Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 29-11-2013

Wolność gospodarcza to wolność w Chinach, Indiach, delcie Amazonki... z pewności nie w krajach UE czy Polsce gdzie zapanowało zniewolenie ludzi...

Pytam się Ciebie wolny najmito, polski studencie, bezrobotny Polaku, rodzino ledwo wiążąca koniec z końcem, emigrancie z UK i innych: kto Wam wmówił te bajki, w jakim filmie Wy żyjecie? 
Wolność gospodarcza, prawa człowieka, kapitalizm? 
Chyba żartujecie, że jeszcze w to wierzycie. Nie ma w UE (w tym i w Polsce) nic z tych wyżej wymienionych wartości.

chiny_machaj_160x160

Wolność? Możecie sobie pogadać przy piwku pod trzepakiem, ewentualnie sprayem na ścianie pod przykryciem nocy napisać, że „Donald to ch.. stary” lub  ”SLD=KGB” ale na tym koniec. 
Koniec Waszej wolności i koniec Was. Aha, i za te piwko pod trzepakiem jest mandacik – żebyście o tym nie zapominali. A w Chinach? Zobacz foto poniżej. Student w domu gotuje ziemniaki i tnie je na kawałki. Jedzie do centrum i tam na ulicy pośród bogatych domów handlowych, pośród innych jemu podobnych rozkłada swój kram. Sprzedaje pieczone ziemniaki. Nie płaci za plac, za ZUS, za KRUS i za srus. Sprzedaje porcję za 5 zł. Jego sąsiad wyciska zdrowe soki z owoców, nieźle na tym zarabia i w d… ma PIH, PIP, US, SM i ITD. Nikt się nie czepia. Dalej baba wypieka wypieki. Naleśniki z jajkiem, mięsem, wegańskie i wegetariańskie. Olewa policję, dilerów i maklerów. A ja pośród nich wyszedłszy z pobliskich domów handlowych popijam piwko, odlewam się i olewam UE. 
Prawo człowieka to godnie żyć, samodzielnie. Prawo niewolnika to być na utrzymaniu pana, płacić na rzecz pana daniny i wykonywać na jego rzecz różne prace.

fot. Adam Machaj / Uliczne stoisko z pieczonymi ziemniakami w Kantonie.

Soki zdrowe wyciskane i niech nikt mi nie mówi, że te chemiczne z certyfikatami banksterów są zdrowsze niż te od „brudnego dziada” z ulicy. Problem tylko w tym, że ten „brudny dziad” nie płaci żadnych podatków, żadnych licencji i żadnych badań nie zrobił. Nikt prócz sadownika owoców na nim nie zarobił, dla urzędników z UE to bardzo nie zdrowa sytuacja więc według nich pewnie i te soki są niezdrowe. Ja wypiłem kilkanaście butelek i czuję się świetnie, ziemniaki i naleśniki również próbowałem. Nic mi nie zaszkodziło, zarobił „dziad” a ja tanio zjadłem, żadnego VAT-u, żadnych paragonów. Wracając do hotelu myślałem o Was. Wolnych obywatelach Unii Europejskiej. Do hotelu wracałem oczywiście nielegalną taxi (przewóz osób bez licencji i kas fiskalnych).

By żyło się lepiej…, zapraszam do Chin. I żeby oddać prawdę Mc Donaldy, wysokiej klasy restauracje oraz licencjonowane taxi też są. Kolorowe trutki do picia o smaku różnych owoców również ale wybór należy do Ciebie.

Normy higieniczne (oraz inne) w UE wyśrubowane są po to aby tzw. „mali” nie mieli szans w starciu z dużymi korporacjami. Urzędnik zawsze znajdzie powód aby ukarać lub odmówić pozwolenia. Oczywiście nie dotyczy to dużych korporacji bo one mają prawników oraz dość wysoki budżet aby takie sprawy załatwić pod stołem. Poza tym duże korporacje stać na porządne lokale ale co z tego jak to nie polskie, nie Polak zarabia, nie Ty, nie ja. Klient sam widzi i sam decyduje. Gospodarka rynkowa powinna się sama regulować poprzez zależność podaży i popytu a nie poprzez koncesje i licencje. Jeszcze raz powtórzę: człowiek żyje dniem codziennym, musi utrzymać rodzinę i mieć na bieżące życie – to jest podstawa, to jest prawo człowieka. Prawo do gadania co ślina na język przyniesie to jest sprawa trzeciorzędna. Wolisz móc dużo gadać czy móc dużo zarabiać?

