Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 01-10-2011

Apel Jana Sufina – więźnia politycznego z Aresztu Śledczego w Kielcach !.... 

W marcu 2011 r. prosiłem Pana Prezydenta RP o ułaskawienie, niestety Pan Prezydent Bronisław Komorowski nie ułaskawia więźniów politycznych, bo to Jego kolesie nas prześladują i pod byle pretekstem umieszczają w zakładach karnych - patrz: Bronisław Komorowski - list otwarty do Prezydenta o ułaskawienie pracodawcy skazanego "za pomoc pracownikowi" Jana Sufina...
Pisałem o mojej krzywdzie także do Pana Premiera Tuska i Ministra Sprawiedliwości ! 
Wszyscy zamilkli ,bo w Polsce więzień polityczny nie ma żadnych praw !..... 

Jako osoba ciężko chora, spełniająca wymogi określone w art. 153 &1, w związku z art. 150 &1-2 K.K.W , bo udokumentowałem leczeniem szpitalnym i badaniami specjalistycznymi co najmniej 8 ciężkich schorzeń zagrażających mojemu zdrowiu i życiu , w dniu 28.IX.2011 r. otrzymałem odmowę , bo my więźniowie polityczni mamy w więzieniu zdychać – bez względu na to jak ciężki jest stan naszych chorób – nie mamy prawa do ochrony swojego zdrowia i życia , bo jesteśmy pozbawieni wszelkich praw człowieka, w tym prawa do ochrony zdrowia i życia ! 
Jedyną moją winą jest to , że jestem Polakiem, który odważył się być współzałożycielem Komitetu Wyborczego Kongres Gospodarki Świętokrzyskiej i zaprosiłem na ten I Kongres wielu wybitnych Profesorów, którzy znając kulisy 3,5 bilionowego zadłużenia Polski , mieli na tym forum ujawnić prawdę . 
Przed wyborami Parlamentarnymi 2011 Wyborcy powinni wiedzieć, że Polska Pana Premiera TUSKA , to Polska pełna więźniów politycznych i pełna wielkich nędzarzy, ludzi umierających z głodu i biedy, której Pan Tusk i jego Ekipa Rządowa są głównymi sprawcami . 

Jestem od 12 lat Sekretarzem Generalnym Stowarzyszenia PER RP ( www.perrp.republika.pl  ) i z przyczyn politycznych to Stowarzyszenia nie jest od ponad 10 lat wpisywane do KRS - świadczy o tym 11 decyzji odmownych, ostatnia z dnia 22 lipca 2011 r., bo w Polsce aktywnym społecznie i politycznie Polkom oraz Polakom zabrania się prawa do stowarzyszania się . W Polsce każdy kto się przyzna publicznie że jest Polką , Polakiem i ujawni swoją aktywność polityczną , społeczną staje się natychmiast więźniem politycznym - nieustannie nękanym, dyskryminowanym, prześladowanym - bez poszanowania jakichkolwiek praw obywatelskich i praw człowieka . Taką przyszłość nam fundują Rządy Pana Premiera TUSKA i Prezydenta RP Komorowskiego ! 
My więźniowie polityczni wzywamy Naród Polski do opamiętania i wyrażenia swojego sprzeciwu oraz masowego protestu oddając swój głos przeciwko Unii Obywatelskiej . Nadchodzi czas na istotne zmiany w Polsce ! Czas na wypuszczenie z zakładów karnych kilkadziesiąt tysięcy więźniów politycznych ! Tę prawdę, podobnie jak i prawdę o 3,5 bilionowym zadłużeniu Polski ukrywa się przed polskim Narodem ! … 

Polska Tuska ,to Polska rozkradana, grabiona przez rodzimy i obcy Kapitał oraz przez obce mocarstwa, bo obecny Rząd RP Pana Tuska to Rząd zdrady interesów i praw polskiego Narodu. 

Ja Jan Sufin - więzień polityczny, pozbawiony bezprawnie wszelkich praw człowieka i praw obywatelskich, moim wielkim cierpieniem ,powodowanym rażąca dyskryminacją, niesprawiedliwością z zemsty politycznej i licznymi prześladowaniami o tym zaświadczam i tę prawdę potwierdzam !.... 
