Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 05-01-2013

Goczyński przepadł w więziennych lochach. Nikt go nie widział od 17 grudnia. Krystyna Górzyńska

Ta sytuacja zaczyna jawić się coraz bardziej groźnie. Nie wiadomo, gdzie jest Goczyński.
Ani adwokatka, ani nikt z bliskich i znajomych nie widział go od 17 grudnia.Kilkukrotnie już informowałam, że w poniedziałek 17 grudnia 2012 roku (tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia) aresztowano znanego blogera i dziennikarza obywatelskiego, Bogdana Goczyńskiego. Do tej pory przebywał w areszcie w Warszawie na ul. Rakowieckiej 37. Wczoraj wywieziono go w niewiadomym kierunku. Przez prawie 3 tygodnie adwokatce nie udało się uzyskać widzenia z Goczyńskim. To samo dotyczy członków jego rodziny.

Co to jest? Chiny, Korea? 

Uniemożliwianie widzenia z adwokatem

Nazajutrz po zatrzymaniu Bogdana Goczyńskiego rodzina ustanowiła adwokata. Mecenas Anna Sadowska bezzwłocznie wystąpiła o widzenie z aresztowanym. Niestety, do dnia dzisiejszego spotkanie nie odbyło się.

To nienormalna sytuacja. Tworzone są przeszkody, które nie są uzasadnione ani prawnie, ani faktycznie.

Przede wszystkim Goczyńskiego zaaresztowano na 2 miesiące z wysoce niewiarygodnych powodów, o czym pisałam m.in. tutaj, tutaj i tutaj.

Goczyński został prywatnie oskarżony przez byłą żonę z kontrowersyjnego Art. 212 kk o zniesławienie. Przypomnijmy, że o usunięcie tego artykułu z kodeksu zabiega od dawna opinia publiczna i Fundacja Helsińska (zob. kampania społeczna „Wykreśl 212 kk”). W dniu 22 listopada 2012 roku RPO prof. Irena Lipowicz złożyła skargę konstytucyjną w sprawie art. 212 kk, domagając się  jego zmiany w postaci usunięcia kary pozbawienia wolności za pomówienie.

Mimo to, w dniu 26 października br. Sąd w Tarnowskich Górach, który prowadzi postępowanie sygn. II K 649/11 przeciwko B. Goczyńskiemu z prywatnego oskarżenia mediator sądowej B. Gaworek-Goczyńskiej, wydał Postanowienie o aresztowaniu go na 2 miesiące. Powodem ma być niestawianie się przez oskarżonego na rozprawy. Pomijając fakt, czy Goczyński otrzymywał wezwania na rozprawy, czy też nie, oczywistym jest niestosowanie się przez Sąd do zasady ultima ratio, nakazującej w pierwszej kolejności przymusowo doprowadzić oskarżonego do Sądu, a dopiero, gdyby to okazało się niemożliwe, pozwalającej zastosować areszt.

Z wysokim prawdopodobieństwem  duży udział w wydaniu Postanowienia o aresztowaniu Bogdana Goczyńskiego ma Policja, która już w pierwszej połowie ubiegłego roku twierdziła, że Goczyński ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości, co nie miało miejsca, a co spowodowało, że został zaaresztowany i spędził w zamknięciu prawie 30 dni. Wówczas zatrzymano go do budzącej wielkie wątpliwości sprawy Sądu Rejonowego dla Warszawy-Woli sygn. III K 1309/07,  w której jest oskarżany o niepłacenie alimentów w wysokości 7.000 zł na 2 córki bliźniaczki (obecnie 13-letnie), mimo, że od 7 lat pozostaje bez pracy i jest poważnie chory, a wysokość zasądzonych alimentów nie pozostaje w żadnej relacji do uzasadnionych potrzeb dzieci, ani realiów ekonomicznych w Polsce.