Adam Machaj

Foto.: Adam Machaj

Adam Machaj, Polak na stałe mieszkający w Chinach, autor bloga Raport z Państwa Środka.

 Więcej:

Globalizm i teorie kontroli umysłu oraz techniki używane przez massmedia
Stanisław Bulza: Wielkie zgromadzenie szaleńców - globalistów
Globalizm - nowy porządek świata - New World Order już jest i działa...
Wielka Kabała i kontrola świata przez globalistów...
Pieniądze – Banki – Nędza – Niewola. Prawda ukryta za Globalnym Długiem. Opracował: Roman Kafel
STOP GMO I GLOBALNYM KORPORACJOM NISZCZĄCYM ROLNIKÓW - USA: 300 tysięcy rolników przeciwko Monsanto
Przyszłość Demokracja Politycy  Władza w rękach globalistów?
TANGO ARGENTYŃSKIE I KONTROLOWANY RABUNEK LUDNOŚCI. KOLEJ EUROPY NA FINANSOWY TANIEC ŚMIERCI? Tango globalistów dla Węgier?
Nadchodzi ekonomiczna apokalipsa  i totalitarna globalizacja świata.
Na chama media i politycy wciskają nam globalistyczną propagandę. Nadużycia Izby celnej w Kielcach.
Uganda: W imieniu globalnego ocieplenia uzbrojeni żołnierze palili domy i zabijali dzieci.
RUCH OBURZONYCH - Protestujący rozpoczęli swoją walkę przeciwko bankierom, finansistom i politykom w 82 krajach - rozliczymy globalistów.
Szwecja: Odszkodowania dla dzieci - ofiar globalnych firm farmakologicznych i szczepionek grypy
KOMERCJALIZACJA STRACHU, czyli kit wciskany ludziom przez globalistów i korporacje.
Dlaczego zmiana władzy w Libii? - Kadafi jest winny niesubordynacji wobec przysłowiowego ojca chrzestnego świata: imperializmu amerykańskiego i globalizmowi.
Zima będzie trwała cały rok, zbliża się kolejna epoka lodowcowa wbrew zapowiedziom unijnym pseudo-specjalitom od wyłudzania kasy za tzw. "globalny przekręt na ocieplenie" ?
Bill Gates, szczepionki i depopulacyjny spisek - kolejny globalny przekręt, czyli światowa eugenika?
Podpalenie magazynów krakowskich zakładów farmaceutycznych Pliva - globalizacja przemysłu farmaceutycznego...
Polska dzięki polityce PiS-u zaoszczędziła miliardy euro nie wchodząc do strefy euro - za to Platforma już wypłaciła UNI miliardy euro na przekręt pt. "globalne ocieplenie"... a ostatnia zima dała się "we znaki" nie tylko Polakom ...
CZYŻBY POLSKA ZNALAZŁA SPOSÓB NA GLOBALISTÓW?- i zapłaciła straszną cenę [pod Smoleńskiem]
Globalne ocipienie...
11 minut sensacji - z cyklu globalne przekręty...
