Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 05-08-2015

Nowy Sącz - ordynator J. Bonarski odmawia badań specjalistycznych w szpitalu sądeckim - czy tylko na znachora Marka  Haslika można ciągle liczyć ?!?

  Marlena od ponad roku cierpi z powodów ostrych bólów zlokalizowanych w nadbrzuszu. We wrześniu 2014r. zgłosiła się na badanie do Szpitala Specjalistycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego gdzie wykonano USG jamy brzusznej jednak żadnych zmian chorobowych nie stwierdzono. 
Ponieważ pacjentka dalej cierpiała należało zastosować bardziej szczegółowe badania  jakie można uzyskać za pomocą rezonansu magnetycznego - co zlecił prowadzący lekarz  Rafał Mazur w dniu 13.05.2015r. Nie wykonano jednak takich badań z powodu awarii sprzętu. Szpital nowosądecki posiada nowy rezonans ale jak się dowiedzieliśmy nie ma fachowca do jego obsługi. W tej sytuacji ordynator J. Bonarski który jak się dowiedzieliśmy jest w konflikcie z lek. med. Rafałem Mazurem wykreślił pacjentkę - czy ze względów oszczędnościowych naraża zdrowie pacjentki czy może domaga się łapówki? 
Pacjentce zrobiono tylko badania gastroskopowe które zmian chorobowych nie wykazały a jedynie spowodowały zwiększenie się bólów. 

Na odmowę szpitalnych badań w czerwcu 2015r. pacjentka złożyła skargę do dyrektora szpitala Artura Puszko. Dalej cierpiała a lekarze nie mogli znaleźć przyczyny jej bólów. W dodatku mamy nieetyczne zachowanie lekarza - czy jego arogancka odpowiedz pacjentce "JA TU RZĄDZĘ" to tylko brak kultury czy lekceważące traktowanie pacjentów ? Ciekawe ile z nich umarło w wyniku błędów medycznych tego lekarza?
Odpowiedział pacjentce z-ca dyr. lek. Robert Witowski pismem z dnia 06.07.2015r. cyt;

Po zapoznaniu się z wyjaśnieniami Ordynatora Oddziału Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej Pana lek. Jacentego Bonarskiego, podtrzymuję stanowisko w/w. 
W związku z pełnioną funkcją Ordynatora ma prawo i obowiązek - kierując się swoją wiedzą i dobrem pacjenta  - zmiany decyzji lekarza zlecającego badania. 

Ponadto należy podkreślić, że lekarz Jacenty Bonarski to osoba z długoletnim stażem i ceniony specjalista w swojej dziedzinie. 
Z mojej strony mogę Panią zapewnić, że podejmowane przez Ordynatora Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej decyzje, są poparte latami praktyki w niesieniu pomocy pacjentom Oddziału.
Jeżeli, mimo wszystko, nie zgadza się Pani z diagnostyką leczenia w tut. Szpitalu to pozostaje mi jedynie poinformować Panią, że skierowanie od lekarza, który ma podpisaną umowę z NFZ może zostać zrealizowane w każdej placówce medycznej w Polsce, o ile ma podpisana umowę z Funduszem na określony w skierowaniu rodzaj świadczeń.

Liczę, że przyjmie Pani nasze wyjaśnienia ze zrozumieniem.
Podpisał:
 ZASTĘPCA DYREKTORA ds. leczenia lek. Robert Witowski    

   TAK WIĘC NIE MOŻNA LICZYĆ NA FACHOWE LECZENIE W SPECJALISTYCZNYM ? SZPITALU W NOWYM SĄCZU !?!

Dlatego nie ma co dziwić, że wielu chorych korzysta z dużym efektem dla poprawy swojego zdrowia z leczenia u miejscowego "znachora" Pana Marka Haslika.