Ja Jan Sufian - więzień polityczny i dyskryminowany oraz prześladowany Polak - odbywający niezawinioną karę 16-tu miesięcy więzienia, za to że pomogłem swoim 2 pracownikom w załatwieniu niewielkiego kredytu , uznaję tę karę za hańbę polskiego Wymiaru Sprawiedliwości ,bo jest to zemsta z przyczyn politycznych i dowód, iż w Polsce więźniowie polityczni bezprawnie są karani i więzieni , przy tym są tym dyskryminowani i prześladowani - są pozbawieni wszelkich praw Człowieka i praw obywatelskich ,co podaję do publicznej wiadomości i poświadczam swoim bolesnym i krzywdzącym mnie doświadczeniem , tę prawdę głoszę i poświadczam jako więzień polityczny - z Aresztu Śledczego w Kielcach .

Kielce, dnia 30 września 2011 roku .
Jan Sufin .

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Rafał ze Szczecinka
07-10-2011 / 00:47
Solidaryzuję się Janem Sufinem ponieważ sam jestem ofiarą powiązanych ze sobą powrozem korupcyjnym togowych, policyjnych i psychiatrycznych przestępców. Ze Szczecinka, Koszalina, Białogardu, Sławna i Wałcza. Reprezentujących zgangrenowany wymiar sprawiedliwości. www.youtube.com/watch?v=wBkItO5vZhc www.aferyprawa.eu/Adwokatura/BEZPODSTAWNY-AKT-OSKARZENIA-AUTORSTWA-A . Olać wybory!!!. One i tak niczego nie zmienią bo politycy to w większości notoryczni oszuści i aferzyści. Z natury kłamią obiecując swoim naiwnym wyborcom gruszki na wierzbie. A kiedy już dopchają się do koryta olewają ich z każdej strony. Troszczą się jedynie o swoje interesy, wpływy i popularność. W związku z tym nie ma co się dalej łudzić płonnymi nadziejami naprawy wymiaru sprawiedliwości tylko sprawy brać w swoje ręce zanim nas wszystkich opornych wykończą w Imieniu Rzeczypospolitej Polskiej. Innego wyjścia nie ma. Od dawna jestem gotowy na wszystko. CDN.
~agent
05-10-2011 / 14:40
obserwator idż się lecz a nie namawiaj ludzi do takiej głupoty. To jest partia Pół prawa i sprawiedliwości. Sprawiedliwość dla kapusiów i wybrańców, dla reszty "spieprzaj dziadu" !!! PO i PiS to jeden i ten sam układ !!! Cel mają wspólny, nie dopuścić do władzy innych. "Sprawiedliwości" pisuaru doświadczyłem !!!!
~Obserwator
04-10-2011 / 21:28
Obserwator: To co podają : Jan Sufin , Leoś i Krzysztof jest porażające ! Ciężko chory Jan Sufin jako więżień polityczny III RP wywołał debatę ,która ujawnia o wielekroć razy większą i grożniejszą chorobę polskiego Wymiaru Sprawiedliwości i polskiej Prokuratury .Niezbędne są w Polsce istotne zmiany, dlatego trzeba masowo pójść 9.X. br. do lokali wyborczych i sprzeciwić się temu złu , które nas - Naród Polski i Państwo Polskie - zniewala od wielu lat ! Głosujmy na Prawo i Sprawiedliwość , bo tylko ta Partia jest w stanie w Polce aktualnie podjąć próbe ocalenia Narodu i Państwa Polskiego ! …. Popieramy Cię Janku Sufin i gorąco popieramy Twój Apel ! … Jesteśmy i pozostaniemy z Tobą ! ….
