Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA ZDZISŁAW RACZKOWSKI ŚAD OKRĘGOWY W BIAŁYMSTOKU.

Białystok - jak wykańcza się chorych w szpitalach, a ich rodzinę w sądach. Tylko naiwni wierzą w sprawiedliwość...

Informujemy o zdumiewającym działaniu Sądu Okręgowego w Białymstoku wobec członka zarządu Terenowego Oddziału Stowarzyszenia Primum Non Nocere.

W chwili obecnej (godz. 10 dn. 11.01.2007 ) pani Truszczyńska przykuła się
do drzwi Sądu Okręgowego w Białymstoku.

Postępowanie prowadzone jest z powództwa W. Truszczyńskiej o odszkodowanie związane z błędem medycznym który doprowadził do zgonu jej męża.
Wobec pani Truszczyńskiej stosowane są szczególne metody polegające na obciążaniu jej astronomicznymi kosztami sądowymi, za wszystkie opinie biegłych, za wszystkie zażalenia, a obecnie za wniesienie apelacji.
Pani Truszczyńska za każdym razem składa wnioski o zwolnienie jej z kosztów sądowych związku z trudną sytuacją finansowa, rodzinną i zdrowotną. Jednak mimo wyraźnych wskazań do zwolnienia powódki z kosztów sądowych wnioski powódki są oddalane. Tak dotyczące kosztów sadowych, jak i wszelkie inne wnioski dowodowe.
Sytuacja materialna powódki została opisana we wnioskach o zwolnienia z kosztów sądowych i jest potwierdzona dokumentacją i rachunkami. Jest ona taka iż powódka nie posiada żadnego majątku i utrzymuje się z niewielkiej renty.
Wobec oddalenia prawie wszystkich wniosków dowodowych, powódka przegrała sprawę w pierwszej instancji.
Została wniesiona apelacja. W dniu 8 stycznia 2007 roku powódka otrzymała z Sądu I instancji, wezwanie do usunięcia braku formalnego" wniesionej apelacji które w praktyce sprowadza się do żądania zapłaty kolosalnej kwoty 17.280 zł. Kwota łącznych żądań Sądu oparta jest na nieprawomocnym wyroku tego właśnie Sądu, zaś nie wpłacenie jej ma zablokować możliwość wniesienia apelacji. Obciążenia tego powódka nie jest w stanie ponieść w związku ze znaną Sądowi sytuacja materialną, zdrowotną i rodzinną. Powódka otrzymała termin 7 dni na uiszczenie powyższej kwoty pod rygorem zwrotu pism procesowych, co w konsekwencji doprowadzi do zwrotu Apelacji jako nie rozpatrzonej przez Sąd II Instancji.
Postępowanie to stanowi działanie dla doprowadzenia do uprawomocnienia się wydanego wyroku przez stworzenie finansowej bariery przez Sąd uniemożliwiającej wniesienie apelacji. Prowadzi to do naruszenia prawa do II Instancyjnego Sądu gwarantowanego przez art. 176 Konstytucji RP.
Pani Truszczyńska nie jest w stanie stawiać czoła i sprostać wymaganiom Sądu, które są sprzeczne z zasadami współżycia społecznego i Zaleceniami Rady Ministrów Rady Europy o tworzeniu struktur dla udziału obywateli i pacjentów w decyzjach dotyczących ochrony zdrowia z dn. 24 lutego 2000 r.
Niestety zapis Konstytucji i Rekomendacja Rady Europy w tym wypadku są to tylko puste słowa nie respektowane przez polski Sąd na szkodę powódki.

W związku z powyższym zwracam się z prośbą o nagłośnienie sprawy i potraktowanie sprawy jako pilnej ze względu na zakreślony termin wpłacenia kwot obciążeń Pani Wiesławy Truszczyńskiej kosztami sądowymi, która jest osobą niepełnosprawną cierpiącą na liczne schorzenia w tym kardiologiczne wręcz osobę wymagającą pomocy i opieki osób trzecich.
Jednocześnie informuję, iż w sytuacji konieczności uzyskania bliższych
informacji prosimy o kontakt z sama zainteresowaną pod nr telefonu: 507237088.

za http://pl.indymedia.org/pl/2007/01/25666.shtml

AKTUALNOŚCI:
Informuje iż wczoraj wieczorem ok. godz. 21 wobec znacznego pogorszenia stanu zdrowia pani Truszczyńskiej, koszmarnej pogody, wobec obietnic negocjatorów policyjnych załatwienia sprawy następnego dnia rano, wobec sugestii członków kierownictwa Oddziału Terenowego Stowarzyszenia
Primum Non Nocere, Pani Truszczyńska odkuła się od barierki i
została zawieziona na noc do domu.

