Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
5 grudnia 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

List otwarty do Do Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka w sprawie ochrony naszych nieletnich dzieci przed bezprawiem pracowników samorządowych z Morągowa i funkcjonariuszy państwowych z Ostródy. Danuta i Bogusław Maślińscy

Zawroty dnia 2010-01-18

Danuta Bogusław Maślińscy
zam. czasowo Zawroty 6/1
Gmina Morąg 14-300 Morąg woj. Warmińsko- Mazurskie
vipbob@wp.pl

Do Rzecznika Praw Dziecka
mgr. Marek Michalak


List otwarty

Zwracamy się z prośbą o pomoc w ochronie naszych nieletnich dzieci przed bezprawiem tak pracowników samorządowych jak i tzw. funkcjonariuszy państwowych.
Podstawą prośby jest ograniczenie praw rodzicielskich nad dwójką nieletnich niepełnosprawnych dzieci.

W skrócie o postępowaniu sądowym jak i działaniem w/w urzędników.
Postanowienie ograniczenia praw do dzieci jest oparte na fałszywych zeznaniach. Wywiad kuratora sądowego w Ostródzie twierdzi że w pokoju dzieci znajdują się łóżka dwa biurka z komputerem, natomiast nie zwróciła uwagi że to nie biurka lecz segmenty. Nie zauważyła atlasów, słowników, niektórych lektur i innych książek.
Nie wymagam żeby stwierdziła że dzieci posiadają mikroskop czy teleskop bo to było przykryte a w ogóle edukacyjnych płyt CD. Niezgodna z faktami opinia kuratora sądowego z Ostródy miała podłoże poglądu że opinia musi być utrzymana w szablonie złych rodziców. Wiarygodny świadek po szpitalu na oddziale psychiatry z rozpoznaniem " aspołeczna" . Następny fałszywie stwierdza że rodzice przepili przeznaczone przez opiekę środki na operację, sąd nie skonfrontował zeznań z światkiem pracownikiem pomocy społecznej.
W załącznikach przedstawiam zeznania dwóch świadków z MOPS w Morągu które według mojej opinii biorąc pod uwagę decyzji sądu są mniej wiarygodne niż fałszywe zeznania.

Ten sam sąd jak i wnioskodawca, prokuratura nie dopuściła do postępowania przeciwko burmistrzowi Morąga który ograniczył rodzinie prawa obywatelskie poprzez pozbawienia zameldowania stałego. Jego postępowanie doprowadziło do tego że dwoje niepełnosprawnych dzieci poniosło wymierne straty finansowe w 2009r, nie otrzymało wsparcia z UE dla dzieci niepełnosprawnych zamieszkujących na wsi.
Biorąc pod uwagę porównanie do roku 2009 a 2010 straty wyniosły ponad 3200 zł. Czy to jest mała szkodliwość społeczna, sąd rejonowy w Ostródzie syg. Akt II Kp. 137/09. Także urzędnicy jak i WSA w Olsztynie nie zwrócili uwagi że powodem opóźnienia było sfałszowania dokumentów, dzieci po wielu miesiącach otrzymali 700 zł co faktycznie jest 180% mojego zasiłku stałego. Dodatek rodzinny który obligatoryjnie powinien być wypłacany co miesiąc przy zasiłku rodzinnym wypłacono po pięciu miesiącach skumulowany.
Tak więc według urzędników gminy dziecko przez wiele miesięcy musi czekać na należne wsparcie finansowe, a co w między czasie?

Tak prokuratura jak i sąd umorzyli postępowanie przeciwko pracodawcy który nie wypłacił mi należnej pensji jak i zasiłku chorobowego. Czy to jest dla dobra dzieci?
Pomimo nakazu sądów nadrzędnych prezes sądu w Ostródzie nie wznawia trzech postępowań w tym postępowania przeciwko gminie o zawyżenie opłat. W okresie między 20 lutego 2004r a 17grudnia 2004r nasze zadłużenie wzrosło o 16743,37zł bez odsetek co przez 10 miesięcy opłaty miesięczne wynoszą 1674,33 zł. Oprocentowanie 2565,29zł plus nieuzasadnione koszty komornicze, to 13116,81zł, ogółem miesięcznie to 2986 zł.
Tyle matematyki, przypomnę że zgodnie z protokółem z dnia 28.01.200r napisanym przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego tzw. pomieszczenie mieszkalne zagrażało życiu i mieniu.
To nie jest okradanie, a może to dbałość o finanse rodziny i nieletnich niepełnosprawnych dzieci?

