Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
26 stycznia 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 18-12-2012

Żywność GMO zmienia funkcje narządów - Mike Adams 

8591c5108eb967735a734492c7115723_14_0_1_.jpg

Cóż więc się dzieje, gdy zjadamy rośliny, które zostały zmienione, sztucznie spreparowane w laboratorium przez naukowców motywowanych zyskiem, dla najbardziej złowrogiej korporacji na świecie?

Otrzymujemy informację, która jest ZŁĄ informacją. Nie jest informacją naturalną. To informacja z „frankenpaszy". Gdy ją zjadamy, wędruje do naszego ciała i zaczyna programować nasze narządy, komórki, tkanki, aby zachowywały się w sposóbsztuczny, nienaturalny, w istocie frankensteinowski w swoich skutkach.


Po ostatnich protestach przeciwko ustawie nasiennej, zarejestrowałem wypowiedzi lobbystów mówiące o tym, że GMO w przemyśle jest już od 30 lat a jemy je od 15. Pan Tusk natomiast bezczelnie powiedział, że rośliny transgeniczne to to samo co selekcjonowanie roślin od tysiącleci. W takiej sytuacji można tylko powiedzieć: kłamie, lobbuje i mataczy!

Pytanie brzmi: na jakim etapie zniszczenia są nasze organizmy? W kontekście wypowiedzi z filmu: 

03671d23053dc80430bf03bb12020254_0_0_1_.jpg

Dla tych, którzy nie lubią lub nie mogą oglądać filmów tekst:

Wita Mike Adams, Strażnik zdrowia. Oto nowa, szokująca wiadomość, z czasopisma medycznego „Cell Research”, na temat zagrożeń związanych z żywnością genetycznie modyfikowaną. Jest to najnowsza informacja, pokazująca mechanizm, w jakim żywność GM (genetycznie modyfikowana), zwana też GE (od inżynierii genetycznej), może zmienić funkcje organizmu. Do tej pory Monsanto twierdziło, iż przypuszcza się, że nasiona i żywność GMO są bezpieczne – przypuszczalnie bezpieczne. Co nie znaczy, że tego dowiedziono. Przytoczę kilka cytatów ze strony internetowej Monsanto.

Monsanto mówi: „Nie ma potrzeby przeprowadzania testów na bezpieczeństwo wprowadzania DNA do roślin GMO”.
I dalej: „Nie ma potrzeby i bezwartościowe jest testowanie bezpieczeństwa żywności GMO dla ludzi”.

Jak widać Monsanto stoi na stanowisku, że nawet nie potrzebują sprawdzać bezpieczeństwa żywności GMO, bo to w ogóle nie ma znaczenia.

Ale teraz, w „Cell Research” mamy opis nowych badań, pt. „Egzogenna roślina MIR168a (czyli poddane tutaj badaniu mikroRNA) obiera za swój specyficzny cel LDLRAP1 (czyli receptor funkcji cholesterolu LDL w wątrobie) u ssaków: dowód na regulację między królestwami dokonywaną przez mikroRNA”.

Zatem właśnie okryto, że mikroRNA, które jest informacją genetyczną, poprzez trawienie przechodzi z żywności do naszej krwi, a następnie przyczepia się do narządów. Rozumiecie? Przechodzi z jedzenia poprzez trawienie dostaje się do krwi, po czym przyczepia się do narządów i tam modyfikuje funkcję i ekspresję tych narządów.

To przełomowe odkrycie. Niweczy ono zapewnienia Monsanto o bezpieczeństwie i oznacza, że jesteśmy czymś więcej niż witaminami, minerałami, błonnikiem, węglowodanami i białkiem, które spożywamy. Oznacza to, że spożywamy również INFORMACJĘ. Rozumiecie? Zjadamy INFORMACJĘ. Ponieważ DNA i RNA to informacja. Więc, gdy zjadamy to mikroRNA, ono przetrzymuje ten proces, a następnie dostarcza informację do komórek i narządów w naszym ciele. Być może dlatego GMO powoduje tak rozpowszechnioną bezpłodność – ponieważ mikroRNA przyczepia się do ścianek receptorów narządów rozrodczych i zmienia ekspresję lub funkcję tych narządów rozrodczych.

