Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
5 grudnia 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

Wywiad Rafała Gawrońskiego z Posłem na Sejm RP Antonim Macierewiczem - Przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu Zbadania Przyczyn Katastrofy samolotu rządowego.

Dla kogo są ważne dowody w sprawie zamachu na Prezydenta RP i osób towarzyszących w podróży lotniczej, demokratycznie wybranego Zwierzchnika Sił Zbrojnych ? Dla NATO i Wspólnoty Europejskiej, dla rodzin, dla polityków ? Przecież wszyscy wiedzą, że wszyscy zostali już pochowani a tutaj taki skandal, że ofiary tego zamachu użyźniają smoleńską ziemię.
Przeprowadzono sekcję zwłok już sześć miesięcy temu, wszystko było takie piękne jak minister Kopacz w swym żywiole, plombująca usta wszystkim w Moskwie i nie tylko. Te szczątki ludzkie i nie zabezpieczone dowody są może tylko ważne dla wąskiej grupy skupionych wokół Prezesa PiS-u, którzy chcą aby szczątki tragicznie zabitych przedstawicieli Narodu były godnie pochowane w Polsce, w kraju w którym byli wybrani do służby dla tego Narodu ?

Jednak światowe trendy w których prym wiodą piewcy wolności i zaufania do instytucji demokratycznego państwa prawnego na zasadzie społecznego terroryzmu, sławiąc swoją nową doktrynę jeden prezydent, jeden głos w wyborach Rosja oraz Białoruś i nasi chorobliwie zazdrośni o ich popularność politycy w tym Premier Tusk i grypsujący kompani władzy (nie piszę tu tylko o tych zasobach kadrowych, które obecnie z różnych powodów czasowo przebywają w Zakładach Karnych i którzy tak licznie i zdecydowanie przyczyniają się do sukcesów wyborczych światowej partii obywatelskiej w większości głosując w więzieniu lub jeszcze niewinni jak Karnowski), powinni postarać się o Europejskie Certyfikaty Zaburzeń Percepcji. Lepiej być oszołomem z certyfikatem europejskim, aniżeli zbrodniarzem totalitarnym, ponieważ wszyscy już w Polsce wiedzą, że są tacy i nie trzeba kampanii medialnej aby to wytłumaczyć ludowi. Jestem zdania, że pomogą one nie tylko Tuskowi i jego towarzyszom w dostaniu się do ekskluzywnego domu spokojnej starości im. Erycha Honneckera w Moskwie ale zapewnią również bezkarność.

Niestety tylko geniusz z Karpat Nicolae Ceausescu nie doczekał tej pięknej starości na terenie ekskluzywnej posiadłości Domu Spokojnej Starości niedaleko Moskwy... Nie chciał zmian na lepsze by żyło się lepiej i musiał mieć bliskie spotkanie towarzyskie w obecności żony z plutonem egzekucyjnym. Nie chciał zgody, ponieważ zgoda buduje tylko był zwolennikiem arogancji. Całe przeciwieństwo do geniusza z Kaszub, który buduje zgodę i poszanowanie do zasad demokratycznego państwa prawnego w wystąpieniach medialnych tylko na słowo, jak przystało na prawdziwego dżentelmenela.

Co tam więzienie dziennikarza polonijnego za to, że nie chciał wpuścić weterynarza jak siedział w więzieniu, ponieważ wymyślił sobie, że pozwie Juntę Urzędniczą w Polsce do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasbourgu. Mógł nie pozywać. Co tam pomijanie kilku składników majątkowych wpisanych do Rejestru Zabytków. Przecież ten Rejestr nie jest dla niego tylko dla nas rasy panów. W dodatku jak mówią grypsujący wyborcy Tuska sprzedał wszystkich wypisując Petycję do Parlamentu Europejskiego nr. 1248/2007. Mógł nie pisać tej Petycji to by nie poszedł siedzieć. Powinien wiedzieć, że artykuł 63 Konstytucji (Art. 63. Każdy ma prawo składać petycje, wnioski i skargi w interesie publicznym, własnym lub innej osoby za jej zgodą do organów władzy publicznej oraz do organizacji i instytucji społecznych w związku z wykonywanymi przez nie zadaniami zleconymi z zakresu administracji publicznej. Tryb rozpatrywania petycji, wniosków i skarg określa ustawa.) jest nie uregulowany ustawą, więc kto mu dał takie prawo pisać jakąś Petycję i to do Brukseli ?

