Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
21 września 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 16-06-2012

USA: Totalna inwigilacja staje się faktem, nawet lampy uliczne będą szpiegować...

Amerykanów czeka kolejny krok w inwigilacji przez ich władze, kolejna rażąca ingerencja w ich prywatność. Amerykańskie miasta rozpoczęły wdrażanie nowego, inteligentnego systemu oświetlenia miejskiego. Kosztujące trzy tysiące dolarów za sztukę nowe, energooszczędne lampy miejskie, wyposażone w wyświetlacze LED, będą mogły szpiegować obywateli w sposób, który ciężko byłoby wyobrazić sobie nawet Orwellowi.

Kliknij aby powiększyć

 

Nowe oświetlenie montowane jest obecnie w Detroit, Chicago i Pittsburghu, a w przyszłości ma pokryć całe terytorium USA. Jak donoszą media, system oświetleniowy Intellistreets produkowany przez firmę Illuminating Concepts posiada wiele “aplikacji przydatnych w zapewnieniu bezpieczeństwa narodowego”. Każda z tablic oświetleniowych posiada mikroprocesor “zasadniczo podobny do tego, jaki zamontowany jest w iPhonie”, zdolny do komunikacji bezprzewodowej. Oprócz tego, lampy wyposażone są w kamery i system liczący przechodniów na potrzeby policji, a także posiadają zdolność nagrywania rozmów na ulicy oraz, dzięki wbudowanemu mikrofonowi, przekazywania poleceń.

Ron Harwood, założyciel i szef Illuminating Concepsts powiedział, że pomysł stworzenia takiego systemu pojawił się po atakach z 11 września oraz huraganie Katrina. Dodał, że system będzie “współgrał z Departamentem Bezpieczeństwa Narodowego”, aby obywatele poczuli się “bardziej bezpieczni i poinformowani”.

!

Źródło: http://www.autonom.pl

http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/05/22/usa-totalna-inwigilacja-staje-sie-faktem/

Podobne tematy:

Dlaczego zmiana władzy w Libii? - Kadafi jest winny niesubordynacji wobec przysłowiowego ojca chrzestnego świata: imperializmu amerykańskiego i globalizmowi.
Masomeria - Ideolog globalizmu - Zbigniew Kazimierz Brzeziński
GLOBALIZM, CZYLI BIERNA AKCEPTACJA IMPERIUM ZŁA...
Zniewolenie ludzi technologią mikroczipu
Uszy Wielkiego Brata - czyli wiemy co mówisz i gdzie jesteś...
USA: Wielki Brat w akcji: ukryte kamery i mikrofony znalezione w konwerterach telewizyjnych- z cyklu fakty i mity o Ameryce
Wyszła fajka spod jarmułki - wywiad z bratem Bronisława Gieremka

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane jest przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:
afery@poczta.fm
- Polska

aferyprawa@gmail.com

Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~reall
03-09-2016 / 22:58
To wszystko znaczy, że mamy wielki konflikt społeczno-polityczny w niepodległej RP, potem okupację, potem reformę rolną odpowiadającą w dużej mierze planom przedwojennej lewicy parlamentarnej i popieraną przez większość społeczeństwa. Dlaczego cała złożoność tych procesów do kredyt14 forumguadagniweb.altervista.org/ kredyt15 autokar.wordpressy.pl/ kredyt16 binaereoptionen.wordpressy.pl/ kredyt17 pozyczkifo.wordpressy.pl/ kredyt18 preperat.wordpressy.pl/, kredyt19 chwilowkionlinelp.wordpressy.pl/ kredyt20 takasa.tujest.pl/ kredyt21 chwilowe.widezone.net/ kredyt22 acheterfrance8.webnode.fr/ kredyt23 chwilowka.fora24.pl/ kredyt24 lukaszklimek.blog.onet.pl/ kredyt25 lusill.blog.onet.pl/ kredyt26 mimi-w-wielkim-miescie.blog.onet.pl/ kredyt27 streetphoto.blog.onet.pl/ kredyt28 alopeciafr.webnode.fr/ kredyt29 michalkadziolka.blog.onet.pl/ kredyt30 rynek24.blog.onet.pl/ kredyt31 klik.c0.pl/ kredyt32 oxrob28.blog.com/ kredyt33 https://arkaszkat.wordpress.com kredyt34 https://zachwiledaj.wordpress.com kredyt35 arkaszkat.blog.com/ kredyt36 nachwile.blog.com/ kredyt37 specfeel.blogspot.com/ kredyt38 d3d.atwebpages.com kredyt39 erotycznero.blog.onet.pl/ warstwy ziemiańskiej nie dociera - i wszystkiemu, w jej rozumieniu, winni są bolszewicy?
~patriota
16-06-2012 / 19:43
Jak wynika, to "władzy" za mało, że szpieguje obywateli za pomocą komórek, internetu, kamer w sądach, urzędach (obawiają się bomb czy gnojówy? :-) na skrzyżowaniach, itp. totalna inwigilacja, naruszanie dóbr osobistych obywateli to norma. Wniosek: do władzy doszli złodzieje i oszuści ponieważ tylko te typy mogą czuć się zagrożeni przez oszukanych obywateli pracujących na ich wynagrodzeni. Wyjście - kałamachy i sąd obywatelski na złodziei okradających Naród i wolność...
~ciociababcia
16-06-2012 / 14:07
Rządowy informator w USA: “Przygotowujemy się do wojny domowej” Dominique de Kevelioc de Bailleul (Beaconequity.com), --------- www.wis.org.pl/forum/viewtopic.php?f=138&t=32&start=210