Globalne ogłupienie - koniec świata bliski :-) Janusz Wojciechowski
11 minut sensacji - globalne przekręty...
Globalne ocieplenie to oszustwo robione pod zamówienie?
Sterowana rewolucja płci i globalny koniec panowania mężczyzn? - komu zależy na niszczeniu autorytetów? 
10 najczarniejszych przepowiedni globalnego kryzysu - z cyklu fakty i mity o Ameryce...
RAPORT WIĘKSZOŚCI - czyli przekręt korupcyjny na tzw. "globalne ocieplenie".
GLOBALNY KRACH - CZYLI JAK SIĘ ROBI KASĘ
KONSPIRACYJNE DZIAŁANIA GLOBALISTÓW!?!
GLOBALIZACJA - CZYLI INNA WOJNA WYNISZCZAJĄCA NARÓD - KUPIMY CAŁĄ EUROPIĘ Dariusz Kosiur 
Walka o kontrolę globu - Iwo Cyprian Pogonowski
Zbrodnia żydowskiego ludobójstwa dokonywana na ludności palestyńskiej przy udziale Żydów z Polski - czy konflikt izraelski przerodzi się w globalną wojnę?
Globalne ocieplenie? - szczyt klimatyczny? - pakietowy zakup prawa do emisji CO2 - czyli dwutlenku węgla ? - to tylko kolejny żydowski przekręt na kasę?
TV globalnego kłamstwa, obłudy, ogłupiania, destabilizacji, tworzenia cywilizacji roboto ludzi, świata MATRIXA...
Polska ofiarą walki o globalne imperium? - nowy wiek amerykański?!?
Pogonowski - Ekonomiczne siły kształtujące dzisiejszy świat - brak stabilizacji globalnego bezpieczeństwo energetycznego - z cyklu polityka, pieniądz, władza...
Żydzi na Madagaskar - plan Hitlera uporządkowania świata nadal aktualny? Jak pozbyć się globalnych mącicieli i złodziei pochodzenia żydowskiego? Iwo Cyprian Pogonowski
George Soros - globalnym konspiratorem finansowej dominacji żydowskiej? - z cyklu niebezpieczne tematy: polityka, pieniądz i władza...
Globalizacja jako miraż - czyli trzecie stadium rozwoju kolonializmu - Iwo Cyprian Pogonowski
ROLNICY NA SPRZEDAŻ? BANK ŚWIATOWY WNIOSKUJE O WYKUPIE ZIEMI OD POLSKICH ROLNIKÓW - CZY GLOBALIZACJA DOPROWADZI DO POWSTANIA 8MLN BEZROBOTNYCH ROLNIKÓW I DALSZEGO SPADKU LUDNOŚCI W POLSCE?
POLSKA NIE WYPADŁA SROCE SPOD OGONA - DYWAGACJE NA TEMAT GLOBALIZACJI INŻ. JERZY SKORYNA
Masomeria - Ideolog globalizmu - Zbigniew Kazimierz Brzeziński
z cyklu "niebezpieczne tematy" - "Żydowskie dzieje i religia" - książka prof. Izrael Szahak GLOBALNY EKSPANSJONIZM ŻYDOWSKI - TOTALITARNA HISTORIA
GLOBALIZM, CZYLI BIERNA AKCEPTACJA IMPERIUM ZŁA...
Tylko dla inteligentnych - RECENZJA KSIAZKI J.M.JACKOWSKIEGO "POLSKA W GLOBALNEJ SIECI" - Zbigniew Dmochowski

