Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
17 września 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 09-10-2014

Łukasik skarży brytyjskie związki zawodowe !!!

Na 10 października br. w londyńskim sądzie zaplanowano rozprawę, w której Marian Łukasik, polski emigrant zarobkowy w Wielkiej Brytanii, występuje przeciwko brytyjskim związkom zawodowym.

Polak oskarża związek zawodowy GMB o niewywiązanie się z warunków umowy członkowskiej, dotyczących głównie wsparcia organizacyjnego i zapewnienia pomocy prawnej w formie reprezentacji przed sądem pracy. Łukasik twierdzi, że w ten sposób związkowcy naruszyli jego prawa pracownicze, które posiadał jako pełnoprawny członek związków zawodowych, gdyż nie zapewniły mu należytej ochrony związkowej i pomocy prawnej.

Może to być precedens dla podobnych spraw nierówno i niesprawiedliwie traktowanych polskich emigrantów.
Marian Łukasik

Pan Łukasik został, w 2007 roku, zatrudniony przez londyńską firmę jako kierowca na nocnej zmianie. Kiedy zaczął krytykować warunki pracy został przeniesiony ze zmiany nocnej na dzienną, co wiązało się z niższą stawką godzinową, a po 20 dniach okazało się, że nie ma dla niego pracy i nie będzie.

W wyjaśnianie okoliczności nielegalnego, zdaniem Pana Mariana zwolnienia, był zaangażowany związek zawodowy GMB (Britain’s General Union). Z uwagi na fakt, że sprawa nie była wyjaśniana należycie, złożył pozew przeciwko związkowi.

Nie można nie zauważyć, jak z pozornie błahej sprawy, gdzie Pan Marian Łukasik prosił pracodawcę o zmianę postępowania w stosunku do niego i choćby przeprosiny – zamieniło się to w lata walki z systemem, co na pewno miało wpływ na jego rozgoryczenie.

Pan Marian Łukasik, pomimo, że ma swoje sprawy, chętnie angażuje się w problemy społeczne. Jest człowiekiem silnym, zrównoważonym serdecznym i zawsze stara się pomóc. Dziś taka postawa, w świecie gdzie pieniądz kupuje prawdę, jest unikalna. I o pieniądzach Pan Marian mówi:

“Dziś ten wygrywa sprawę, kto ma pieniądze albo drogich prawników za sobą. Zwykły człowiek, który ciężko pracuje nie może nawet liczyć na uczciwe potraktowanie, nie mówiąc już o wygranej. Dlatego się nie poddaję i chcę pokazać innym, że warto próbować, bo tak należy. Nie chodzi mi o pieniądze. Chodzi o to aby prawda ujrzała wreszcie światło dzienne. Jako członek związków zawodowych liczyłem, że przy ich wsparciu jakoś się z firmą dogadamy. Stało się inaczej, a krótko potem straciłem pracę. To nie tak powinno być. Związki zawodowe obiecują ochronę prawną, biorą składki. Ja w ciągu czterech lat wpłaciłem ok. 600 funtów. Za to że poszedłem na skargę do związków zawodowych zostałem wyrzucony z pracy a związki nie zareagowały.”

Dziś z perspektywy czasu Pan Łukasik zmienił się we wroga związków zawodowych. Chciałby ich zdelegalizowania. Jest zawiedziony, że związki zawodowe, w momencie kiedy potrzebował wsparcia zawiodły go, twierdząc, że aby złożyć skargę potrzebnych jest 6 poszkodowanych, podczas gdy on występował indywidualnie. Dlatego mu odmówiono zajęcia się sprawą.

Pan Marian skierował także sprawę do Strasburga ale przegrał ponieważ, jak twierdzi, jego prawnik okazał się oszustem, a związki zawodowe działały na jego szkodę.

Pozostaje z niecierpliwością czekać do rozprawy i życzyć Pany Marianowi powodzenia.

Za: http://nczas.com/wiadomosci/europa/lukasik-skarzy-brytyjskie-zwiazki-zawodowe/comment-page-1/

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane jest przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:
afery@poczta.fm
- Polska
aferyprawa@gmail.com

Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Info
19-10-2014 / 22:50
@Ciekawy A proszę cię bardzo: * * * Polonica.net (17.10.2014) - lista żydów i pedofilów w zniewalanej Polsce * * * - NIECH NIE CZUJĄ SIĘ BEZKARNI !!! - Po ściągnięciu i rozpakowaniu należy kliknąć plik o nazwie "index". 4 adresy internetowe: https://www.sendspace.com/file/g5je46 freakshare.com/files/83ahax0o/Polonica.net-2014.10.17.zip.html bitshare.com/files/c4u7dmel/Polonica.net-2014.10.17.zip.html t084b.rapidgator.xup.pl/file/3897a07461997e8e797f080e3d92b6b8/Poloni Kontakt z Polonica.net: (listapolonica@wp.pl)
~Ciekawy
19-10-2014 / 18:18
@KGB Mockba Przecież tam nic nie ma !!! Tam jest tylko pusty katalog.
~KGB Mockba
17-10-2014 / 18:19
Polonica.net - 17.10.2014 - lista żydów i pedofilów w zniewalanej Polsce: darkwarez.pl/forum/inne/4578671-polonica-net.html
~1putin
09-10-2014 / 18:15
jakby miał haki na sedziów adw0katów to by wygrał...