Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
13 sierpnia 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 11-09-2012

Morąskie Stowarzyszenia Wspierania Rodzin i bulwersująca sytuacja tzw. Domu Dziecka pod wdzięczną nazwą "Promyk?" - List otwarty Danuty i Bogusława Maślińskich.

 

Minister Pracy i Polityki Społecznej. 
Władysław Kosiniak-Kamysz 
email: info@mpips.gov.pl

Zgodnie z Ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie jest pan adresatem tego listu, jako nadzorujący Morąskiego Stowarzyszenia Wspierania Rodzin, tematem jest bulwersująca sytuacja w tzw. Domu dziecka pod wdzięczną nazwą "Promyk".

Fakty: 
Z powodów nagminnie prześladowana w związku z figurą córka Karolina Maślińska podjęła próbę samobójczą. 

W dniu 27-04-2012r. odebrano Karolinie żywność zakupioną przez rodziców, dziecko było głodne i bez szans na obiad, twierdząc że jest za tłusta musiała przekazać bratu Bogusławowi. Karolina po próbie samobójczej w dniu 30-04-2012r została przetrzymana do 1-05-2012r. 
Rany na rękach zostały przelane wodą utlenioną, do rana totalna szkółka przez opiekunkę i dyrektorkę. Przed odwiezieniem na pogotowie następnie szpitala psychiatrycznego w Olsztynie dnia 1-05-2012r musiała przepości innych którzy ją poniżali, ?Samokrytyka.?

Jako rodzica oficjalnie zdawkowo o próbie samobójstwa córki dowiedzieliśmy się dopiero po kilku dniach. 
Dom dziecka w ramach wykazania się dbałością o podopiecznego po naszej wizycie w szpitalu przysłał kierowcę z chlebem tzw. unijnym, ręcznikiem, podpaskami, dosłownie paroma cukierkami. 
W trakcie przepustki z szpitala psychiatrycznego córka została zaatakowana przez wychowawczynię o natychmiastowe załatwienie praktyk do szkoły zawodowej, oberwało się rodzicom w obecności licznych wychowanków, nasz upór nie pozwolił doprowadził że córka podjęła naukę w Technikum. 
Syn Bogusław już podczas trzeciego pobytu weekendowego w Morąskim domu dziecka został doprowadzony do samookaleczenia, przez trzy miesiąc matka Danuta Maślińska co tydzień jeździła do stomatologa, leczenie zaniedbano, pomimo naszej informacji o wadzie kręgosłupa syn nosił węgiel. 
Córka dopiero po dwóch tygodniach krwawienia odbyła wizyta u ginekologa, pielęgniarka stwierdziła że mogła się wykrwawić.

Dzieciom zabierają własność prywatną telefon, co mają do ukrycia ograniczając kontakt z rodzicami, przypominam że nie mamy odebranych praw rodzicielskich. Nagminne zabieranie telefonu, obecnie przetrzymują scalone MP3, dyktafon, aparat fotograficzny w trakcie odbierania przez wychowawczynie sprzętu syn przeszedł "pranie mózgu" zeznając do czego mu taki sprzęt jest potrzebny - to nie jest chwilowy zabór cudzego mienia, trwa to od maja do dnia dzisiejszego. 
Nie dziwi mnie fakt że w ślady idą wychowankowie nawzajem się okradając, giną ubrania, kosmetyki itd. Totalny zakaz mówienia o sytuacji w Morąskim domu dziecka. Wychowankowie sami przygotowują sobie śniadania i kolacje. Muszą jak w wojsku za PRL-u sprzątać rejony, wszyscy wychowankowie to robią przy czym jest niewyobrażany wulgaryzm, wychowawcy odbierają rejon nie rzadko każąc ponownie wykonania pracy np. szorowanie kibli, wulgaryzm jest nagminny. 
Krępująca jest kąpiel pod nadzorem wychowawczyni. Czemu miało służyć ograniczenie kontaktu z dziećmi do 30 min pod ścisłym nadzorem, czy to zakład karny?
Na jakiej podstawie prawa wychowawczyni informuje i zezwala na tzw. pracę przy sortowaniu odpadów, bez podstawowego fartucha, rękawic nie mówiąc o obuwiu...

