Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
11 sierpnia 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

Przyjazne państwo – dla kogo? Wystąpienie ojców z Porozumienia Rawskiego w Komisji Sejmowej w sprawie opieki naprzemiennej.

4 marca br. w Sejmie miało miejsce posiedzenie komisji sejmowej „Przyjazne Państwo”. Na posiedzenie to wiceprzewodnicząca komisji Pani Poseł Hanna Zdanowska, zaprosiła członków Porozumienia Rawskiego – ojców walczących o prawo do wychowywana swoich dzieci. Wierzyć się nie chce, ale podobno po spotkaniu spośród komisji padły słowa, że Porozumienie Rawskie podniosło morale komisji, gdyż brakowało jej argumentów do dalszego istnienia. Państwo polskie miało być już wystarczająco przyjazne!

Tymczasem to, co obecni na sali usłyszeli z ust ojców, to były gorzkie słowa, że mowa o kontaktach z dziećmi bardziej pasuje do kontekstu więzienia a nie do relacji rodzica w jego dzieckiem. Mówiono o tym, że oboje rodzice mają prawo do wychowywania swoich dzieci a nie tylko do widzeń. Padły konkretne propozycje na temat opieki naprzemiennej. Mówiono też, że sądy podsycają konflikt pomiędzy rodzicami.

Sędzia Barbara Jarosz z departamentu legislacyjno-prawnego Ministerstwa Sprawiedliwości nie miała nic do zaprezentowania w kierunku oczekiwanym przez komisję. Mówiła jedynie o sankcjach w stosunku do matek odmawiających podporządkowania się postanowieniom o kontaktach. Innymi słowy sędzia Jarosz potwierdziła zarzuty celowej eskalacji konfliktu przez sądy. W odpowiedzi ojcowie zaproponowali obowiązek wspólnego wychowywania dzieci i miłość rodzicielską. Mówili o tym, że dziecko ma prawo do obojga rodziców.

W mediach obowiązuje zasada – nie ruszać sędziów, panuje konformizm i zaklinanie rzeczywistości, aby wszyscy uwierzyli, że jest tak, jak to się przedstawia. Na szczęście zasada ta nie obowiązuje dziennikarzy Afer Prawa. Tak więc, uczestnicy spotkania usłyszeli prawdę o tym, że w niszczeniu polskich rodzin z sądami rodzinnymi współpracują sądy karne. Że prokuratura we współpracy z biegłymi fabrykuje oskarżenia, które sądy biorą za dobrą monetę. Była mowa o regularnym wydawaniu fałszywych opinii sądowych bez najmniejszych konsekwencji. Ojcowie mówili o potworze zwanym RODK, gdyż rutynowo przygotowywane są tendencyjne opinie dla realizacji zasady, że dziecko ma trafić do gorszego rodzica.

Mówiono też o regularnym nadużywaniu psychiatrii w stosunku do niepokornych.

Wspomniane były też rozboje sądowe, niszczące podstawy ekonomiczne rodzin, jak również konkretne przykłady prowokacji sądowych. Niżej podpisany powiedział sędzi Jarosz wprost, że skała nadużyć, ich analogiczność w odległych miastach, świadczy o tym, że są one koordynowane i że instytucją inspirującą te działania jest właśnie Ministerstwo. Tego typu wypowiedzi nie można przeczytać w wielkich mediach. Również na sali komisji słowa te nie były wygodne i próbowano mi przerwać.

Sędzia Jarosz nie zareagowała na oskarżenia, pewnie uznała, że są one oczywiste i nie do obrony. A może pomyślała, że nie wyjdą one poza salę Komisji i że dziennikarze będą się bali to powtórzyć? W dużym stopniu miała rację, z wyjątkiem Afer Prawa ma się rozumieć, gdzie rzeczy nazywa się po imieniu.

Członkowie Porozumienia Rawskiego postulowali rozwiązanie sądów rodzinnych mając złudną nadzieję, że ci sami dożywotni sędziowie przechodząc do innego wydziału nagle się zmienią. Według mnie, najlepiej byłoby zwolnić wszystkich sędziów, nie tylko rodzinnych i zakazać im pracy na stanowiskach publicznych a urzędnikom państwowym zabronić wtrącania się do rodziny. Może wtedy byłaby szansa na państwo prawa.

Bogdan Goczyński

LINK DO STRONY, NA KTÓREJ MOŻNA WYRAZIĆ SPRZECIW WOBEC USTAWY ZAKŁADAJĄCEJ KONTROLĘ ŻYCIA PRYWATNEGO PRZEZ PAŃSTWO. Protest podpisało już prawie 30 tysięcy osób!

Numer na bitą żonę.

O co chodzi w kampanii przeciwdziałania przemocy w rodzinie?

Czemu służą sądowi psychologowie rodzinni? Komentarz na temat raportu o funkcjonowaniu RODK-ów?

Ministerstwo prowokacji, fałszywych oskarżeń i rozbijania rodzin.

Jak sądy niszczą polskie rodziny.

Szwindlerom nie płacę. Pismo Bogdana Goczyńskiego do prezesa sądu w Tarnowskich Górach w sprawie wyroku.

Kontynuatorzy ubeckich praktyk. Jak prokuratura i sąd w Pruszkowie fabrykują oskarżenia.

Czy fałszywe zeznania są karalne?

O opiece równoważnej w komisji przyjazne państwo według ONET’u.

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Brandy
04-01-2015 / 21:13
You get a lot of respect from me for writing these helpful aretslic. sykfnssdwh.com [url=gdakdpcd.com]gdakdpcd[/url] [link=dajyjvnqc.com]dajyjvnqc[/link]
~Constance
04-01-2015 / 18:15
We need a lot more inshtigs like this! pdmhsswpe.com [url=hxiqku.com]hxiqku[/url] [link=buyxxm.com]buyxxm[/link]
~Luis
24-12-2014 / 09:27
What stunning work, my" rel="nofollow">okuvgvh.com"> fuvraoite pic is the last one by far! I really can't understand, why people are arguing if you are allowed to wear that thing on your head or not. I'm sure in a clan to wear such a headdress means a lot, but didn't we all wear those stuff on our heads as kids? I think as this is a fashion blog and nobody of us knows the final content or the intention of your project, we shouldn't argue about it. That sucks!I love these photos though, you are very talented and I can't wait to see more of your work.
~Trey
24-12-2014 / 01:16
I'm wondering how much of this is a 'show'. Say he get's" rel="nofollow">jeaddgdvpie.com"> plpouar and starts winning, then pulls a Perot and drops from the race only to concede to some 'less-than' candidate. There has to be big money behind him. Who would it be besides his own? Not Soros.
~Madhavi
20-12-2014 / 04:56
Grrr... die rottige sneak peaks ook!!! Daar wordt je zf3f3f3 nigiiseuerwg van, hahaha!!! Je maakt erg gave dingen zeg! Ik vind je adresboekje ook he9e9l erg leuk, zou hier niet misstaan op m'n burootje! Bedankt voor je lieve berichtjes op m'n blog! Zal je gelijk even linken, want ik kom zeker nog vaker bij je terug!