Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
5 grudnia 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 28-01-2012

Bloger Rafał Gawroński znowu aresztowany

26 stycznia 2012r. policja kolejny raz zatrzymała Rafała Gawrońskiego. 
Gawroński prowadził ostatnio szeroką działalność publicystyczną. Był też bardzo aktywnym blogerem „Nowego Ekranu”.

Na blogu Rafała Gawrońskiego ukazała się wczoraj informacja podana przez jego znajomą o jego zatrzymaniu przez  Policję. Ewa Latoszek informuje:

Szanowni Państwo,

w dniu dzisiejszym w Warszawie w godzinach rannych został po raz kolejny aresztowany przez policję Rafał Gawroński. Został on odwieziony na komisariat policji przy ul. Malczewskiego, stamtąd ma być przetransportowany do aresztu na ul. Rakowiecką. W chwili zatrzymania nie był znany powód jego aresztowania, dzielnicowy wiedział tylko, że nakaz został wydany przez policję z Elbląga.

Rafał na komendzie policji uzyskał możliwość wykonania telefonu i  powiadomił mnie, że policja mokotowska skontaktowała się z elbląską (być może sami chcieli wiedzieć za co go zamknęli) i tym samym dowiedział się o przyczynie tego aresztowania.

Wcześniej do Rafała nie były doręczone wyroki czy też postanowienia sądu dotyczące nałożonej na niego kary w związku, z którą jest teraz pozbawiony wolności.

Rafał w telefonicznej rozmowie z aresztu przekazał mnie, że z tego co usłyszał jest to kara, przeszło czterdzieści dni więzienia za niezapłacone koszty sądowe.
Powtórzę raz jeszcze postanowienia sądu do w/s tych kosztów sądowych oraz wyrok, że jest skazany za to na karę więzienia nie były uprzednio jemu znane – nie doręczono.
Poza tym On już bezprawnie przesiedział w więzieniu kilka miesięcy – sędzia wydając kolejny wyrok zapewne miał całą dokumentację dot. jego sprawy. W prawidłowo funkcjonującym państwie sędzia powinien na podstawie akt sprawy te dni, które w ubiegłych latach bezprawnie przesiedział zaliczyć w poczet obecnej kary i tak nie wiadomo obecnie czy w ogóle zasadnej. Znając wcześniejsze poczynania tzw. wymiaru sprawiedliwości należy uznać represyjny charakter funkcjonariuszy publicznych wobec jego osoby.

Rafał udostępnił mnie licząc się z taką sytuacją hasła do jego stron.

W razie potrzeby kontaktu z Państwa strony podaję namiary do siebie mejl: latoszekewa@gmail.com  tel. 0 514 689 206.

Ewa Latoszek, Warszawa


O Rafale Gawrońskim

O Rafale Gawrońskim pisałam już w 2009 r. tutaj.

Rafał Gawroński był rolnikiem, hodowcą bydła i koni, przedstawicielem Związku Hodowców Koni Wyścigowych w Polsce, autorem petycji Nr 1247/07 do Parlamentu Europejskiego.

Gawroński zwrócił się do Parlamentu Europejskiego na podstawie artykułu 21 w związku z artykułem 194 Traktatu o utworzeniu Wspólnoty Europejskiej z wnioskiem o przyjęcie stanowiska w przedstawianej sprawie i o powołanie Komisji Śledczej oraz zapewnienie bezpieczeństwa członkom najbliższej rodziny w związku z kilkoma próbami pozbawienia życia oraz  usiłowania skazania bez podstawy prawnej na karę więzienia po ujawnieniu defraudacji funduszy unijnych.

Doświadczenia Gawrońskiego są szczegółowo opisane w petycji, która kończy się następującymi sformułowaniami:

"... opisane metody pokazują, że władza w Polsce  w nieuprawniony sposób wpływa poprzez ingerencję instrumentami administracyjno -prawno - represyjnymi na swobodę działalności gospodarczej, konkurencyjności oraz praw i wolności obywatelskich gwarantowanych licznymi aktami prawnymi w tym także Traktatem Akcesyjnym. W przypadkach, gdy ujawnia się nieprawidłowości w tych instytucjach w związku z wydanymi decyzjami i korzysta z konstytucyjnych praw jest się aresztowanym lub oskarżonym o przestępstwo niepopełnione. Wymuszenia rozbójnicze i kradzieże mienia wielkiej wartości są realizowane aktualnie w Polsce. Dokonuje się tych przestępstw z użyciem konstytucyjnych organów państwa powołanych do ochrony mienia prywatnego i wolności obywateli. Urzędnicy i funkcjonariusze publiczni powołują konkurencyjne podmioty gospodarcze z funduszy publicznych w celu wyłudzania ze środków pomocowych Unii Europejskiej dotacji na inwestycje infrastruktury. Wystawiają oni fikcyjne faktury za prace, które nigdy nie zostały wykonane, a za pozyskane środki finansowe /zatajane w deklaracjach majątkowych/ i będące własnością podatników Unii Europejskiej  nabywają mienie wielkiej wartości po tym jak osobiście  wydawali  decyzje urzędowe z rażącym naruszeniem prawa i doprowadzili do celowego bankructwa nabyty podmiot gospodarczy.

