Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
27 listopada 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 14-01-2011

Jeżeli jesteście świadkami popełnienia przestępstwa przez Sędziego, Prokuratora - niezależnie w jakiej formie, SKŁADAJCIE ZAWIADOMIENIA O POPEŁNIENIU PRZESTĘPSTWA do Prokuratury !!! Tylko to da szanse na rozliczenie ich w przyszłości ! Czas odpowiedzialności nastąpi – tym razem będzie to odpowiedzialność bez “grubej kreski”, z przepadkiem całego majątku, a w skrajnych sytuacjach z  przywróceniem kary śmierci.

MICHAŁ KUPIEC, Krakow, normalnapolska@yahoo.com 

 Wszyscy wiemy, jak funkcjonuje wymiar sprawiedliwości w Polsce, bo odczuwamy go często na własnych plecach. Na pewno nie wolno uogólniać, bo tam gdzie są dwie strony procesu – któraś musi przegrać ... i zawsze będzie czuła się pokrzywdzona (jedynymi faktycznymi wygranymi w Sądach są adwokaci, ci tak czy siak wezmą swoją dolę).  

Ułomnością Polskiego wymiaru sprawiedliwości, jest wadliwe przygotowanie kadry sędziowskiej – bo sędzia w każdym cywilizowanym kraju to przede wszystkim dobry psycholog, a u nas to młody człowiek, który nawbijał sobie do głowy zapisy ustaw, kodeksów (które i tak za chwile się zmienią).  

Rolą sędziego jest .... ROZSTRZYGAĆ SPORY, a nie ferować wyroki – tak jak uczą ich na studiach prawniczych, wykształceni w czasach PRL’u profesorowie prawa. Dobry sędzia to taki, który tak sporządza uzasadnienie ostatecznego wyroku, by strona przegrywająca musiała powiedzieć “cholera to co mówił to niestety prawda”.

Polskim problemem wymiaru sprawiedliwości jest brak właściwej kadry profesorskiej, która potrafiła by przekazać młodym ludziom - nie tylko odpytanie z treści kodeksów (które dzięki nie specjalnie rozwiniętym intelektualnie posłom i senatorom zmieniają się z prędkością  światła), ale potrafiła także przekazać rolę i zasady wymiaru sprawiedliwości.  

Przez okres PRL’u polski system wymiaru sprawiedliwości był chory, ale miał być chory – sędziowie nie byli po to by rozstrzygać spory (sporów praktycznie nie było), ale po to by wykonywać polecenia władzy. Wymiar sprawiedliwości był po to by spolegliwie wykonywać polecenia wydawane z Moskwy. Problem w tym, że Polska odzyskała demokrację, a wymiar sprawiedliwości nie uległ zmianie ... bo też nie mógł skoro większość sędziów wykształcona w PRL’u nie miała skąd brać wzorca jak ma wyglądać i czym jest wymiar sprawiedliwości demokratycznego kraju.  

Zmieniły się zatem reguły, a nie zasady funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości i to KARDYNALNY BŁĄD.  

Zasadą funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości jest zasada “sprawiedliwości”, a nie zasada argumentów i siły jednej ze stron nad drugą.  

Immunitet sędziowski, godna pozycja społeczna, to ważne cechy jakie na pewno muszą być zapewnione, ale .... muszą też być pod kontrolą innej niż sądowa instytucji.  

Zdrowe Państwo, to takie, gdzie instytucje kontrolują się wzajemnie ... a nad nimi jest kontrola włączy wybranej demokratycznie.

 

Polskim problemem jest wadliwy system powoływania sędziów ... bo sędzią w moim przekonaniu powinien zostawać człowiek szczególnie mądry, którego zasady moralne w jego poprzedniej, wieloletniej pracy jako prawnika (adwokata, radcy, prokuratora) były nieskazitelne, prawie perfekcyjne, a jego życie prywatne było przykładem dla społeczeństwa ....  i dzięki temu po wielu latach bycia adwokatem ... zwieńczeniem jego kariery jest TOGA SĘDZIEGO. Tak jest w wielu rozwiniętych cywilizacjach, odwrotnie jest natomiast w państwach totalitarnych, gdzie sędzia jest tylko wyrobnikiem, który ma klepać to co mu władza każe.

Polska potrzebuje zmian w wymiarze sprawiedliwości, bo sędzią nie może być młody człowiek który świetnie nauczył się kodeksów i dostaje nominacje, otrzymując immunitet i odbija mu często “palma władzy”.  

Sam byłem świadkiem na moich rozprawach parszywego, bezczelnego łamania prawa. Byłem świadkiem fałszowania protokołów,... ale jedno co jest faktycznie ciekawe ... gdy utworzono Sądy Grodzkie w Krakowie, nie uwierzycie, ale spotkałem w nich dokładnie wszystkich, tych którym miałem najwięcej do zarzucenia – a więc ich profesjonalizm został doceniony, skoro przeniesiono ich do byłych budynków szkół i do zajmowania się głównie pijaczkami i mandatami.  

