Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
6 października 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 20-02-2015

Ustawa antyprzemocowa a sądy. Bogdan Goczyński

Temat przemocy w rodzinie jest narzucany społeczeństwu w sposób coraz bardziej uporczywy. Nie trzeba by geniuszem, żeby zauważyć, że inicjatorom tych kampanii wcale nie chodzi o dobro i harmonijne funkcjonowanie społeczeństwa, ale o coś zgoła odwrotnego. Chodzi o sianie fermentu, podejrzliwości i wzajemne skłócanie ludzi. Jest to logika perwersyjna ale oczywista w świetle faktów. Ciekawe, że w publicznych dyskusjach nie nazywa się rzeczy po imieniu, leczu porusza się w sposób mylący kwestie, jak tradycyjny model rodziny, etc.

Jakiś czas temu otrzymałem zaproszenie na konferencję z prośbą o wygłoszenie krótkiego referatu na temat stanu sądownictwa. Referat przygotowałem zgodnie z życzeniem organizatorów możliwie treściwy. Ze względu na złe samopoczucie jednak nie wybrałem się tam osobiście a jedynie wysłałem tekst, który miał być odczytany. Na konferencji jednak zabrakło na niego czasu. Po dłuższej przerwie w pisaniu na moim blogu, pomyślałem, że sprawa jest tak aktualna, że warto ten tekst opublikować, co niniejszym czynię.

——————————————————————————————————————————–

Sprawami sądownictwa zajmuję się od 9 lat, po tym jak zostałem fałszywie oskarżony o znęcanie się nad rodziną. Natychmiast zostałem odizolowany od moich sześcioletnich wówczas córek a tzw. postanowienia o kontaktach były wydawane świadomie w sposób uniemożliwiający ich wykonanie.

Wyroki zapadały wbrew zdrowemu rozsądkowi i wbrew poszlakom wskazującym na fałsz oskarżenia, jak na przykład ogołocenie przez oskarżycielkę rodzinnego rachunku bankowego na 27 tys zł przed wniesieniem pozwu o rozwód. Badanie wariograficzne, któremu się poddałem jednoznacznie wskazywało na fałsz oskarżenia. Oskarżycielka odmówiła poddania się badaniu.

Wyrok skazujący został podtrzymany w apelacji a akta sprawy były przeglądane przez kilkudziesięciu sędziów, włącznie z Trybunałem Konstytucyjnym. Nikt nie dopatrzył się nieprawidłowości!

Po siedmiu latach procesów i wielokrotnym zamykaniu mnie w więzieniu, okazało się, że moja główna oskarżycielka ma zaburzoną osobowość ze skłonnościami do kłamstw i manipulacji. Również inni świadkowie oskarżenia zostali określeni przez biegłych jako niewiarygodni z ograniczonymi funkcjami intelektualnymi. Mimo to sądy odmawiają anulowania wyroków. Jest wprost przeciwnie. Wobec mnie wciąż toczy się kilka spraw karnych z oskarżenia owej zaburzonej kobiety, a sądy nie uczyniły nic aby naprawić moje relacje z córkami.

Mój przypadek nie jest odosobniony. Widać wyraźnie, że pod pretekstem dbałości o rodzinę i dzieci, ma miejsce walka z rodziną do tego stopnia, że fabrykowane są oskarżenia o przemoc.  Dąży się do rozszerzenia władzy sądów na prywatną sferą życia a w szczególności nad finansami. Dlatego sądy są tak bardzo zainteresowane narzucaniem i egzekucją alimentów, ale już zapewnieniem prawa do wychowywania dzieci – nie.

Milczy na ten temat Rzecznik Praw Obywatelskich. Milczy opozycyjna Prawo i Sprawiedliwość, mimo propagandowej nazwy swoje partii. Sądy, ale też całe państwo polskie, straciły jakąkolwiek wiarygodność.

Źródło zła leży w konstytucji, która narzuciła dominację sądownictwa przez stosunkowo wąską grupę społeczną o silnych powiązaniach rodzinnych, z korzeniami w PRL. Badania przeprowadzone nad elitami komunistycznym przez Andrzeja Łobaczewskiego, wskazują nas powszechność psychopatii wśród tej grupy. Cechy osobowości mają podłoże biologiczne i w dużej mierze są dziedziczne. Dodajmy do tego dziedziczenie zawodów prawniczych. Efektem jest zwyrodniała kasta ludzi tępych, lecz z olbrzymią władzą, poza jakąkolwiek kontrolą społeczną.

