Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA IWO CYPRIAN POGONOWSKI

Walka o kontrolę globu - Iwo Cyprian Pogonowski

Drogą naturalnej ewolucji, elity finansowe dążą do jednego światowego rządu i jednej światowej waluty. Rockefellerzy otwarcie o tym od dawna mówili, w okresie po Drugiej Wojnie Światowej. Jednocześnie prezydenci USA bronili interesów zachodnich demokracji fasadowych przeciwko tyranii sowieckiej a następnie po-sowieckich „demokracjach suwerennych” jak i rządom opartym na kapitalizmie państwowym.

Gwarantowane obopólne zniszczenie na wypadek wojny nuklearnej USA przeciwko Sowietom było podstawą pokoju do chwili zapaści Związku Sowieckiego w latach 1989-1991. Wówczas były nadzieje, że wygrywa strona amerykańska. Niepowodzenia rządu Bush’a po 2001 roku jasno wykazały, że walka o globalną dominację nadal trwa między Zachodem i na nowo powstającym i rosnącym w siły Wschodem, gdzie obecnie strategicznie najważniejsze jest przymierze wojskowe Rosji z Chinami w ramach Shanghai Cooperation Organization (SCO), w której urzędowymi językami są chiński i rosyjski.

W historycznym tle tych zmagań jest ważny wkład Rzeczypospolitej Szlacheckiej w obronie zachodniego chrześcijaństwa i zachodniej cywilizacji. Wkład ten jest naokół znany Polakom, ale w coraz mniejszym stopniu znany on jest innym. Ciekawa jest wzmianka Jasienicy: „Sto lat wcześniej Taras Szewczenko (wieszcz Ukrainy, który pisał głównie po rosyjsku, 1814-1861) wręcz napisał, iż gdyby matka Chmielnickiego mogła przewidzieć ugodę w Perejasławiu, to by go zadusiła w kołysce.”

Szewczenko uważał, że Rzeczpospolita była jedyną nadzieją na wolność w środkowej i wschodniej Europie. Bunt i rzezie Bohdana Zenobiego Chmielnickiego, herbu Abdank (1595-1658), prawosławnego, wychowanka kolegium jezuickiego, spowodowały w 1648 roku panikę bankierów żydowskich i przenoszenie przez nich kapitałów z Polski, głównie do Berlina, co pomogło finansować Królestwo Pruskie ze stolicą w Berlinie, w 1701 roku, jako odnowę militaryzmu i kolonializmu niemieckiego, szerzonego kosztem Prus i Polski w XIII-XV wieku, by w XVIII wieku zainicjować rozbiory i dzięki rozbiorom Polski zjednoczyć Niemcy po raz pierwszy ze stolicą w Berlinie.

Królestwo Pruskie, w którym większość mieszkańców nie mówiła po niemiecku w XVIII wieku, było największe spośród ponad 300 państewek Rzeszy niemieckiej, zwyciężyło ono i ograbiło Francję w 1870 roku, by stać się ważnym konkurentem handlowym Imperium Brytyjskiego. Ministrowie rządy Kerenskiego mówili że Niemcy marząy o Imperium Niemieckim „od Renu do Władywostoku,” po skolonizowaniu Rosji tak, jak to wcześniej Brytyjczycy uczynili w Indiach.

Po zwycięstwie nad Hiszpanią, która była pierwszym światowym imperium kolonialnym czasów nowożytnych i po kolonii hiszpańskich takich jak Kuba, Guam i Filipiny, obecnie rolę imperium światowego odgrywa USA, posługując się ideologią neokolonializmu działającego pod płaszczykiem wolności i demokracji.

USA stanowi największą gospodarkę na świecie, głównie z tego powodu, że jest krajem imigrantów, których około 60 milionów przyjechało, w większości gotowych do pracy, wychowanych i wykształconych kosztem ich krajów pochodzenia. Bezpośrednio po Drugiej Wojnie Światowej mieszkańcy USA stanowili w 1945 roku 5% ludności świata i konsumowali większość światowej produkcji zasobów energetycznych oraz surowców.

Galicja czyli Halicja, jak zaborcy-Austriacy przezwali Małopolskę, była najbardziej niemiłosiernie eksploatowaną prowincją imperium, tak, że w najgorszych latach umierało tam z głodu 50,000 ludzi rocznie. Z tego powodu z Małopolski emigrowało wielu Polaków do pracy w USA z nadzieją dorobienia się na tyle, żeby wrócić z rodzinami do kraju i kupić zasobne gospodarstwa. Tylko ci wracali, którzy dorobili się. Reszta nie oszczędziła wystarczająco na powrót, a wielu żyło tak jak to opisuje piosenka amerykańska „I owe my soul to the company store” („Duszę zaprzedałem, kupując na kredyt w sklepie mego pracodawcy”).

Pamiętam Polaka, młodego gospodarza urodzonego w Cleveland, Ohio, który był ze mną „na celi” w więzieniu Gestapo w Jaśle, w 1940 roku. Wówczas nie znając angielskiego zapytałem go jak jest po angielsku „daj mi,” na co on odpowiedział „giw mi” („give me”). Niestety nie mógł on ze mną wiele rozmawiać, ponieważ w nieludzki sposób został on zakatowany przez Niemców w czasie przesłuchań. Widziałem jego strasznie posiniaczone łopatki od wielokrotnego bicia, przez przesłuchujących go Niemców.