Dlatego teraz chcę wszystko zwalić na Posła Macierewicza tym razem i upublicznić wywiad z nim po odbytym posiedzeniu Zespołu Parlamentarnego ds. Katastrofy Smoleńskiej. Ja z takimi dowodami nazwałbym tę komisję Zespół ds. Zbadania Okoliczności Przeprowadzonego Zamachu Stanu w Polsce. Ale kto się liczy z takim przestępcą co go aresztują na Krakowskim Przedmieściu z Krzyżem w ręku za to, że nie wpuścił weterynarza na teren swojego gospodarstwa rolnego gdy ten chciał mu ukraść stado hodowlane pod pozorem czynności prawnych. To oszołom jakiegoś Krzyża broni i w dodatku nie rozumie nowej doktryny wszystkich religii, że modlić się należy tylko w miejscach kultu, kościołach, synagogach, meczetach lub miejscach pochówków ! Toć to oszołom lub jak inni wolą agent.
Zgadzam się być nawet oszołomionym agentem ale wpierw oddajcie złodzieje co ukradliście czyli mienie wielkiej wartości wpisane do Rejestru Zabytków i inne składniki majątkowe gospodarstwa rolnego. Wydając decyzje podatkowe z rażącym naruszeniem prawa a następnie stosując korupcję polityczną Sądów, Platforma Obywatelska jako partia polityczna powinna być zdelegalizowana już w zeszłym roku co by niewątpliwie uratowało życie wielu najwyższym dostojnikom. Sposobem w jaki zostałem zrabowany można by zgodnie z prawem pozbawić całego majątku Billa Gatesa. Hitler też wysyłał na śmierć zgodnie z prawem. Swoją drogą mając za doradców pensjonariuszy płaci się najwyższą cenę, wcześniej lub później.

Muszę jednak powrócić do tematu, bo przecież jak się pisze o tak ważnych sprawach to należy zachować bezstronność jak przystało na normy jeden prezydent jeden głos. Pan Premier nie przyjdzie na spotkanie z Parlamentarnym Zespołem ds. Katastrofy, ponieważ nie będzie nadawał specjalnych uprawnień i wywyższał ten Zespół od innych mając szacunek dla demokracji.