Tematy  w dziale dla inteligentnych:  
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
 SĄDY   PROKURATURA  ADWOKATURA
 POLITYKA  PRAWO  INTERWENCJE - sprawy czytelników  

"AFERY PRAWA" 
 
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
  redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm  - Polska
aferyprawa@gmail.com 
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje. 

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~P0lityk
22-12-2013 / 21:14
i co z tego, że w Szwajcarii Vat i Pd 3% a Emiratach i Chinach tylko PD 4%. My i nasze rodziny uważamy, że 23% vat To dla Was i tak za mało
~marek777
19-12-2013 / 22:09
*** RODACY !! ZOSTAŁO *** sprzedane już wszystko !! SKORO Kombinat POLSKA Miedź został sprzedany ... a tam produktem ** ubocznym było złoto i srebro ... oraz inne* powinowate do miedzi - metale ziem rzadkich (patrz: Tablica Mendelejewa) ... TERAZ sprzedaje się już tylko nas ... ludzi ... W bardzo prosty sposób (*SELEKCJA* BIOLOGICZNA* KORUPCJA*) ... młodzi są perspektywni ... jako siła robocza (woły robocze) zaś starych się wyrzyna ... NIEUDOLNA służba ZDROWIA ... SKORUMPOWANA **ARMIA NIEROBÓW i ŚLIZGACZY w NFZ ( od 1 roku do 15 LAT) czeka się na OPERACJE ** >> jak się MA worek "dolarów" !!! to od ręki,>> dla niektórych przypadków egzotycznych - *chorób > zwłaszcza dzieci< leków się NIE SPROWADZA) oraz ZUS (transformacja resortu zdrowia) i na cmentarz ... Hrabia piasecki zaciera ślady ... muszą być *"WYBITNE przypadki śmierci"* aby PARANOIK prokurator i sędzia zajął sie ustalaniem PRAWDY MATERIALNEJ ... KONFABULACJE i urojenia insynuacji własnych TO podstawa orzekania WYROKÓW **** DRUGI aspekt wyroków - zabezpieczanie swoich zarobków - pozbawianie dóbr materialnych - okradanie w procesach cywilnych i karnych OKRADANYCH OFIAR z dóbr materialnych mimo należnych im praw ... np. kradzież prawa do pierwokupu dzierżawy ... a następnie procesowe NAZISTOWSKIE "dojenie" OFIARY za bezumowne dzierżawienie ... DOWÓD :: Czesław i Jadwiga ŚIĄTEK z Sarbinowa ... Finał .... OFIARA ŚWIĄTEK zapłacił do tej pory ... wartość NIERUCHOMOŚCI ... czyli dał w prezencie prokuratorskim pociotkom > Sobejko & ŻAK< ( PPO Andrzej SIUCHTA - lokalny HERSZT z IMMUNITETEM szajki złodziei - REPUBLIKA - żołnierza PO ps. DYZMA - Stanisław Gawłowski) ** cit. "... kurator, prokurator, sędzia może robić, mówić i pisać co chce ..." -publikacje głoszone w Koszalinie (PROMOTOR SSR Małgorzata Wiśniewska do OFIAR PRZEMOCY w Rodzinie - Sprawca ponad 30-letniej PRZEMOCY ... nałogowy alkoholik >ALK.16/96 SR Koszalin < z objawami schizofreniimaniakalnej , seksualny zboczeniec - Jerzy BYLICKI zam. ul. Kwiatowa 44 Koszalin - JAMNO - posiadający Rodzinę pracująca w Sądzie Rejonowym w Koszalinie - Bożena i Małgorzata BARTULEWICZ wg doktryny SSR Małgorzata WIŚNIEWSKA - aktualny PRZES Sądu Rejonowego w Koszalinie został skutecznie "przykryty" parasolami PARANOIKÓW - dziczy magistrów prawa uzbrojonej w IMMUNITETY bezkarności z NIEZAWISŁOŚCI) ... TO są jeźdźcy A P O K A L I P S Y zaś z OFIAR PRZEMOCY TOGOWA HOŁOTA usiłowała zrobić psychicznie chorych LUDZI przy pomocy NIEPOCZTALNEJ UMYSŁOWO HOŁOTY lekarskiej szumnie zwanej *** biegłymi sądowymi lekarze psychiatrzy : Barbara Bretner , Helena STEĆ vel Matuszewska , Elżbieta Kondaków vel Konarska i INNI ... PATRZ : https://www.youtube.com/watch?v=KO9jApqttXI