Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
6 października 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 22-02-2014

Czy Kliczko zniesławił Janukowycza? Mirosław Naleziński

Jeden z liderów ukraińskiej opozycji, Witalij Kliczko (partia Udar), na łamach niemieckiego pisma „Bild” oskarżył prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza o ukrywanie majątku na kontach bankowych w Szwajcarii i Liechtensteinie (po polsku raczej Lichtensztajnie). Kliczko twierdzi, że majątek tego polityka oceniany jest na ponad 200 mln euro, który w oficjalnym zeznaniu podatkowym zaniżony został do niecałych trzech milionów dolarów. Janukowycz - wg byłego sportowca - jest również właścicielem terenów łowieckich o powierzchni 35 tys. hektarów, pałacu na Krymie oraz luksusowej daczy, zaś jego syn jest jednym z najbogatszych ludzi na Ukrainie (z majątkiem rzędu 500 mln euro). „Bardzo trudno jest siedzieć podczas negocjacji naprzeciwko tego oszusta” - skonstatował Kliczko.

Nie wiem, jakie są prawne aspekty tej wypowiedzi, która padła w Niemczech. Czy jest to pomówienie, czy nie jest. Może na Ukrainie jest, ale nie w Niemczech? A w Polsce? Kto może podać do sądu zirytowanego Kliczkę? Janukowycz prywatnie, czy jakaś instytucja z urzędu? I do jakiego sądu - niemieckiego czy ukraińskiego? Ewentualny czyn karalny miał miejsce w Niemczech, to pewnie prezydent Ukrainy jeździłby do Niemiec na rozprawy. A może to pomówiona osoba powinna mieć wyższy komfort i proces powinien toczyć się w jej miejscu zamieszkania? A gdyby Kliczko leciał polskim samolotem i nad naszym obszarem zebrałoby mu się na tego typu wyznania, czyli na określenie konkurenta oszustem, to może rozprawy odbywałyby się przed polskim sądem? To dopiero byłaby sensacja!

Pisarka Magdalena Chomuszko od paru lat uważa, że pisałem jako Kawalec i że na portalu NaszaKlasa oraz Salon24 ją obrażałem (jako ów nieznany mi facet oraz ja oczywiście jako ja, czyli... 1 w 2), wobec czego rozpętała parę procesów, co zajęło jej i mnie parę lat życia. Można rzec, że do dzisiaj rozsyła do adminów i do sądów oszukańczą informację, że jestem Kawalcem (o czym podobno - według niej - doskonale wiem, co jest bzdurą, czyli wynikiem jej chorej a skołatanej wyobraźni). Parę lat temu pisarka w internecie zamieściła - albo jej zwolennik - skan rzekomego dowodu na to, że pisałem jako Kawalec, co jest kolejną obrzydliwą insynuacją w wykonaniu drugiej strony konfliktu.

Koszty po obu stronach są coraz wyższe, ale sędziowie przynajmniej mają co robić (zresztą i bez tego biją rekordy liczby spraw i ich przeciągania). Można byłoby dojść nawet do fałszywego wniosku, że dla Temidy nie ma znaczenia kto jest winny, a kto nie jest, byle kręcił się interes. Faktycznie, sądy zwykle zajmują się najmniej istotnymi sprawami, nie wyjaśniając najważniejszych wątków (tu – zbadanie sprawy, czy pisałem jako Kawalec, czy nie), więc sprawa Chomuszko – Naleziński (z udziałem nieznanego obywatela o nazwisku trącającym... kawalarstwem) będzie przetaczała się przez sądy i internet jeszcze wiele lat.

Oświadczam więc, że nigdy nie pisałem jako Kawalec i dodam - wzorem Kliczki - że pani Chomuszko jest zatem oszustką, a do tego fałszerką, bowiem na portalu NK sfałszowała mój podpis. Niniejszym korzystam z konstytucyjnego prawa do głoszenia prawdy, z czego pewnie korzysta także pan Witalij Kliczko.