W artykule z 5go lutego 2009, pod tytułem „Walka o dominację nad światem” („The Contest for global domination”) W. Joseph Stroupe pisze w Asia Times, że obecnie po katastrofalnych dla USA rządach prezydenta Geroge’a Bush’a, Stany Zjednoczone „są na kolanach tak jak Sowiety były w 1991 roku.” Obecnie wielu w USA ogarniętych „Obamamanią” ma nadzieję, że możliwa jest podstawowa zmiana polityki Waszyngtonu w kierunku kompromisu i załagodzenia sporów, zwłaszcza kiedy były senator George Mitchell, syn Arabki z Libanu, został specjalnym rozjemcą wysłanym przez rząd prezydenta Obamy, w celu łagodzenia podstawowego konfliktu między Izraelem i Palestyńczykami. Senator Mitchell był skutecznym rozjemcą w Północnej Irlandii.

W. Joseph Stroupe uważa, że walka o dominację świata wynika z chciwości i nadziei opartej na megalomanii bezkompromisowego zdobycia władzy absolutnej. Rządy Bush’a skompromitowały USA jako łagodnego i szlachetnego przywódcę wolnego świata i udowodniły, że prawdziwym celem tego państwa jest stworzenie imperium globalnego, za pomocą brutalnej siły ekonomicznej i wojskowej, którym nikt nie śmie oprzeć się. Z takimi zamiarami USA napadło na Irak.

Katastrofa USA w Iraku wykazała światu, jakie słabości ma Waszyngton mimo arogancji neokonserwatystów i ich żydowskiej ideologii pochodzącej z trockizmu. Obecny światowy kryzys ekonomiczny kompromituje amerykański lichwiarski kapitalizm, ukrywany pod płaszczykiem liberalizmu. Lekarstwem stosowanym obecnie jest upaństwawianie banków, których głównym kapitałem stają się wkłady urzędu skarbowego.

Dzieje się to w obliczu konkurencji z powstającą brutalną wobec własnych obywateli osią Chin i Rosji, państw ujarzmiających swoich własnych obywateli. W sumie stanowią oni coraz większą siłę militarną w ramach SCO, które nieraz jest opisywane jako „wschodnie NATO.” Podczas gdy USA wydaje na zbrojenia więcej niż wszystkie inne państwa na świecie razem wzięte. Mimo tego USA nie ma przewagi nad SCO ponieważ jest zagrożone obopólnym gwarantowanym zniszczeniem przez po-sowiecki arsenał nuklearny w Rosji z 5000 rakietami z nuklearnymi wycelowanymi w USA, plus pokaźny arsenał Chin, które wydają na zbrojenia około 10% tyle ile wydaje USA.

W. Joseph Stroupe uważa system gospodarczy Chin i Rosji za podobny i centralnie rządzony „kapitalizm państwowy” udający w Rosji „suwerenną demokrację,” która jednak pod rządami Wladimira Putina była bez porównania bardziej popularna w Rosji, niż rząd prezydenta Bush’a byl w USA. Było tak zwłaszcza w czasie wzrostu cen paliwa zagrożonego wojną w Zatoce Perskiej, z której rynek światowy otrzymuje jedną czwartą zasobów energetycznych.

Chiny nie tylko są wielkim wierzycielem USA, ale również konkurentem w imporcie paliwa, którego Rosja jest wielkim eksporterem. W ramach globalizacji i eksportu produkcji z USA do krajów taniej robocizny, obecnie odbywa największy w historii przekaz bogactwa narodowego z Zachodu na Wschód tak, że obecnie jest we wschodniej Azji więcej niż połowa wszystkich pieniędzy na świecie.

USA jest największy eksporterem broni na świecie. Drugie miejsce ma Rosja, która zbroi bogate w paliwo państwa, takie jak Wenezuela i korzysta z kompromitacji USA w Iraku, jak też z prób narzucania światu dyktatu Waszyngtonu, manipulowanego przez lobby Izraela. Niestety kontrola globalnych rezerw paliwa obecnie jest w rękach Wschodu według W. Joseph’a Stroupe’a, eksperta strategii w Glopbal Events Magazine.

Chiny mają kolosalne nadwyżki obcej waluty, ponieważ eksportują na kredyt do USA pogrążonego w długach. W piśmie Christian Science Monitor podano, że w czasie ostatnich 60 lat, tysiąc pięćset miliardów dolarów zostało w ramach „specjalnych powiązań” przekazanych z USA do Izraela. W. Joseph Stroupe pisze, że Wschód stara się dać USA „szacha i mata” za pomocą ekonomicznego duszenia, używając szantażu opartego na kontroli paliwa i rezerw kapitału.

Podczas gdy obecny kryzys bardziej szkodzi Zachodowi niż Wschodowi, prezydent Obama chce przejść od konfrontacji do akomodacji i zmienić porządek na świecie dotąd wynikający z chciwości i rywalizacji, żądzy bogactwa i władzy, rozlewu krwi i wojen. Niestety władza deprawuje, a absolutna władza deprawuje absolutnie. Prospekt akomodacji Zachodu ze Wschodem, W. Joseph Stroupe obiecuje przeanalizować w następnym artykule.
Miejmy nadzieję, że mu się to uda.
Tymczasem walka o kontrolę globu trwa.

WWW.pogonowski.com

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.