Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 04-11-2013

Zabijanie niewinnych - jak ważne jest dla Amerykanów posiadanie broni - z cyklu fakty i mity o Ameryce

Z powodu ostatnich strzelanin, które pociągnęły za sobą dziesiątki zabitych niewinnych osób - prawo do posiadania broni stało jednym z najbardziej kontrowersyjnych aspektów życia politycznego w USA.

Ostatnie wybory w Kolorado pokazały, że ustawodawcy głosujący przeciwko posiadaniu broni w tym stanie musieli pożegnać się ze stanowiskami właśnie z tego powodu.

Stan Maryland przeżywa obecnie „oblężenie”, jakiego w całej historii Stanów Zjednoczonych nigdy nie było. W przeciągu ostatnich dwóch tygodni złożono w lokalnych komisariatach ponad 100.000 aplikacji o wydanie zezwolenia na broń. Spowodowane jest to wejściem od października zaostrzonego prawodawstwa. Policjanci zapowiadają, że nie będą stosować nowego prawa w stosunku do aplikacji złożonych przed 1-szym października będzie to po prostu niemożliwe.

W przeciągu tego roku złożono w całych stanach zjednoczonych ponad 15 mln takich aplikacji wliczając w to sprawdzenia niekaralności podczas zakupu broni długiej. Specjaliści szacują że na 313 mln obywateli przypada 310 mln sztuk broni i co najmniej 125,000,000,000 sztuk amunicji znajdującej się w prywatnych rękach. Liczby te wzrastają z miesiąca na miesiąc zwłaszcza w stanach, w których mają wejść bardziej restrykcyjne prawa.

Ostatnia strzelanina na terenie ściśle strzeżonej jednostki wojskowej oddalonej o trzy kilometry od budynku Kongresu Stanów Zjednoczonych w jakiś dziwny sposób została natychmiast zdjęta z pierwszych stron gazet i programów telewizyjnych. Nawet progresywni politycy tym razem milczą zamiast jak poprzednio wołać o natychmiastowe nowe restrykcje. Okazuje się, że oddział specjalny policji SWAT nie został wpuszczony na teren jednostki, chociaż pojawił się tam w kilka minut od rozpoczęcia strzelaniny. W czasie, gdy zdezorientowani policjanci w pełnym rynsztunku bojowym stali przed zamkniętą bramą jednostki wojskowej szaleniec strzelał do bezbronnych pracowników i personelu zabijając i raniąc kilkadziesiąt osób.

Pomimo tej i poprzednich strzelanin poparcie dla Drugiej Poprawki Konstytucji USA nie spada, a wręcz przeciwnie - coraz więcej osób które nie planowały nigdy posiadania broni, właśnie teraz się w nią zaopatruje. Czyżby zgodnie ze starym amerykańskim powiedzeniem: „najlepszą metodą na złego człowieka z bronią jest - dobry człowiek z bronią”.

Za: http://www.nasznowyjork.org/5/post/2013/09/jak-wane-jest-dla-amery-kanw-posiadanie-broni.html

Picture
Kolejny wypadek z użyciem broni który wydarzył się w Waszyngtonie wstrząsnął do granic opinią publiczną w Stanach Zjednoczonych. 
Kobieta, normalna pracująca wykształcona  osoba która miała tego pecha, że znalazła się w złym miejscu w złej godzinie została zabita przez policjantów.
Według oficjalnych informacji władzy od paru lat cierpiała na zaburzania psychiczne uderzyła samochodem w bariery chroniące wjazdu do jednej z bram ogrodzenia otaczającego Biały Dom. Podobno miała ona obsesje na punkcie prezydenta Obamy i chciała z nim osobiście porozmawiać jak twierdzi Michael McCaul, Republikanin z Texasu i przewodniczący Senackiej Komisji Bezpieczeństwa Wewnętrznego - ale on musi jakoś usprawiedliwić napaść na bezbronną osobę przez funkcjonariuszy policji. 

Według znajomych i członków Miriam Carey była całkiem normalna dobrze wykształcona i pracując jako pomoc dentysty zarabiała prawie 100.000$ rocznie. Jej siostry twierdzą, że nie była zainteresowana polityką i po urodzeniu dziecka cierpiała na syndrom poporodowy, z którego powoli wychodziła. W rzeczywistości Miriam nie zatrzymała się na zorganizowanym przez policje tymczasowym punkcie kontrolnym i po tym jak funkcjonariusze wyciągnęli broń odjechała.