https://www.youtube.com/watch?v=T7rrKNRuCas RODACY Hitlerowsko - Stalinowskimi metodami unowocześnionymi zdobyczami techniczno - medycznymi XXI-ego wieku odbywa się MORD-owanie ludzi celem indoktrynacji gatunku ludzkiego ... LUDOBÓJSTWEM zapoczątkowanym przez NIEMCÓW z powodu powstałej sprzeczności ... ŻE NIE mogą istnieć ... dwa NARODY wybrane ... **RODACY TO APEL !! Zabrakło NASZEGO Wielkiego OJCA Jana PAWŁA II !! Radźmy sobie *TAK* jak nam przykazał inżynier Adam SŁODOWY > *** ZRÓB to SAM***< *PORA na C U D Polacy !!! NIE czekajmy na EXODUS ! www.youtube.com/watch?v=tdT-cE82y8k; https://www.youtube.com/watch?v=z9EGcuzBVB0 https://www.youtube.com/watch?v=KO9jApqttXI https://www.youtube.com/watch?v=T7rrKNRuCas www.Barwy Bezprawia.pl & www.aferyprawa.eu*** RODACY
~rick
17-12-2013 / 23:59
*** Czy na pewno prawo stalinowskie ?! BEZPRAWIE + Siła = N A Z I Z M ... w Koszalinie N A Z I Z M przejawia się wykładnią bełkotu TOGOWEJ dziczy magistrów prawa szumnie zwących się prokuratorami i sędziami ...wg promotora SSR Małgorzata WIŚNIEWSKA (aktualnie Prezes Sądu Rejonowego w Koszalinie) ... głoszącej do OFIAR PRZEMOCY **Jerzego Bylickiego >> nałogowego alkoholika (ALK. 16/96 SR K-lin) z objawami schizofrenii maniakalnej & seksualnego zboczeńca (zoo i pedofil ..) KONFABULACJE insynuacji urojeń własnych .... Wiśniewska głosiła w swych publikacjach procesowego awanturnictwa cit. " ... kurator, prokurator, sędzia może mówić , robić i pisać co chce ..." czyli STANDARDOWE widzimisię TOGOWEJ HOŁOTY uzbrojonej w IMMUNITETY ... HOŁOTY pozbawionej zasad etyczno-moralnych oraz logiki rozumowania ... PREFERUJĄCEJ procesową ślizgawkę , fałszowanie protokółów sądowych niszczenie materiału dowodowego ... lecz NIE dowodzenie i dochodzenie prawdy materialnej metodami prawno kryminalistycznymi ... Podstawę TAKTYKI i STRATEGII postępowania procesowego wg takiej filozofii TOGOWCÓW stanowi ich NIEpoczytalność umysłowa - TOGOWI PARANOICY ... wynikająca z posiadania schizofrenii maniakalnej jednostki chorobowej zakłócającej funkcjonowanie sfery świadomościowej w przekonaniu utożsamiania się TOGOWCÓW w osobniczych KATEGORIACH jako właściwościach NADLUDZI w trybie NAZISTOWSKIEJ doktryny ... "GOTT mit uns" TOGOWA HOŁOTA ... zdemoralizowana dzicz magistrów prawa ... nadętych jak HIMALAJE gówniarzy ... zgraja niepoczytalnych umysłowo - paranoików ... ubzdurała sobie, że będą bez końca ... w nieskończoność poniewierać, szastać ludzkim życiem , Godnością i Honorem ... będą bezkarni ... a posady, które służbowo obsadzają ... funkcjonując jako prywatny biznes pod państwowym szyldem w resorcie sprawiedliwości ... pecunio non olet ... i TAK pod Szyldem Wolnej, Niepodległej i Demokratycznej Rzeczpospolitej Polski odbywają się pospolite przestępstwa kryminalne, grabież i MORDOWANIE Obywateli ZORGANIZOWANE w ciągłości przez urzędy, instytucje, organa ścigania i wymiar sprawiedliwości... pod osłoną pseudo patriotycznego bełkotu trybem HIPOKRYZJI Prezydenta Bronisława KOMOROWSKIEGO ... cit. "Przezwyciężyliśmy ciężki czas ... podły czas ..." przy RÓWNOLEGŁYM wtórze bełkotu o "Zielonej Wyspie" i innych urojeniach insynuacji własnych kolesia po fachu ... kłamcy, oszusta, złodzieja i błazna imieniem : Donald TUSK, który zarządza przestępczością zorganizowaną państwowej administracji STRUKTUR państwowości RP ...
~miz
03-12-2013 / 12:51