Nie wiem, pod czyją ochroną jest prezydent Janukowicz, ale pisarka jest pod szczególną ochroną Uniwersytetu Gdańskiego jako tamtejsza doktorantka, bowiem odpowiedziano, że to pozauczelniana (zatem prywatna) sprawa tej pani i że władze UG zdadzą się na wyroki sądowe i nie przekażą do zbadania przez komisję etyki swej uczelni, zaś jej mecenas Karol Kolankiewicz (przerobił/sfałszował moje wypowiedzi w piśmie do sądu) jest pod ochroną Pomorskiej Izby Adwokackiej (od paru lat jej prawnicy ignorują otrzymywane informacje na temat niegodnej postawy tego adwokata), natomiast gdański sędzia Wojciech Midziak (nieudolnie prowadził sprawę IC692/09) ma najlepszą ochronę, godną pozazdroszczenia i wszystkim znaną - niezawisłość i immunitet gwarantowane przez wyrozumiałe (także dla kiepskich sędziów) nasze Państwo oraz niezłe wynagrodzenie nawet za ewidentne togowe knoty.

Niniejszym zachęcam wszystkich rodaków, jeśli nie mają zdolności inżynierskich lub muzycznych, aby studiowali prawo, bowiem dzięki przywilejom przyszłość jawi im się w najbardziej kolorowych barwach - jeśli ktoś jest cwaniakiem lub leniem, a do tego dyskretnym łapownikiem, to w zasadzie żadna siła go nie oderwie od koryta. Co najwyżej nieco można się poślizgnąć w karierze, jeśli jakiś dziennikarz opracuje interesującą prowokację telefoniczną (patrz sprawa - byłego już - prezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku). Oczywiście abstrahuję tu od pechowego sędziego Midziaka, ponieważ onże po prostu tylko położył swój proces - jest specem raczej od prawa morskiego, nie zaś od pomówień.

Szanowna młodzieży, powtarzam - daj sobie spokój z przeróżnymi studiami, bowiem to jedynie studia prawnicze gwarantują relatywnie najlepszą przyszłość przy najlepszej gwarancji zatrudnienia oraz przy najmniejszych dolegliwościach podczas pomyłek i „pomyłek”. Jeśli studenci medycyny słyszą coraz częściej, że jednak Temida zaczyna dobierać się do mylących się lekarzy, to nie ma jeszcze ŻADNYCH sygnałów, aby absolwenci prawniczych uczelni mogli obawiać się analogicznych kłopotów.

Ostatnio media doniosły, że wielu podatników znowu może znaleźć w swoich e-mailowych (po polsku raczej emajowych) skrzynkach fałszywe oferty zwrotu podatku dochodowego za ubiegły rok, firmowane znakiem administracji skarbowej. Jeśli odbiorca takiej wiadomości kliknie na link tam podany, zostaje przekierowany na stronę internetową, która żąda, by podać dane osobowe i numer karty kredytowej. Ministerstwo Finansów twierdzi, że ani resort, ani podległe mu organy skarbowe nie mają nic wspólnego z takimi „ofertami”, a jego rzeczniczka zaznacza: „Najlepiej takie wiadomości ignorować. Sprawdzamy, kto jest autorem tych informacji, rozważamy zawiadomienie prokuratury o przestępstwie. Podobna fala listów elektronicznych informujących o rzekomym zwrocie podatku pojawiła się jesienią 2013 roku”.

Żarty? W zeszłym roku klika oszustów zabrała się za okradanie rodaków i co? Temida ich zlokalizowała, ujęła i osądziła? A podano nazwiska oszustów? Nie! Oni dopiero teraz zastanawiają się, czy nie przekazać stosownych informacji prokuraturze? Ci zaradni „bankowi” cwaniacy powinni być aresztowani zanim przeczytałem artykuł na ten temat! No, ale Polska to (k)raj dla oszustów. Z takim refleksem urzędników państwowych i funkcjonariuszy organów ścigania, to plagi złodziejstwa nigdy nad Wisłą nie opanujemy! I to także wyjaśnia, dlaczego niewinny i niekarany obywatel ma problemy z prawem, podczas gdy nawiedzona niewiasta z wadliwymi szarymi oponami łazi po sądach domagając się sprawiedliwości i to w sytuacji, kiedy sama wcześniej popełniła przestępstwa!