~Obserwator
04-10-2011 / 21:16
To co podają : Jan Sufina, Leoś i Krzysztof jest poeażające ! Cięzko chory Jan Sufina jako więżeiń polityczny III RP wywołał debatę ,która ujawnia o wielekroć razy większą i grożniejszą chorobę polskiego Wymiaru Spraweiedliwości i polskiej Peokuratury .Niezbędne są istatne zmiany, dlatego trzeba masowo pójćć do lokali wyborczych i sprzeciwić się temu złu ,które nas - naród polski - zniewala od wielu lat ! Głosujmy na Prawo i Sprawiedliwość bo tylko ta Partia jest aktualnie w Polce podjąć próbe ocalenia Narodu i Państwa Polskiego .popieramy Cię Janku Sufin i gorąco popieramy Twój Apel !
~Krzysztof
03-10-2011 / 17:02
Krzysztof : Leoś zna i potwierdza bolesną prawdę o dyskryminowaniu , prześladowaniu i bezpodstawnym skazaniu Jana Sufina na tak ciężką i surową karę 16 miesięcy pozbawienia wolności . Ciężko chory Człowiek stał się więżniem politycznym i ofiarą bezdusznego, antyhumanitarnego, przeżartego i skażonego mocami zła oraz ingerencji, przemocy politycznej polskiego Wymiaru Sprawiedliwości . Prokurator i Sędziowie Sądu Okręgowego w Kielcach popełnili rażące błędy, które są świadomie utrzymywane i podtrzymywane przez Sędziego Penitencjarnego Sądu Okręgowego w Kielcach , bo ciężko chory Człowiek od ponad 7 miesięcy pozostaje w Zakładzie Karnym . Podzielam przekonanie Pana Leosia, że odmowa udzielenia przerwy w odbywaniu kary pozbawienia wolności jest naruszeniem postanowień ustawy (art. 153 & 1 K.k.w. w związku z art. 150 &1-2 K.K.W ) i posiada znamiona popełnienia przestępstwa karnego z art. 231 k.k. w związku z art. 160 $ 1 k.k. , art. 162 &1 k.k. i art. 157 & 1 k.k. przez Sędziego Penitencjarnego i Prokuratora wnioskującego odmowę w udzieleniu przerwy . Panu Janowi Sufinowi za ten sam czyn – pozbawiony społecznej szkodliwości i bez wykazania zamiaru popełnienia przestępstwa karnego – zafundowano oskarżenie z kilku artykułów i paragrafów kodeksu karnego . Uczyńmy to samo funkcjonariuszom Prokuratury i Sądu , bo ich przestępcza działalność w odniesieniu do Jana Sufina są bezsporne : 1) od siedmiu miesięcy narażają zdrowie i życie Skazanego Jana Sufina , czym dopuścili się przestępstwa karnego z art. 160 $ k.k. zagrożonego karą pozbawienia wolności do lat 3 , bo taką karę należy wymierzyć każdemu „ kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu „ ; 2) od siedmiu miesięcy narażają zdrowie i życie Skazanego Jana Sufina , czym dopuścili się przestępstwa karnego z art. 162 $ k.k. zagrożonego karą pozbawienia wolności do lat 3 , bo taką karę należy wymierzyć każdemu „ kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić (…) „ ; 3) Sędzia i Prokurator łamiąc 28.IX.2011 r. postanowienia ustawowe art. 153 $ 1 K.K.W. w związku z art. 150 &1-2 K.K.W. wywołali rozstrój zdrowia u Jana Sufina oraz doprowadzają do kolejnych stresów i rozstrojów zdrowia,czym dopuścili się przestępstwa z art. 157&1 k.k. , zagrożonego karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 ; 4) powyższe znamiona popełnienia przestępstw określonych w pkt.1-3 są rezultatem przekroczenia swoich uprawnień i nie dopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy Sądu i Prokuratury, co wyczerpuje wymogi art. 231&1 k.k. i daje podstawę do zasądzenia kary pozbawienia wolności do lat 3 . W państwie prawa nie ma równych i mniej równych, a Sędzia i Prokurator mają większą świadomość prawną , dlatego łamiąc prawo muszą liczyć się z surowszą oceną swojego bezprawnego działania i ze znacznie zaostrzonymi karami. Prawo i Sprawiedliwość dowiodło,iż każdy obywatel - także Prokurator i Sędzia, który łamał prawo , był pociągany do odpowiedzialności karnej !Ufam,iż po 9 .X.2011 r. poszanowanie dla państwa prawa powróci i nigdy więcej nikt w Polsce nie będzie karany z przyczyn politycznych . Gdy PiS wygra wybory Parlamentarne 2011 i powróci do Rządu RP , nie będzie w polskich zakładach karnych więżniów politycznych ! i w każdym urzędzie państwowym p r a w o będzie oznaczało respektowanie i poszanowanie P R A W A , a s p r a w i e d l i w o ś ć będzie znaczyć S P R A W I E D L I W O Ś Ć . Także Sędziowie i Prokuratorzy , którzy złamali prawo wobec Skazanego Jana Sufina zostaną pociągnięci do odpowiedzialności karnej i dycyplinarnej . Ufam,iż taki czas już nadchodzi, dlatego popieram Apel Skazanego Jana S u f i n a . Krzysztof .
