Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
25 października 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

Studenci uważajcie na funkcjonariuszy idiotów z prokuratur - inwigilacja i aresztowania komputerów coraz częstsze.

Ponad 20 komputerów i laptopów oraz ponad 800 sztuk różnych nośników danych zabezpieczyli policjanci z gdańskiej komendy miejskiej i wojewódzkiej. Jest to efekt przeszukań w akademikach dwóch gdańskich uczelni wyższych. Zabezpieczone nośniki trafią do ekspertyzy. Dziennik Internautów dowiedział się, że przeszukanie było wynikiem postanowień prokuratorskich w ramach prowadzonego dochodzenia.
Z krótkiego komunikatu policji wynika, że funkcjonariusze działali za wiedzą i zgodą władz gdańskich uczelni.
- czytamy kolejną informacje.

Nie chodzi mi o to, że policja szuka złodziei oprogramowania, ale o to, że „przy okazji” przegląda całe dyski twarde, mając dostęp np. do danych i informacji NIJAK nie związanych z kradzieżą oprogramowania. Mogą to być bardzo osobiste informacje, np. adresy kochanek, ale mogą to być KOPIE maili, a te są objęte tajemnicą korespondencji i bez zgody sądu NIKT nie ma prawa do nich zaglądać. Nikt, z wyjątkiem tych, co zarekwirują komputery POD POZOREM sprawdzania, czy na nich jest legalne oprogramowanie.
Mamy więc sytuację IDENTYCZNĄ jak w stanie wojny polsko-jaruzelskiej i wcześniej, kiedy byle pies mógł na podstawie legitymacji służbowej zabrać całą zawartość NORMALNEJ skrzynki na listy i przeczytać każdy znaleziony w niej list. O cenzorach, otwierających co drugi list na każdej poczcie nie wspomnę.

Słusznie ktoś napisał w komentarzach, że gdy komputer jest narzędziem pracy, to zabranie go „do sprawdzenia” na parę lat pozbawia właściciela środków do życia na ten okres, a odszkodowanie to może on sobie sam napisać kredą na ścianie, bo go nigdy od nikogo nie dostanie.
Zresztą, dzisiaj bez komputera praktycznie nie da się studiować.

Wystarczy też, że ktoś z „ekspertów” w ciszy i spokoju laboratorium wklei na taki dysk jakiś utwór muzyczny w MP-3 i już będzie podstawa, aby oskarżyć gościa o piractwo, po czym umorzyć postępowanie z byle powodu, a wszystko tylko po to, aby nie wypłacić odszkodowania za bezprawne pozbawienie ofiary możliwości zarabiania na życie przez rok, może nawet 3 – zależy jak „szybki” będzie ekspert, badający dyski. Prawo w KPK nie mówi, ile czasu maksymalnie można badać „dowody przestępstwa”.


Tematy w dziale dla inteligentnych:

ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.