Taka konkurencja nie podoba się miejscowym lekarzom do których wielu chorych straciło zaufanie. Redakcja ma wiele dowodów pozytywnego wyleczenia pacjentów przez Pana Marka z chorób z którymi nie potrafili poradzić sobie nie tylko miejscowi lekarze. Jako przykład podamy  jeszcze przypadek Adrzeja L. który od lat ma problemy z poruszaniem się a Bogusław Latach - lekarz specjalista i biegły sądowy nie jest w stanie postawić konkretnej diagnozy i ustalić leczenie. Tymczasem ręce Pana Marka spowodowały, że pacjent zaczął chodzić. Z tego wynika, że lekarze jeszcze dużo musza się nauczyć...

Podsumowując,  radzimy ordynatorowi Jacentemu Bonarskiemu przejść na zasłużoną emeryturę ponieważ jego wiedza i doświadczenie uległo przedawnieniu i nie zna się na nowoczesnych metodach diagnozowania i leczenia.  Podobne mniemamy o biegłym Bogusławie Latacz - z reguły biegłymi sądowymi zostają kiepscy lekarze wypisują dla sądów najróżniejsze bajki i w ten sposób dorabiają sobie kasę - zobacz linki.

 Więcej:
Nowy Sącz - niekompetentni prokuratorzy Sebastian Kącki pod nadzorem Piotra Kosmatego stawiają bezzasadne zarzuty Markowi H. i rodzicom w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka. 

Wieliczka i niekompetentna sędzi SSR Beata Modzelewska-Radek oraz biegły St. Psztyk w sprawie śmiertelnego wypadku motocyklisty...
Polska Rzeczpospolita Korupcyjna: przebiegły biegły sądowy może wypisywać dowolne pierdoły - w końcu sędzia biegłemu oka nie wykole...
Różnica pomiędzy opinią biegłych, a opinią naukowców – przyczyny śmierci Madzi z cyklu mity i hity III władzy
Głubczyce - śmiertelny wypadek samochodowy, czy młoda sędzia Bernardeta Zwolińska jest w stanie ocenić błędy w opiniach biegłych Wacława Jurajda i Marcina Wacławek oraz nielogiczne postanowienie prokuratora Artura Piela?
Wrocław - czy odpadły biegły sądowy Mariusz Miszczyszyn skorumpował SA Elżbietę Lipińską? - pomówiony redaktor AP zaprasza media i widzów na rozprawę 7 lutego 2012r godz.11 sala 7 SO Wrocław ul. Sądowa 1
Kraków - Tylko schizofrenia biegłych psychiatrów Kinga Zoła i Andrzeja Wsołek ze szpitala psychiatrycznego w Kobierzynie?
Opinie psychiatrów, których trudno nazywać biegłymi, w niedalekiej stalinowskiej przeszłości były skutecznym narzędziem walki z opozycją polityczną - z cyklu sędziowie a niezawisłość od rozumu...
Wypadek w Dubiecku - zarzuty do opinii biegłych Politechniki Lubelskiej oraz dowody niekompetencji SSR Agnieszki Tworzydło z Sądu Rejonowego w Przemyślu.