Zacytuję jeszcze wymienione opracowanie naukowe, ponieważ jest to fascynująca sprawa. Oto fragment streszczenia tej pracy, opublikowanej w numerze „Cell Research” z 20 września 2011 r. Cytuję:

„Donosimy tu o zaskakującym odkryciu, iż miRNA roślin egzogennych są obecne w serum (tzn. serum krwi) i tkankach różnych zwierząt, oraz że te miRNA roślin egzogennych są uzyskiwane głównie doustnie z pobieranego pożywienia”.

To jest przełomowe odkrycie, które zmienia wszystko.

Już od dawna wiadomo, że jesteśmy tym, co jemy. Normalnie, są to witaminy, minerały i wszystkie substancje odżywcze, które spożywamy. Jest to oczywiste na poziomie fizycznym, czy też chemicznym. Ale co z informacją, którą zjadamy? Czy jesteśmy również tą informacją? Odpowiedź brzmi TAK i jest to kolejny szczebel w rozwoju nauki. Gdy drapieżnik zjada swoją zdobycz, zachodzi relacja drapieżnik/ofiara, w której odbywa się transfer informacji od ofiary do drapieżnika. I tak w dawnej tradycji Indian amerykańskich, gdy zabijali oni i zjadali bizona, uważali, że w pewnym sensie stają się tym bizonem, lub bizon staje się ich częścią czy też ich część staje się bizonem. My i to zwierzę lub roślina, które zjadamy, stajemy się jednym. Obecnie odkryto, że w kategoriach genetycznych jest to prawdziwe twierdzenie, na osobliwym poziomie, że to nie jest przenośnia, lecz faktyczna prawda w kategoriach biochemicznych: stajemy się w bardzo małym stopniu, ale rzeczywiście i naprawdę częścią tego, co zjadamy.

Cóż więc się dzieje, gdy zjadamy rośliny, które zostały zmienione, sztucznie spreparowane w laboratorium przez naukowców motywowanych zyskiem, dla najbardziej złowrogiej korporacji na świecie? Otrzymujemy informację, która jest ZŁĄ informacją. Nie jest informacją naturalną. To informacja z „frankenpaszy”. Gdy ją zjadamy, wędruje do naszego ciała i zaczyna programować nasze narządy, komórki, tkanki, aby zachowywały się w sposób sztuczny, nienaturalny, w istocie frankensteinowski w swoich skutkach. To właśnie obserwujemy w przypadku żywności modyfikowanej genetycznie. Dlatego jest to niezmiernie ważna sprawa.

Podam jeszcze kilka cytatów z tego konkretnego opracowania. Mówi ono, że:

„MIR168a może się wiązać z ludzkim/mysim miRNA białka adaptorowego 1 receptora lipoprotein niskiej gęstości (LDLRAP1), hamować ekspresję LDLRAP1 w wątrobie (jest to znów zmiana w funkcji wątroby w zakresie regulacji cholesterolu), a w konsekwencji zmniejszać usuwanie LDL z plazmy u myszy. (To oznacza wzrost poziomu LDL we krwi) Odkrycia te pokazują, że miRNA roślin egzogennych w żywności mogą regulować ekspresję docelowych genów u ssaków”.

Rozumiecie to?

Jeśli w pełni rozumiecie, co tutaj powiedziano, szczęka powinna wam opaść do podłogi. To naprawdę sprawa ogromnej wagi! Oznacza to, że jedzenie tych roślin i pokarmów GMO może zmienić ekspresję naszych narządów. „Obszernie dowiedziono, że mikroRNA regulują różne krytyczne procesy biologiczne, w tym różnicowanie (tzn. specjalizację komórek), apoptozę, (która jest częścią procesu zapobiegania rakowi w normalnym metabolizmie komórki ludzkiej), proliferację, reakcję immunologiczną oraz zachowanie identyczności komórek i tkanek”.

To kolejne kluczowe stwierdzenie. Co się dzieje, jeśli komórka nie pamięta, jaką powinna wyrażać identyczność? Następuje mutacja DNA, a w jej rezultacie utworzenie nowotworu – komórki rakowej, która z kolei przekształca się w guz nowotworowy. To, co widzimy w tej pracy, napisane jest bardzo technicznym językiem, lecz jeśli zrozumiemy ten język, oznacza to po prostu: JEŚLI JEMY ŻYWNOŚĆ GENETYCZNIE MODYFIKOWANĄ, WCHŁANIAMY Z TEJ ŻYWNOŚCI INFORMACJĘ, KTÓRA POTENCJALNIE MOŻE W NASZYM ORGANIZMIE SPOWODOWAĆ RAKA. Może to zmienić ekspresję i funkcję naszych narządów, takich jak wątroba, oraz możliwe, a nawet bardzo prawdopodobne, także innych narządów, w tym mózgu, narządów rozrodczych, nerek, a być może i serca.