Oto pełna lista zespołów działających w Sejmie RP, aby każdy demokrata jeden głos, jeden prezydent zdał sobie sprawę, że geniusz z Kaszub nie będzie nikogo nobilitował bo pełni ważne funkcje. (Obym się mylił).
Kaszubski Zespół Parlamentarny
Parlamentarna Grupa ds. Autyzmu
Parlamentarna Grupa ds. Rozwoju Komunikacji i Turystyki Rowerowej
Parlamentarna Grupa ds. Spółdzielczości i ds. Ogrodów Działkowych
Parlamentarna Grupa Kobiet
Parlamentarna Grupa Uśmiechu
Parlamentarny Zespół » Blok dla Lubelszczyzny »
Parlamentarny Zespół Bezpieczeństwa i Rozwoju Turystycznego Jury Krakowsko – Częstochowskiej i Obszarów Górskich
Parlamentarny Zespół Brydża Sportowego
Parlamentarny Zespół do spraw Harcerstwa w Polsce i Poza Granicami Kraju
Parlamentarny Zespół do Spraw Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Tradycji Łowieckich
Parlamentarny Zespół ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
Parlamentarny Zespół ds. Dróg Wodnych i Turystyki Wodnej
Parlamentarny Zespół ds. Energetyki
Parlamentarny Zespół ds. Gospodarki Komunalnej
Parlamentarny Zespół ds. Gospodarki Morskiej
Parlamentarny Zespół ds. Harcerstwa
Parlamentarny Zespół ds. Innowacyjności i Informatyzacji
Parlamentarny Zespół ds. Klimatyzmu i Zrównoważonego Rozwoju
Parlamentarny Zespół ds. Młodzieży i Studentów « Następne Pokolenie »
Parlamentarny Zespół ds. Osób Niepełnosprawnych
Parlamentarny Zespół ds. Osób Starszych
Parlamentarny Zespół ds. Ratownictwa Górskiego i Wodnego
Parlamentarny Zespół ds. Stwardnienia Rozsianego
Parlamentarny Zespół ds. Tradycji Niepodległościowych
Parlamentarny Zespół ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi
Parlamentarny Zespół ds. Wyścigów Konnych i Jeździectwa
Parlamentarny Zespół ds. zbadania przyczyn katastrofy TU-154 M z 10 kwietnia 2010 r.
Parlamentarny Zespół Karpacki
Parlamentarny Zespół Kociewski
Parlamentarny Zespół Miłośników Historii
Parlamentarny Zespół Miłośników Motocykli i Samochodów
Parlamentarny Zespół na rzecz Katolickiej Nauki Społecznej
Parlamentarny Zespół na rzecz Rozwoju Dialogu Obywatelskiego i Społecznego
Parlamentarny Zespół na Rzecz Wspierania Demokracji w Krajach Byłego Bloku Komunistycznego
Parlamentarny Zespół Profesorów – « Klub Profesorów »
Parlamentarny Zespół Promocji Żużla
Parlamentarny Zespół Przedsiębiorczości
Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt
Parlamentarny Zespół « Rodzina 2030″
Parlamentarny Zespół Samorządowy
Parlamentarny Zespół Sportowy
Parlamentarny Zespół Sportu Akademickiego
Parlamentarny Zespół Strażaków
Parlamentarny Zespół Szachowy
Parlamentarny Zespół « Wolna Kuba »
Parlamentarny Zespół Związkowy OPZZ
Polska Parlamentarna Grupa na rzecz Populacji i Rozwoju
Poselski Zespół ds. Lotnictwa
Zespół Parlamentarny do spraw Turystyki
Zespół Parlamentarny na rzecz Metropolii Warszawskiej
Zespół Parlamentarny na rzecz Przyjaznego Sąsiedztwa na Wschodzie
Zespół Parlamentarzystów Województwa Śląskiego
Zespół Poselski « Debata »
Zespół Poselski Krewniacy Club Sejm

Wywiad z Posłem na Sejm RP Antonim Macierewiczem,
Przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu Zbadania Przyczyn Katastrofy TU-154 M z 10 kwietnia 2010 r.


Dotarły do Zespołu wiadomości, że tam leżą jeszcze szczątki naszych bliskich, szczątki naszych przywódców, ich rodziny były pod silnym wrażeniem tego co widziały i tego co się dowiedziały. W tej sytuacji nie da się ukryć, że olbrzymie oburzenie stało się pewnym czynnikiem galwanizującym stanowisko Zespołu by w trybie pilnym zwrócić się do pana premiera Tuska, do pana prokuratora Seremeta, do pana ministra Millera o spotkanie się z Zespołem w trybie pilnym w przyszłym tygodniu i terminie wyznaczonym przez tych trzech panów, ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego, ze pełnią funkcje, które nakładają na nich różnorodne obligacje i obowiązki więc nie mamy zamiaru tutaj niczego narzucać, ale jednak w trybie pilnym. Oczekujemy, że przed zespołem oraz także w towarzystwie rodzin tych, którzy tam zginęli te kwestie zostaną wyjaśnione. Pan premier musi jednak wyjaśnić dlaczego dystansował się od telefonu i dystansuje się, czy podjąć dzisiejszą interwencję przed władzami Federacji Rosyjskiej. Liczymy, że pan prokurator Seremet wyjaśni nam, dlaczego nie podjął wszystkich możliwych środków by zobligować premiera rządu, by jednak z przedstawicielem Federacji Rosyjskiej porozmawiać co do zabezpieczenia nie tylko samolotu, a także tego terenu. Przecież my przez pięć miesięcy o tym mówiliśmy, że tam są szczątki ludzkie i mówiliśmy, że niszczeją te dowody, a przecież prosiliśmy o ich zbadanie. Przedstawiciele władz Rzeczypospolitej czy prokuratury wiedzieli o tej sytuacji ale mówiono nam poczekajcie, poczekajcie, wszystko się dzieje dobrze, wszystko się dzieje w porządku. Wczoraj wysłuchaliśmy konferencji prasowej Pana Parulskiego ale dzisiaj i wczoraj też odpowiadał przedstawiciel Pana Premiera mówiąc, że wszystko jest dobrze, są powołane organy państwa polskiego, które zajmują się tym w sposób rutynowy i praworządny. Tak nie jest. Wiemy, że tak nie jest w związku z tym prosimy o wyjaśnienia.

