Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 17-07-2018

MOPS z Radomska zamiast pomagać niszczy ludzi - interwencja dziennikarska AFER PRAWA

Pani Barbara urodziła się na wsi  w 1952r. (a więc ma 66 lat) i całe życie  spędziła na rodzinnym gospodarstwie. W latach komuny rolnikom żyło się ciężko, nie było dofinansować i maszyn rolniczych. Ukończyła Liceum Ekonomiczne, wyszła za mąż, urodziła dwie córki młodsza Monika ma 26 lat i choruje praktycznie od urodzenia, starsza Anna 33 lata (mieszka i pracuje w Warszawie). Ponieważ mąż ją zostawił musiała sobie sama dawać radę i do tej pory daje. 
Życie na wsi nie jest łatwe - stary dom nie ma łazienki, ale w takich warunkach żyło się dawniej a i obecnie setki tysiące starszych osób tak żyje - po prostu przyzwyczaili się "chodzić za stodołę" , grzać wodę na kuchni i myć się po kolei w jednej balii. 
Jednak pracowniczka MOPS-u w Radomsku  "specjalista pracy socjalnej?" Urszula Bańcerek  dnia 22.08.2014r. złożyła do sądu w Radomsku " wniosek o skierowanie na leczenie w szpitalu psychiatrycznym bez wymaganej zgody Pani Barbary i jej córki Moniki w trosce o ich życie ?!?
Podstawy:
1/ złe warunki socjalne  - ale czy za brak łazienki można wysyłać na leczenie psychiatryczne?!?
2/ odmowę wpuszczenia do swojego domu pracowników MOPS którzy chcieli naruszyć jej mir domowy i bez zawiadomienia wtargnąć do środka - przecież nawet policjanci pytają się o pozwolenie wejścia 

W sprawie jest istotne, że pracownicy MOPS wtargnęli już raz bezprawnie do jej domu w 2012r.  pod pretekstem kontroli zdrowia jej córki - czyli weszli w fach lekarski jakby mieli o leczeniu fachowe pojęcie  (ale w Polsce podobno co drugi jest lekarzem a reszta to prawnicy :-)  i wystawiają jej fatalną opinię (zaniedbanie, fetor, brud, trawa nie skoszona) itp. - a czym ma pachnąć w gospodarstwie rolnym jak nie gnojem? Zresztą każdy gnój da się usunąć, nawet z MOPS-u w Radomsku. Logiczne, że po takiej opinii nigdy ich więcej nie wpuściła ponieważ nie musiała. Z reguły sprząta się w sobotę, gary myje się jak nie mieszczą się już w zlewozmywaku lub jak mają przyjść goście. Ciekawe czy pracowniczki MOPS codziennie sprzątają swoje mieszkania?
  