Choć może się to wydawać nieprawdopodobne, od lata 2013 pewien rodak udawał radnego powiatu ciechanowskiego. Problem z nim jest alkoholowy, bowiem sąd prawomocnie uznał go winnym jazdy pod wpływem trunku (we krwi miał ponad dwa promile), więc powinien stracić mandat. Mimo to nadal zasiadał w radzie, pobierał wynagrodzenie i przez pół roku brał udział w głosowaniach, których część trzeba teraz unieważnić. Dopiero po interwencji dziennikarzy, radny został skreślony z listy rady i musi zwrócić do kasy powiatu kilka tysięcy złotych.

A wcześniej dano szokujący przykład demokracji – „Przewodniczący rady zgłosił (po wezwaniu wojewody mazowieckiego) wniosek o rozszerzenie porządku obrad o punkt dotyczący głosowania nad projektem uchwały w sprawie wygaśnięcia mandatu radnego Wojciecha Niestępskiego. Za rozszerzeniem porządku obrad głosowało 9 radnych, 9 było przeciwnych, jeden radny wstrzymał się od głosu, a sam zainteresowany nie brał udziału w głosowaniu. Tym samym projekt uchwały nie został wprowadzony do porządku obrad”. Oto demokracja po polsku - Ojczyzna dowodzona na niższych szczeblach przez cwaniaków i kombinatorów, a przecież to wybrańcy Ludu!

I to jest ta nasza kochana Polska!

Kilka dni temu bydgoski sąd uniewinnił naszego niepełnosprawnego rodaka, oskarżonego w trybie prywatnym przez byłego pracodawcę za to, że firmę, w której pracował, nazwał „polskim obozem pracy”.

Sąd uznał, że wypowiedź oskarżonego była opinią, która nie jest przestępstwem z art. 212 kk. Zdaniem sądu karalnym pomówieniem mogą być jedynie stwierdzenia dotyczące faktów - podała monitorująca proces Helsińska Fundacja Praw Człowieka.

Na portalu internetowym zirytowany obywatel napisał, że w firmie o statusie zakładu pracy chronionej dochodziło do mobbingu (po polsku raczej mobowania) i wielu naruszeń zasad bezpieczeństwa pracy. Doprowadziły one - według niego - do wypadku w firmie, wskutek którego podwyższono mu stopień niepełnosprawności i zalecono wykonywanie lżejszych prac w mniejszym wymiarze godzin, po czym pracodawca... rozwiązał z nim umowę o pracę.

Pierwotnie były już pracownik został skazany na 1200 zł grzywny, jednak złożył sprzeciw i po ponownym zbadaniu sprawy i pełnym postępowaniu dowodowym, sąd uniewinnił oskarżonego.

Jak HFPC podała - w uzasadnieniu wyroku sąd zauważył, że obywatel wyraził jedynie własną opinię o byłym pracodawcy, która nie przekroczyła dopuszczalnych norm prawnych. Sędzia dodała, że wypowiedzi ocenne nie mogą być weryfikowane pod kątem prawdy i fałszu; nie można zatem żądać od oskarżonego udowodnienia ich prawdziwości, zatem zdaniem sądu opinie nie stanowią pomówienia w rozumieniu art. 212 kk.

