Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
21 września 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA OSZUSTWA

Interwencja Mariana Zagórnego z ZZRR ,,SOLIDARNI'' u Ministra Rolnictwa przynosi pozytywne efekty dla poszkodowanych rolników.

ZWIĄZEK ZAWODOWY
ROLNIKÓW RZECZPOSPOLITEJ

KRS 0000230416

z/s 58-500 JELENIA GÓRA ul. Wojska Polskiego 18/ 305 tel (075)76 94 564 kom.0880 5522 52
BS GŁOGÓWEK 61 8904 0001 0000 0018 0278 0001 tel / fax (075) 71 31 428

Pod koniec października opublikowaliśmy SKARGĘ ZZRR ,,SOLIDARNI'' DO P. MARKA SAWICKIEGO MIN. ROLNICTWA NA PRODUCENTA I DYSTRYBUTO RÓW HERBICYDU MUSTANG 306 SE, KTÓRY OD 2004r. TOTALNIE USZKADZA PLANTACJE KUKURYDZY.
... i okazało się, że urzędnik państwowy może do 30 dni odpowiedzieć. Wprawdzie jak zwykle w odpowiedzi od tego typu urzędników mamy typowe "lanie wody" polegające raczej na mataczeniu a nie wyjaśnieniu problemu poruszonego w skardze - jednak wierzymy, że jest to dobry przykład dla innych urzędników - zwłaszcza sądowych i funkcjonariuszy prokuratury którzy jedynie udają że pracują, że potrafią analizować fakty i mają jakąkolwiek wiedzą.

Odpowiada v-ce Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Marian Zalewski - który ujawnia pewne aspekty szkód spowodowanych stosowaniem preparatu Mustang w plantacjach kukurydzy przez rolników w 2004 r. ale?...

zag.odp.minist.zalewski.s1.jpg (54127 bytes) zag.odp.minist.zalewski.s2.jpg (86353 bytes) zag.odp.minist.zalewski.s3.jpg (89551 bytes) zag.odp.minist.zalewski.s4.jpg (337998 bytes)

Minister M. Zalewski nie ujawnia znane nam z wielu śledztw prokuratorskich kulisy rejestracji np. leków znane nam z medialnego nagłaśniania podobnych spraw.
Istota problemu polega na tym, że badania jak związki chemiczne wpływają na ludzi czy środowisko - to co najmniej kilkunastoletnie badania. Logiczne, że firmy dla zysku te terminy badań starają się skrócić poniżej niezbędnego minimum jak też obniżyć koszty niezbędnych analiz.
Dla realizacji swych celów
producenci i dystrybutorzy medykamentów korumpują urzędników państwowych rejestrujących środki chemiczne, niejednokrotnie skrycie, czyli dając prezenty w postaci np. sponsorowanych wyjazdów szkoleniowych do atrakcyjnych krajów czy najróżniejszych konferencji z prezentami. Tymi sposobami
załatwiają sobie przychylność decydentów od rejestracji medykamentów jak też środków ochrony roślin - herbicydów i pestycydów itd.
Problem powstaje w przypadku wpadki - uszkodzenia zdrowia, plantacji, środowiska itp. Są to niejednokrotnie olbrzymie straty, a więc i odszkodowania które musieliby zapłacić koncerny i dystrybutorzy. Dlatego "z układów" stworzono w ministerstwie specjalną grupę niby-ekspertów która ma minimalizować szkody i tłumaczyć, że straty i szkody nie wynikły z winy producenta - braku niezbędnych badań środków chemicznych - ale z winy użytkownika.

Proponujemy zlikwidować istniejące skorumpowane urzędnicze instytucje rejestracyjne i kontrolujące - które nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za ukrywanie niedociągnięć i fabrykowaniu dokumentacji badań środków chemicznych.

Jednocześnie, na zasadzie konkursów powinno powołać się profesjonalne uczelniane instytucje, które w oparciu o wiedzę i profesjonalizm będą rzetelnie wykonywać niezbędne analizy do zakwalifikowania środków do użycia przez ludzi. Wiadomo, że taki wieloosobowy uczelniany zespół nie można w prosty sposób skorumpować ponieważ chodzi o renomę naukowca i autorytet uczelni. Tak zresztą jest to prowadzone w wielu krajach.
Ponadto do kontroli i rejestracji środków ochrony roślin powinny zostać zaangażowane Izby Rolnicze które
mają na to pieniądze z budżetu.

Ten apel kierujemy do parlamentarzystów Izb Rolniczych i Związków Zawodowych Rolników, aby przeciąć ten węzeł gordyjski na korzyść polskich rolników.

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Nollie
04-01-2015 / 22:54
It's about time somnoee wrote about this. hiftgr.com [url=xrkytvosgc.com]xrkytvosgc[/url] [link=fwapqxelj.com]fwapqxelj[/link]
~Andi
23-12-2014 / 23:34
This post has helped me think things thrguoh" rel="nofollow">lxhczvmuyy.com">thrguoh
~Asami
20-12-2014 / 10:42
Hey, that's the greaetst! So with ll this brain power AWHFY?