Całkiem niedawno na jednej z moich rozpraw sędzia GRZEGORZ KOŚCIELNIAK z Krakowa, dyktował do protokołu inne treści niż wypowiadane przeze mnie, wpisywał swoje uwagi wyssane z palca, które miały mnie poniżać i podważać moją poczytalność – ale nagrano jego wypowiedzi (mimo wyłączenia jawności) i nagrania są przedmiotem postępowań w Prokuraturze, a także zostały przesłane do komisji Parlamentu Europejskiego. Ten sam sędzia, umieścił mnie na 5 dni w więzieniu bo stwierdziłem, że sfałszował protokół, a później jeszcze nałożył, nawet na mnie grzywnę 2.000 zł za .. (???) uwaga (!!!) moją wypowiedź “w moim przekonaniu nie ma podstaw do dyskryminowania mojej osoby w Rzeczpospolitej Polskiej, mam również prawo, chociaż po zachowaniach tego Sądu na poprzednich rozprawach należy poddać to w wątpliwość, mam również prawo wolności wygłaszania opinii i ocen tak długo jak ich forma bądź sposób wygłaszania zachowuje w moim przekonaniu standard kultury”.

NIE MA PROBLEMU !!! Przyjdzie czas na rozliczenie ! Za każdą godzinę w więzieniu spędzi w nim 1 dzień, a za każdą złotówkę grzywny zapłąci 10.000 zł grzywny – a przyjdzie taki czas.  

Jedno jest pewne ... MUSICIE WSZYSCY widząc przestępstwa sądowe SKŁADAĆ ZAWIADOMIENIA DO PROKURATURY !

Przeinaczono wasz protokół – zawiadomienie, naruszono przepis proceduralny – zawiadomienie, oskarżono was o pomówienie a jesteście niewinni – zawiadomienie, zatrzymano was bezprawnie – zawiadomienie itd itd.  

WSZYSCY WIEMY JAK SIE TO SKOŃCZY – większość zostanie nie tknięta, bo tak to funkcjonuje ....ale przyjdzie czas na rozliczenie i gwarantuję, że dzięki waszym zawiadomieniom nierozpoznanym albo “uwalonym”, będzie podstawa do natychmiastowego zawieszenia prokuratorów i oskarżenia nie tylko sędziów którzy popełnili przestępstwa ale i tych prokuratorów, a co więcej w takiej sytuacji będą to ZARZUTY DZIAŁANIA W ZORGANIZOWANEJ GRUPIE PRZESTĘPCZEJ – a za takie będą w całości tracić swoje majątki.  

Da się zrobić tak, by pociągnąć ich do odpowiedzialności wstecznej (czyli mimo przedawnienia), ale do tego muszą być złożone przez was ZAWIADOMIENIA, nawet jeśli nie zostaną rozpoznane i dziś żaden z nich nie poniesie kary i nie odpowie karnie.  

ZAWIADOMIENIA BEZ UBLIŻEŃ, BEZ WYZWISK, BEZ UŻYWANIA SŁÓW MAFIA TOGOWA (ale z użyciem słów  “udziału  w zorganizowanej grupie przestępczej!”)

Złożyliście zawiadomienie ... umorzono lub odmówiono wszczęcia postępowania ... złóżcie zażalenie, krótko na temat bez WYZWISK, bez NERWÓW WASZYCH bo im to sprawia jedynie satysfakcje (!!!) jak widzą jak się wijecie w potrzasku .... KULTURALNIE, RZECZOWO i MERYTORYCZNIE.  

Dziś nic z tym nie zrobią .... przyjdzie dzień, że odpowiedzą za udział w zorganizowanej grupie przestępczej z ludźmi których chronili .... a dzień ten jest bliżej niż im się wydaje.  

Dokumenty i akta waszego zawiadomienia zostaną ... i nadejdzie czas, by je wyciągnąć z archiwów i  dzięki nim błyskawicznie usunąć tych którzy złamali prawo i byli opisani w waszym zawiadomieniu, ale także tych, którzy nie przeprowadzili właściwie postępowań i nie stawiali im zarzutów – a w tej sytuacji będą już odpowiadać jako zorganizowana grupa przestępcza – i stracą cały majątek jaki przez swoje życie zarobili. Tylko składanie zawiadomień da możliwość pociągnięcia ich do odpowiedzialności karnej wstecz mimo chorej i bezprawnej zasady “przedawnienia przestępstw” !

Pamiętajmy też, że sędzia to także człowiek, (a nie nadczłowiek) też ma prawo do złego dnia, złego humoru, tak jak wy musiał wystać godzinę w korku by dojechać do pracy – a w tej pracy często musi wysłuchiwać głupich ludzi, którzy nie potrafią się porozumieć i kłócą się przez 50 lat o pół metra pola, którego i tak żaden z nich by nie wykorzystał bo stanowi rów.

Sędzia też ma prawo się mylić – rzeczą ludzką, nawet tych najmądrzejszych jest się czasem mylić, ale tylko głupcy trwają przy swoich pomyłkach.