~Leoś
03-10-2011 / 11:47
Nie nazywaj Jana Sufina oszustem,bo nie masz do tego żadnego prawa i nie znasz prawdy . Skazany Jan Sufin zawsze mówi i pisze prawdę, bo nazywa się Jan Sufin syn Józefa i jest Gościem, którego bardzo dobrze znam ! Znam także wszystkie okoliczności uwikłania Pana Jana Sufina w sprawy karne . Kim jest nasz bohater ? Przy porodzie zmarła Mu żona z powodu zaniedbania opieki medycznej – w wieku 31 lat ( krzywda 1 ). Sam wychował i wykształcił córkę i syna – są uczciwymi obywatelami RP . Nigdy dotąd drugi raz nie ożenił się – jest ubogim wdowcem , od kilku miesięcy jest emerytem . Od 7 miesięcy odbywa karę pozbawienia wolności ( krzywda 2 ) . Zawsze szczerze kochał i wciąż kocha Polskę, dlatego chętnie i ofiarnie od 12 lat pełni funkcję Sekretarza Generalnego Stowarzyszenia Parlament Ekologiczno - Rolny RP . Przed przejściem na emeryturę prowadził drobną i mało opłacalną działalność gospodarczą, zna smak głodu , biedy, losowych nieszczęść, dlatego zazwyczaj lituje się nad nieszczęściem i biedą innych ludzi . Od wielu lat pomaga ubogim, pokrzywdzonym i tym , którzy znależli się w losowej, wielkiej potrzebie. Uchwałami z dnia 9 marca i 26 maja 2011 r. Ogólnopolskiego i Polonijnego Zarządu Głównego PER RP otrzymał wyróżniające opinie o Jego pracy społecznej i jako osoba skazana otrzymał poręczenie organizacji społecznej PER RP . Jest uczynny, koleżeński, bardzo pracowity i wyjątkowo uczciwy ( … ) . Pracownik zatrudniony na czas określony znalazł się w nagłej losowej potrzebie i w wielkim dla niego nieszczęściu - potrzebował 15 tysięcy złotych kredytu ; poprosił swojego pracodawcę ( bo nim był Jan Sufin ) o pomoc. Pracownik był zatrudniony na czas określony, a druk którego nie czytał bo nie widział bez okularów był napisany drobniutkim tekstem - takich druków jest tysiące i podstawia się je do podpisu wielu osobom . Gdyby to nie był pracownik Jana Sufina, któremu ufał , pewnie by odłożył podpis, założył okulary i uważnie cały druk przeczytał ! Nie wszyscy czytają cały tekst i wszystko co na druku jest napisane i tak było w tym przypadku . Ale przy tym Jan Sufin nie miał zamiaru i nie wykazał zamiaru popełnienia przestępstwa,lecz li tylko swoim działaniem ujawnił chęć pomocy ; Jego intencją - powtarzam to z całą mocą - była chęć udzielenia pomocy swojemu pracownikowi , bo wzruszyła Go tragedia i nagłe, losowe położenie ekonomiczno - finansowe Jego pracownika zatrudnionego na czas określony ! Drugi pracownik poprosił o to samo, więc nie mógł zrobić wyjątku -podpisał druki obu pracownikom . W chwili składania podpisu nie miał nawet świadomości tego,że pracownik zatrudniony na czas określony nie może otrzymać kredytu, gdyż istnieje wiele różnych ofert kredytowych ,w tym i takich,że bez podpisu poręczyciela otrzymuje się kredyt .Nie wykazując zamiaru popełnienia przestępstwa karnego, nie czytając druku który podpisuje swoim imieniem i nazwiskiem – jako pracodawca - udzielił pomocy swojemu pracownikowi przy