Prokuratura i sąd rejonowy w Ostródzie blokuje postępowanie przeciw komornikowi który nagminnie łamie prawo.
Na podstawie punkt IV pisma od komornika, cytat: dłużnikowi nie wolno odbierać wynagrodzenia lub wymienionych wyżej wierzytelności poza częścią wolną od zajęć jak również nie wolno nimi rozporządzać w żaden inny sposób art. 881§ 2 kpc Pomimo że otrzymuję stały zasiłek w wysokości około 470 zł a żona 600 zł renty komornik obciąża te małe sumy.
Czy to działania dla dobra nieletnich tolerowanie bezprawia?

Czy nagminne naruszanie prawa przez urzędników państwowych jak i samorządowi to działania dla dobra nieletnich, naruszają kk art. Art. 231. § 1. , Art. 239. § 1. , Art. 271. § 1. , Art. 296. § 1, Art. 304. jest to zastraszające że wobec rodziny łamie się aż tyle artykułów kodeksu karnego?
Czy takie działanie jest w trosce o nieletnie dzieci , a nie jest przyczyną to że ojciec patrzy na ręce próbuje poprzez prawo dbać o interesy i wskazuje bezprawie to trzeba jego i matkę ukarać łącznie z dziećmi?

Ograniczenie praw rodzicielskich, skierowanie kuratora jak się ma do faktów. Czy takie uprawnienia kuratora jak 7:00 do 22:00 osób objętych postępowaniem w miejscu ich zamieszkania lub pobytu, a także w zakładach zamkniętych. Żądania okazania przez osobę objętą postępowaniem dokumentu pozwalającego na stwierdzenie jej tożsamości. Żądania niezbędnych wyjaśnień i informacji od podopiecznych?.. Żądania od Policji oraz innych??. a także od osób fizycznych pomocy w wykonywaniu czynności służbowych.
Zafundowano nam ciągłe przesłuchania, włażenie z butami do 22godz. kiedy dzieci muszą odpoczywać. No i jakbym napyskował kurator wezwie policję czy kogoś z ulicy, osobę fizyczną do pomocy.

Zasadnicza podstawa ograniczenie praw rodzicielskich to braki finansowe. To z winy tzw. Ostródzkiego wymiaru sprawiedliwości są tak drastyczne problemy finansowe, w/w przykłady są chyba wystarczające.
Czy to jest dbałość o dobro nieletnich dzieci, nie to próba udowodnienia że oni mogą działać bezprawnie a ja mam się do tego przystosować, zgodzić bez względu na to co robią urzędnicy gminy czy urzędnicy państwowi w, togach?

Odbyło się już postępowanie o Apelacyjne przed sądem Okręgowym w Elblągu, powtórka z Ostródy. W Elblągu nie pozwolono nam skorzystać z uprawnień jakie daje kpc. Art. Art. 380. Art. 381 Art. 381 Pozostała kasacja do której nie mam prawa w związku z kpc art. 3932. (144) § 1.
Dotychczas działaliśmy bez pomocy prawników, nie mam co liczyć w tym okręgu że otrzymam taką pomoc w związku z tym że bezstronnie obarczam wymiar sprawiedliwości bezprawiem w stosunku do mnie i mojej rodziny.

Te postępowanie to nie temat medialny, nie ma kamer.
Lecz mamy złudną nadzieję że pan zajmie się tym tematem. zał. opinia ośrodka diagnostyczno- konsultacyjny. Postanowienie Sądu rej. w Ostródzie

Do informacji:
Rzecznik Praw Obywatelskich
media.

Danuta Bogusław Maślińscy

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Carlinda
04-01-2015 / 21:13
Always a good job right here. Keep rolling on thgohru. fehimsel.com [url=pcfeszc.com]pcfeszc[/url] [link=bzthalpwzez.com]bzthalpwzez[/link]
~Fany
23-12-2014 / 21:50
Normally I don't read article on blogs, but I would like to say that this write-up very" rel="nofollow">ollkdjoeaqy.com"> pusrsreed me to try and do it! Your writing style has been surprised me. Thank you, very nice article.
~Wilson
20-12-2014 / 04:53
This aritlce keeps it real, no doubt.
~ok
31-03-2013 / 06:41
Masliński chlejesz alkoholiku? Czy już zaprzestałeś wydawania pieniędzy MPOSu na gorzałę a dzieci potrzebne są Wam by mieć większe zasiłki.
~mariusz34406
15-01-2011 / 15:27
Ogólnie kuratorzy w Morągu i sąd w Ostródzie działa przeciwko rodzinie ,też miałem okazje sie o tym przekonać na własnej skórze ,a postępowania w sprawach dla nieletnich są z góry przesądzone.I te rażące słownictwo sędziego do spraw nie letnich,każda rozprawa w takich sprawach w ostrodzie odbywa sie straszeniem rodziców .A sędzia na jednej z rozpraw używa słownictwa tego typu cytat "nie będzie pan nam tu fikał"i to mówi człowiek i sędzia z doświadczeniem utrzymujący sie z moich podatków ŻAL .