Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
6 sierpnia 2020
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 04-11-2013

Wielki exodus z Polski trwa. Liczba emigrantów rośnie...

Liczba emigrantów ciągle rośnie – alarmuje “Rzeczpospolita”.

2,13 mln Polaków przebywało za granicą w końcu 2012 roku – ustaliła “Rzeczpospolita”. To o 70 tys. więcej niż w 2011 r. i 130 tys. więcej niż w 2010 r. Polacy zatem – mimo że mieli wracać, a zachód Europy rozwija się wolniej – wciąż uciekają z kraju. Zbliżamy się do rekordowej liczby emigrantów zanotowanej w 2007 r. Wtedy było ich 2,27 mln.

Z informacji gazety wynika też, że pośród Polaków, którzy wyjechali jest aż 1,6 mln tak zwanych rezydentów – przebywających za granicą ponad rok. – Gdyby potwierdziły się te informacje, oznaczałoby to, że spełniają się najgorsze z możliwych scenariuszy – uważa prof. Krystyna Iglicka, rektor Uczelni Łazarskiego.

Z 2 mln Polaków, którzy przebywają za granicą, ponad 1,4 mln ma 39 lat lub mniej, w tym jest 226 tys. dzieci do 15. roku życia. Eksperci, ekonomiści, coraz częściej także politycy wskazują, że nasza sytuacja demograficzna staje się największym wyzwaniem, przed jakim stoi Polska.

(miko)  za: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Wielki-exodus-z-Polski-trwa-Liczba-emigrantow-rosnie,wid,16049365,wiadomosc.html?ticaid=111709#czytajdalej

Emigracja niszczy rodzinę. Polacy w Wielkiej Brytanii są rozczarowani 

W Polsce pracował w szkole, w Londynie zarabia na życie myjąc okna. Ale to też zajęcie niepewne, klientów w dobie kryzysu jest coraz mniej. A konkurencja duża. – Często pytam sam siebie – co ja tutaj robię? – Andrzej nie ukrywa, że nie tak wyobrażał sobie emigracyjną przygodę.

Podobne pytanie zadaje sobie wielu polskich emigrantów. Wyjeżdżali pełni nadziei. Miała być dobra praca, nowe perspektywy i przyzwoite pieniądze, dzięki którym będzie można ustawić się w życiu. A jest szara rzeczywistość. Niektórym udało się odnaleźć na brytyjskim rynku, pracują we własnych zawodach, spełniają marzenia. Jednak większość nadrabia dobrą miną. Odbija się to nie tylko na psychice ich, ale także ich najbliższych.

Duchowa i fizyczna samotność

Schemat jest ten sam, trzeba zaczynać wszystko od początku. Zetknięcie z odmienną kulturą, obyczajami, prawem. A przede wszystkim bariera językowa. To sprawia, że wielu przybyszów znad Wisły ma kłopoty ze znalezieniem się w nowej sytuacji. Do tego dochodzi praca daleka od wyobrażeń, warunki mieszkaniowe poniżej spodziewanych, a także oczekiwania finansowe bliskich pozostałych w kraju, którym często trudno sprostać.

To prowadzi do samotności – duchowej i fizycznej. A efektem tego jest poszukiwanie bliskiej osoby, przygodne kontakty seksualne, czy nieciekawe towarzystwo. Bywa, że wiąże się ono z alkoholem bądź innymi używkami.

Seksuolog Grażyna Czubińska, założycielka i dyrektor Polskiego Centrum Zdrowia Seksualnego w Londynie, przyznaje, że problemy się nasilają. Prowadzona przez nią placówka na brak klientów nie narzeka. – Życie na odległość niesie za sobą poważne konsekwencje. Emigracja, kiedy jeden z partnerów zostaje w kraju, uderza w rodziny i związki, co niejednokrotnie kończy się ich zerwaniem – mówi Czubińska.

“Co ja tutaj robię?”

35-letni Marek pochodzi z Lublina, w Londynie mieszka od czterech lat. Teraz już razem z żoną i synem, których sprowadził na Wyspy w ubiegłym roku. – Po trzech latach oddzielnego życia wiedziałem, że aby utrzymać rodzinę oni muszą przyjechać do mnie, albo ja muszę wrócić od Polski. Dłużej na odległość nie dało się żyć, odbijało się to na psychice mojej i najbliższych – przyznaje Marek, podkreślając, że praktycznie nie miał wyboru. Żona straciła pracę pielęgniarki, a przed nim, ekonomistą po lubelskim UMCS-ie, nie było w kraju ciekawych perspektyw. W Londynie rozwozi kanapki do sklepów. Nie zarabia kokosów, ale daje się przeżyć.

Marek uratował swoją rodzinę, jednak wielu emigrantom się to nie udało. Według szacunków, jedna trzecia małżeństw rozpada się właśnie z powodu emigracyjnej rozłąki. Podobnie jest w przypadku związków nieformalnych.

