Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
11 sierpnia 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

STOŁKI WAŻNIEJSZE OD POWODZIAN

Gdy nie wie się co uczynić w danej sprawie, zazwyczaj najlepiej powołać komitet. W tym duchu działa marszałek Komorowski, który zwołuje Rady najpierw Bezpieczeństwa Narodowego, a następnie Gabinetową. Wprawdzie z tych Rad nic nie wynika, bo wynikać nie może, ale przynajmniej stwarza się pozór działania, co przed wyborami prezydenckimi ma swoje znaczenie. Oficjalne media będą wciskać kit nt. tych Rad, i jakaś grupa osób może da się przekonać.

KLĘSKA ALE NIE STAN KLĘSKI

Polska polityka już od dłuższego czasu to gra pozorów. Co gorsza ma to miejsce nawet w obliczu nieszczęść ludzkich jak tragedia smoleńska i śmierć 96 przedstawicieli narodu i powódź. Premier Donald Tusk przyznał w telewizji, że kraj został dotknięty klęską żywiołową, ale stanu klęski żywiołowej jednak nie ogłosi. Premier twierdzi, iż przez ogłoszenie stanu klęski działanie przeciwpowodziowe nie będą bardziej skuteczne. Gdyby tak było jak oznajmia premier, to w konstytucji i ustawie nie stworzono by możliwości wprowadzenia stanu klęski żywiołowej.

Zgodnie z ustawą przez klęskę żywiołową rozumie się przez to katastrofę naturalną lub awarię techniczną, których skutki zagrażają życiu lub zdrowiu dużej liczby osób, mieniu w wielkich rozmiarach albo środowisku na znacznych obszarach, a pomoc i ochrona mogą być skutecznie podjęte tylko przy zastosowaniu nadzwyczajnych środków, we współdziałaniu różnych organów i instytucji oraz specjalistycznych służb i formacji działających pod jednolitym kierownictwem. W czasie stanu klęski żywiołowej właściwy wójt (burmistrz, prezydent miasta), starosta, wojewoda kieruje działaniami prowadzonymi na danym obszarze w celu zapobieżenia skutkom klęski żywiołowej lub ich usunięcia. Zaletą stanu klęski żywiołowej jest możliwość zgodnego z prawem efektywniejszego mobilizowania sił i środków przez jednolite kierownictwo. A zatem stwarza możliwość lepszego działania w walce z powodzią lub jej skutkami. Ponadto wiele umów gospodarczych ma szczegółowe warunki w przypadku stanów nadzwyczajnych np. klęsk żywiołowych. Brak ogłoszenia stanu klęski żywiołowej powoduje dla tych przedsiębiorców niemożność powoływania się na te warunki, a w następstwie stawia ich w trudnej sytuacji, w której firmy poniosły poważne straty. Brak ogłoszenia stanu klęski żywiołowej powoduje też sytuację bałaganu i nierówności powodzian wobec prawa, w zależności od regionu.

ZASIŁEK UZALEŻNIONY OD DOCHODÓW

Jedni powodzianie otrzymują zasiłek powodziowy (6 tys. zł), a inni w części lub wcale. Rozbieżności wynikają z nieścisłości przepisów. Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej powodzianie występujący o pomoc muszą wypełnić jednostronicowy kwestionariusz oraz złożyć dwa zaświadczenia: o dochodach i o stratach wyrządzonych przez powódź. Zgodnie z ustawą o pomocy społecznej rozstrzygające o wysokości wszelkich zasiłków jest kryterium dochodowe, czyli należy przedstawić odcinek emerytury/renty albo zaświadczenie o wysokości wynagrodzenia. Powodzianie mieli być z tych rygorów wyjęci, ale urzędnicy wobec braku nowych przepisów lub urzędowych aktów stosują dotychczasowe. Wielu powodzian, mimo że tyle straciło, nie otrzymuje żadnych pieniędzy.

STOŁKI WAŻNIEJSZE OD POWODZIAN

Jednak równość wobec prawa, pomoc bliźniemu czy nawet sprawniejsze działanie administracji w kwestiach przeciwpowodziowych nie jest dla obecnych władz priorytetem. Ważniejsze okazuje się wybór prezesa NBP (czyli układ PO z SLD), skok PO na funkcję rzecznika praw obywatelskich, nie przyjęcie sprawozdań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (czyli odwołanie Rady i skok obecnej koalicji rządzącej na ten organ) oraz wybory prezydenckie. Te ostatnie mają się odbyć, mimo że powodzianom w głowie żadne wybory, bardzo wiele gmin zalanych nie ma możliwości ich realnego przeprowadzenia. Owszem punkt wyborczy można ustawić gdziekolwiek, z tym że wiele osób nie ma już dokumentów tożsamości, nie wie gdzie będzie punkt wyborczy i gdzie dowiedzieć się o tym, abstrahując już od faktu, iż co innego mają do roboty (stracili przecież dobytek całego życia). Ale dla rządzących nie to żadnego znaczenia. Po raz kolejny pokazują, że nie obchodzą ich ludzie, interes społeczny, interesują ich jedynie stołki (do tego się spieszą) i własne korzyści.

