Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
27 stycznia 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 21-01-2012

TANGO ARGENTYŃSKIE I KONTROLOWANY  RABUNEK LUDNOŚCI. KOLEJ  EUROPY  NA  FINANSOWY  TANIEC  ŚMIERCI? Tango globalistów dla Węgier?

Doadnie dziesięć lat temu Argentyna przeżyła finansowy i rządowy kolaps na pełną skalę. 
Był to końcowy efekt ponad dziesięciu lat wykonywania rozkazów MFW , międzynarodowych bankierów, agencji ratingowych i globalnych “ekspertów”, mówiących nam co mamy robić. Prezydent Fernando de la Rúa do ostatniej chwili wprowadzał w życie wszystkie recepty MFW , każąc nam połknąć ich trujące “środki zaradcze”.

Sprawy przybrały naprawdę zły obrót na początku 2001 r., kiedy De la Rúa nie mógł już dłużej obsługiwać “długu narodowego” Argentyny, nawet po wprowadzeniu kraju w pełny tryb “zerowego deficytu”, cięć wydatków publicznych, cięć zatrudnienia, cięć wydatków na zdrowie, wykształcenie i kluczowe usługi publiczne.

W marcu 2011 r. ponownie powołał Domingo Cavallo na stanowisko ministra finanw - stanowisko które Cavallo pełnił już wcześniej przez sześć lat w latach dziewięćdziesiątych pod ówczesnym prezydentem Carlosem Menemem - narzucając skandaliczną deregulację MFW i politykę prywatyzacyjną, która osłabiła państwo i doprowadziła wprost do kolapsu w roku 2001.

W rzeczywistości to nie De la Rúa sprowadził Cavallo z powrotem na stanowisko ministra finansów, lecz zrobił to David Rockefeller [JPMorgan Chase] i William Rhodes [Citicorp], który osobiście przybył do Buenos Aires, aby powiedzieć [czytaj: rozkazać] Prezydentowi De la Rúa, aby mianował Cavallo, bo jeśli nie, to...!

Tak więc, w czerwcu 2001 roku, Cavallo [członek Komisji Trójstronnej i protegowany Sorosa-Rockefellera-Rhodesa] próbował zapobiec bankructwu przez stworzenie nowych mega-swapów długu obligacji skarbowych, które zwiększyły dług publiczny o 51 miliardów dolarów, przez co doprowadził do kompletnego załamania już w grudniu tego samego roku.

Co było potem? De la Rúa i Cavallo ochronili bankierów, zapobiegając ogromnemu runowi na banki, przez zamrożenie wszystkich depozytów bankowych. Nazywali to “Corralito” [“kojec, żłób”] - posiadacze kont mogli wypłacać jedynie 250 pesos tygodniowo [w tamtym czasie odpowiadało to 250 dolarom, a po dewaluacji w 2002 r., 75 dolarom].  

Gospodarka Argentyny załamała się. 
Ludzie wyszli na
ulice, waląc w garnki i patelnie, krzycząc, skandując i nazywając bankierów “złodziejami, przestępcami, oszustami i szwindlerami”, ale wszystkie bramy z brązu wielkich mega-banków pozostały szczelnie zamknięte. Nikt nie odzyskał pieniędzy.

Połowa depozytów bankowych była w dolarach. I nikt nie odzyskał dolarów, a jedynie pesos po oszukańczym kursie wymiany po wprowadzeniu dewaluacji, a tak zwana Rada “Wymienialności” Walutowej, którą Cavallo powołał dekadę wcześniej i która sztywno związała kurs peso z dolarem po nierealnym kursie jeden do jednego, została rozwiązana.

Był to oczywisty, masowy, zaaranżowany przez bankierów światowych i wspierany przez rząd, rabunek majątku i oszczędności 40 milionów Argentyńczyków. Połowa naszego społeczeństwa spadła szybko poniżej granicy ubóstwa, PKB skurczył się o prawie 40% w 2002 r., miliony ludzi straciło pracę, oszczędności, domy przejęte przez banki i swoje dotychczasowe życie a jednocześnie żaden bank nie upadł!  