Dobrze ilustruje to przypadek Andrzeja. W Polsce był nauczycielem, polonistą, w Londynie zmywa okna. – Kiedy wyjeżdżałem ze Słupska przyrzekaliśmy sobie z dziewczyną, że nic nas nie rozłączy, że to tylko okres przejściowy. Ale po roku ona stwierdziła, że nie umie tak żyć, że jest w ciąży z innym mężczyzną. To był dla mnie szok, ledwo się pozbierałem – opowiada Andrzej. Jak dodaje, często stojąc na drabinie i szorując okna zadaje sobie pytanie: “Co ja tutaj robię?”.

Kiedy puszczają hamulce

Poradnie – psychologiczne, psychiczne, seksuologiczne. W Londynie jest, w czym wybierać. Coraz częściej korzystają z nich również Polacy. Specjaliści twierdzą, że podstawą złagodzenia dolegliwości związanych z “życiem w rozkroku”, między Polską a Anglią, są częste kontakty z rodziną. Telefon, skype, maile… A najlepiej spotkania twarzą w twarz.

Równie ważne jest nakreślenie planu – jestem na Zachodzie dwa, czy trzy lata, realizuję konkretny cel, wracam. Albo zostaję i ściągam najbliższych. Rozłąka powoduje, że związki na odległość na dłuższą metę trudno utrzymać, konflikty narastają.

Żyjąc w pojedynkę często puszczają hamulce, ludzie szukają odreagowania. Przygodne znajomości powodują, że rośnie niebezpieczeństwo zarażenia chorobami wenerycznymi. Według ostatnich badań, w Wielkiej Brytanii żyje niemal 100 tysięcy nosicieli wirusa HIV, z czego jedna czwarta z nich nie zdaje sobie z tego sprawy.

-Seks, czy szerzej seksualność, jest integralną częścią życia. Przychodzą do nas ludzie z różnymi problemami, kobiety i mężczyźni, przedstawiciele różnych profesji. Głównie w wieku 20 – 40 lat. Czasami dzwonią też osoby starsze, szukające pomocy dla swoich dorosłych dzieci – opowiada Grażyna Czubińska, dodając, że Anglia, a konkretnie Londyn, jest specyficznym środowiskiem. Wszechobecna na każdym kroku multikulturowość powoduje, że Polacy stają się bardziej otwarci, nie mają obaw przed szukaniem pomocy i porad. Również w sprawach seksu, który często bywa, szczególnie w Polsce, tematem tabu.

Z Londynu dla WP.PL Piotr Gulbicki 

za:http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Emigracja-niszczy-rodzine-Polacy-w-Wielkiej-Brytanii-sa-rozczarowani,wid,15528812,wiadomosc.html

Więcej:

ANGLIA DRAMAT POLSKIEJ RODZINY Z MANCHESTER czyli jak został zniszczony Polski Obywatel, uprowadzone POLSKIE dziecko przy cichej aprobacie Polskiego Konsulatu 

Emigracja polska - pyta co oznacza NARODOWOŚĆ POLSKA? 

Szefczyk - EMIGRACJA POLSKA INFORMUJE - PODSTĘPNE WYŁUDZENIE “ODSZKODOWAŃ” DLA ŻYDÓW USA

Tematy  w dziale dla inteligentnych:  
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
 SĄDY   PROKURATURA  ADWOKATURA
 POLITYKA  PRAWO  INTERWENCJE - sprawy czytelników  

"AFERY PRAWA" 
 
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
  redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm  - Polska
aferyprawa@gmail.com 
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje. 