W przypadku Bogdana Goczyńskiego twierdzenie, że nie można go przymusowo doprowadzić do Sądu jest całkowicie bezpodstawne.  Goczyński stale przebywa w swoim domu pod znanym Policji i Sądowi adresem i nikt nie ma żadnych trudności, aby się z nim skontaktować. Goczyński jest znanym blogerem i dziennikarzem, zaangażowanym w rozmaite działania publiczne. O tym, że Policja doskonale wie, co robi, świadczy m.in. fakt zatrzymania go na terenie Sądu podczas licytacji należącego do niego mieszkania z wniosku egzekucyjnego jego eks-małżonki o 7 tysięcy złotych alimentów na dwójkę dzieci. Dodać też należy, że była żona konsekwentnie uniemożliwia Goczyńskiemu kontakt z dziećmi, co władze akceptują, pomimo wielu interwencji blogera, także w ostatnim czasie.

W jaki sposób uniemożliwiono Goczyńskiemu kontakt z adwokatką?

Areszt Śledczy Warszawa Mokotów odrzucił możliwość spotkania się B. Goczyńskiego z adwokat Sadowską, gdyż Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach przesłał zezwolenie na widzenie faksem. Areszt zażądał oryginału zezwolenia, o co pani mecenas natychmiast wystąpiła

Jeszcze w dniu wczorajszym adwokat Sadowską informowano, że areszt nie posiada oryginału zezwolenia. Wobec powyższego zatelefonowałam do Sądu w Tarnowskich Górach, aby wyjaśnić, co jest przyczyną opóźnień. W II Wydziale Karnym wyrażono zdziwienie wobec tego faktu i powiadomiono mnie, że ustalają w mokotowskim areszcie, co stało się z dokumentem zezwolenia.

Jednocześnie nawiązałam kontakt z rzeczniczką prasową Aresztu, panią Anetą Hernik, która wyraziła ubolewanie z powodu opóźnień powstałych po stronie  Zakładu Karnego i zadeklarowała, że ich więcej nie będzie.

O godzinie 14.46 otrzymałam wiadomość e-mail, podpisaną przez dyrektora podpułkownika Bogdana Kornatowskiego, że Bogdan Goczyński od wczoraj nie przebywa już w areszcie śledczym na Mokotowie.


Nie sposób nie mieć wobec powyższych okoliczności wrażenia, że - mówiąc językiem potocznym - wymiar sprawiedliwości kpi sobie z praw procesowych Bogdana Goczyńskiego i okazuje lekceważenie opinii publicznej.

Do tej chwili nie wiadomo, gdzie został przewieziony B. Goczyński, jaki jest jego stan zdrowia, ani też, kiedy będzie mógł się zobaczyć z adwokatem i rodziną.

Rozprawa jest zaplanowana na dzień 28 stycznia. Gdyby Goczyński został przetransportowany do Tarnowskich Gór, będzie to oznaczało stworzenie kolejnych poważnych utrudnień w jego możliwości dokonania ustaleń z adwokatem oraz widzeń z bratem z Warszawy. Sprawę II K 649/11 prowadzi sędzia Marcin Kulikowski.

Sądownictwo w sposób ewidentny znęca się nad chorym Bogdanem Goczyńskim. Ja to odbieram jako działanie bezprawne i okrutne.

 Więcej o sprawach Bogdana:

