Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

List czytelnika do Premiera Donalda Tuska dot. fuszerki restauracyjnej zabytku Gdańskiego tj. Bramy Długoulicznej - dział interwencji AP

- Władza musi zasługiwać na zaufanie obywateli, inaczej wyrodnieje - mówił premier Donald Tusk podczas posiedzenia Rady Krajowej PO, które poświęcone jest dyskusji o tzw aferze hazardowej.

W minionych 10 latach już dwukrotnie pozornie pewne rządy - konserwatywnego premiera (Jerzego) Buzka i jego postkomunistycznego następcy (Leszka) Millera - zatonęły w wyborach, bo po różnych małych i wielkich aferach korupcyjnych zbyt długo trzymali stronę podejrzanych.


Czyli Panie Premierze, Pan też trzyma stronę podejrzanych, bo nie chce Pan nawet zabrać głosu w sprawie afery w 100% korupcyjnej i prawnej związanej z opisywaną przeze mnie fuszerką restauracyjną zabytku Gdańskiego, czyli jako obywatel nie mam do Pana i Pańskiej partii zaufania!
Można Panu wybaczyć z racji nieznajomości języka niemieckiego i historii architektury , że nazywał Pan też tę bramę "Bramą Złotą", ale czas się zainteresować tym, co ja piszę, a Pan to ignoruje...
-Panie Premierze cytuję Pana słowa: Uważam, że z punktu widzenia PO, z punktu widzenia rządu i klubu parlamentarnego, dziś jego głównym zadaniem jest przygotować klub i PO do stoczenia tego boju o prawdę i wiarygodność informacji - powiedział Tusk. A może Panie Premierze w końcu stoczymy bój o prawdę związaną z aferą z pewnością też korupcyjną i prawną dot. fuszerki restauracyjnej zabytku Gdańskiego tj. Bramy Długoulicznej (Langgasser Tor) zbudowanej w 1612 i bezzasadnie przemianowanej na Złotą, bo: 1. Dlaczego woj. pom. konserwator zabytków nie zażądał kortekty błędów jeśli było jeszcze 1,5 roku gwarancji, gdy go osobiście o nich informowałem? 2. Dlaczego wojewoda nie zażądał ukarania pom. woj. konserwatora zabytków za niedopełnienie obowiązków? 3. Dlaczego Delegatura NIK-u zwlekała z rozpoczęciem kontroli i nie zrobiła rzetelnej kontroli

tylko napisała krótkie bzdurne pismo, ale pełne braku logiki i kłamstw?
4. Dlaczego prokuratura nie wezwała mnie, tak jak obiecywała, bo nie chciała zobaczyć moich sześciu segregatorów dokumentów na temat fuszerki?
5. Dlaczego minister kultury wprost bezczelnie kłamał broniąc wykonawców fuszerki, pom. woj. konserwatora zabytków, fikcyjną komisję konserwatorską, rzeczoznawców ministerstwa kultury (którzy powinni być pozbawieni swoich uprawnień za swoją nieaktywność!)?
6. Dlaczego minister sprawiedliwości nic w tej kwestii nie przedsięwziął - a są aż 3 moje książki "Kompromitacja... Gdańska i ... ministra kultury?" w jego gabinecie?
7. Dlaczego WSA i NSA oddalił moje pozwy dot. bezczynności ministra kultury?
8. Dlaczego prokurator krajowy odpowiadając na interpelację poselską opierał się na kłamstwach?
9. Dlaczego prokuratura w Gdańsku napisała do mnie, że teraz jak nie napiszę czegoś nowego, to pismo odłoży ad akta bez nadania mu biegu?
10. Dlaczego, żaden z Pańskich ministrów nie chce odważyć się ze mną na ten temat rozmawiać, a minister kultury myśli, że jak nie przeczyta mego maila, to nie będzie problemu kompromitacji Gdańska i Polski przez tę fuszerkę?
- Dlaczego Panie Premierze jest takie bezprawie?
- Czy nie łatwiej byłoby Panu wydać dyspozycje: Proszę razem z p. Krzysiakiem ustalić, co jest niewłaściwie zrobione i dokonać należytych korekt?
- Kim są Pańscy ministrowie, Pańscy członkowie parti PO RP i ich pracownicy kancelaryjni, że tak po "Celińskiemu"(=w d....) wszystko traktują?
- Czy takie są Pańskie wytyczne, aby nie reagowali, czy im tak to "wisi", czy to ignorancja, czy aż tak wysoki poziom arogancji...? I zdaje się, że w większości to religijni ludzie? A może to już są tylko oportuniści...
Składam kondolencję z uwagi na zawiedzenie się na swoich członkach partii i na posiadanie tak wielkiego personelu ignorującego zabytki kultury narodowej...
Franciszek Krzysiak

Tematy w dziale dla inteligentnych:

ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.