Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
21 września 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 02-06-2011

Pan ROBERT STAŃCZAK ...czuje się niewinny... system prawa mówi - WINIEN !!! Zastraszany przez policjantów przyznał się ponieważ w stresie logicznie nie myśli się...

Za zgodą P. Roberta Stańczaka publikuję jego mail... 
To smutne, że obywatel RP , który prowadząc działalność gospodarczą jest traktowany jak BANDZIOR , ZŁODZIEJ , BYDLE nie zasługujące na ochronę urzędników państwowych.....

ZAPYTAM ??? CZYJA JEST POLSKA, KOMU MA SŁUŻYĆ APARAT PAŃSTWA NA KTÓRY KAŻDY Z NAS ŁOŻY PODATKI, DLACZEGO PROWADZENIE WŁASNEGO BIZNESU JEST OBARCZONE RYZYKIEM WIĘKSZYM JAK SAPERA NA POLU MINOWYM IRAKU CZY AFGANISTANU ???

Czemu we własnym kraju pan Robert Stańczak czuje się oszukany???

(zainteresowanym - w tym przedstawicielom władzy udostępnię kontakt z p. Robertem - choć łatwo go znaleźć - szanowna władzo )...

Sent: Sunday, May 29, 2011 5:17 PMSubject: proszę o pomoc !!!

witam serdecznie

Sprawa moja zaczęła się w 2008 roku. Policja w obstawie pracowników Urzędu Skarbowego wpadła do mojego sklepu i zabrali mnie na policję w celu przesłuchania. Od tego czasu zaczął się mój koszmar. Na policji zaczęły się przesłuchania, w których miałem postawiony zarzut wyłudzenia kredytów i działania w grupie zorganizowanej. Nie dostałem możliwości obrony w obecności adwokata tylko zastraszanie ze strony policji, że jak się nie przyznam trafię do aresztu. Ja będąc pewnym swojej niewinności nie przyznałem się do tych nieprawdziwych zarzutów i wówczas trafiłem do aresztu na 48 godz.

Po dwóch dniach w areszcie ponownie mnie przesłuchiwano, ale tym razem policja powiedziała jeśli się nie przyznam trafię do aresztu na kilka miesięcy, a więc się przyznałem mimo mojej niewinności aby tylko nie trafić do aresztu. Następnie odwołałem się od tego oskarżenia i był przeprowadzony proces sądowy. Pierwsze oskarżenie było: 55 000 zł zadość uczynienie dla banku i kara grzywny 7000 zł, a także wyrok 2 lata na 5 lat próby.
Po procesie sądowym dostałem wyrok 17000 zł zadość uczynienia banku i grzywna 20000zł, a także 2 lata na 5 lat próby. Proces w Sądzie Rejonowym w Opatowie mimo złagodzenia kary przebiegał jednostronnie opierając się głównie na zeznaniach obciążającym mnie, osoby która była też oskarżona w tej sprawie. Zeznania oskarżonego Lindona M..., iż to ja byłem całym organizatorem tego procederu. Lindon M... miał złą opinie w okolicy i szereg wykroczeń z prawem.

Ja mam opinię bardzo dobrą i nie byłem nigdy karany. Sąd też nie uwzględnił podanych przez mnie świadków w sprawie, którzy chcieli zeznawać na moją korzyść. Są też zeznania pracowników banku którzy przyznali się do wprowadzenia mnie w błąd mówiąc, iż mogę zawierać umowy z klientami  tzw. z marginesu na podstawie jedynej weryfikacji jaką było przedstawienie dowodu osobistego i złożenia podpisu na umowie przez klienta.
Pracownicy banku też przyznali na sprawie, iż były naciski ze strony kierownictwa banku aby zawierając jak najwięcej umów tzw. na dowód osobisty bez żadnych zabezpieczeń dokumentujących ich dochody. Oni sami u mnie w sklepie zawierali takie umowy. Często też zawyżali status klienta w wysłanym przeze mnie elektronicznie wniosku o udzielenie kredytu. Proces był prowadzony jednostronnie, celem którego było oskarżenie mnie jako głównego winnego w tej sprawie. Dodaje też, iż procedury jakie prowadził bank udzielając kredytów "na dowód osobisty" były nie zgodne z prawem bankowym, ponieważ nie miały żadnych zabezpieczeń ze strony kredytobiorców, przy spłacie tych kredytów.
Ale to nie koniec moich niepowodzeń prokurator odwołał się do Sądu Okręgowego w Kielcach, a mój adwokat tego nie zrobił nie napisał odwołania, działając na moją niekorzyść, twierdząc, że tak będzie korzystniej dla mnie, Sąd Rejonowy odwiesił wyrok 2 lat pozbawienia wolności. Wyrok jest prawomocny ja nie mam możliwości już odwołania czy kasacji. Jestem obecnie w sytuacji bez wyjścia mam 8 miesięczne dziecko, które wymaga częstych wizyt lekarskich, chorą żonę na padaczkę, która sama nie może się opiekować dzieckiem na co ma zaświadczenie lekarskie i dziadka, który ma 80 lat i też mam przyznaną nad nim opiekę, a także jestem jedynym żywicielem.