Kiedy Policja wyjaśni, dlaczego dezinformuje Sądy w sprawie Goczyńskiego? Krystyna Górzyńska
Atak policyjno-sądowy na Bogdana Goczyńskiego, twórcę Obywatelskiego Sądu Przysięgłych.
Bogdan Goczyński, bloger walczący z mafią sądową, Święta i Nowy Rok spędzi w areszcie - został aresztowany w warszawskim sądzie.
Jak mafia wymiaru (nie)sprawiedliwości okrada obywateli polskich - Bogdan Goczyński
Tradycja Gestapo i NKWD żywa w III RP Bogdan Goczyński
Represje organów władzy o bezprawnych aresztowaniach opowiadają blogierzy Bogdan Goczyński i Rafał Gawroński
Kryminalny charakter wymiaru sprawiedliwości Bogdan Goczyński
Zabić w majestacie prawa... Bogdan Goczyński wolny!
Sąd Okręgowy w Warszawie wzywa niezależne media do usunięcia materiału filmowego z posiedzenia dotyczącego aresztu Bogdana Goczyńskiego. Cóż, musimy Sądowi… odmówić. To posiedzenie było jawne – z mocy prawa. Kolejny spektakl 25 lipca godz.10 - my tam
Warszawa - w sądach łamią prawa konstytucyjne Bogdana Goczyńskiego - komentarz Rebeliantki.
Pseudo-obrońcy interesów dzieci kontra uwięziony Bogdan Goczyński
Blogier Goczyński Bogdan znowu zatrzymany - Rebeliantka
Misja – zniszczyć rodzinę. Wiarygodność Trybunału Konstytucyjnego. Bogdan Goczyński
Kto nas wykańcza? - patologie w polskim sądownictwie Bogdan Goczyński
Jak kradnie się polską własność! Bogdan Goczyński
Stwórzmy własne sądy! Bogdan Goczyński
Trybunał Konstytucyjny – szacowne grono oszustów Bogdan Goczyński 
Goczyński na „wolności”. Dziennikarz AP ujawnia nowe fakty odnośnie funkcjonowania aparatu zamordyzmu.  
udręki Bogdana Goczyńskiego, blogiera i dziennikarza AP
Napisałam do aresztu w Tarnowskich Górach ws Goczyńskiego. Was też proszę, interweniujcie.
17.10.2011r - Kolejny protest pod więzieniem w Tarnowskich Górach w sprawie aresztowanego Bogdana Goczyńskiego.
Bogdan Goczyński skazany na śmierć... w Polsce
Goczyński więźniem politycznym. Manifestacja w czwartek Warszawie
Wniosek Goczyńskiego o przerwę w błędnie zasądzonej karze. Wspomóżmy!
BOGDAN GOCZYŃSKI - i rozmowy z nim w więzieniu...
Zamknięto znanego dziennikarza AP i blogera Bogdana Goczyńskiego
Zbrodniczy system sądowy. TVG-9 - wywiad Klaudiusza Wesołka z Bogdanem Goczyńskim
Rzeczpospolita przestępcza. Bogdan Goczyński
Walka o prawa ojców. Skarga w Trybunale Konstytucyjnym. Bogdan Goczyński
Fabrykowanie oskarżeń przez sądy i prokuraturę to norma. Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski nie zaprzecza. Bogdan Goczyński
Polacy w Sejmie? Chyba nie. Bogdan Goczyński

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane jest przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:
afery@poczta.fm
- Polska
aferyprawa@gmail.com

Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~marek777
31-03-2013 / 05:24
patrz : http :// youtu.be/T7rrKNRuCas
~Polak
07-01-2013 / 15:05
W więzieniu mokotowskim w latach 1945-56 nie takie rzeczy się działy oni mają tam taką tradycję chyba.
~Dżozef
06-01-2013 / 21:25
Breiiwik dobrze by zrobił wysadzając sejm, i tak nie ma w tym Państwie łaadu i praworządności , po co nam posłowie ,większości skorumpowani mający wiedzę o Państwowej zorgnizownej mafii polcyjnej , sadowej , prokuratorskiej, bo sami rządzący im wydają polecenia. Pan Goczyński jakby zapisał się do PO miałby sprawę wygraną. Ciągle mnie boli kiedy ta mafia upadnie, może trzeba im pomóc, i szkolić smobójców , jak Talibowie robią, ponieważ sami nie opuszczą stanowisk. Ludzie popełniają samobójstwa przez oprawców Państwowych, to trzeba i oprawców zabierać ze sobą, a nie dawać oprawcom przyzwolenie żeby dalej nękały innych ludzi . Pozdrawim Pana Goczyńskiego i wytrwałości życzę. Trzeba nam aby wyłonił się Przywódca i poprowadził przeciwko Mafii, bo pisaniem nic nie osiągniem.
~Bogdan
06-01-2013 / 17:16
Czy coś wiadomo już na temat Pana Goczyńskiego ? Wielu ludzi chce to wiedzieć. To typowe granie w hu... przez te organy. Zwodzili adwokatkę -to było ich celowe działanie. Pytanie dlaczego i co chcą ukryć ?
~Rebeliantka
05-01-2013 / 23:18
To jest artykuł Rebeliantki, a nie Konserwatystki ;)