Niesprawiedliwość sprawiedliwości - biegły nie musi być wpisany na listę - pisze prokurator pruszkowski Piotr Romaniuk...
Mechanizm wyłudzania kilku milionów zł rocznie przez oszustów – „biegłych” sądowych: Heitzmana, Gierowskiego i ich kolegów Andrzej KURSA
Czarna lista biegłych w sprawie Bogdana Goczyńskiego 
Afera S.M. „Służew nad Dolinką” w Warszawie Cz. IV. Trójkąt gangsterski: biegły – sędzia – prokurator. dr Janusz B. Kępka
Wypadek w Dubiecku - mataczy prokurator przemyski Robert Leśny, majaczy biegły Andrzej Próchnicki a asesor Agnieszka Tworzydło na pewno pomyliła się z powołaniem....
Goczyński - Tolerowanie fałszywych zeznań świadków, lewe opinie biegłych i ustawianie spraw to norma w polskich sądach. Pismo do ministra sprawiedliwości.
RODK - Rodzinny Ośrodek Doradczo Konsultacyjny - przykład manipulacji biegłych.
Gdańsk - asesor prokuratury rejonowej w Gdańsku Jerzy Wolicki - Wolszleger uważa że Polaków można rozjeżdżać na przejściach, co dowodzi biegły bajkopisarz Rafał Szczypiński...
Biegły geodeta i numer "na starą mapę" - z cyklu patologie sądowe.
Biegły sądowy Władysław Wdowiak z Sanoka - kolejny którego opinie można zakupić? - z cyklu patologie polskiego sądownictwa.
Niepełnosprawny intelektualnie biegły - Lech Suchcicki wydaje opinie dla sądu.
AFERA PRYWATYZACYJNA - firma Zelmer SA - nie pierwsza i nie ostatnia sprywatyzowana za grosze - przekręty polityków z udziałem biegłych.
Psychiatryczne przekręty pseudo-biegłych udających lekarzy - aktualny stale uzupełniany cykl przedstawiający typowych schizofreników, decydujących o zdrowiu i majątkach ludzi, którzy bez wiedzy za to za kasę wydają opinie niezgodne z prawdą i nie maj
Kursa - własna opinia medyczna w sprawie zabójstwa - fakty dla pouczenia skorumpowanych i nieetycznych przebiegłych biegłych sądowych lekarzy i podobnych im prawników-oszustów łasych na każdą złotówkę...
Biegli do weryfikacji. Ustawa o biegłych. Opinie psychiatrów o oskarżonych często są "na zlecenie", nie są udokumentowanie faktami, a sądy zbyt łatwo kierują niewinnych ludzi na obserwację.
Brzozów - przekręty biegłych geodetów, oszustwo sędzi Barbara Bargieł.
Sołtysiak - poznański kameleon prawniczy, adwokat, rzeczoznawca, zarządca, pośrednik, biegły sądowy i kto wie co tam jeszcze... poszukujemy informacji o jego oszustwach.
Antoni Ferenc - żydowski lekarz psychiatria?, ordynator szpitala w Jarosławiu, alkoholik?, biegły sądowy?, ukrywający się przed PRAWEM? - kim naprawdę jest???