Pani Barbara nigdy nie korzystała z opieki MOPS ponieważ jej dochód to ok. 2.000zł. (niejeden emeryt tyle nie ma) na co składają się: jej emerytura, alimenty od ojca na córkę, świadczenia PCPR, za opieka nad niesprawną córką, dopłaty rolnicze z tytułu prowadzonego 3ha gospodarstwa oraz dochód  z jego wynajmu. 
Jednak wykorzystano inną metodę. Będąc w trudnych warunkach finansowych  i zdrowotnych Pani Barbara w 1978r. zgłosiła się do Poradni Zdrowia Psychicznego gdzie stwierdzono u niej nerwice lękową i zaburzenia depresyjne i na tej podstawie mogła otrzymać rentę. Stawiła się jeszcze raz w 1999r. i na tym przestała się leczyć. Dopiero w 2017r. (na zamówienie?) dodano jej zaburzenia urojeniowe w związku z kolejnym wnioskiem MOPS-u skierowanym do sądu podpisanym przez Beatę Kotlińską - może to jednak ją trzeba przebadać psychiatrycznie? Wynikło to z faktu, że córka cierpi na straszną chorobę - wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Z  powodu krwawienia jest osłabiona, a cały układ pokarmowy osłabiony dlatego nie mogła kształcić się i pracować, wymaga ciągłej opieki.
Co ciekawe badania TK  zrobione prywatnie w Częstochowie w 2013r. nie wykazały żadnych patologii narządów wewnętrznych i elementów kostnych u chorującej Moniki. 
Pani Barbara próbowała ją leczyć nawet w Berlinie ale z powodów dużych kosztów nic z tego nie wyszło.  Kolejny raz zjawili się w 2017r. w Szpitalu Powiatowym w Radomsku gdzie Monika z powodu inwazyjnych metod badań zagrażających jej życiu odmówiła takiej metody leczenia - każdy dorosły ma do tego prawo i musi podpisać specjalne oświadczenie zgody na badania. Pani Barbara stwierdziła w trakcie pobytu, że są przecież nieinwazyjne metody badań oraz że w szpitalu chciano zrobić jej córce eutanazje. Podobnie skończyła się wizyta w szpitalu częstochowskim gdzie Monika nie zgodziła się na badania kolonoskopowe. To stało się przyczyną kolejnych nagonek pracowników MOPS-u. i skierowaniem jej na badania psychiatryczne. 

Bez wątpienia, jak zwykle to robią na polecenie sądu, subiektywną opinię wystawiła jej psychiatra Marta Lipin przyjmująca w Poradni Zdrowia Psychicznego w Radomsku na wniosek zastępcy dyrektora MOPS. Badania przeprowadzono 02.08.2017r. 
Psychiatra M. Lipin określiła jej stan psychiczny cyt.:
Kontakt słowny nawiązuje, świadomość jasna, orientacja wielokierunkowo prawidłowa, nastrój adekwatny do sytuacji i przezywanych doznań psychotycznych, napęd psychomotoryczny okresowo wzmożony, krzyczy, żywo gestykuluje aż do agresji słownej, spontanicznie wypowiada treści o charakterze urojeń ksobnych, prześladowczych, urojeniowa interpretacja rzeczywistości...
i stwierdza: zaburzenia urojeniowe - jednocześnie przyznaje, że jest to wynikiem działania przeciwko P. Barbara urzędników MOPS i Urzędu Miasta którzy mają na celu uwięzienie jej w szpitalu psychiatrycznym i pozbawienie majątku, rozłączenie z córką. Tak więc lepiej będzie jak zostanie uwięziona w szpitalu psychiatrycznym.
Tym wnioskiem psychiatra Marta Lipin potwierdza fakt, że sama ma zaburzenia urojeniowe a my możemy jej jeszcze lepszą opinię wystawić - taką jak np. Szpital Psychiatryczny w Straszęcinie k/Dębicy zatrudnia chorą psychicznie ordynator Barbarę Pawłowską-Milówka. Kiedy lekarz przestanie szkodzić zdrowiu pacjentów? 

Na polecenie sądu kolejną opinię wystawia psychiatra z Piotrkowa Trybunalskiego Bartłomiej Jedrzejczyk 28.04.2018r. Jak każdy upośledzony psychiatra kieruje się opinią MOPS (jakby pracujący tam byli fachowcami?) i swojej koleżanki "po fachu"- wszak wiadomo, sitwa popiera zawsze siebie, sędzia apelacyjny metodą "kopiuj wklej" przyklepuje wyrok sądy rejonowego tak samo robi psychiatra umysłowo ograniczony. Nie będę tych pierdoł przepisywać ponownie. 
Tak czy inaczej B. Jędrzejczyk uważa za konieczne leczenie P. Barbary i nawet jej córki Moniki w warunkach stacjonarnego oddziału psychiatrycznego.