 Niedziela 22 lipca zajeżdżamy uzgodnić wyjazd do Olsztyna celem złożenia przez syna odcisków palców. 
Przy przestępczym postępowaniu oraz cichej aprobacie w kraju nad Wisłą nie posiadamy meldunku więc paszport może być dokumentem na wyjazd syna Bogusława do Niemiec w celach integracyjnej wymiany uczni. Niestety syn został z córką odwieziony do Warszawy, my jako rodzice nie byliśmy powiadomieni o sytuacji. Dopiero po powrocie dopełniliśmy resztę formalności, wyjazd 16 Września, termin odbioru 21 września. 
Kto odpowie za takie postępowanie, jak zwykle nie będzie nikt odpowiadał, rodzice do bicia, zapewne. 

Natomiast na ławce przed budynkiem siedział chłopiec, zaproponowałem mu że zawiozę go do grupy która była na obiedzie, pizza, odmówił wyjaśniając że jest brudny i musi się umyć po śmierdzącej pracy, w/w sortowanie śmieci, dorabia do tzw. kieszonkowego, skorzystał tylko z picia, był spragniony. 
Szok pracownicy nieźle zarabiają, samochody to marzenie nie jednej osoby. 

Pofatygowałem się do tzw. firmy, mały napis z daleka od sterty simie ci komunalnych, czy to nie firma krzak. Wychowawcze zapewne jest wysłanie piątka dzieci w tym jeden pełnoletni, troje z zaburzeniem psychicznym samodzielnie z Morąga jeżdżą autobusem do internatu w Ostródzie, posiadają pojazd, jaka jest firma rozliczenia. Nie wspomnę o szoku widząc w ciąży nieletnie dziewczynki, a może biorąc pod uwagę niż demograficzny to sukces tego wyblakłego ? Promyka? 

Jako rodzice posiadający prawa do dzieci złośliwie jesteśmy ich pozbawiani, były pod namiotem , wakacje, informowaliśmy dyrektorkę że dzieci odwiedzimy, był poklask, drugi raz już mieliśmy zakaz itd. 

Panie ministrze domy dziecka są państwowe prowadzone przez zakonnice, stowarzyszenia rodzinne. 
Media często poruszają ten temat polecam cytat: http://www.pijarzy.pl/?strona,doc,pol,glowna,250,0,3979,1,250,ant.htmlZa dużo dzieci zabieranych jest naturalnym rodzicom z błahych powodów, bo w domu jest bieda lub kryzys, a dziecko wagaruje. 

W blisko co trzeciej placówce ? jak wynika z raportu ? dzieci nie czuły się bezpiecznie. Spotykały się z agresją ze strony innych wychowanków. http://www.pardon.pl/artykul/7579/polskie_domy_dziecka_to_pieklo  

Polskie domy dziecka to piekło? Dzieci za karę trafiają do szpitala psychiatrycznego http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Dzieci-za-kare-trafiaja-do-szpitala-psychiatrycznego,wid,10568738,wiadomosc.html?ticaid=1f1bf  

Panie ministrze nam sąd odebrał dzieci żeby dokonać tzw. zabezpieczenia przed nędznymi zasobami finansowymi ?oficjalnie? na czas postępowania procesowego, nie jesteśmy pozbawieni praw rodzicielskich. Dzieci za karę trafiają do szpitala psychiatrycznego http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Dzieci-za-kare-trafiaja-do-szpitala-psychiatrycznego,wid,10568738,wiadomosc.html?ticaid=1f1bf  

Lecz pozwolę sobie nie tylko jako zatroskany ojciec o dzieci ale także pismak ???..zadać pytanie, córka w szpitalu psychiatrycznym przebywała miesiąc czasu:
Czy Morąskie Stowarzyszenie Wspierania Rodzin otrzymało  kasę za pobyt mojej córki ?
Jak często w tych placówkach tuszuje się próby samobójcze ?
Jak wyżej wskazałem pobyt dzieci w szpitalach i ośrodkach jest nagminnie - kto za to płaci ? 
Dlaczego "domy dziecka" i szpitale psychiatryczne otrzymują od 2500 do 4500 złotych na utrzymanie dziecko a rodzicom nic się nie daje aby mogli sami wychowywać swoje dzieci ?
 

Oczekuję protokołu z kontroli tego ośrodka. Mam do tego prawo jako dziennikarz śledczy AFER PRAWA.
Bardzo chętnie poinformuje świat o osiągnięciach III RP w trosce o najbardziej bezradnych. 