    W samochodzie oprócz niej była jej półtora roczna córeczka. Policja i agenci Ochrony Rządu natychmiast zareagowali i po krótkiej pogoni na głównej w Waszyngtonie alei Pensylwania Avenue zatrzymali uciekającą kobietę zmuszając ją do rozbicia samochodu, po czym kilku z nich otworzyło do niej ogień zabijając na miejscu na oczach jej malej córeczki. 
Przy okazji cała okolica napełniła się zmilitaryzowanymi policjantami uzbrojonymi w długą broń, z której mierzyli oni do każdego z nie leżących „plackiem” na chodniku przechodniów. 

Członkowie Kongresu, którzy w tym czasie debatowali na Kapitolu o tym czy już otworzyć zamknięty od kilku dniu rząd, skupili się przy oknach podziwiając „pracę policji” - zabijanie osoby bezbronnej...
Po „zneutralizowaniu niebezpieczeństwa” nagrodzili oni swoich obrońców gromkimi brawami i z mównicy posypały się pompatyczne podziękowania od członków obu partii za godną podziwu postawę policjantów narażających własne życie, aby ich obronić przed niebezpiecznym atakiem. 

W tym samym czasie policja wyciągała z samochodu zakrwawione ciało kobiety i jej zszokowaną, osieroconą córeczkę. 

Jeszcze tego samego dnia  do mieszkania Miriam Carey w Stamford w stanie Connecticut wysłano oddział specjalny, który za pomocą zdalnie sterowanego robota zbadał mieszkanie kobiety. Kiedy okazało się, ze nie ma tam żadnych bomb i karabinów policjanci osobiście przeszukali dokładnie cale mieszkanie nie znajdując niczego podejrzanego. 
To prawda, że zachowanie Miriam było dziwne i to, co zrobiła zasługiwało na reakcje policji, a możne nawet i mandat, ale czy karą powinna być kara śmierci? 
Czy takie działania policji zasługują na aplauz? 
Jak czuli się ci „twardziele” w kamizelkach kuloodpornych, obwieszeni różnego rodzaju bronią naciskając spust i patrząc jak zabijają bezbronną kobietę? 

Mam nadzieję, że do końca życia będą mieli przed oczyma wizję przestraszonej małej dziewczynki, której matkę zbili na jej oczach.

Więcej w temacie:

Kpk i Ameryka w polskich sądach, czyli poprawki kodeksu postępowania karnego z cykli mity i hity III RP
POLSKA DLA POLAKÓW!!! GŁOSI UNIA STOWARZYSZEŃ I ORGANIZACJI POLSKICH AMERYKI ŁACIŃSKIEJ USOPAŁ
Jakie dochody ma przeciętny Amerykanin? Mirosław Naleziński
Ameryka w polskich sądach - uwagi do nowelizacji kpk min. Gowina - z cyklu mity i hity III RP
Wolnoamerykanka w wykonaniu PGNiG  Gazownia  Gdańsk. 
Polonia amerykańska usuwa szkodników - z cyklu fakty i mity o Ameryce...
Zamach w Smoleńsku zrealizowali Żydzi ? Kaczyńskiego zabili sami Amerykanie informuje ruska-pravda.com
List otwarty w sprawie haniebnych oświadczeń o neutralnej postawie Kongresu Polonii Amerykańskiej
List otwarty w sprawie haniebnych oświadczeń  o neutralnej postawie Kongresu Polonii Amerykańskiej w sprawie zbrodni smoleńskiej i dyskryminacji Telewizji Trwam
Nie było żadnego uderzenia w brzozę – wynika zarówno z badań amerykańskich naukowców – Odkrywamy kłamstwo smoleńskie – twierdzi poseł PiS-u Antoni Macierewicz,
USA: WOJNA PRZECIWKO AMERYKANOM OFICJALNIE ZATWIERDZONA, z cyklu fakty i mity o Ameryce...
10 sposobów na manipulację społeczeństwem wg. amerykańskiego lingwisty Noama Chomskiego
CZEGO NIE POWIEDZIAŁ PROFESOR POZNAŃSKI - czyli jak Żydzi wywołując amerykański kryzys zyskali miliardy...
Dlaczego zmiana władzy w Libii? - Kadafi jest winny niesubordynacji wobec przysłowiowego ojca chrzestnego świata: imperializmu amerykańskiego i globalizmowi.
Japonia - to było ostrzegawcze trzęsienie ziemi celem przejęcia kontroli nad japońskim systemem finansowym przez grupę amerykańskich i europejskich oligarchów.
Amerykańskie i polskie ujawnianie danych Mirosław Naleziński, Gdynia
APEL DO POLAKÓW - ODEZWA POLONII AMERYKAŃSKIEJ W SPRAWIE NARODOWEJ TRAGEDII
AMERYKAŃSKA HIPOKRYZJA NIE ZNA GRANIC - z cyklu fakty i mity nie tylko o Ameryce
Jan Kobylański -Prezes Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polskich Ameryki Łacińskiej zaprasza media i patriotów polskich na kolejny proces szkalujący wybitnych Polaków w dniu 5 listopada do sądu w Warszawie ul. Ogrodowa 51a s.4 godz. 9.30
UNIA EUROPEJSKA CZY STANY ZJEDNOCZONE AP - WOJUJĄCA AMERYKA...? z cyklu fakty i mity o Ameryce
KRACH STANÓW ZJEDNOCZONYCH PÓŁNOCNEJ AMERYKI - ujawniamy tajne plany rządu USA - z cyklu mity i fakty o Ameryce
Upadek Ameryki - szef NASDAQ Bernard Madoff oszustem który wyłudził 50 mld $ - to nie mit lecz fakt z Ameryki
Pijany jak Polak - poświąteczne refleksje z cyklu fakty i mity nie tylko z Ameryki...
Upadek gospodarki amerykańskiej, polskiej a nawet światowej? - kolejny żydowski przekręt? - polemika z cyklu mity i fakty o Ameryce....
Barack Obama i jego pierwsza debata w dniu 26.09.2008 - jakoś tak już zaczynają te wybory amerykańskie śmierdzieć...
Czy Amerykanie bezinteresownie kochają Polaków? Marek Komorowski
Eksploatacja Ameryki przez Żydów - Iwo Cyprian Pogonowski - z cyklu fakty i mity o Ameryce i o Polsce.
REZOLUCJA KONGRESU POLONII AMERYKAŃSKIEJ – ODDZIAŁ WASZYNGTON, D.C. W/S OBECNEJ SYTUACJI W POLSCE
RAPORT PO WYBORACH 2007- STANOWISKO POLONII AMERYKAŃSKIEJ.
AMERYKA NIE DLA POLAKÓW - co powinien wiedzieć Polak emigrujący do USA - z cyklu fakty i mity o Ameryce.
Patriotyczna Liga Polonii Amerykańskiej - List do Izrael Prezydent Szimon Peres Izraela Premier Ehud Olmert
Polska ofiarą walki o globalne imperium? - nowy wiek amerykański?!?
Humor - Dziwne lecz prawdziwe prawa amerykańskie
Ameryka - mit czy kit? Witamy w Korporacyjnej Ameryce.
Unia Europejska czy Stany Zjednoczone AP. Wojująca Ameryka. Czy jest z czego wybierać? - z cyklu fakty i mity o Ameryce.
Pogonowski - Energofaszyzm ekstremistów żydowskich, czyli zniewolenie Amerykanów - z cyklu niebezpieczne tematy: polityka , pieniądz, władza...
Degeneracja amerykańskiego ustroju demokratycznego - z cyklu fakty i mity o Ameryce.
Listę najbogatszych ludzi świata w 2006 roku - amerykański magazyn Forbes przedstawił najnowszą listę miliarderów.
Euro wykańcza dolara? Kryzys amerykańskiej gospodarki w 2007r i koniec chowania dolarów w materace? Iwo Cyprian Pogonowski
Adwokat otrzymuje wynagrodzenie od wygranej sprawy, czyli po amerykańsku 30% z tego co wygra - nowy pomysł Ministerstwa Sprawiedliwości. Czy będą sprawniejsze procesy?

Tematy  w dziale dla inteligentnych:  
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
 SĄDY   PROKURATURA  ADWOKATURA
 POLITYKA  PRAWO  INTERWENCJE - sprawy czytelników  

"AFERY PRAWA" 
 
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
  redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm  - Polska
aferyprawa@gmail.com 
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje. 

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.