Czy myśli Pan że Donald Tusk się pojawi na posiedzeniu Zespołu ?
Tak ja myślę, że się pojawi, choć oczywiście mogę sobie wyobrazić, że na przykład pan Tusk złoży dymisję. W związku z tym pytanie będzie kierowane do jego następcy a on tylko w charakterze Posła będzie przez nas proszony o spotkanie. To jest możliwe. Możliwe jest też, że arogancja z którą czasami się spotykamy sprawi, że pan Tusk nie będzie chciał się spotkać z Zespołem. Był taki moment, w którym jego przedstawiciel pan Graś zadeklarował, że Rząd nie będzie współpracował z Zespołem. Tak jak była taka deklaracja pana Grasia, że ten wrak nie jest dowodem i w związku z tym może niszczeć. Cztery dni temu to także powiedział. Jeżeli takie stanowisko będzie zajmował dalej Pan Tusk to poniesie tego konsekwencje.

Za dziesięć dni rusza strona internetowa. Co tam będzie można znaleźć ?
Ewidencję wszystkich dokumentów, wszystkich dowodów w jakie weszliśmy a przede wszystkim przesłuchań, protokoły spotkań, także relacje świadków, zdjęcia, które robiliśmy lub które nam przekazano, cały materiał, jaki archiwizujemy, jaki zbieramy, będzie sukcesywnie przedstawiany na tej stronie internetowej. Wyobrażamy sobie także, że ona posłuży nam jako łączność z internautami, jako możliwość wymiany zdań i przyjmowania ich stanowiska i przedstawiania ich na forum Sejmu.

W połowie października odbędzie się kolejne spotkanie z rodzinami czego będzie ono dotyczyło ?
To będzie spotkanie na które zaproszenie wysyłamy oczywiście, jak zawsze do wszystkich rodzin. Tym razem postaramy się powiadomić pisemnie wszystkie rodziny, żeby nie było wątpliwości, bo czasami przez naszą nieudolność czy nasze kłopoty techniczne nie wszystkie rodziny w jednym czasie dostają zaproszenie. Chcemy spotkać się wszyscy razem, chcemy móc przedstawić rodzinom takie pierwsze sprawozdanie Zespołu z dotychczasowych dokonań. Mija pół roku 10 października od tej tragedii i 3 miesiące działania naszego Zespołu. Chcemy przedstawić nasz dorobek i chcemy się dowiedzieć jakie uwagi wnoszą do tych kierunków pracy rodziny być może uważają że inna problematyka niż ta którą realizujemy powinna być podnoszona. Chcemy takich konsultacji i takiej otwartej dyskusji nad efektami naszej pracy.

Kto się dzisiaj pojawił na Zespole Parlamentarnym ?
Była rodzina Pana Ministra Wassermana, była rodzina Pana Federowicza, była rodzina Pana Marszałka Zająca, była rodzina Pana Przewodniczącego Melaka.