Mając powyższe na uwadze jako ustawowy przedstawiciel organizacji rolniczej prawnie działającej na terenie Unii Europejskiej, a mianowicie Związku Hodowców Koni Wyścigowych w Polsce /kopia nr-52 pisma w załączeniu/ i  posiadającego swego przedstawiciela w Radzie Polskiego Klubu Wyścigów Konnych  zwracam się z Petycją do Parlamentu Europejskiego o zajęcie stanowiska w przedmiotowej sprawie, a mianowicie czy wypas bydła,  w tradycyjny sposób dwa razy dziennie każdorazowo po około dwie i pół godziny, jest czynnością zabronioną na terenie Unii Europejskiej i daje prawne podstawy, aby  oskarżać publicznie bezpartyjnego przedstawiciela organizacji rolniczej i tym samym całą organizację społeczną, o to że wypasając konie lub bydło dokonują naruszeń prawa oraz to czy w przedmiotowej sprawie  mamy do czynienia z dyskryminacją na tle pochodzenia społecznego przez przedstawicieli dawnego państwa totalitarnego w dalszym ciągu sprawujących władzę w Polsce na bazie porozumień pewnej grupy społecznej, a nie Państwa Prawa do czego obliguje członkostwo w Unii Europejskiej".

Poniżej film z obrad Komisji Petycji Parlamentu Europejskiego w dniu 31.03.2009 r., gdy przedstawiana była petycja Gawrońskiego.

W dniu 30.06.009 r. Rafał Gawroński został skazany przez Sąd Rejonowy w Elblągu na rok więzienia w zawieszeniu na 5 lat z Art. 212 kk za pomawianie funkcjonariuszy publicznych w składanych skargach i zawiadomieniach o przestępstwie, które to skargi i zawiadomienia zostały następnie upublicznione.

Był też zatrzymany 29.07.2010 r. wieczorem w Warszawie pod pałacem prezydenckim. Jak się później okazało spędził 45 dni w więzieniach w Warszawie i Gdańsku w związku z – jak sam podawał – niesłusznym wyrokiem rzekomego niewpuszczenia weterynarzy na teren swojego gospodarstwa.

 

Znam osobiście Rafała Gawrońskiego. Jak się wydaje, jest on jednym z wielu Polonusów, którzy wrócili z emigracji do kraju po roku 1989 r. i stali się ofiarami konfrontacji z obecnym polskim systemem. Przegrali z nierzetelnymi, pazernymi urzędnikami, którzy mieli wsparcie organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości.

Rafał Gawroński nie dał rady obronić w polskim sądzie ani swoich interesów gospodarczych, ani własności ani podstawowych praw obywatelskich, jak choćby prawa do wolności.

O sprawie będę dalej informować.
Blog Rafała Gawrońskiego na "Nowym Ekranie"

Appendix z 28 stycznia 2012 r.

Rozmowa z Ewą Latoszek, świadkiem zatrzymania Rafała Gawrońskiego przez Policję w dniu 26.01.12 r. rano

 

 

Rebeliantka

Publikacje Rafała Gawrońskiego

Rozmowa z Januszem Zieliński, Posłem na Sejm o BOR, o służbach Specjalnych i Marszałkach. Rafał Gawroński
Iława 17.03.2011 godz.10 Sąd Rejonowy protestujemy ! ! ! Cenzurowanie w sieci, prześladowanie obywateli R. Lewickiego, R. Gawrońskiego, A. Słonawskiego, W. Kalinowskiego, G. Brauna, D. Wernickiego i dziennikarzy Afer Prawa przez władze to dzisiaj no
Wywiad Rafała Gawrońskiego z Posłem na Sejm RP Antonim Macierewiczem - Przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu Zbadania Przyczyn Katastrofy samolotu rządowego.
W Polsce nie ma demokracji, Platforma Obywatelska wprowadza cenzurę i totalitarny reżim - walka o Rafała Gawrońskiego 11 minut faktów.
Sanktuarium Katyńskie. Rafał Gawroński
TUSK Z KOMOROWSKIM I PUTINEM - katyńscy towarzysze zamachu? Rafał Gawroński.
Wspólna polityka rolna to kradzież własności prywatnej. Stowarzyszenie Ziemiańskie w Polsce. Rafał Gawroński
Donald Tusk i sprawcy na ul. Rakowiecką. Rafał Gawroński
Rafał Gawroński „Gwałt zbiorowy ze szczególnym okrucieństwem” i „podziemie decyzyjne”, czyli c.d. wyboru Prokuratora Generalnego w Polsce.
Represjonowana demokracja. Rafał Gawroński
30 milionów złotych za zbrodnie na Zirajewskim, a ile na Generale Marku Papale ? Rafał Gawroński
Zniszczyć i zgnoić rolnika unijnymi dotacjami - Petycja do Parlamentu Europejskiego Rafała Gawrońskiego.

 

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~orto
01-02-2012 / 10:15
A Kopacz twierdzi, że chorzy mają właściwą opiekę, choć codziennie mamy przykłady finansowych zapaści i niewypłacalności systemu. Kto poda nazwiska sędziów zamieszanych w sprawę p. Gawrońskiego? Niesiołowski to istotnie gbur, ale z drugiej strony barykady także jest paru dziwaków.
~Anka
29-01-2012 / 15:16
a dupek Niesiołowski usiłuje wmówić ludziom, że Polska to kraj demokratyczny. Albo jest debilem albo cymbałem bez pojęcia. To reżim totalitarny debilu Niesiołowski! Korea Północna to pikuś w porównaniu z kryminalistami polskiego rządu i dewiantami z polskich sądów.