Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

GDAŃSK - CZY DOWCIPNA WYKŁADOWCZYNI WPROWADZA SĄD W BŁĄD? - czy mamy kolejny dowód korupcji gdańskich sędziów?

Co najmniej śmieszna (dla nas), ale bulwersująca dla oskarżonego naszego dziennikarza śledczego Mirosława Nalezińskiego jest sprawa, która trafiła do rozpatrzenia Sądu Gdańsk-Przymorze.

Z otrzymanych informacji od naszego dziennikarza ewidentnie widać, że Sąd został wprowadzony w błąd przez DOWCIPNĄ WYKŁADOWCZYNIĘ Magdalenę Chomuszko, która najpierw sama opublikowała w Internecie - portalu NaszaKlasa - poczytaj sobie :-)))) Łamanie Regulaminu na portalu NaszaKlasa -Praca magisterska im. Zyzaka i takie sobie KLASOWE dowCIPY :-)- sprośne dowcipy, a następnie po otrzeźwieniu próbuje się z tego wycofać, a winę za swoje lekkomyślne zachowanie przypisać dziennikarzowi AP którego zbulwersowały szowinistyczne dowcipy wykładowczyni wyższej uczelni.
Chyba niezbyt uczona wykładowczyni nie zdawała sobie sprawy, że raz opublikowanej w necie informacji nie da się usunąć, o czym niejeden urzędnik i polityk przekonał się po wpadce…
Ta sprawa i jej wyrok też będzie przez nas nagłośniony medialnie.

Dlatego wnosimy aby sędzia prowadzący zweryfikował fakty tj.

1/ Że Mirosław Naleziński posiadał tylko jedno konto na portalu NaszaKlasa

2/ Że powódka jak i jej zwolennicy, od wielu miesięcy rozpowszechniali kłamliwe informacje w sieci internetowj, co podważało jego rzetelność dziennikarską..

3/ O zweryfikowanie, czy artykuły zamieszczone przez M. Nalezińskiego (a wskazane przez powódkę) na portalu Salon24 na przełomie stycznia i lutego 2009, które przez jej naciski zostały skasowania przez admina tego portalu, stwarzały podstawy do powołania się na art. 212 kk,

4/ Czy groźby powódki i jej prawnika z żądaniem kary 20.000 zł oraz zawiadomienie prokuratury było bezprawnym i wysoce nieprzemyślanym działaniem ze strony powódki, zwłaszcza w świetle Prawa prasowego?

5/ Czy oskarżony mógł odnieść wrażenie, że niektóre komentarze powódki nie były kulturalne (zapewnia, że wszystkie były kulturalne), zaś uśmieszki mógł uznać za aplauz, zadowolenie, uciechę i zachętę do kontynuacji „wesołego” zachowania się użytkowników na portalu, natomiast uwaga o przysiędze mogła być uznana za szydzenie z niej.

Żądamy też żeby M. Chomuszko opublikowała przeprosiny - naszego dziennikarza Mirosława Nalezińskiego na wszystkich portalach w których go pomówiła w następującej treści:

Oświadczenie Magdaleny Chomuszko

projekt (autor Mirosław Naleziński)

Ja, Magdalena Chomuszko, przepraszam użytkowników portalu NaszaKlasa oraz dziennikarza p. Mirosława Nalezińskiego za:

- wielokrotne pomówienie o posiadanie więcej niż jednego konta na portalu NaszaKlasa,

- sfałszowanie komentarza na NaszaKlasa, które polegało na kliknięciu opcji "cytuj" dla wpisu p. Jacka K., skasowaniu jego danych osobowych i wpisaniu w to miejsce danych osobowych p. Nalezińskiego,

- błędne wpisanie nazwiska Naleziński podczas fałszowania wpisu (Nalezińśki zamiast Naleziński),

- bezprawne powoływanie się na przepisy prawa celem spowodowania zdjęcia artykułów p. Mirosława Nalezińskiego przez adminów z kilku portali,

- wielokrotne zarzucanie kłamstw p. M. Nalezińskiemu na NaszaKlasa i Salon24 oraz w korespondencji kierowanej do adminów kilku portali,

- dwukrotne znieważanie określeniem "ohydny",

- sugerowanie choroby psychicznej,

- kpienie z przysięgi studenckiej,

- wielokrotne złamanie regulaminu NaszaKlasa poprzez zamieszczanie niestosownych dowcipów (seksistowski, antygejowski, obrażający uczucia religijne),

- wypowiedź niegodną pisarza: "a już na pewno nie podpisuję się pod żadnym jego tekstem", bowiem nie przeczytałam wszystkich kilkuset artykułów p. Mirosława Nalezińskiego, zatem z oczywistych powodów moja wypowiedź jest nieuprawniona.