Co mam dalej robić jestem w sytuacji bardzo trudnej.
Proszę o pomoc co mam dalej robić, ażeby nie doszło do jakiejś tragedii rodzinnej. Gdzie mogę szukać pomocy i jakie mam szanse?

z wyrazami szacunku

Stańczak Robert

Panie Premierze Rządu, szanowni Posłowie i Senatorowie TEN człowiek cierpi !!!

Może ktoś z Was okaże litość i pomoże mu....

Kto obroni biznesmenów z Częstochowy?- akcja fundacji FECWIS

 

 

WIĘCEJ W TEMACIE OSZUSTW BANKOWYCH:

PODŁE PAŃSTWO I PODŁY BANKOWY PARASOL !!!

Mafijny trójkąt Bank Śląski - prokuratura - sądy - to przekręt 2009 r.
Uwaga na Lukas bank ... czyli taki, który przehandluje Cię za grosze. Firmy windykacyjne nękają za przeterminowane wyimaginowane długi. Nie wolno dać się zastraszać.
Wyrok Trybunału Konstytucyjnego - to banki będą musiały dowodzić, że klient jest ich dłużnikiem.
Walka o Polskę to walka o polski system bankowy, polski bank centralny i polski pieniądz.
Bielsko - Biała 27.01.2011 r. o godz. 9 sala 41 Sądu Rejonowego Wydz. III Karny w - okaże się czy sędzia wspiera mafię Banku Śląskiego i prok. Aleksandra Zająca z Myszkowa - Jerzy Jachnik
Prawdziwy powód bankructwa Grecji – w taki sposób zbankrutuje Polska
Sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka - zawiadomienie o oszustwach w Getin Banku S.A.
UPADEK DOlara - WYWIAD Z BYŁYM SZWAJCARSKIM BANKIEREM cz.2 -z cyklu fakty i mity o Ameryce...
ZAPRASZAMY MEDIA na rozprawę Sądu Apelacyjnego w Katowicach w sprawie rażących zaniechań prokuratorów broniących oszustów z Getin Banku S.A., którzy przejęli miliony z majątków swych klientów.
Bankructwo Polski - ZEGAR DŁUGU POLSKIEGO - POPRZYJ PETYCJE ZAKAZUJĄCA ZADŁUŻANIE PAŃSTWA POLSKIEGO !!!
WYWIAD Z BYŁYM SZWAJCARSKIM BANKIEREM, czyli  jak dzisiaj tworzy się pieniądze... z cyklu fakty i mity o Ameryce
Komorowski dezinformuje. Błędy rządu PO. Polska zbankrutuje? Minął kolejny polski tydzień... Filip Stankiewicz
UPADEK DOLARA - BĘDZIE AMERO? - WYWIAD Z BYŁYM SZWAJCARSKIM BANKIEREM z cyklu fakty i mity o Ameryce...
Grecka tragedia - czyli totalna kontrola finansowa obywateli.... Tajny plan Unii i bankierów czy dojdzie do zaczipowania ludzi?
Czy BZ WBK zapłaci za grzechy Raiffeisen Banku w związku ze sprzedażą przez Raiffeisen Bank Polska S.A. obligacji spółki SEMAX S.A. w upadłości !?!
Większość bankructw w Polsce jest sfingowana- zaplanowana upadłość i wymyślony kryzys?
Władza monetarna należy do banków Jedno pociągnięcie pióra tworzy lub likwiduje pieniądze - banki kontrolują kredyt narodu, kierują polityką rządów i trzymają w swoim ręku losy ludzi...
Lichwiarstwo banków i bandycka windykacja. Bogusław Maśliński

Więcej w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

 

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.