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
aferyprawa@gmail.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.   

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~gabriela
26-08-2015 / 10:45
szpitalu!pacjenici odchodza jak najszybciej bo nie otrzymuja pomocy! zacznijcie sie zajmowac porzadnie pacjentami,bo w koncu braknie wam na chleb. to dzieki pacjentą macie co jesc,bo za kazdego otzrymujecie wysokie wynagrodzenie..wiec jak moze cie tak okropnie ich traktowac!wstyd!
~franciszekskut
25-08-2015 / 12:03
Brawo i gratulacje dla Afer prawa!wkoncu ktoś pokazał prawde,pozwolił ujawnic to co naprawde wazne,i to co tak naprawde jest prawdą. a nie ciagłe powtarzenie,jednych i tych samych bzdur,ktore nie maja wogole jakiegokolwiek sensu.kazda gazeta pisze to samo,tylko dlaczego nikt nie napisze prawdy?Wkoncu ktoś sie odwazył! W pelni jestem zgodny z tym co jest napisane.I jesli ktos bedzie pytał czy rto prawda to oczywiscie sie z tym zgodze. Pozdrawiam
~genofewa
25-08-2015 / 11:55
lekarska slużba zdrowia w Nowym Saczu,to poprostu czysty zart,jak mozna z taka beszczelnością odnosić sie do bezradnych pacjentów..Nie mowie tylko o tym artykule,sama bylam u lekarza w Nowym Saczu który,poprostu potraktował mnie jak powietrze..Byłam w powaznym stanie,moja choroba nie byla leczona dlugo bo lekarze,zwlekali lub wymigywali sie od udzielenia mi pomocy.Zdesperowana tym wszystkim udałam sie do "znachora" P.Haslika od ktorego otrzymałam natychmiastową pomoc..i dzięki niemu normalnie funkcjonuje..miałam powazny problem ze zdrowiem,juz po pierwszej wizycie czulam sie o niebo lepiej,moj stan zdrowia zaczął sie poprawiać,po kolejnych wizytach czułam sie jak nowo nardodzona,dzieki niemu moje zycie sie zmienilo..mam nadzieje,że wkoncu sad zrobi z ty porzadek i uniewinni P,Haslika.
~kasia
23-08-2015 / 14:08
nareszcie prawda ujrzała światło dzienne mnie i mojej rodzinie pomógł p marek a lekarze pomimo swojej wiedzy nie potrafili postawić diagnozy panu markowi zawdzięczam swoje zdrowie i życie głęboko wierzę że p marek zostanie oczyszczony z postawianych mu zarzutów pozdrawiam
~Brak
18-08-2015 / 13:24
Bogdan Goczyński (żydowskie pochodzenie) - "Z pełną wiedzą i premedytacją działają (lekarze) na szkodę swoich pacjentów. Z jednej strony mają pomóc, z drugiej zaszkodzić." Proszę mieć na uwadzę fakt , że żydzi w Polsce objęli wszystkie struktury, dziedziny życia. Dokonują upodleń Polaków. żyd Goczyński doskonale się orientuje co jego ziomki wyprawiają. Nie wiem tylko czy będzie miał odwagę publicznie o tym opowiedzieć czy państwu powtórzyć to co mnie powiedział o tych lekarzch co tu wspomniałem. Dodał jeszcze "Polacy nie zdają sobie sprawy, ile jest w ich (w rękach żydów) rękach". Szukaj prawdy tam, gdzie nie ma ona jeszcze kagańca --> chomikuj.pl/polonica.net-2014
~Piotr
10-08-2015 / 16:49
Największym problemem jest to, że lekarzom brakuje pokory. Muszą być świadomi tego, że leczy Bóg, a nie oni i bez jego interwencji nie są w stanie wyleczyć nikogo z niczego. Ponieważ lekarze za bardzo ufają sobie i traktują pacjentów jak przedmioty bez należnego im szacunku i miłości, Pan Bóg pozbawił ich tego daru, który nazywają intuicją lekarską i dzięki której mogli pomagać ludziom.
~Bogdan
10-08-2015 / 12:40
wando jak widać poruszyłs czuły punkt szpitala..tak zgaddzam sie z tym co tam pisze..ale niestety szpital nie spełania tego co w tym zamieszczono,już dawno przedwanił sposob leczenia osób,w tym szpitalu.Pacjenci nie są traktowani powaznie prtze słuzebe zdrowia,tak jak to wlasnie napisao w aferze prawa. Lekarza powinno zależec na zdrowiu osób,bo w koncu za coś dostaja swoje wynagrodzenie,a nie bezczelnie odzywac sie do pacjentów którzy z roznymi dolegliwosciamii udaja sie tam po pomoc,której jak widac nie mogą otrzymac.! Myśle że zajmie sie tym Izba Lekarska,bo pacjenci powinni byc najwazniejsi,skoro to dobry,i specjalistyczny szpital.moim zdaniem do wymiany dyrektor szpitala, i ordynator.
~wanda
10-08-2015 / 12:17
Misja szpitala „Stosunek chory – lekarz winien opierać się na dialogu uwzględniającym wysłuchanie, szacunek i zainteresowanie, winien być prawdziwym spotkaniem między ludźmi wolnymi, winien być spotkaniem zaufania z uczciwością.” Jan Paweł II, 27 października 1980 r. Misją Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu jest zapewnienie poczucia bezpieczeństwa w zakresie zdrowia psychicznego i fizycznego mieszkańcom województwa małopolskiego z wykorzystaniem najnowocześniejszych dostępnych metod profilaktyki i promocji zdrowia, leczenia i rehabilitacji. Celem Szpitala jest wykonywanie działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych oraz promocji zdrowia.