uzyskaniu niewielkiego kredytu. Dopiero kilkanaście miesięcy później dowiedział się o tym ,że na tym druku nie wykreślił słowa „zatrudniony na czas nieokreślony „ .Oto wszystkie okoliczności poświadczenia nieprawdy i skazania Jana Sufina na 16 miesięcy kary pozbawienia wolności. Przy tym Jan Sufin spłaca nie swoje długi, choć za swoich pracowników - na mocy egzekucji komorniczej – co jest dla niego dodatkową dotkliwą karą finansową, bo jego skromna emerytura co miesiąc jest pomniejszana o ponad 450 złotych miesięcznie . Za pozostawienie na podpisanych dwóch drukach nie wykreślonego zapisu „ pracuje na czas nieokreślony „ Pan Prokurator dwoma różnymi aktami oskarżenia, oskarżył Jana Sufina o poświadczenie nieprawdy - odbyły się dwie różne sprawy karne . Otrzymał dwa wyroki w zawieszeniu– moim zdaniem za drobne przeoczenie . Prokurator złożył apelację i bez udziału Jana Sufina na rozprawie w Sądzie Apelacyjnym , bez Jego wyjaśnień , bez udziału Jego adwokata na rozprawie , otrzymał 16 miesięcy kary pozbawienia wolności – Sąd Okręgowy w Kielcach uchylił wyrok w zawieszeniu , mimo że nigdy dotąd Jan Sufin nie był karany , nigdy dotąd nie odbywał kary pozbawienia wolności ... Udokumentowane leczeniem szpitalnym ciężkie choroby nikt dotąd nie brał pod uwagę .W więzieniu umieszczono ciężko chorego Człowieka i aby tego błędu Sądu nikt nie był w stanie udokumentować, od 7 miesięcy pozbawia się Jana Sufina badań specjalistycznych i leczenia w co najmniej 8 Poradaniach Specjalistycznych (m.inn. Diabetologicznej, Kardiologicznej,Neurologicznej, Gastrologicznej, Urologicznej, Ortopedycznej ,Onkologicznej i Chorób Płuc ) . Dodam, że gdy Jan Sufin ciężko zachorował i przebywał w Szpitalu , złożył pisemną rezygnację z funkcji Pełnomocnika finansowego Komitetu Wyborczego Kongres Gospodarki Świętokrzyskiej ( to samo uczynił Pełnomocnik tego Komitetu, bo doznał 2 ostrych zawałów serca ) . Zawiadomiono o tym w pażdzierniku 2010r. Urząd Komisarza Wyborczego w Kielcach i ogłoszono rezygnację tego Komitetu z udziału w wyborach samorządowych . Informację tę – na kilkuzdaniowym druku - trzeba było potwierdzić w lutym 2011 r. na piśmie . Jan Sufin uważał , że do Niego ten obowiązek nie należy, bo rezygnację z w/wym. funkcji na piśmie złożył w pażdzierniku 2010 r. , ale w końcu uległ namowom Kolegów i podpisał podstawiony Mu do podpisu druk . Za złożenie potwierdzenia rezygnacji w/w. Komitetu z udziału w wyborach samorządowych 2010 na piśmie - w.g. Urzędu po terminie – mimo, że druk ten zamiast sprawozdania przyjął po terminie ( 10.V.2011 r. ) i uznał Komisarz Wyborczy, Pan Prokurator wytoczył Janowi Sufinowi kolejną sprawę karną za złożenie druku ( sprawozdania ) po terminie . Proces karny dotąd trwa. Czy to nie jest dowód prześladowania z przyczyn politycznych ? Ponad 10 lat odmawia się Stowarzyszeniu PER RP wpisu do KRS – czy to nie jest dyskryminacja i prześladowanie z przyczyn politycznych ? A tak brutalna, przestępcza blokada dostępu