Innymi słowy, im więcej spożywamy żywności genetycznie modyfikowanej, tym mniej ludzcy się stajemy. To stwierdzenie jest szokujące lecz prawdziwe. Jedząc te informację, stajemy się mniej ludzcy i mniej naturalni. Dosłownie zmienia to ekspresję naszego ciała i jego tkanek. Cytując dalej pracę opublikowaną w „Cell Research”, stwierdza ona, że daje to „możliwość selektywnej interakcji ze specyficznymi docelowymi komórkami i pośredniczenia w komunikacji międzykomórkowej”. ..

Wydzielane mikroRNA mogą służyć jako osobliwa klasa molekuł sygnalizujących, pośredniczących w komunikacji międzykomórkowej”.

Inaczej mówiąc, może to zakłócać sygnały pomiędzy naszymi komórkami. Jak napisał dr Bruce Lipton w „Biologii przekonań”, na zewnątrz komórki, w błonie komórkowej, znajduje się duża część inteligencji całego naszego organizmu. Ta inteligencja mówi wnętrzu komórki, co robić, bazując na tym, co dzieje się w otoczeniu. Niniejsze badania pokazują, że jedzenie produktów GMO może zmienić sygnały otrzymywane przez komórki.

Dlaczego jest to tak ważne? Oto zdjęcie kukurydzy Bt. Kukurydza Bt to genetycznie modyfikowana odmiana kukurydzy, uprawiana w całej Ameryce Płn i w zasadzie na całym świecie. Większość obecnych plonów kukurydzy w Ameryce Płn to kukurydza Bt. Bt jest zaprogramowane genetycznie do wytwarzania własnego insektycydu chemicznego w swoich ziarnach. Tak, INSEKTYCYDU! Insektycydu, który zabija owady powodując uszkodzenia neurologiczne. Wewnątrz DNA kukurydzy Bt istnieje kod – można go nazwać sztucznym zaprogramowaniem – na wytwarzanie tego insektycydu w jej własnych ziarnach. Wówczas, kiedy insekty zjedzą ziarno, giną na skutek porażenia neurologicznego. Przez to insekty nie jedzą takiego ziarna i zostaje ono zebrane, a następnie przetworzone na wysokofruktozowe zboże kukurydziane, karmę dla bydła i na wasze KUKURYDZIANE PŁATKI ŚNIADANIOWE i inne przysmaki kukurydziane kupowane w sklepie spożywczym, niepochodzące z upraw organicznych. Rozumiecie to?

Jeśli kukurydza nie jest GMO, prawdopodobnie jest Bt. Co to rzeczywiście oznacza, mam nadzieję, że naprawdę to rozumiecie. Dlatego tak długo o tym mówię.

Na podstawie tych badań możemy zrozumieć mechanizm, który sprawia, że jedząc kukurydzę Bt możemy stać się osobą zakodowaną czy też zaprogramowaną na produkowanie insektycydu w naszym własnym ciele. Rozumiecie to? To niesamowite. Mówiąc inaczej, gdy mikroRNA, które kodują na produkowanie neurologicznie porażającego insektycydu w kukurydzy mogą przedostać się ze strawionym pokarmem do krwi, do układu pokarmowego, a mogą i doczepić się do różnych narządów w ciele. Mogą nawet przedostać się do obecnej w jelitach tak zwanej przyjaznej flory bakteryjnej i spowodować, że bakterie te zaczną produkować insektycyd Bt wewnątrz jelit. To oznacza, że sami będziemy produkować własną truciznę i cierpieć na objawy zatrucia trucizną z własnych jelit. W ten sposób staniemy się fabryką pestycydów.

Przypominam, co powiedziałem: im więcej tego jemy, tym mniej ludzcy się stajemy. Stajemy się mniej człowiekiem, a bardziej fabryką. Fabryką pestycydów. Ludzie, to już nie jest metafora! Mam nadzieję, że to rozumiecie. To jest faktyczna, biologiczna, genetyczna prawda. To stwierdzony naukowo fakt. Oznacza to również, że tłumaczenie stosowane przez Monsanto, iż nie musimy testować tego na bezpieczeństwo dla ludzi, że nie ma żadnej potrzeby niczego testować, jest czystą szarlatanerią. To śmieciowa „nałuka”, sterowana przez korporacje w jednym celu: sprzedawania jak najwięcej nasion GMO i generowania zysku dla korporacji uznanej już za największe zło na naszej planecie – Monsanto.