W konstytucji jest artykuł 182 mówiący o udziale obywateli w sprawowaniu wymiaru wymiaru sprawiedliwości. Artykuł ten został zapewne celowo sformułowany w sposób nieprecyzyjny. Jeszcze do marca 2007r. w sprawach karnych brali udział ławnicy. Od tego czasu sprawy te, nieraz poszlakowe, prowadzone są w sądach rejonowych przez pojedynczych sędziów, często młodych ludzi, bez doświadczenia życiowego i bez wpojonych nawyków uczciwości i odpowiedzialności. Efekty widzimy w postaci wyroków wspomnianych wcześniej.

Ciekawe, że są uwagi, że komunistyczne sądy wykazywały więcej zdrowego rozsądku niż obecne. Wtedy byli jednak ławnicy. Obecnie nie tylko sądownictwo, ale całe państwo zostało przejęte przez kryminalną, psychopatyczną mafię.

Jednocześnie społeczeństwo poddawane jest olbrzymiemu praniu mózgów. W mediach sączy się propaganda o niezawisłych chociaż surowych sądach i nie jest dopuszczana dyskusja na temat reformy wymiaru sprawiedliwości.

Sposoby wyjścia z sytuacji.

Zmiana tej sytuacji jest trudna. Zmiany jednak są możliwe a przede wszystkim konieczne. Nie można jednak liczyć na to, że obecna klika rządząca Polską zrobi to z własnej inicjatywy. Musimy tego dokonać sami.

Metody prawne z walce z psychopatami u władzy są nieskuteczne. Psychopata nie działa w dobrej wierze, krytyka i presja psychologiczna nie mają na niego wpływu.

Potrzebna jest współpraca rzeczywiście niezależnych mediów dla uświadomienia społeczeństwa a następnie organizowanie niezależnego obywatelskiego sądownictwa i struktur społecznych na wzór pierwszej Solidarności. Konieczna jest też lustracja osób w tych strukturach pod kątem zaburzeń osobowości i związków rodzinnych z aparatem terroru – dawnym i obecnym. Celem jest wprowadzenie do administracji osób o normalnych osobowościach z eliminacją psychopatów.

W sądownictwie konieczna jest wymiana sędziów i przywrócenie udziału obywateli w orzekaniu, żeby wyroki był zgodnie ze społecznym poczuciem sprawiedliwości.

Więcej:

Tematy  w dziale dla inteligentnych:  
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
 SĄDY   PROKURATURA  ADWOKATURA
 POLITYKA  PRAWO  INTERWENCJE - sprawy czytelników  

"AFERY PRAWA" 
 
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
  redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm  - Polska
aferyprawa@gmail.com 
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje. 