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Liliana
20-12-2014 / 20:22
Sam: And yet, liberals were using HIM to atcatk Republicans.Mike Norman: Liberals are as bad as the Repubs.Was just reading Mat Forstater's on his teacher: "Heilbroner also addressed and influenced policy issues, for example in his Primer on Government Spending (1963, co-authored with Peter Bernstein). President John F Kennedy, who even pointed out a typo to the authors, read the Primer, and held the book up during a speech outlining his tax cut plan. Twenty years later, the authors of the Primer would write an updated and revised version, entitled The Debt and the Deficit: False Alarms. Real Possibilities (1989). This time, though, the book was not embraced by Democrats in Washington, because they had since decided to turn their backs on sensible fiscal policy so they could criticize the huge deficits run during the Reagan Administration."The reversal at that time of the Democratic Party's economics since FDR is too little studied as far as I know.What a difference a couple of decades makes!
~marek99az1
12-07-2014 / 18:07
Informacja została podana sposób tendencyjny. Wg danych GUS-u, Polaków przebywających zagranicą dłużej niż 3 miesiące było pod koniec grudnia w kolejnych latach: 2004r. – 1,000; 2005 r. – 1,450 mln (koniec rządów SLD); 2006 r. – 1,950 mln. ; 2007 r. – 2,270 mln. (koniec rządów PiS-u); 2008 r. – 2,210 mln. ; 2009 r. – 2,100 mln.; 2010 r. – 2,000 mln.; 2011 r. – 2,060 mln; 2012 r. – 2130. stat.gov.pl/download/cps/rde/xbcr/gus/L_Szacunek_emigracji_z_Polski_ str. 3 Danych za rok 2013 jeszcze nie opublikowano. Największa przewaga liczby emigrujących Polaków nad liczbą powracających była w czasach rządów PiS-u, czasach boom-u w gospodarce światowej. W ciągu dwóch lat osiągnęła ona 820 000. Liczba Polaków przebywających zagranicą dłużej niż 3 miesiące, w latach 2008, 2009 i 2010 spadała a potem, w kolejnych dwóch latach zaczęła powoli rosnąć i mimo to, w grudniu 2012 roku, po kilku latach najgłębszego od dziesiątków lat kryzysu gospodarki światowej, była niższa o 140 000 od liczby Polaków zagranica w grudniu 2007 roku. Największą falę emigracji mieliśmy w latach 2006 i 2007, średnio 410 tys. rocznie. Wzrost emigracji w latach 2011 i 2012 o 130 tys., to średnio 65 tys. rocznie, czyli 6,3 razy mniej niż w latach 2006- 2007. Jeżeli obecnie a miejsce wielki exodus, to jak określić exodus lat 2006 -2007?
~marek777
17-11-2013 / 21:23
~marek777 16-11-2013 / 01:24 Po roku 1989 *** CO przyniosła w Rzeczpospolitej PRO "Solidarnościowa" REWOLUCJA >>> Wolność, Niepodległość i Demokracja ? ... XXI wiek ?! a Rzeczpospolita tkwi w epoce i na etapie SZABRU, grabieży, pospolitego okradania OBYWATELI >> podpartego prokuratorsko -sędziowskim bezprawiem ... wzmocnionym siłami POLICJI tzw. "państwowej" >> co skutkuje reaktywowaniem funkcjonowania formacji N A Z I Z M U w egzotycznym stylu polskiej odmiany komorotuskolandzkiego rasizmu >>> KŁAMSTWA, OSZUSTWA i patriotyczno-hipokratycznej obłudy powstałej na fundamencie rozbójniczego awanturnictwa o podłożu kryminalnym funkcjonariuszy publicznych, władzy państwowej i samorządowej prowadzących działaność solidarnością zawodowej sitwy w trybie prywatnego folwarku pod szyldem Rzeczpospolitej Polski ... ***Patrz : http:// www.youtube.com/watch?v=z9EGcuzBYB0 ** czyli SZABER i grabież jak przystało na Polską specjalność służb państwowości i samorządowej XXI wieku pod sztandarem Unii Europejskiej - *** Blaski i cienie Bornego Sulinowa cz. I ... patrz dalej >> http :// www.marek777.pl.tl > strona główna , Retrospekcje i INNE oraz www.barwybezprawia.pl .... czyli N A Z I Z M XXI wieku po polsku ... www.youtube.com/watch?v=T7rrKNRuCas; www.youtube.com/watch?v=KO9jApqHXI; News z OSTATNIEJ chwili >> www.youtube.com/watch?v=oQfNcuuiV0M&feature=player_embedded Jeszcze Polska NIE zginęła
~andriej
07-11-2013 / 23:01
jest na to rozwiazanie,budujemy wokol sejmu mur,na murze straznicy ,gotowi do strzalu i politycy do konca zycia uwiezieni w sejmie.Niech sobie glosuja pisza ustwy,ale juz nie dla nas,zapewniam ze duzo na tym zarobimy ,turysci beda przyjezdzac i ogladac ta swołocz tak jak oglada sie malpy w zoo.Zarobimy na tym zoo niezle kokosy.
~ciociababcia
06-11-2013 / 19:10
Witam, EMIGRACJA POLSKA INFORMUJE - PODSTĘPNE WYŁUDZENIE “ODSZKODOWAŃ” DLA ŻYDÓW USA - ten link nioe otwiera się.--- Znalazłam www.aferyprawa.eu/index2.php?p=teksty/show&dzial=polityka&id=1415 :-)
~Bandit Country
05-11-2013 / 14:19
Kraj w którym Obywatel nie może funkcjonować. Nie ma prawa,żadnych zasad. Państwo dało mechanizmy pozwalające na pozbawianie praw i mienia swoich Obywateli. Polska krajem wysokiego ryzyka z powodu bezprawia i nie szanowania Praw Człowieka. Niedemokratyczna ostoja metod stalinowskich. Zakazany faszyzm sprzyjał Niemcom. Jego odmiany nad Wisłą są skierowane przeciw własnemu Narodowi. Wniosek - Rząd dopuszcza do niszczenia własnego Narodu. Co należy zrobić? -pozbawić wszystkich obecnych rządzących władzy. Należy o tym pamiętać że tylko Demokracja jest ostoją praw Człowieka.