Drugą taką złowrogą korporacją jest DuPont, również bardzo mocno inwestująca i zaangażowana w produkcję nasion GMO. Mam nadzieję, że to dla was jasne.

Sprawa ta została zauważona i opisana w czasopiśmie „Atlantic” pod tytułem „Naprawdę realne zagrożenie przez żywność genetycznie modyfikowaną”. Wzmiankowały o tym również inne media. Monsanto temu zaprzecza, lecz nauka obecnie dostarcza wyjaśnienia mechanizmu, jaki powoduje, że żywność GMO może nas zatruwać – programując nasz organizm na produkowanie trucizny wewnętrznie.

Powinniście to wiedzieć i śledzić informacje na ten temat w naturalnews.tv, gdzie będziemy zamieszczać filmy, a także programy audio na soundclub.com. Posyłajcie je dalej, dzielcie się informacją z innymi ludźmi. Polecam także czytanie strony NaturalNews.com, gdzie jestem redaktorem i obecnie zamieszczamy tam około 10 artykułów dziennie, różnych autorów badających kwestie zdrowotne ważne dla was, waszych rodzin i dzieci, dla przyszłości naszego świata. Jesteśmy za zrównoważonym, zielonym życiem, a także wolnością zdrowia.

Dodatkowo chciałbym zachęcić do wspierania Jeffreya Smitha i jego pracy w Instytucie Odpowiedzialnej Technologii. Jego strona internetowa to: ResponsibleTechnology.com

Wsparcia potrzebuje też Ronnie Commons z Organicznego Stowarzyszenia Konsumentów, walczącego przeciwko GMO. Strona: OrganicConsumers.com

Inne nasze filmy wideo można znaleźć na stronie: FoodInvestigations.com , między innymi film o fałszywych borówkach amerykańskich używanych do płatków śniadaniowych.

Jeszcze w tym roku 2012 ukaże się opracowanie mojego autorstwa we współpracy z zespołem „Natural News” a także będziemy pracować w nowym, bardziej profesjonalnym studio. Dziękuje za uwagę i proszę – rozsyłajcie ten film. Mówił Mike Adams, Strażnik Zdrowia, na temat GMO dla NaturalNews.com

Tłumaczenie: kaxia

Uwaga tłum.: W 11.17 spiker mówi: „Monsated, to znaczy – Monsanto” , ale to pominęłam, bo to trudna do oddania gra słów. Sated – znaczy nasycony, zaspokojony.


Jeśli nie chcecie być fabryką pestycydów... produkować własną truciznę i cierpieć na objawy zatrucia trucizną z własnych jelit... to PILNIE wysyłajcie listy do Prezydenta aby zawetował ustawę o nasiennictwie. TO OSTATNIA SZANSA. Został tylko tydzień!

PRZYKŁADOWY LIST JEST TUTAJ:

http://wetodlagmo.pl/

UWAGA! Projekty rozporządzeń Rady Ministrów w sprawie zakazu genetycznie modyfikowanej kukurydzy MON810 i ziemniaka Amflora nie są skuteczne.

Domagamy się od Rządu RP wprowadzenia autonomicznych przepisów (ustawowych), które trwale i skutecznie zabezpieczą Polskę przed uprawami roślin genetycznie zmodyfikowanych.

Kukurydza MON810, która zostanie dopuszczona do uprawy jeśli Prezydent podpisze ustawę o nasiennictwie, jest typu Bt. 

ŻĄDAJ od Prezydenta WETA dla ustawy o nasiennictwie. 

WIĘCEJ: www.wetodlagmo.pl

WSPIERAJ DZIAŁANIA NA RZECZ POLSKI WOLNEJ OD GMO

http://www.icppc.pl/antygmo/pomoz-kampani/

Źródło: icppc.pl , monitor-polski.pl

Terje Traavik (naukowiec, Norwegia)

„.. Bardzo się staramy, aby każdy zrozumiał, że skażenie genetyczne to coś zupełnie innego niż skażenia chemiczne, które przez własną głupotę rozpowszechniamy przez ostatnie 50 lat. Rzecz w tym, że chemikalia nie potrafią same się rozmnażać. Nawet największe skażenie chemiczne z czasem maleje, podczas gdy w technologii genetycznych modyfikacji jest dokładnie na odwrót. DNA może się w zasadzie rozmnażać samodzielnie, a więc możliwe jest, że początkowo niewielkie skażenie rozrośnie się z czasem do olbrzymich rozmiarów ..”