 Jeśli natomiast “odbiła mu palma władzy” odpowie za to w sposób adekwatny do swoich zachowań. Napoleon, który podbijał i zdobywał ... z dworów i pałacy pełnych złota i kosztowności ... skończył jednak marnie...
ZAWSZE PRZYCHODZI CZAS NA ODPOWIEDZIALNOŚĆ i w POLSCE ONE TEZ NASTĄPI – szybciej niż niektórym się to wydaje!  

____________________________________________________________________________

Wszystkich pokrzywdzonych przez wymiar sprawiedliwości, zapraszam do budowania struktur nowej partii politycznej “Normalna Polska”, którą właśnie tworzę – tak by juz w tych wyborach wystawić w całej Polsce listy kandydatów do Sejmu i Senatu. Znacie ludzi mądrych, bez względu na wiek i na wykształcenie (mądrość nie jest określona słowem mgr lecz życiem i postępowaniem) niech się przyłączą.  

Zapraszam do kontaktu normalnapolska@yahoo.com pomóżcie zbudować struktury w swoim mieście, miasteczku, okolicy – nie macie środków, ale macie czas ... przyłączcie się i też pomóżcie to stworzyć 
..., nazwano was niepoczytalnymi, to też nie jest problem, przyłączcie się, KOPERNIK też był chory psychicznie dla uczonych, gdy mówił że Ziemia kręci się wokół słońca ... a dziś właśnie z takimi wykształconymi jak wtedy Kopernik mamy do czynienia !

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Paweł Grobelny z Wisły
29-01-2013 / 03:38
Popieram Michała Kupca i Jego walkę o Prawo i Sprawiedliwość w kraju.
~jozek
18-01-2011 / 15:18
Klaudiusz Wesołek wychłostał sędziego pasem i co ? wypowiedział Konwencje, dostał tylko jakis marny wyrok
~gosc
17-01-2011 / 23:24
Przywrocenie kary smierci w tym kraju bezprawia ? Mają juz do dyspozycji psychiatrow, szybko znalezli by sposob zeby cię uciszyc.
~Michal Kupiec
17-01-2011 / 22:37
gosc - czemu publicznie klamiesz ... jak nie masz wiedzy to sie nie wypowiadaj ! Kara smierci jest dozwolona - Polska nie podpisala protokolu dotyczacego kary smierci w ramach Konwencji Praw Czlowieka. Prosze abys nie pisał rzeczy kłamliwych ! Najpierw przeczytaj pozniej sprawdz czy źródło jest wiarygodne (Mikke nie słuchaj bo on nie jest wiarygodny w wielu rzeczach) a pozniej rozpoczynaj dyskusje. Pozdrawiam
~gosc
17-01-2011 / 13:57
Kara smierci jest rowniez zabroniona
~Michał Kupiec
16-01-2011 / 21:38
gosc ... problem w tym ze ludzie wam gadają brednie a wy je pozniej rozglaszacie ... aby moc kogos wychłostać :D należy : 1. wypowiedziec konwencje praw czlowieka albowiem kary cielesne sa zabronione... to wiaze sie z okolo 1 mld euro za wypowiedzenie konwencji ! 2. nalezalo by wypowiedziec umowe o wspolpracy z Unią Europejską ... to oznaczało by ... bagatela prawie 200 mld euro kar i grzywien oraz zwrotu korzyści wiec gośc nie powtarzaj słów Korwina Mikke bo ten czlowiek bredzi 3 po 3 ... nie tlumaczac ludziom ze wiekszosci z jego bredni wykonać się nie da lub oznaczją bankructwo Rzeczypospolitej Polskiej !
~gosc
16-01-2011 / 12:26
Panie Kupiec nie nawołuj Pan do przywrocenia kary smierci, bo nie przystoi to narodom cywilizowanym. Kara publicznej chłosty, wykluczenie z zawodu i zwrot korzysci wystarczy. Rób Pan to co robi mądry Pan Bogdan Goczynski .
~czytelnik
16-01-2011 / 12:14
KPP to w 100% zydowska partia. Przyglądając się fotografi Barbary Baran pochodzenie nie budzi wątpliwosci.
~Michał Kupiec
16-01-2011 / 03:28
Przylaczcie sie ludzie napiszcie do mnie na maila - ten kraj i sadownictwo da sie zmienic w 12 miesiecy ... ale jak sie nie zjednoczymy w tym i bedziemy prosic o łaske nigdy z nimi nie wygramy ! Mysle ze wystarczy przywrocic kare smierci za przestepstwa sadowe .... wykonac ja raz na jednym przestepcy sadowym i bedziemy mieli w jeden dzien przebudowany wymiar sprawiedliwosci !
~sledczy
16-01-2011 / 01:33
Barbara Baran prezes Sądu Okręgowego Krakow ukrywa przestępstwa komornicze (prawo i rodzina Marek Mruczkowski) Z wiadomosci krązących w internecie pełniąca funkcję prezesa Pani pochodzi z wyjątkowej rodziny , pradziadek należał do wrogiej Polsce Komunistycznej Partii Polski za co został rozstrzelany w 1935 r . Dziadek przynalezność do PPR i Gwardii Ludowej, skierowany do sądownictwa przez partię po 1945 r. tatus komuszy prokurator, właściwa osoba na własciwym miejscu