Oświadczam, że ubolewam z powodu wyrządzonej Panu Mirosławowi Nalezińskiemu krzywdy.

Przepraszam również sektor szkolnictwa wyższego za nazbyt niefrasobliwe zachowanie się na portalu NaszaKlasa, które oceniam jako niegodne nauczyciela akademickiego.

Należy też zwrócić uwagę, że naszego dziennikarza skazano trybem tajnym, z naruszeniem PRAWA, bez jego WYMAGALNEJ obecności na procesie w czasie, gdy po zawale przeszedł operacje na sercu i był na półrocznej rekonwalescencji - czy to kolejna sprawa gdańskich sędziów którzy we wszystkich mediach przodują w różnych mafijnych formach zorganizowanej korupcji?!? - wystarczy wrzucić do wyszukiwarki google hasło "aferyprawa Gdańsk" i wyskoczy szereg sądowych przekrętów...

ZAPRASZANY MEDIA I WSZYSTKICH NA ROZRYWKOWE POSIEDZENIE W GDAŃSKU.

na dzień 02.06.2010r. (środa) o godz. 14 w sali nr 1. Sąd Rejonowy Gdańsk-Przymorze, ul. Kołobrzeska 41.

MY TAM BĘDZIEMY I SĄD OPISZEMY:-)

PRZECZYTAJ

Zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa oraz wniosku o ściganie (FORMAT .DOC DO ŚCIĄGNIĘCIA)

Łamanie Regulaminu na portalu NaszaKlasa -Praca magisterska im. Zyzaka i takie sobie KLASOWE dowCIPY :-)

Ile wart jest wyrok sądu oparty na fałszywym domniemaniu?

Media w Polsce i na świecie - kwietniowy cykl krytyczno-informacyjny Mirosława Nalezińskiego - Polska to istotnie dzikie państwo!

