Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
27 stycznia 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

"Niespotkanie" z premierem RP D.F. Tuskiem Franciszek Krzysiak- z listów do Redakcji

Taki elist wysłałem do Pana dzisiaj 19.10 o 8.37:
Sz. Panie Premierze!
Podobnież ma Pan być gościem specjalnym na dzisiejszej konferencji w UG Gdańsk, to może poświęci Pam dla mnie 30 sekund, abym mógł Panu wręczyć te dwie książki, o których napisałem w eliście do Pana z dnia 15.09. br - będę też na tej konferencji.
Sądzę, że w tym przypadku Pańska kancelaria powinna o tym Pana powiadomić - przecież łączność z Panem ma w każdej chwili, a Pan tyle czasu bez problemu może znaleźć, abym wręczył Panu te dwie książki i zaprzestał ponawiać tę prośbę o spotkanie z Panem.
Z poważaniem
Franciszek Krzysiak (socjolog - politolog)
Na salę konferencyjną wszedł Pan o 9. 53 i rozpoczęła się 10.06, czyli te 30 sekund można byłoby znaleźć... Wierzę, że Panu nie wygodnie tę aferę (teraz nazywam to po imieniu) przyjąć do wiadomości jako gdańszczaninowi, bo dotknie ona towarzyszy z SLD, ministrów kultury i sprawiedliwości (prokuratorów, sędziów) oraz kolegów z PO RP w Gdańsku, że nie reagowali od razu.
Dziasiaj rozmawiałem na temat tej fuszerki z p-cym rady miasta i tłumaczył się, że nic nie zrobił w tej kwestii przez niedbalstwo cztery lata !!! i przeprasza za to, ale zaraz po sesji zacznie działać... Przypomniałem mu, że kiedyś w czasie promocji książki Deurera o kościołach gdańskich wręczyłem mu moją wizytówkę z dopiskiem dot. tej bramy i że dla wszystkich członków rady i zarządu miasta przekazałem moją książkę pt "Kompromitacja... Gdańska i... ministra kultury", aby przemyśleli, co należy zrobić. Po roku napisałem, że jeśli nic nie zdecydowali, to proszę o zwrot tych książek (wydrukowane za moje pieniądze!) lub nie mi za nie zapłacą i nie było żadnej reakcji! Dlatego podałem zarząd i radę miasta do sądu administracyjnego. Pytam się czemu tak się dzieje ???
Dzisiaj powiedział Pan w swoim wystąpieniu "o potrzebie zaufania państwa (władzy) do obywateli", a szkoda, że zapomniał Pan "o potrzebie zaufania obywateli do władzy?"
Widać nie ma Pan zaufania do obywateli, bo boi się Pan z nimi spotykać! Przecież na dzisiejsze spotkanie byli imiennie zaproszeni goście i sprawdzano nazwiska z listą przy wejściu, czyli tak jak to towarzysze z PZPR robili...
Sam Pan mówił o rewolucji egipskiej... ta nasza nie była inną! Gdyby żył Lech Bądkowski też by tak to określił! Zamiast razem z PIS walczyć o dobro wspólne narodu kłócicie się o władzę czyli o przywileje...
Czy to poważne? Jednego dnia czytam:

Premier: Polski nie stać na powrót Prawa i Sprawiedliwości

Następnego PIS stwierdza:

"Polski nie stać na splamiony aferami rząd premiera Tuska"

I kolejnego dnia :

Tusk: Polski nie stać na reelekcję Lecha Kaczyńskiego

Dlaczego jako szef partii nie zawnioskuje Pan zlikwidowania przywileju posłów i senatorów nieingerowania w sprawach skarg, wniosków i petycji obywateli i nie doprowadzi do obligatoryjnego interweniowania? Nic dziwnego, że tak postępuje Pańska kancelaria, która nie raczy nawet potwierdzić przeczytania wysłanych elistów i to samo robią kancelarie ministrów nawet marszałka sejmu Komorowskiego, który szczyci się swoim pochodzeniem herbowym...

A przecież powinny te kancelarie nie tylko potwierdzić przeczytanie ale i przedsięwziąć jakieś skuteczne kroki, jeśli ja piszę o aferze, o niedopełnieniu obowiązków i poplecznictwie urzędników państwowych.