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~nha dep
14-01-2016 / 03:56
~adidas neo shoes
04-01-2016 / 09:02
Adidas" rel="nofollow">www.adidasyeezy350.cc">Adidas Yeezy 350 Asics" rel="nofollow">www.asicsgellytev.cc">Asics Gel Lyte V Curry" rel="nofollow">www.curry2shoes.cc">Curry 2 Shoes Air" rel="nofollow">www.airjordan11bred.cc">Air Jordan 11 Adidas" rel="nofollow">www.adidasporschedesign.us.com">Adidas Porsche Design Stephen" rel="nofollow">www.stephcurryshoesonlineshop.com">Stephen Curry Shoes Stephen" rel="nofollow">www.stephcurryshoes.net">Stephen Curry Shoes UGG" rel="nofollow">www.womenbootsclassicshop.com">UGG Boots on Sale Ugg" rel="nofollow">www.saleauthenticwomenboots.com">Ugg Boots Nike" rel="nofollow">www.air-jordan23shoes.com">Nike Air Jordan Nike" rel="nofollow">www.magistaobra-fg.com">Nike Magista Obra FG Adidas" rel="nofollow">www.tubularshoes.com">Adidas Tubular Shoes Nike" rel="nofollow">www.nikelebron13shoes.cc">Nike Lebron 13 Nike" rel="nofollow">www.2016airmaxsneakers.com">Nike Air Max 2016 Nike" rel="nofollow">www.legendvfg.com">Nike Tiempo Legend V FG Nike" rel="nofollow">www.youtubesneakers.com">Nike Flyknit Air Max kobe" rel="nofollow">www.kobe10shoes.cc">kobe 10 shoes kevin" rel="nofollow">www.kevindurant8shoes.cc">kevin durant 8 shoes adidas" rel="nofollow">www.adidasspringblade.cc">adidas springblade adidas" rel="nofollow">www.adidasneoshoes.cc">adidas neo shoes [url=www.adidasyeezy350.cc]Adidas Yeezy 350[/url] [url=www.asicsgellytev.cc]Asics Gel Lyte V[/url] [url=www.curry2shoes.cc]Curry 2 Shoes[/url] [url=www.airjordan11bred.cc]Air Jordan 11[/url] [url=www.adidasporschedesign.us.com]Adidas Porsche Design[/url] [url=www.stephcurryshoesonlineshop.com]Stephen Curry Shoes[/url] [url=www.stephcurryshoes.net]Stephen Curry Shoes[/url] [url=www.womenbootsclassicshop.com]UGG Boots on Sale[/url] [url=www.saleauthenticwomenboots.com]Ugg Boots[/url] [url=www.air-jordan23shoes.com]Nike Air Jordan[/url] [url=www.magistaobra-fg.com]Nike Magista Obra FG[/url] [url=www.tubularshoes.com]Adidas Tubular Shoes[/url] [url=www.nikelebron13shoes.cc]Nike Lebron 13[/url] [url=www.2016airmaxsneakers.com]Nike Air Max 2016[/url] [url=www.legendvfg.com]Nike Tiempo Legend V FG[/url] [url=www.youtubesneakers.com]Nike Flyknit Air Max[/url] [url=www.kobe10shoes.cc]kobe 10 shoes[/url] [url=www.kevindurant8shoes.cc]kevin durant 8 shoes[/url] [url=www.adidasspringblade.cc]adidas springblade[/url] [url=www.adidasneoshoes.cc]adidas neo shoes[/url]
~nha dep
24-12-2015 / 08:37
~nha dep
24-12-2015 / 08:36
nha" rel="nofollow">nhadep.com">nha dep thiet" rel="nofollow">nhadep.com/thiet-ke-nha-dep.html">thiet ke nha dep noi" rel="nofollow">nhadep.com/thiet-ke-noi-that-nha-dep.html">noi that nha dep thiet" rel="nofollow">oz.com.vn/tin-tuc/thiet-ke-noi-that-chung-cu-dep-5027.html">thiet ke noi that chung cu thiet" rel="nofollow">oz.com.vn/tin-tuc/thiet-ke-noi-that-can-ho-xinh-dep-8093.html">thiet ke noi that can ho thiet" rel="nofollow">oz.com.vn/tin-tuc/oz-chuyen-thiet-ke-noi-that-van-phong-uy-tin-9519. ke noi that van phong thiet" rel="nofollow">oz.com.vn/tin-tuc/thiet-ke-noi-that-phong-khach-hien-dai-8105.html"> ke noi that phong khach thiet" rel="nofollow">oz.com.vn/thiet-ke-noi-that">thiet ke noi that shop thiet" rel="nofollow">oz.com.vn/tin-tuc/thiet-ke-noi-that-showroom-chuyen-nghiep-8117.html ke noi that showroom thiet" rel="nofollow">oz.com.vn/tin-tuc/thiet-ke-noi-that-biet-thu-sang-trong-8130.html">t ke noi that biet thu thiet" rel="nofollow">oz.com.vn/tin-tuc/thiet-ke-noi-that-nha-ong-dep-8104.html">thiet ke noi that nha ong thiet" rel="nofollow">oz.com.vn/thiet-ke/thiet-ke-phong-ngu">thiet ke noi that phong ngu thiet" rel="nofollow">oz.com.vn/tin-tuc/thiet-ke-noi-that-phong-bep-dep-8177.html">thiet ke noi that phong bep thiet" rel="nofollow">oz.com.vn/tin-tuc/thiet-ke-noi-that-nha-hang-chuyen-nghiep-9119.html ke noi that nha hang thiet" rel="nofollow">oz.com.vn/thiet-ke/thiet-ke-van-phong">thiet ke van phong nha" rel="nofollow">oz.com.vn/nha-dep/thi-cong-noi-that-nha-dep">nha dep 2016 thiet" rel="nofollow">oz.com.vn/thiet-ke/thiet-ke-can-ho">thiet ke can ho trang" rel="nofollow">oz.com.vn/trang-tri-noi-that-dep">trang tri noi that tu" rel="nofollow">oz.com.vn/tin-tuc/tu-van-thiet-ke-noi-that-mien-phi-cung-noi-that-oz van thiet ke noi that thiet" rel="nofollow">oz.com.vn/thiet-ke-noi-that/thiet-ke-nha-hang">thiet ke nha hang oz" rel="nofollow">oz.com.vn">oz do" rel="nofollow">oz.com.vn/do-go-noi-that">do go noi that thi" rel="nofollow">thietkethicong.com">thi cong noi that thiet" rel="nofollow">thietkechungcu.vn">thiet ke chung cu in" rel="nofollow">inangiarehcm.com">in an gia re thiet" rel="nofollow">thietkenhahang.com">thiet ke nha hang thiet" rel="nofollow">thietkenoithat.com.co">thiet ke noi that noi" rel="nofollow">noithatnhahang.com">noi that nha hang