A ciekawe, jakby tak jego wysłano na leczenie do psychuszki czy zgodziłby się z uśmiechem czy protestował i walczył o swe dobre imię i wolność? - a wtedy z pewnością przypisano by mu "urojenia ksobne":-)  My stawiamy diagnozę - typowy psychopata jak połowa psychiatrów.

W aktach sprawy mamy jednak całkiem inną opinię - Specjalisty Psychiatry Jerzego Waldemara Olszewskiego z dnia 03.04.2018r. w której czytamy:
Funkcje intelektualne upośledzone nieznacznie. kontakt dobry. Żywe reakcje emocjonalne. Niepokój. Orientacja prawidłowa. Nastawienie ksobne. Egocentryzm. Sztywność sądów. Osobowość z cechami zubożenia. 
Diagnoza: Łagodny proces psychoorganiczny o złożonym obrazie wieloprzyczynowej etiologii z nawarstwieniem ksobnym.
Wnioski: Mimo nawarstwienia ksobnego badana dotychczas nie dokonała żadnego czynu aspołecznego. Jej zachowanie nie zagraża innym ludziom. Nawarstwienie ksobne ma charakter łagodny a podstawowe schorzenie nie jest nasilone na tyle by wymagało interwencji w postaci hospitalizacji psychiatrycznej. Stąd jestem zdania, że badania Barbary nie wymaga leczenia w warunkach stacjonarnych tj. w szpitalu psychiatrycznym. Zupełnie wystarczająca będzie terapia w PZP i właściwa opieka socjalna.

Tutaj dodamy, że pobyt w szpitalu jest za kratami i zamkniętymi drzwiami - jest więc ewidentnym ograniczenie wolności. Nie można tak karać kogoś kto nie popełnił żadnego przestępstwa - chyba Sąd o tym wie a jak nie to chętnie pouczymy odpowiednim paragrafem. Same domniemanie że ktoś popełni przestępstwo (nawet przy groźbach)  to dużo za mało. Tym sposobem można byłoby każdego kierowcę zamknąć ponieważ prędzej czy później będzie miał wypadek  choćby z uwagi na złe warunki atmosferyczne, tłok czy fatalny stan ulic.
Kolejny fakt nienormalny w tej sprawie - to że przy badaniach był obecny tylko jeden psychiatria - a przepisy prawa wymagają podpisów dwóch psychiatrów sądowych na wystawianych dla sądu opinii. Tak więc zarówno opinia psychiatry M. Lipin jak też opinia B. Jędrzejczyka z punktu widzenia prawa nie mają żadnej mocy prawnej i są tak naprawdę g... warte podobno jak wnioski pracowników MOPS z Radomska.  

Sprawą P. Barbary zajmie się SĄD OKRĘGOWY W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM  II Wydział Cywilny Odwoławczy ul. Słowackiego 5
Rozprawa 30 lipca o godz. 09:50 w sali XXII

My tam będziemy i zapraszamy poszkodowanych przez MOPS i psychiatrów.
Mamy nadzieję, że nie trzeba będzie wystawiać opinii psychiatrycznej prowadzącemu przewodniczącemu, i że pomyślnie przeszedł badania psychiatryczne upoważniające go do wykonywania tak odpowiedzialnego zawodu bez żadnej odpowiedzialności...
cdn.
AP

Więcej o przekrętach psychiatrów:

SZWINDLARSKI  UKŁAD WICEPREZESA SĄDU REJONOWEGO W WAŁCZU,  SĘDZIEGO KRZYSZTOFA KOCZENASZA Z PROKURATOREM POWIATOWYM W SŁAWNIE JAROSŁAWEM PŁACHTĄ, ADWOKATEM CEZARYM SKRZYPCZAKIEM Z WAŁCZA I PSYCHIATRAMI Z PSYCHUSZKI W GORZOWIE WLKP. 
Psychiatra toruński Piotra Melnyczok, eksperymentator, ALKOHOLIK, NARKOMAN, CHORY, PSYCHICZNIE I FIZYCZNIE ZNĘCAJĄCY SIĘ NAD WŁASNĄ RODZINĄ - z cyklu patologie sądowe.
DOWCIPY O PSYCHIATRACH I LEKARZACH
Stanisław ADAMIK - kolejny schizofreniczny lekarz psychiatra?
 Biegli sądowi to kasta nietykalnych??? z cyklu mity i hity III RP
 Psychiatrzy ze Smoligowa wyłudzili 12 mln zł od NFZ za znęcanie się nad osobami niekoniecznie chorymi psychicznie...