Ponieważ mimo wcześniejszych deklaracji negocjatorów policyjnych, dziś rano (tj. 12.01.2007r.), nic nie zostało załatwione, Pani Truszczyńska przykuła się ponownie do barierki przed Sądem, deklarując pozostanie do skutku.

Dziś tj. piątek 12.01.2007r ok. godz. 14.20 pani W Truszczyńska która wczoraj na znak protestu przykuła się do barierki przed Sądem Okręgowym w Białymstoku, wróciła do domu zawieszając protest.
Ok. godz. 14 zszedł i rozmawiał z panią Truszczyńską assesor sądowy.
Przekazał jej pismo sądu i formularze do wypełnienia konieczne
zwolnienia jej z kosztów postępowania sądowego.
Ciężko przeziębiona i zmarznięta poszkodowana o godz. 14.20 udała się do domu.

Pani Truszczyńska jest członkiem zarządu Terenowego Oddziału
Stowarzyszenia Primum Non Nocere w Białymstoku.
Jeśli potrzebne będą Państwu dodatkowe informacje prosimy o
kontakt z Panią Truszczyńską: 507237088
lub z przewodniczącym Oddziału Terenowego Stowarzyszenia w Białymstoku,
Panem Zbigniewem Dudko: 0604816388
lub ewentualnie ze mną

Adam Sandauer
przewodniczący stowarzyszenia
Primum Non Nocere
tel 601546347

Kolejne strony dokumentujące nieodpowiedzialne zachowania funkcjonariuszy władzy:
UDOKUMENTOWANE FAKTY POMYŁEK LEKARSKICH
Sędziowie - oszuści. W tym dziale przedstawiamy medialne dowody łamania prawa przez sędziów - czyli oszustwa "boskich sędziów". Udowodnione naruszania procedury sądowej, zastraszania świadków, stosowania pozaproceduralnych nacisków na poszkodowanych i inne ich nieetyczne zachowania. Czas spuścić ich "z nieba na ziemię" :-)
Prokuratorzy do zwolnienia od razu - dowody debilizmu prawnego i prokuratorskiego funkcjonariuszy którzy jakimś cudem podobno ukończyli prawo...
SKORUMPOWANI SĘDZIOWIE I PROKURATORZY - czyli nie tylko pijackie wpadki
"boskiej władzy" , którzy w końcu spadli na ziemię...:-)

Oszustwa polityków - przekręty i wpadki znanych "mniej lub więcej" polityków, czyli urzędników państwowych oszukujących i pasożytujących na narodzie - stale uzupełniany cykl: POLITYKA WłADZA PIENIąDZ
Policyjne afery - handel tajnymi informacjami ze śledztw, narkotykami, wymuszenia policyjne, pijani policjanci, policjanci terroryzujący własną rodzinę i świadków...
oszustwa komornicze - pasożytów społeczeństwa, często typowych chamów i nieuków, którzy oszukują właścicieli firm, poszkodowanych i wierzycieli oraz w dupie mają obowiązujące PRAWO


Krytyka wyroków sądowych nie jest godzeniem w niezawisłość sędziowską. Nadmiar prawa prowadzi do patologii w zarządzaniu państwem - Profesor Bronisław Ziemianin

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Janusz Górzyński, Zygmunt Jan Prusiński, Mariusz Pogorzelec, Zygfryd Wilk, Grzegorz Bentkowski i SOPO

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: redakcja@aferyprawa.com alternatywnie: afery@poczta.fm
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Amparo
24-12-2014 / 03:59
~Tere
23-12-2014 / 21:48
~Shi
20-12-2014 / 10:15
Wow check out that liner and those boots! So sexy! Make sure to check out my Christmas giveaway if you haven't alerady! www.blondeepisodes.comKori xoxo
~Padmacharan
20-12-2014 / 04:44
I'm going to assume that you know how to get to the chaennl and that you're just having issues with downloading. Also assuming that you're using mIRC as a client.Go into your mIRC options, and in the DCC > Ignore section, set it to Disabled. From my experience, that's the most common issue people have with receiving files on IRC.After that, you should just be able to go to our chaennl and type /msg EBL|Ahoge xdcc send #x where x is the pack number of the file you want, which you can find .If you're still having trouble, yell at me and we can try and figure out what's wrong
~oligarcha
21-04-2011 / 14:08
A ja twierdzę jedno : w sądach i prokuraturach działają mafie mające na celu ludobójstwo czyli wyniszcenie zarówno fizyczne jak i psychiczne nacji czyli polaków i oddanie polskiej ziemi mośkom. A polaczek goj i przed szkodą i po szkodzie głupi i czeka aż go żyd do końca wykupi. Biedni gojowie podiękujcie Tuskowi on już dawno oddał was w łapy żydów niemieckich i amerykańskich.