alergologicznego.
Lekiem ratującym życie jest jak najszybsze podanie adrenaliny.
Szacuje się, że w Polsce z powodu wstrząsu anafilaktycznego ginie do 30 osób rocznie. 
O wiele więcej ulega reakcji anafilaktycznej lżejszego stopnia lub też udaje się im uzyskać pomoc na czas.
- Wszyscy ci ludzie muszą jednak pamiętać, że każda następna reakcja anafilaktyczna może być o wiele gwałtowniejsza i bardziej niebezpieczna. Ta alergia w pewnym sensie się "nakręca". Nie jest to regułą, ale zdarza się dość często - mówi prof. Samoliński.
Bardzo ważne jest także to, że anafilaksja występuje przy współtowarzyszących niekorzystnych okolicznościach. 
- Na teoretycznie ten sam alergen możemy zareagować spokojnie albo gwałtownie. Zależy to choćby od tego, czy i kiedy stykaliśmy się z tym alergenem. Ale jest też wiele innych czynników, jak choćby spożycie alkoholu, które nasilają reakcję alergiczną - mówi prof. Samoliński.

Objawy jakie miała Madzia to typowe objawy alergiczne - rumień i pokrzywka całego ciała, świąd, trudności w przełykaniu, duszność itd.

Leczenie polega na unikaniu spożywania alergentów, czyli np. mleka krowiego, dlatego przez lekarze często zalecane jest właśnie zamiennik - mleko kozie.

Jeśli nie jest wiadome, co spowodowało alergię, konieczna jest wizyta u alergologa i przeprowadzenie testów z krwi oraz skórnych na obecność alergenów w celu odizolowania dziecka od alergenu. Takie badania mogą być przeprowadzone tylko w laboratorium - i tu mamy ewidentne zaniedbanie rodziców. 
Często trudno stwierdzić o jaki alergend chodzi i wtedy lekarze zalecają "eksperymentowanie" z pokarmami - co szkodzi a co nie - podobnie zachował się Marek H. doradzając rodzicom rożne formy odżywiania dziecka. Jednak nie miał nad tym kontroli, co faktycznie jadło dziecko i skąd pochodził pokarm, tak więc trudno winić go za stan doprowadzenia dziecka do wstrząsu anafilaktycznego. Zgon dziecka nastąpił bardzo szybko - wątpliwe czy w takiej sytuacji w szpitalu uratowano by Madzię. Faktem jest, że rodzice przyszli do niego już z martwym dzieckiem, a on nie ma możliwości jego wskrzeszania...

Wspomnimy tu o tragicznej śmierć znanej aktorki Ewy Sałackiej która w lipcu 2006 r. doznała  wstrząsu anafilaktycznego. 
Opowiada córka:
- Do tego tragicznego wydarzenia doszło na działce moich dziadków nad Zalewem Zegrzyńskim. Mama, sprzątając ze stołu po rodzinnym obiedzie, wypiła łyk soku ze szklanki, w której pływała osa. Nie było mnie przy tym, miałam wtedy 12 lat i byłam na obozie konnym na Mazurach. Z tego, co wiem, mama otrzymała stosowne leki, na działce było trzech lekarzy, którzy prowadzili akcję ratunkową, przyjechała wezwana ze szpitala w Wołominie karetka reanimacyjna. Mimo to wstrząs anafilaktyczny miał przebieg piorunujący. Zatrzymanie akcji serca nastąpiło w karetce, w drodze do szpitala - mówi córka Ewy Sałackiej Matylda Kirstein...
Tak więc kogo prokurator zamierza winić w sprawie jej śmierci? Nawet lekarze nie dali sobie rady.

Pana Marka przed sądem wspiera spora grupa osób którym on pomógł lub wyleczył ich z różnych chorób.

HASLIK.PIKIETA.NS.3.JPG

HASLIK.PIKIETA.NS.4.JPG

HASLIK.PIKIETA.NS.5.JPG

HASLIK.PIKIETA.NS.6.JPG

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.eu
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
aferyprawa@gmail.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~head soccer
03-08-2016 / 09:23
~obiektywny
06-12-2015 / 20:45
Ten artykuł rzeczywiście pokazuje prawdziwe oblicze wszystkich najważniejszych władz w Państwie. Pierwsza władza media robią co chcą, pokazują co daje oglądalność ludzie dla nich są tylko narzędziem do zbijania kasy a oni dorabiają się na krzywdzie ludzkiej. Ile człowiek musi mieć w sobie cynizmu i chamstwa żeby nazwać kogoś mordercą, diabłem szarlatanem nie znając tej osoby a robiąc to jedynie dla pieniędzy. To są zwykli judasze. Następna władza to lekarze uważają się za Boga i kipi w nich pycha swoje sukcesy zawdzięczają swojej ciężkiej pracy ale cały czas nie wiadomo dla czego popełniają błędy przy prostych zabiegach człowiek to dla nich narzędzie do zbijania kasy to również judasze. Trzecia władza sądy niby niezawisłe niby obiektywne a słuchają się mediów i lekarzy czyli też judasze. A co judasz zrobił ze swoim życiem? dlatego wszyscy udławicie się piwem które sami sobie naważyliście
~muuu
05-12-2015 / 10:14
Dziennikarze jesli tak węszycie i wszystko was tak interesuje..To dlaczego nie zainteresujecie sie lekarzami którzy na wakacjach nie potrafili uratować kolejnego po Madzi dziecka pani Joanny ktrore urodzilo w szpitalu i żyło kilka dni :)
~zniesmaczona
05-12-2015 / 10:11
Tak dzienniekarze to bezwzgledne hieny. Pan dziennikarz w niebieskiej kurtce, na drugim zdjeciu w czasie ostrej rozmowy z Nim pod domem Pana Marka sam sie przyznał : "Tak to my rozpętaliśmy to piekło". Wiec wiemy o co w tym wszystkim chodzi..Zalezy im tylko na sensacji a czym wiecej krwi tym lepiej
~sprawiedliwy
04-12-2015 / 23:52
Dzisiaj zapadł wyrok w sprawie rodziców Madzi. Szokujące w tej sprawie jest też fakt, że rodzice dziecka dali się zastraszyć prokuratorowi oraz mediom i za namowa adwokatów poszli w układ z prokuratorem. W zamian za 13tys. napiwku dla Fundacji Pomocy Postpenitencjarnej itp. oraz karnej pracy 40 godz. miesięcznie nad starcami z Domu Opieki których porzuciła rodzina mają mieć spokój... widać jak łatwo osądzić każdego... Mamy nadzieję, że Pan Marek nie da się tak łatwo zastraszyć i będzie walczył o swoją niewinność z tą skorumpowaną sitwą. Nie daj się tej mafii Panie Marku, jesteśmy z Tobą.