Dr Daniel Alain Korona

Serwis21 z dn. 2010.06.11

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
aferyprawa@gmail.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Henrietta
05-01-2015 / 00:20
~Evgenii
24-12-2014 / 04:11
This is fabulous" rel="nofollow">cdiewfolfxp.com"> lonkiog stuff, you're right about them having more meaning to them, the feather earriings are my favorite. I took a jewelry making class and need to put my investment to good use.
~Jon
20-12-2014 / 16:55
This looks like a sweet paradise! So so gogroeus, you indeed almost don't want to eat it. Those pies make me fantasize about my own upcoming wedding... I bet they don't transport;)
~afera
17-06-2010 / 00:00
A tu odpowiedz na to : dlaczego tak boja sie Leppera :..................... www.youtube.com/watch?v=Th6i-KyWul8&feature=related
~prawda
16-06-2010 / 00:00
Polaku, bracie i siostro nie badzcie glupimi, nie dawajcie sie nabierac na rozne spiewki. Prawda jest jedna, prawda nas wyzwoli a prawda jest taka ze kandydaci z pierwszej polki : Komorowski, Kaczynski, Pawlak, Napieralski : dnia 1 kwietnia 2008 roku glosowali w sejmie za ODEBRANIEM NAM POLAKOM NASZEJ SUWERENNOSCI !!! bez naszej zgody !! Oni wszyscy zdradzili nas Polakow, oni wszyscy nie sa godni tego aby nas reprezentowac !!! Zastanow sie, zanim oddasz glos, glosujcie na Leppera, czlowieka ktory nie boi sie prawdy i ktory chce naprawic nasza Ojczyzne. Kochani, myslcie i jeszcze raz myslcie, nie sluchajcie TV i radia, sluchajcie sami siebie.
~LUDZISKA SŁUCHAJCIE
16-06-2010 / 00:00
Pod Ministerstwem Sprawiedliwości grupka osób przykuła się łańcuchami i zakleili tablicę Min Spr. Widnieje tam MINISTERSTWO NIESPRAWIEDLIWOŚCI.
~LUDZISKA SŁUCHAJCIE
16-06-2010 / 00:00
Pod Ministerstwem Sprawiedliwości grupka osób przykuła się łańcuchami i zakleili tablicę Min Spr. Widnieje tam MINISTERSTWO NIESPRAWIEDLIWOŚCI.
~kandydat
15-06-2010 / 00:00
Jak uzdrowić służbę zdrowia? 15.06.2010 Reforma służby zdrowia to od lat temat każdej kampanii wyborczej. Jest on obecny także przed tymi wyborami. Teraz jednak sytuacja służby zdrowia jest już naprawdę nie zła, ale tragiczna. Nie może być tak, że na wizytę u lekarza czeka się co najmniej kilka miesięcy, a na niektóre zabiegi nawet kilkanaście lat. Służba zdrowia nie ma zadania przynosić zysków finansowych, ale zysk szczególny - ludzkie zdrowie i życie. I to jest jedyny cel działania szpitali i pracy lekarzy. Nie ważne, czy to się z punktu widzenia ekonomii opłaca, czy nie. Zawsze opłaca się ratować życie ludzkie! Szpitale nie mogą odmawiać leczenia nikomu i nikt, kogo nie stać na ubezpieczenie nie może być pozbawiony opieki lekarskiej. Tyle się mówi o ochronie życia, a przy okazji o eutanazji - ja jestem zdecydowanie za ochroną życia i przeciw eutanazji, ale jak nazwać to, co się dzieje w służbie zdrowia - to jest PRZYMUSOWA EUTANAZJA! Na taką eutanazję zgody absolutnie być nie może, a jednym z głównych celów prezydentury Andrzeja Leppera będzie walka o zapewnienie każdemu Polakowi bezpłatnej ochrony życia i zdrowia. (-) Andrzej Lepper
~zenek
13-06-2010 / 00:00
Tylko Lepper nadaje sie na stanowisko prezydenta a reszta to farbowane lisy. Polacy i rodacy, nie dajcie sie znowu nabrac i wprowadzic w maliny. Kaczynski opowiada bajki ze zrobi druga Norwegie, Tusk obiecywal driga Irlandie a wczesniej Walesa obiecywal druga Japonie i tak w kolko. Lepper nie boi sie zwyklych ludzi, on jest wsrod nas i rozumie nas i chce nam wszystkim pomoc ale na pewno nie pomoga nam ci ktorzy glosowali dnia 1 kwietnia 2008 roku w sejmie za odebraniem nam Polakom naszej suwerennosci i oddanie w obce rece bez naszej zgody. Czy wy wierzycie im ze nas beda bronic ?? Lepper nie siedzial przy okraglym stole i nie bral udzialu w rabunku naszego majatku narodowego wiec nie maja hakow na niego. Zrobili prowokacje aby Leppera wykonczyc i wsadzic do wiezienia aby nie stwarzal zagrozenia dla tych co prywatyzowali. Zaryzykujcie i zaglosujcie na Leppera, jeszcze jest szansa na zmiane na lepsze a innym juz podziekujcie, mieli swoj czas i pokazali na co ich stac, zdrada im w glowie.