Panie Pośle! Pytanie dotyczące dezinformacji mediów. Czy Państwo planujecie specjalne posiedzenie Zespołu aby poprosić tutaj dziennikarzy tych którzy byli na miejscu katastrofy, którzy filmowali i byli naocznymi świadkami ?
Tak rozmawiamy z dziennikarzami, którzy byli tam podczas katastrofy, bądź zaraz po katastrofie, bo to przecież dotyczy większości osób które były zaraz po katastrofie na miejscu jak i w jej trakcie. Ale również tych wszystkich, którzy mają lub dysponują jakimkolwiek świadectwem z ówczesnego przebiegu tych wydarzeń i chcielibyśmy takie spotkanie osobne zrobić. Jego przygotowanie trwa i ponieważ szereg tych osób jest w różnych zależnościach służbowych i obawia się, że mogło by to przynieść dla nich złe konsekwencje w ich pracy, ale liczymy na to, że większość z nich się spotka i w ciągu dwóch tygodni do takiego spotkania dojdzie.

Rzecznik prasowy Pan Graś jest takim elementem dezinformującym wszystkich wokół. Czy Państwo zamierzacie go poprosić o wyjaśnienia w tej sprawie ?
Nie. Nie sadzę aby to było konieczne. On realizuje jedynie te zobowiązania i polecenia które mu zleca pan premier Tusk. Jest ustami i twarzą pana Tuska w związku z tym chcemy porozmawiać na ten temat z panem Tuskiem. Na razie nie widzę konieczności rozmawiania z panem Grasiem ale oczywiście, jak się pojawi to zwrócimy się do pana ministra z prośbą o spotkanie.

Być może on ma inne informacje i rozmawia ze swoim właścicielem nieruchomości w której mieszka pod Krakowem, obywatelem Niemiec i być może pod jego wpływem są informacje przekazywane ?
Są formułowane na ten temat w różnych środowiskach bardzo różnorodne hipotezy. Tę, którą Pan zrelacjonował, też słyszałem.

Dziękuję za rozmowę.
Dziękuję bardzo.

Rafał Gawroński
Prezes Stowarzyszenie Ziemiańskiego w Polsce.

Autor zastrzega sobie wszelkie prawa do tej publikacji.

W Polsce nie ma demokracji, Platforma Obywatelska wprowadza cenzurę i totalitarny reżim - walka o Rafała Gawrońskiego 11 minut faktów.

POLITYCZNE TŁO KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ - dowody na zamach - wydanie książkowe w .pdf

BIAŁA KSIĘGA - pytania i wątpliwości dot. zamachu na samolot z Prezydentem - wersja .pdf

ZAMACH NA PREZYDENTA - PODSTAWOWE FAKTY - wersja .pdf

Więcej o zamachu i narodowej tragedii smoleńskiej w tekstach:

Tusk z Komorowskim i z Putinem - katyńscy towarzysze zamachu?

TRAGEDIA W SMOLEŃSKU - Hipoteza fałszywych nadajników NDB

Zyski zamachowców oraz geneza i przebieg zamachu na L. Kaczyńskiego.

Rosyjskie śledztwo budzi wątpliwości

To mógł być zamach. Największe wątpliwości. Zbiór materiałów i hipotez związanych z katastrofą prezydenckiego samolotu w Smoleńsku. Filip Stankiewicz

"Wszyscy ludzie Bronisława K." - Aleksander Ścios

Do Polaków - wyborców!!! - W zabójstwie Kaczyńskiego widać styl Putina.

Polska w okowach mafii !! Powstań Polsko skrusz kajdany! Mafia w natarciu! Życie dopisało kolejny mord Tuskowej mafii, mord na Polskim Narodzie!

Służby specjalne i PO przejmują władzę w Polsce, analiza

POLSKI NAPOLEON - LECH KACZYŃSKI - MAŁY CIAŁEM LECZ DUŻY UMYSŁEM - CUDA POWSTANIA IV RP - 7616 dni i koniec III RP ?

OSTATNIE PRZEMÓWIENIE PREZYDENTA LECHA KACZYŃSKIEGO KTÓREGO NIE ZDĄŻYŁ WYGŁOSIĆ W KATYNIU...

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
aferyprawa@gmail.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Anka
30-09-2010 / 00:00
~ciociababcia
27-09-2010 / 00:00
Czy Putin już na półmetku w odbudowie ZSRR ? Czy zabije Łukaszenkę? obnie.pl/