do opłaconej sali kongresowej w Kieleckim Centrum Targowym w czasie I Kongresu Gospodarki Świętokrzyskiej, czy to nie jest przejaw użycia przemocy z przyczyn politycznych ? Gdy do tego dodamy liczne inne przykłady i to wszystko o czym Jan Sufin pisze w swoim apelu z dnia 30.X. 2011 r. , i gdy to skonfrontujemy z Jego bardzo złym stanem zdrowia ujawnionym w prośbie Jana Sufina o ułaskawienie ; czy to nie jest przejaw okrutnej dyskryminacji z przyczyn politycznych ? Jan Sufin i Jego Przedstawiciel mgr Eugeniusz Koprowski w obszernej informacji w dniu 28.IX.2011 r przedstawili Sądowi Penitencjarnemu w Kielcach i udokumentowali leczeniem szpitalnym oraz wynikami badań 6 podstawowych ciężkich chorób - patrz: Bronisław Komorowski - list otwarty do Prezydenta o ułaskawienie pracodawcy skazanego "za pomoc pracownikowi" Jana Sufina... - oraz powiadomili Sąd o kilku ciężkich chorobach współistniejących , co na mocy art. 153 $ 1 K.K.W. w związku z art. 150 &1-2 K.K.W jest wystarczające do pozytywnego rozpatrzenia prośby o przerwę w odbywaniu kary pozbawienia wolności . Kumulacja tak wielu ciężkich chorób wypełnia wszystkie wymogi ustawowej definicji choroby ciężkiej, bo schorzenia te są przewlekłe i stwarzają zagrożenie dla zdrowia i życia Skazanego Jana Sufina . Wszystkie ciężkie choroby wymagają leczenia specjalistycznego ,m.inn. w Poradni Diabetologicznej, Neurologicznej, Kardiologicznej, Urologicznej, Ortopedycznej, Gastrologicznej , dlatego nawet najlepsza opieka farmakologiczno-internistyczna w warunkach Zakładu Karnego w Kielcach nie jest w stanie zapewnić skazanemu należytego bezpieczeństwa w zakresie odpowiedniej i wystarczającej ochrony Jego zdrowia i życia .Dlatego dla tego typu przypadków ustawodawca nakazuje stosownie postanowień art. 153 & 1 K.K.W. , który stanowi : „ Sąd penitencjarny udziela przerwy w wykonywaniu kary w wypadku określonym w art. 150 & 1 do czasu ustania przeszkody „ . Gdy zły stan zdrowia skazanego wypełnia wymogi ustawowej definicji choroby ciężkiej, Sąd Penitencjarny ma ustawowy obowiązek udzielić ciężko choremu skazanemu przerwy w odbywaniu kary pozbawienia wolności . W takim przypadku wystarczy istnienie nawet jednej ciężkiej choroby i jej udokumentowanie kartą informacyjną leczenia szpitalnego. Do tak wielu ciężkich chorób ,które podał do publicznej wiadomości Pan Jan Sufin, nie stosuje się art. 153 & 2 , dlatego odmowa udzielenia przerwy w odbywaniu kary pozbawienia wolności jest naruszeniem postanowień ustawy (art. 153 & 1 K.k.w. ) i posiada znamiona popełnienia przestępstwa karnego z art. 231 k.k. w związku z art. 160 $ 1 k.k. przez Sędziego Penitencjarnego i Prokuratora wnioskującego odmowę w udzieleniu przerwy . Pan Jan Sufin od 11 marca 2011 r. informuje o złym stanie zdrowia najwyższe władze państwowe oraz Prokuraturę i Sądy . Siedem miesięcy prosi o pomoc – bezskutecznie ! Od wielu miesięcy także Sąd Penitencjarny więżniowi bezprawne odmawia pomocy, a Postawienie Sądu z dnia 