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
aferyprawa@gmail.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~All
24-12-2014 / 02:52
So I don’t think that my user log in is the problem. I still can not see my" rel="nofollow">hpgzntwbr.com"> tblaes in dreamweaver. Also, about 75% of the time I get an error when connecting via dreamweaver: mySQL error # 2013. Googling this leeds me to believe there is either a problem with the server at the JC, or that my dreamweaver is consuming too much time in the connection process, and timeout occurs… Any thoughts?Thanks!
~Dona
20-12-2014 / 14:19
This blew me away D! What an incredible critaeon - and yes, so spot on the brief!I am also madly in love with this kitchen.. Mamma mia, those windows will haunt me until Christmas..!Thank you for your comment on my (very late!) post. I have added the image credits now, of which of course I owe you the gorgeous one from the Jane Aldridge shoot.xEnjoy Spring darling. It's all but that here in Sweden.. iiiih.xx C
~Mirnal
05-06-2014 / 08:17
W kwietniu br. otrzymałem prawomocne i niezaskarżalne postanowienie SO w Gdańsku Wydział V Karny Odwoławczy z 23 kwietnia 2014, z którego wynika, że subiektywne odczucie przykrości pisarki M. Chomuszko nie może być przesłanką do prowadzenia procesu o czyn z art. 212 par. 2 Kk - sąd nie dopatrzył się znamion czynu zabronionego z mojej strony. Sąd stwierdził, że "oświadczenia oskarżonego prywatnego wyrażały prawo do krytyki wobec określonych twierdzeń oskarżycielki prywatnej". To po kiego ta ogólnie szanowana i podziwiana dama dała sprawę do Temidy? Nie miała co robić w wolnym czasie? Mogłaby więcej książek napisać i być przydatniejsza naszej Ojczyźnie. Nadmieniam o tym, bowiem pisarka życzyła sobie w sądzie (na piśmie), aby publikować wyroki dotyczące jej sprawy. Sąd jednak nie podjął się wyjaśnienia fałszerstwa podpisu przez tę panią na moją niekorzyść.
~student
27-12-2013 / 10:59
Pani Chomuszko pozwała gościa za jakieś artykuły i sąd nie uznał, że są one przestępstwem. Co na to Pani i Krzysztof? Pani powinna mieć proces o zniesławienie i o zwrot kosztów.
~observe
11-10-2012 / 11:27
skąd tej kobiecie uwidziało się że MN pisał jako Kawalec? i dlaczego skłamała, że nigdy nie napisała pikantnego żartu? przecież to ani wstyd ani hańba. ale tak kłamać przed sądem?
~observe
23-04-2012 / 11:55
Sąd Rejonowy w Gdańsku rozpatrywał 4 artykuły zgłoszone przez noblistyczną pisarkę oraz jej genialnego adwokata, aby ukarano autora za zniesławienie w tych tekstach tej szlachetnej przyszłej noblistki. Sąd (dzięki rozsądnemu biegłemu) nie dopatrzył się zniesławienia i nakazał pisarce uiszczenie stosownych kwot. Jednak mec. Kolankiewicz czasami miewa kłopoty z logiką. I podobno zwiera szyki przed kolejną batalią.
~zbulwersowany
10-01-2011 / 19:07
No nie.. autor tekstu powinien się leczyć.. publikowanie takich tekstów świadczy o braku równowagi psychicznej autora..
~zenek
01-06-2010 / 00:00
Maniana 02.06.2010 W powszechnej opinii utarło się przeświadczenie o problemach Andrzeja Leppera z prawem. I jest to poniekąd prawda, lecz w znaczeniu odmiennym od obiegowego. W jego przypadku funkcjonuje bowiem syndrom "skradzionego zegarka". Niebagatelną rolę w wykreowaniu takiego wizerunku odegrały środki masowego przekazu, które oddziałując na podświadomość, sterują ludzkimi zachowaniami. Jak silne jest to oddziaływanie przekonali się niedawno sędziowie Państwowej Komisji Wyborczej, którzy karmieni informacjami o rzekomej przestępczej działalności Andrzeja Leppera odmówili jego rejestracji, jako kandydata na Prezydenta RP, przy czym dysponując pełną dokumentacją, nie zadali sobie nawet trudu, aby zweryfikować medialne doniesienia. Podobny mechanizm zadziałał w przypadku procesu Andrzeja Leppera przed piotrkowskim sądem w tak zwanej "sksaferze". Oto, odarty przez media z czci i godności notoryczny przestępca, zasiadł na ławie oskarżonych. Nikt się wówczas nie zastanawiał, czy taki obraz Andrzeja Leppera znajduje odzwierciedlenie w faktach. Konsekwencją takiej sytuacji był brak odniesienia się sądu do procesowych metod poznania prawdy, ignorowanie dowodów materialnych oraz nieprzestrzeganie procedur. O braku kultury i naruszaniu dobrych obyczajów, już nie wspomnę. Co prawda, ten skrajny aprioryzm został obalony dzięki dogłębnej analizie bogatego materiału dowodowego, dokonanej przez prawników Andrzeja Leppera, to jednak jej wynik szerokiej opinii publicznej z powodu braku jawności procesu jest nieznany. Wobec niegasnących emocji społecznych wokół tej sprawy, utajnienie argumentów obrony jest nieracjonalne, podobnie jak przedłużenie o kolejny miesiąc terminu wydania pisemnego uzasadnienia do wyroku, bowiem wcześniej, czy później powody, które sędzię Magdalenę Zapałę-Nowak zmusiły do tak nierozsądnych zachowań, zostaną poznane i poddane powszechnej ocenie. Stanisław Kowalczyk
~anonim
01-06-2010 / 00:00
Mam nadzieję, że przy przepraszaniu chamuszek zadławi się swoim ozorem i umilknie na zawsze! Wstyd, pani "pedagog"!