Ile razy i miesięcy jeszcze mam pisać do Pana, do wiadomości innych osób, organizacji i obywateli, aby raczył Pan wydać dyspozycje ..., ale nie do "ukręcania łba sprawie"!

Byłem niewygodny dla komunistów, a teraz jestem niewygodny dla oportunistycznych ekip, które nie myślą "o dobrze wspólnym ogółu" jak pięknie prof. J. Borzyszkowski podkreślał mówiąc o Lechu Bądkowskim !!! Dodam, że moja "cierpliwość jest większa od siły (= arogancji)" - L.Bądkowski !

Podkreślam, że dopóki będę żył, to będę nagłaśniał tę aferę i domagał się korekty tej fuszerki i powrotu do właściwej nazwy "Bramy Długoulicznej" i proszę nie zapomnieć, że nie ma drugiej osoby, która znałaby lepiej ode mnie ten zabytek, a zatem stawiam się do dyspozycji w przypadku dochodzeń, komisji, a może marszałek sejmu zarządzi postawienie sprawy na sejmowej komisji kultury - chętnie usłużę swoją wiedzą !!!

Franciszek Krzysiak

Do wiadomości:

infoobywatel@kprm.gov.pl 18 x c.d. Legalne bezprawie

afery@poczta.fm - do wiadomości i informowania opinii publicznej

listy@prezydent.pl (Pan Prezydent gdyby to do niego dotarło i zechciał, to potrafiłby b. wiele zrobić dla prawdy i tego zabytku!!!)

Czytelnikom blogów - niech widzą co interesuje władze...

biuro@bronislawkomorowski.pl (choć już temu marszałkowi nie ufam, ale problem przypominam - podobnież człowiek się może nawrócić!)

senat@nw.senat.gov.pl (mógłby uaktywnić swoją kom. kultury szczególnie b. kompetentnego i przeze mnie szanowanego jej przewodniczącego!)

pisaniec@ms.gov.pl (może nowy zacznie praworządniej myśleć i działać)

webmaster@mkidn.gov.pl (wysyłam na 2 adresy - może dotrze kiedyś problem kultury do min. kultury, bo na sejmową kom. kultury nie ma co liczyć, przecież mają to w d....)

minister@mkidn.gov.pl (wysyłam na 2 adresy - może dotrze kiedyś problem kultury do min. kultury, bo na sejmową kom. kultury nie ma co liczyć, przecież mają to w d....)

nik@nik.gov.pl (cieszy mnie, że zaczyna potwierdzać przeczytanie, ale wypada przyznać się do winy! )

rzecznik@rpo.gov.pl (my mamy prawo do prawdy w kulturze!)


Tematy w dziale dla inteligentnych:

ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Cherilynn
04-01-2015 / 16:58
I read your post and wisehd I was good enough to write it rxpylyqkb.com [url=eekkhgmekc.com]eekkhgmekc[/url] [link=auuxrzsrfl.com]auuxrzsrfl[/link]
~Rigoberto
24-12-2014 / 05:35
ston 11:09 th les more???pataei epi ptvmatvn o dhxoamrs" rel="nofollow">dazgxdto.com">dhxoamrs????pes to dhmosia na doyme posoi ua to sthrhjoyn.Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Ο.xues eixe symboyleio giati den phges na toy to peis????sobareythtai!!
~Sachi
20-12-2014 / 12:09
bgale tin sinedefksi t dormaxiy na krinoume lene oli oti eipe alithies me egrafa oxi san ton mariano k basilopoylo akoysa m pane k koytsompolio.o sotiris itan mono poio normal apo tin adipoliteysi.na akoysoyme k emeis re pedia an isxioyn ayta.
~Pawonzzt
19-12-2014 / 11:51
tha pei kaneis gia ta lefta pou efere o dorimxas sto nisi apo to limeniko tamio;apo tis prospathies t tha erxete sto nisi mas to 30 tis ekato twn xrimatwn apo to limeniko tamio tis parou.etsi gia na sxoliazoume eforis tis ilis k oxi memonomena.na blepoume ta problimata k na piezoume alla na anaferomaste k sta thetika apotelesmata.