28.IX.2011 r. to twierdzenie dokumentuje ! . W cywilizowanym państwie prawa takimi przypadkami natychmiast powinna się zająć Prokuratura Generalna i Krajowa Rada Sądownictwa . Ale czy w Polsce jest to możliwe , zobaczymy …. Na I Kongres Gospodarki Świętokrzyskiej przybyło około 700 osób, na salę obrad nie wpuszczono ani jednej osoby ! Pojawiło się kilkadziesiąt osób – istnieje domniemanie,iż byli to funkcjonariusze służb specjalnych, którzy blokowali wejscie na salę obrad , np. dopiero po sześciu kolejnych telefonicznych interwencjach osobistych mgr E. Koprowskiego - głównego organizatora I Kongresu udało się pokonać aż 6 kolejnych bramek ( przeszkód ) i tylko dzięki tej determinacji jeden autokar ludzi ,którzy mięli obsługiwać I Kongres dotarł na salę obrad. Przy tym namierzono z tych rozmów telefonicznych ,gdzie przebywa mgr Eugeniusz Koprowski - wiodący organizator I Kongresu, który został uprowadzony ( porwany ) i po wielogodzinnym przetrzymywaniu ( i działaniem wielu osób blokujących wejście na salę Kongresu ) zmuszony do odwołania I Kongresu Gospodarki Świętokrzyskiej !... Padło przy tym wiele gróżb zabójstwa i grożono śmiercią tym co ujawnią prawdę o tym … Pan Jan Sufin nie jest oszustem ! Jest prawym, uczciwym Polakiem i ciężko chorym Człowiekiem .Przy tym ujawnił się jako Polak Patriota,który potrafi walczyć o Polskę i to w naszym Kraju wystarczy by Go uznano za przestępcę i by Go pozbawiono praw człowieka i praw obywatela. O państwie prawa ,o poszanowaniu praw i wolności obywatelskich li tylko się pięknie mówi i pisze; brutalna prawda jest inna i upoważnia Jana Sufina by się nazwał więżniem politycznym i by wszyscy ludzie dobrej woli tak o NIM mówili i pisali . Więzień Polityczny III RP , który zna bardzo dobrze Pana Jana Sufina - Leoś .
~Peter
02-10-2011 / 19:27
Z Panem ~odcisk zgadzam się jak najbardziej, natomiast w artykule rażące jest podkreślenie, że za TUSKA wszystko jest źle. Panie, Panowie! Raz na zawsze przyjąć należy do wiadomości, że Polak w Polsce był jest i będzie dyskryminowany, dopóki nie pogoni się całej tej hałastry, a szczególnie tej pookrągłostołowej. Skąd ona się w Polsce wzięła?? Poczytać Tomasza Strzyżewskiego, Henryka Pająka, czy Albina Siwaka (Siwaka proponuję dla opornych, albo dla rozgrzewki).
~observe
02-10-2011 / 18:42
kolo to od 'koleś' czy od 'kolokwium' a może od 'wkoło Macieju'? I co to za bukwy? no i o co biega?
~gość
02-10-2011 / 18:27
Popieram "odciska"
~kolo
02-10-2011 / 15:41
TYLKO JAK JEDEN SĘDZIA W ZASADZIE SKOŃCZYŁ PROCES I CZEKA NA JEDNĄ OPINIĘ, PO CZYM WYZNACZYŁ NASTĘPNY TERMIN I ZWOLNIŁ CZŁOWIEKA Z ARESZTU, BO UZNAŁ, ŻE NIE PODSTAW DO TRZYMANIA GO TAM, CHOĆ JESTEM PEWNY ZE GO NIE UNIEWIINNI I DA CO NAJMNIEJ 6 LAT, TO W MIASTKU, W KTRYM JEST SĄD BYŁA TAKA AFERA, ŻE STRACH SIĘ BAĆ... LUDZIE, WAM NIE DOGODZĄ, A TO WYROK ZA MAŁY A TO ZA SUROWY A TO ZA SZYBKO PROCES I OGRANICZONO CZYJEŚ PRAWA DO PBRONY, A TO JAK SIE JE SZANUJE TO PROCES ZA DLUGI... ZASTANÓWCIE SIĘ WRESZCIE