Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
11 sierpnia 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY KORUPCJA BEZPRAWIE

 

z cyklu "fakty i mity o Ameryce" - "Deflacja" prestiżu Busha

Kompromitacja rządu Bush’a wobec klęsk żywiołowych w USA, jak również skandal Irwing’a (Icka?) Lewis’a „Scooter’a” Libby oraz sprawa tajnych więzień wywiadu amerykańskiego w Polsce i Rumunii etc. zmniejsza jego autorytet na świecie. Ludzie pamiętają obrzydliwe fotografie znęcania się nad ludĽmi w więzieniu Aby Gharib, gdzie żołnierze amerykańscy mieli polecone żeby „traktować Irakijczyków jak psy, tak żeby czuli się jak psy.”
Dziś trudno jest Bush’owi występować jako autorytet tak praw człowieka jak i praworządnego postępowania z ludĽmi, w ramach „wojny przeciwko terrorowi.” Pisze o tym Leon Hadar, 9go listopada, 2005, w Antiwar.com w artykule pod tytułem „Deflacja Prestiżu Bush’a w Obliczu Oporu Świata” („A Politically Deflated Bush Faces a Resistant World”).
Autor ten uważa że Bush’owi jest coraz trudniej deklamować górnolotne zasady w czasie spotkań międzynarodowych w Ameryce Południowej j w Azji. Jednocześnie „muskuły” USA zostały nadwerężone w pacyfikacji Iraku, zwłaszcza, że wkrótce Syria może być włączona w teren amerykańskiej pacyfikacji.

Hadar nazywa siłę propagandy moralizującej „miękką siłą” a amerykańskie „muskuły” wojskowe nazywa on „twardą siłą.” Otóż według niego Bush cierpiał na deficyt tak „twardej” jak i „miękkiej” siły w czasie spotkania u szczytu w Argentynie, w Mar del Plata.
Bush nie mógł namówić Latinosów na neo-liberalny model ekonomiczny w stylu amerykańskim, podczas gdy teraz w Ameryce południowej zwycięża opozycja przeciwna dominacji USA i populistyczny prezydent Wenezueli, Hugo Chavez, szerzy opór przeciwko pan-amerykańskiej strefie wolnocłowej, oraz przeciwko nowej wersji kolonializmu w postaci globalizmu.
Amerykańska strefa wolnocłowa jest uważana za iluzje przez Latinosów, którzy prawdopodobnie wkrótce wybiorą na prezydentów przyjaciół Chavez’a w Boliwii i Nicaragua. Teraz zaczynają do władzy dochodzić w Ameryce Łacińskiej nie tylko metysi, ale również czystej krwi Indianie, dla których symbol anty-amerykanizmu, Fidel Castro, nie wydaje się być postacią ujemną.
Hadar uważa, że podczas gdy USA staje się odosobnione na kontynencie amerykańskim, Chiny i Unia Europejska nawiązują rosnące kontakty handlowe i inwestycyjne. USA nie zostało zaproszone na spotkanie u szczytu przywódców krajów wschodniej Azji w Malayzji, gdzie będą dominować Chiny.

Jednocześnie Chiny i Rosja wzmacniają Sznghai’ską Organizację Współpracy, która ma przeciwdziałać obecności sił USA w Azji Centralnej. Teraz neokonserwatyści-syjoniści rządzący w USA proponują „używać” Indii i „spuścić ze smyczy” Japonię, żeby powstrzymać wzrost wpływów Chin. Hadar wątpi żeby kraje te chciałyby dać się wmieszać w manipulowaną przez neokonserwatystów-syjonistów konfrontację z Chinami.
Zawsze tłem polityki USA wobec Chin jest sprawa przyłączenia Taiwanu pod władzę Pekinu. W dodatku jastrzębie wśród neokonserwatysrów-syjonistów oraz fundamentaliści protestanccy są przeciwni rosnącej potędze Chin, podczas gdy korporacje amerykańskie chcą zarabiać na handlu z Chinami.

W rezultacie trudno jest o sformułowanie wyraĽnej polityki w Waszyngtonie wobec Chin, które teraz są Ameryce potrzebne żeby rozwiązać kryzys spowodowany budowaniem arsenału nuklearnego przez Koreę Północną, jak i bieżącą konfrontacją USA z Iranem i z Syrią. W tej sytuacji mimo propagandy globalnego imperium, Waszyngton potrzebuje pomocy dyplomatycznej Chin i Unii Europejskiej co utrudnia obecna „deflacja” prestiżu Bush’a.

Iwo Cyprian Pogonowski  

www.pogonowski.com

z cyklu "Fakty i mity o Ameryce" - Modelowanie od nowa Bliskiego Wschodu?

Niezależne Czasopismo Internetowe 
"AFERY - KORUPCJA - BEZPRAWIE" 
Ogólnopolskiego Ruchu Praw Obywatelskich 
i Walki z Korupcją.
prowadzi: (-)  ZDZISŁAW RACZKOWSKI
Dziękuję za przysłane teksty opinie i informacje. 
www.aferyprawa.com  

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: Z.Raczkowski@aferyprawa.com 

WSZYSTKICH SĘDZIÓW INFORMUJĘ ŻE PROWADZENIE STRON PUBLICYSTYCZNYCH
JEST W ZGODZIE z  Art. 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ 
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.
ponadto Art. 31.3
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądĽ dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
 

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Sebnem
20-12-2014 / 10:09
Wolność i odbudowa gszcodarpoa wymagają, aby ceny i płace mogły swobodnie spadać oraz tego, aby jakiekolwiek prawne przeszkody tego procesu zostały zniesione. Aby tak się stało, ludzie muszą zrozumieć, że spadające ceny nie są deflacją, ale antidotum na nią.----------------------------------------------------------------To jest doskonała recepta na zarżnięcie gospodarki, i na izolację jej od rynkf3w światowych.A więc z tą receptą należy spodziewać się utraty bardzo wielu miejsc pracy i dalsze zubożenie polskiego społeczeństwa.Pan chyba tu puszcza zasłonę dymną dla prawdziwych przyczyn tego kryzysu.Pańska recepta dała by tylko bardzo krf3tki pozytywny efekt, doprowadziła by jednak do szybkiej inflacji . Był by to efekt złudzenia lub dekoncentracji kapitału.Jednak prąd kapitałowy ( Helmut Creutz ) niszcząca siłę gospodarki dalej by prowadził do niszczenia witalności siła nabywczej społeczeństwa. Poza tym społeczeństwo polskie , ktf3re nie jest zamożne , zachowuje się tak , jakby wolny rynek był w nim tak długo jak w krajach zachodnich. To prowadzi do nadmiernej koncentracji kapitału w niewielu rękach. Siłą rzeczy musi być więc tego kapitału dla pozostałej części społeczeństwa za mało do podziału. A więc efekty Pańskiej strategii były by bardziej bolesne w Polsce , jak gdziekolwiek indziej na zachodzie. Bajka na dobranoc o deflacji.Poza tym pod terminem deflacja rozumiemy ogf3lnie utrzymujący się spadek cen na towary i usługi, nic więcej, i nic mniej. Przyczyny tu nie są istotne.Odnoszę wrażenie , że dla Pana spadek ilości pieniądza to jakieś zjawisko natury, tak jednak nie jest.To są procesy wywołane celowo , są to efekty rf3wnież obecnego destrukcyjnego systemu finansowego . A więc jak chcemy naprawiać gospodarkę , to należało by najpierw uzdrowić system finansowy.Wtedy i tylko wtedy , gospodarka będzie służyła człowiekowi, a nie odwrotnie jak teraz.