Z tego wynika, że jeśli ktoś napisze, iż słońce świeci na zielono i że znany astronom się myli, bowiem według niego świeci na żółto, to tej zniesławiającej wypowiedzi NIE dajemy do sądu, bowiem to nie ma sensu. Jeśli ktoś stwierdził, że pani Chomuszko zamieszczała pikantne, seksistowskie i antygejowskie żarciki, to tego typu ocena nie kwalifikuje się, aby zawracać sądowi głowę, chyba że adwokat Kolankiewicz udowodniłby, że dowcipy jego klientki na pewno nie noszą sugerowanych znamion. Może więc ten pan wydać tysiące złotych na biegłych, którzy stwierdzą, że właśnie owe wypowiedzi dla niektórych czytelników mają takie znamiona... I w tym kierunku poszły wykładnie (wyrok i postanowienie) Sądu Okręgowego w Gdańsku, jednak wcześniej ten sam sąd, pod przewodem sędziego Midziaka, miał inne zdanie. Ponadto sędzia ten ośmieszył się, twierdząc, że pisarka nie zachowywała się niekulturalnie podczas dyskusji. Nie wiadomo, czy sędzia był niedysponowany, czy uważał, że w dobie internetu może wmawiać swoje dziwactwa pozwanemu; najprawdopodobniej był przepracowany, wszak to był okres przedświąteczny i niemal noworoczny (2009/2010).

Ponieważ sędziowie bywają różni i niektórzy nie są specjalistami od pomówień, przeto pani Chomuszko, mec. Kolankiewicz i sędzia Midziak uprzejmie są proszeni o opublikowanie rzeczonych żarcików i o wskazanie konkretnych zdań świadczących, że przeciętnie inteligentny ich czytelnik uzna, iż na pewno one nie noszą wskazanych cech. Najlepiej byłoby, gdyby owe osoby spotkały się i wespół wniosły o skasowanie wyroku IC692/09 jako kuriozalnego wytworu kompromitującego polski wymiar sprawiedliwości. Tu odwołuję się do ich honoru (nie napiszę ‘resztek’, bowiem znowu byłby materiał na paroletnie zmagania z Temidą). Pisarka powinna publicznie przeprosić mnie za ciąganie po sądach, za próbę wyłudzenia 20 tysięcy złotych (w języku prawniczym elegancko nazwanego zadośćuczynieniem) i za wieloletnie (publiczne i sądowe) rozpowszechnianie kłamstwa, że jestem/byłem nieznanym mi J. Kawalcem oraz za sfałszowanie mojego podpisu na portalu NaszaKlasa.

Oskarżony niepełnosprawny miał prawo przestrzec w internecie innych potencjalnych pracowników przed firmą - dodała sędzia. Podkreśliła także znaczenie swobody wypowiedzi w demokratycznym społeczeństwie, w tym pod kątem standardów Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Ja również mam prawo ostrzegać w internecie przed wymienioną trójką naszych - skądinąd wzorowych, sumiennych, uczciwych, pracowitych - obywateli, którzy popełnili (zapewne) jeden jedyny błąd i to błąd omawiany dokładnie w internecie od paru lat.

Opisana sprawa pokazuje także, w jaki sposób można wkręcić w tryby wymiaru sprawiedliwości niekaranego obywatela, który - jak znakomita większość zwykłych obywateli - kibicował naszej Temidzie w jej trudnej służbie, a teraz jest skazańcem i ma całkiem kiepskie zdanie o naszym wymiarze sprawiedliwości. I to wszystko przez konfabulacje nawiedzonej pisarki i brak umiejętności logicznego myślenia pośród - w końcu solidnie (bo mają na to jakieś papiery) wykształconych - prawników!

Więcej tekstów Mirka:

Logika nie jest mocną stroną naszych sędziów... Mirosław Naleziński
Jak walczyć z piratami drogowymi? Mirosław Naleziński
Nie dla wszystkich jest komisja etyki - Mirosław Naleziński
Przedawnienie nie sprzyja sprawiedliwości - Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe VIII Wydział Karny - Mirosław Naleziński
Wadliwe przedawnienie zniesławienia - Zażalenie - Mirosław Naleziński
Polska procedura - synonim bylejakości Mirosław Naleziński
Przystoi monumentowi napis „Ofiarom czystki etnicznej o znamionach ludobójstwa”? Mirosław Naleziński
Nie każda edukatorka jest wzorem Mirosław Naleziński
Piotr Matuszewski Prezes Sądu Rejonowego w Gdyni - Trójmiejski pingpong Mirosław Naleziński
Gdybym był Latkowskim Mirosław Naleziński
Internetowe pomówienie to wieloletnie kłopoty Mirosław Naleziński 
Gdyński nietrafiony system opłat śmieciowych Mirosław Naleziński
Za pomówienie nawet minister Gowin może trafić przed oblicze Temidy Mirosław Naleziński 
Nie miej pretensji, skoro ściemniasz Mirosław Naleziński 
Granice żartowania z godności  Mirosław Naleziński
Upadek inteligencji polskiej? Mirosław Naleziński 
Porada przeciw poradzie - art.212kk i subiektywne odczucia togowca... Mirosław Naleziński
Jakie dochody ma przeciętny Amerykanin? Mirosław Naleziński
Czyżby Temida zdurniała do szczętu? Mirosław Naleziński
Rozprawmy się w końcu z pijakami i narkomanami za kierownicami Mirosław Naleziński
Prawo autorskie i ulgi ubezpieczeniowe a kamerki - Mirosław Naleziński
Magdalence Lance wskazuje drogę Mirosław Naleziński
Jak szybko przedawnia się zniesławienie z art.212kk w internecie?  Mirosław naleziński
Załoga mogła przeżyć Mirosław Naleziński 
Heretyk Naleziński  czy tylko średniowieczna miernota sędziów gdańskich ? ! ?
Pisarka Chomuszko nadal kłamie... Mirosław Naleziński