W świetle prawa, sprawa dopuszczenia GMO, to zbrodnia przeciwko ludzkości

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Nephi
05-01-2015 / 06:31
A little rationality lifts the quality of the debate here. Thanks for coittiburnng! vuyspd.com [url=dktfbbxy.com]dktfbbxy[/url] [link=ldyhen.com]ldyhen[/link]
~Zenepi
20-12-2014 / 20:50
So good to hear that I'm not the only one! I really enjoy your blog and just weantd to let you know that we all struggle. I have some serious health issues that mandate eating a very "clean" diet, but sometimes I am too sick to keep up with it! (Which just leads to nowhere good.) Praise God that you have the ability to see/admit the problem, make an action plan, and have a little "give" in your health! :) When I get really, really behind, it helps to focus on what I *can* do to work toward the goal of better eating, cleaner kitchen, etc. I notice that when I do a lot of smaller things, they pave the way for the bigger stuff. Good luck Lady!!
~ciociababcia
19-12-2012 / 20:40
Ludzie już umierają. Rak płuc, białaczka... choroby mózgu. A skąd nagle tyle niepłodnych małżeństw? Wbrew pozorom, produktów GMO na naszym rynku jest bardzo dużo (warzywa, owoce), tylko brak jest oznakowań. Czasem można podglądnąć na oryginalnych opakowaniach hurtowych napis "long live".
~Peter
19-12-2012 / 19:32
Widać, że nie tylko wymiar, zwany wymiarem sprawiedliwości jest nie Polski, cały rząd i parlament także nie są Polskie!!!! No bo jeśli są Polskie, to są tam sami idioci, a przecież chyba idiotów tam nie ma. Przecież niedawno przegłosowali ustawę depopulacyjną, przygotowaną przez jakichś obcych Polakom ludobójców - ustawę o przymusowych szczepieniach, to się składa w całość...
~Arek
19-12-2012 / 17:01
Polska posiada najlepszą żywność na świecie. Gmo -to śmierć przyszłych pokoleń ,deformacje płodu ,bezpłodność itp.
~obserwator
18-12-2012 / 23:34
Senat przyjął bez poprawek kontrowersyjną ustawę o nasiennictwie która dopuszcza obrót nasionami GMO w Polsce. Za uchwaleniem ustawy było 50 senatorów, 29 przeciw, a dwóch wstrzymało się od głosu. Ustawa o nasiennictwie zawiera dwie regulacje dotyczące roślin genetycznie modyfikowanych. Dopuszcza rejestrację nasion GMO, a także legalizuje obrót nimi na terenie Polski. Pozostałe przepisy dotyczą wytwarzania i wprowadzania do obrotu materiału siewnego, w tym także odmian regionalnych i amatorskich. Ustanawia ona zasady dotyczące zgłaszania i rejestracji odmian uprawnych przez Centralny Ośrodek Badania Odmian Roślin Uprawnych a także przepisy dotyczące wytwarzania i oceny materiału siewnego roślin rolniczych, warzywnych, szkółkarskich, a także materiału rozmnożeniowego roślin warzywnych i ozdobnych. Przyjęcie przez Senat ustawy o nasiennictwie bez poprawek wskazuje na to, że pomimo sprzeciwu społeczeństwa i wcześniejszym deklaracjom rządu Donalda Tuska, w Polsce zostaną wprowadzone uprawy modyfikowane genetycznie - powiedział senator Bogdan Pęk. Postąpiono tu niby wbrew oficjalnemu stanowisku prezydenta. Mianowicie prezydent wniósł projekt ustawy w takim przedłożeniu, które wydawało się możliwe do przyjęcia. Natomiast Sejm wniósł poprawki, które to naszym zdaniem, otwierają furtkę, na wprowadzenie do obrotu nasion genetycznie modyfikowanych. Jest to pierwszy stopień otwarcia drzwi dla GMO w Polsce, choć formalnie władza deklaruje że jest za tym, aby polska była wolna od GMO.