Bogusław Maśliński

 Więcej o interwencjach Bogusława Maślińskiego:

Podwójna moralność, czyli schizofrenia III RP - najlepiej to opodatkować bezdomnych ... Bogusław Maśliński
Bogusław Maśliński - zostałem porządnie skopany, pozbawiony podstawowych praw obywatelskich, brak jakiegokolwiek meldunku w przestępczej III RP. Ostatnia ich akcja to zabranie dzieci, syna wykradziono z internatu szkolnego do domu dziecka w Morągu...
Boże ratuj Polskę, bo na rząd Tuska nie ma co liczyć. Bogusław Maśliński
Ostróda - jak długo jeszcze niekompetentny prokurator Zdzisław Łukasik będzie funkcjonariuszem? z cyklu kadrowe sukcesy prokuratora krajowego Semereta :-) Bogusław Maśliński
Hiszpański kozioł. Bogusław Maśliński
Sprzeciw przeciwko ustawie  o zmianie ustawy o ochronie praw lokatorów Bogusław Maślinski  
Dość kurtuazji dla ministra sprawiedliwości - Bogusław Maśliński .
Partyjniackie samorządy. Bogusław Maśliński
List otwarty do  Prokuratora Generalnego RP Andrzeja Seretem Bogusław Maśliński
Lichwiarstwo banków i bandycka windykacja. Bogusław Maśliński
Precz z cokołów - Bogusław Maśliński
Zakłamana niby demokratyczna Polska. Bogusław Maśliński
Maśliński - Co z emeryturami SB-ków? - temat zastępczy Jan Kobylański
Maśliński - Oszwabić Polonusa - Karta Polaka
MAŚLIŃSKI - Gdański kult Wafen SS W RODZINIE DONALDA TUSKA I WAŁĘSY
Maśliński - Rebelianci Marka Jurka - tylko (nie)poprawność polityczna?
Maśliński - Kijem i marchewką - polski obywatel to dureń, czy urzędnicy władzy to idioci?
Maśliński - Kijem i marchewką - co z tą Polską?
Maśliński Stowarzyszenie "VICTORIA" APEL DO PREZYDENTA RP LECHA KACZYŃSKIEGO O INTERWENCJE I ZAPOBIEŻENIE PRZEJMOWANIU MAJĄTKU POLSKIEGO.
Maśliński - Gdzie jest Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro? - z cyklu kompetentni - niekompetentni - osądzamy rząd PiS.
Masliński - Bandyci na wolności, ofiara cierpi - kolejny dowód nietyki prokuratorów i sędziów tym razem z Ostródy.
Maśliński - Grzech zaniechania - list do Premiera J. Kaczyńskiego dot. ustawy antyubeckiej i lustracji - z cyklu polityka, pieniądz, władza...
Do Narodów Rzeczpospolitej - apel prezesa stowarzyszenia VICTORIA Bogusława Maslińskiego.

 

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane jest przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:
afery@poczta.fm
- Polska
aferyprawa@gmail.com

Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Mala
21-02-2015 / 10:11
Bogdan popieram cie bo mi tez dzieci odebrali są w domu dziecka a najmlodszą bezprawnie wzieli do niezawodowej rodziny zastepczej karola ma muj nr.tel odezwij sie pozdrawiam
~marek777
31-03-2013 / 06:14
patrz : http :// youtu.be/T7rrKNRuCas
~mefiu
26-12-2012 / 13:08
to co pisze ten nie okrzesany facet to wcale nie prawda ja jako były wychowanek domu dziecka w Morągu nigdy nie byłem wysyłany do żadnych prac pod przymusem to co pisze ten facet to brednie zabrali mu dzieci bo nie potrafił się nimi zająć dlatego ograniczyli mu prawa jak ktoś zaczął wychowywać te dzieci to powstały problemy z pana strony to ty chłopie się ogarnij a nie czepiasz się niewinnych ludzi nie masz innego zajęcia robotę sobie ogarnij
~x
20-11-2012 / 09:45
A może strzeba było się zastanowić dlaczego te dzieci są w placówce???? Czy Pan nie powinien szukać winy w sobie , a nie doszukuje się tam gdzie ich nie ma. Do roboty powinniście się wziąść jako rodzice i dzieci do domu zabrać.
~zoe
11-10-2012 / 12:11
Kilkunastoletnie dzieci muszą sprzątać i robić sobie kanapki???? Uczone są zaradności (dorabianie do kieszonkowego - przecież z własnej woli) i tego, że żadna praca nie hańbi (sortowanie śmieci)??? TO RZECZYWIŚCIE SKANDAL!!! Radzę poświęcić czas na podszkolenie posługiwania się poprawną polszczyzną, zamiast na szukanie problemów tam, gdzie ich nie ma.