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Dilly
08-11-2016 / 17:20
~Daveigh
15-10-2016 / 06:10
~Caiya
20-09-2016 / 21:08
~Karen
19-12-2014 / 17:41
This makes evyehtring so completely painless.
~Mirnal
07-05-2014 / 14:30
Nadesłano prawomocne i niezaskarżalne postanowienie SO w Gdańsku Wydział V Karny Odwoławczy z 23 kwietnia 2014, z którego wynika, że subiektywne odczucie przykrości pisarki M. Chomuszko nie może być przesłanką do prowadzenia procesu o czyn z art. 212 par. 2 Kk - sąd nie dopatrzył się znamion czynu zabronionego z mojej strony. Sąd stwierdził, że "oświadczenia oskarżonego prywatnego wyrażały prawo do krytyki wobec określonych twierdzeń oskarżycielki prywatnej". To po kiego ta ogólnie szanowana i podziwiana dama dała sprawę do Temidy? Nie miała co robić w wolnym czasie? Mogłaby więcej książek napisać i być przydatniejsza naszej Ojczyźnie.
~Mirnal
11-03-2014 / 08:26
Pani Chomuszko powoływała się na kancelarię mecenasa Orszagha, który ją popierał w walce o jej godność. A ten pan coś kombinował przy adopcji dzieci i ma teraz proces. Chce się poddać samokrytyce i sugeruje dla siebie wyrok w zawieszeniu oraz zwrot sporej kasy. Ma pecha pani Chomuszko, że powołuje się na prawnika, który sam postawił się poza prawem... Kiedyś była u prezesa SO w Gdańsku, aby omówić sprawę jej zniesławienia i też miała pecha - prezes został zwolniony po słynnej aferze telefonicznej... A sama udała się - jak pisała na początku 2009 - do swojego adwokata i tenże zamiast odradzić jej procesowanie ze mną, to sporządził pisma do sądu, w których przerobił zarzut pikanterii na zarzut wulgaryzmów, choć miał pełną dokumentację dotyczącą pomówienia mnie (że byłem Kawalcem) i że pisarka sfałszowała podpis. Zatem mamy trzech niesławnych prawników zamieszanych w sprawę Ch-N.
~Obywatel prawa
07-03-2014 / 10:29
Dodam, że współczuję każdemu kogo spotkały lub/i spotykają podobne przykrości, a jest takich ludzi wielu, bardzo wielu! Nie mam wątpliwości, że tacy ludzie jak np. Pan Mirosław piszą o tym dlatego, bo są przekonani o swoich racjach w kontekście moralno-etycznym jak i prawnym, ale na swojej drodze życia spotkali ludzi których te kwestie niewiele obchodzą. Jest to rodzaj "ławy przysięgłych"- czytelników, którzy mają szansę obiektywnie sprawę ocenić. Sam fakt nagłośnienia sprawia, że człowiek nie jest sam- że sprawa nie zostanie zamknięta głęboko, gdzieś w sądowej szafie. Tyle lat minęło od zmiany ustroju a nadal sądy zabraniają nagrywać rozprawy, nadal dzieje się bardzo źle. Powiem wprost! Mam w dupie taką sprawiedliwość, jeśli dzieje się krzywda chodź jednemu człowiekowi! Temida ma stać na straży prawa, stosować prawo obiektywnie bronić takich ludzi jak ja a tymczasem jak jest większość widzi.
~Obywatel prawa
07-03-2014 / 10:18
Wielokrotnie pisałem o tym, ale przypomnę. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że niestety ale ja nie uwierzę w jakąkolwiek sprawiedliwość! Jak można skazać kogoś bez dowodów winy, wbrew dowodom niewinności pomijając całkowicie logikę, którą rozumie (w mojej sprawie) człowiek na poziomie szkoły podstawowej??? A no można! Tak zwana dobrowolność oceny materiału dowodowego daje takie możliwości, tak samo jak wydawanie wyroków na podstawie tak zwanego doświadczenia życiowego (w mojej konkretnej sprawie sędziowie najpewniej nie posiadali zielonego pojęcia dot. wykonywanego zawodu). Obecnie pewna firma ściga mnie z powództwa cywilnego o zapłatę czegoś czego nie ukradłem! Żeby dodać temu wszystkiemu "smaku" dodam, że byłem raz uniewinniony, ale sędzia w uzasadnieniu dała wiarę wszystkim uczestnikom postępowania (sic!), a sąd który prawomocnie utrzymał późniejszy niekorzystny wyrok oddalił pozew adhezyjny o zapłatę tej firmy, gdyż uznał że nie ona jest właściwie poszkodowana. To ta sama firma założyła sobie taki sam pozew, ale w innym sądzie i wygrała-obecnie w drodze apelacji, którą zapewne przegram... Przegram, gdyż ja mały człowieczek nie mam szans na sprawiedliwość kiedy po przeciwnej stronie jest wielka firma, której właściciele to zapewne byli funkcjonariusze WSI i SB gotowi zniszczyć każdego, kto ośmieli się ich skrytykować. Bardzo żałuję, że nie mogę (z powodów osobistych) upublicznić w chwili obecnej całej sprawy, gdyż wszystko to co przeżyłem w sądach i to co pisano w uzasadnieniach przekroczyło demograficzną masę krytyczną w tym kraju!!! Nawet adwokaci byli w szoku czytając te uzasadnienia w momencie, kiedy kilka dowodów bezdyskusyjnie potwierdza moją niewinność, ale co to kogo obchodzi...
~student
01-03-2014 / 15:20
prawo.rp.pl/artykul/1084307-Krytyczne-opinie-w-Internecie-nie-sa-zni . Może pisarka nie wiedziała wówczas tego co my teraz wiemy, ale dzisiaj to ta panie nie miałaby żadnych szans składają swój pierwszy pozew. Mecenas i sędzia także dzisiaj nie byliby aż takimi cieniasami.
~odcisk
01-03-2014 / 12:39
Pięknie się na forum kłócimy, ale po co? Przecież wiadomym jest, że polski wymiar sprawiedliwości, czyli Polska demokracja ma się coraz gorzej. Krajowa Rada Sądownictwa potwierdza ten fakt____www.kancelaria.lex.pl/czytaj/-/artykul/coraz-wiecej-skarg-na-sedziow