 Długie ręce polskich psychopatów Bogdan Goczyński

 Toruń - psychiatrzy psychopaci przez 15 lat wmawiali zdrowemu człowiekowi schizofrenię...

Horror W gdańskim szpitalu psychiatrycznym

 Jak bronić się przed psychiatrią paranoikiem ?

 W psychologii jest mnóstwo szarlatanerii, wróżenia z fusów. Trzeba zdemaskować niecne praktyki wywiad z dr Tomaszem Witkowskim.

Sąd Rejonowy w Poznaniu skazał na 4 lata psychologa i seksuologa Lechosława Gapika, który molestował seksualnie swoje pacjentki.

 Kraków - Tylko schizofrenia biegłych psychiatrów Kinga Zoła i Andrzeja Wsołek ze szpitala psychiatrycznego w Kobierzynie?

 Opinia Stowarzyszenia Primum Non Nocere o rozporządzeniu określającym zasady obliczania odszkodowań za tzw. zdarzenia medyczne - szkody przy błędnym leczeniu.

 Psychiatria i Sprawiedliwość? - z cyklu każdy dostać nakaz stawienia się na badania psychiatryczne.

Opinie psychiatrów, których trudno nazywać biegłymi, w niedalekiej stalinowskiej przeszłości były skutecznym narzędziem walki z opozycją polityczną - z cyklu sędziowie a niezawisłość od rozumu...

 CZY RZĄDZĄ NAMI PSYCHOPACI ?

Wałbrzych - Fałszywa opinia (jeszcze?) biegłego Henryka Jagodzińskiego. Dlaczego prokuratorzy nie tylko świdniccy nie potrafią przyznać się do błędów i nielogicznych oskarżeń?

 Psychiatria - przerażające fakty

Pęknięte z żalu serce - psychiatrzy złamali wszystkie możliwe normy prawa polskiego i międzynarodowego - opowiada matka.

Szpital Psychiatryczny w Straszęcinie k/Dębicy zatrudnia chorą psychicznie ordynator Barbarę Pawłowską-Milówka. Kiedy lekarz przestanie szkodzić zdrowiu pacjentów?
Specjalistyczny Psychiatryczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Jarosławiu obozem koncentracyjnym? Eksperymenty na pacjentach prowadzone przez psychiatrę Piotra Ciska?
Psychiatryczne opinie lekarskie są manipulowane - kolejne dowody oszustwa lekarzy psychiatrów.
 Psychuszka dla dzieci? - Degeneracja urzędników władzy, czy lekarzy psychiatrów dawno sięgnęła poziomu szamba.
Antoni Ferenc - lekarz psychiatria, ordynator, alkoholik, przebiegły biegły sądowy - kim jest naprawdę???
 Antoni Ferenc - żydowski lekarz psychiatria?, ordynator szpitala w Jarosławiu, alkoholik?, biegły sądowy?, ukrywający się przed PRAWEM? - kim naprawdę jest???

Rola biegłego psychiatry w procesie cywilnym i karnym.

Tematy  w dziale dla inteligentnych:  
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
 SĄDY   PROKURATURA  ADWOKATURA
 POLITYKA  PRAWO  INTERWENCJE - sprawy czytelników  

"AFERY PRAWA" 
 
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.eu
  redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm  - Polska
aferyprawa@gmail.com 
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje. 

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.