Wśród zamieszek w Buenos Aires i innych dużych miastach oraz pośród brutalnych represji policyjnych, które pozostawiły 30 zabitych na ulicach, De la Rúa zapakował się do helikoptera na dachu pałacu prezydenckiego “Casa Rosada” i opuścił tonący statek. W ostatnim tygodniu grudnia 2001 r., czterech prezydentów kolejno przewinęło się przez urząd, aż w końcu bankierzy, media, Departament Stanu oraz Ministerstwo Skarbu USA zaakceptowały Eduardo Duhalde jako tymczasowego prezydenta. Tak, USA nominowało swego prezydenta w suwerennym kraju jakim była Argentyna. Z kolei mianował on na stanowisko ministra finansów Roberto Lavagna, członka i założyciela miejscowego CARI - Argentyńskiej Rady Stosunków Zagranicznych [CFR], która jest miejscowym ramieniem nowojorskiego CFR.  

Argentyna została przez światową oligarchię władzy użyta jako poligon doświadczalny, aby nauczyć się, w jaki sposób finansowy, monetarny, bankowy i gospodarczy kolaps na pełną skalę można kontrolować, a jego społeczne konsekwencje odpowiednio wykorzystać, aby zapewnić, że:

(a) bankierzy wyjdą bez szwanku,

(b) “demokratyczny porządek” zostanie przywrócony, a nowy rząd nałoży kolejne mega-swapy długu i uciszy ludzi (bo jak nie to...!),

(c) na twarze banksterów wróci wielki uśmiech... Jak zawsze!  

Wnioski wyciągnięte z Argentyny w 2001 r. są obecnie wykorzystywane w Grecji, Irlandii, Hiszpanii, Włoszech, Islandii, Wielkiej Brytanii i USA. Światowi władcy pieniądza - przećwiczyli w Argentynie grę finansowej wojny.  

W pewnym momencie zrobiło się tak źle, że dziennikarz New York Times Larry Rohter [później oskarżony przez rząd brazylijski o powiązania z CIA ] miał czelność zaproponować rozpad terytorialny Argentyny, jako “rozwiązanie” naszego kryzysu zadłużenia. Tytuł jego przewrotnego artykułu, opublikowanego w dniu 27 sierpnia 2002 r., mówił wszystko: “Niektórzy w Argentynie widzą secesję jako odpowiedź na ekonomiczne zagrożenie“, w szczególności wskazując na nasz bogaty w zasoby naturalne region Patagonii...

Następnie globalna oligarchia władzy wstawiła w końcu na stanowisko prezydenta swojego człowieka - Néstora Kirchnera w maju 2003 r. Kirchner pozostawił na stanowisku ministra finansów Lavagna i zaplanował kolejną rundę mega-swapów długu państwowego zaplanowanego na 42 lata w przyszłości (!). Zapłacił MFW pełną sumę, której żądali: 10 mld USD (w gotówce, w dolarach i bez żadnych potrąceń, czyli absolutnie najbardziej uprzywilejowany status wierzyciela!) nie otrzymując w zamian nic. Powiększył osłabienie wojskowe Argentyny, pogrążył edukację, media i kulturę i zakończył dzieło, ustanawiając swoją żonę Cristinę, swoją następczynią.

Naturalnie z “doświadczenia argentyńskiego” zostało wyciągniętych wiele lekcji, które dziś są tak przydatne w kontaktach z tymi krnąbrnymi, biednymi Europejczykami.

Zatem dekadę później ... kto chętny do tanga?

Adrian Salbuchi [Tłumaczenie: davidoski]

Źródło: “Argentina tango lessons: Europe’s turn for financial danse macabre?” – RT.com  

KOMENTARZ BIBUŁY: Jako “rozwiązanie” kryzysu argentyńskiego zadłużenia, dziennikarz New York Times Larry Rohter zaproponował rozpad terytorialny Argentyny, w szczególności wskazując na bogaty w zasoby naturalne region Patagonii…

Na łamach wydawanego w USA tzw. amerykańskiego (czytaj: żydowskiego) wpływowego pisma Foreign Affairs, Radosław Sikorski pisał: “Polskę byłoby łatwiej reformować, gdyby porzuciła wyeksploatowane regiony, takie jak Śląsk”.

Czyż nie widać tutaj jasno tej charakterystycznej korelacji działań syjonistycznych grup na całym świecie, usiłujących zdominować poszczególne kraje (a łatwiej się to robi poprzez ich parcelację), aby później zawłaszczyć je politycznie i gospodarczo? Pomagają im w tym odpowiednio opłacani służebni politycy i dziennikarze.

Za: http://www.bibula.com/?p=48646

Więcej:

Iran - Kilka argumentów przeciwko kolejnej wojnie... Rafal Jedrasik

LIBIA - dlaczego Kadafi? - czyli prowokacje syjonistów dla podpalenia narodów afrykańskich
Libia Kadafiego - CZEGO MOŻEMY NAUCZYĆ SIĘ OD ARABÓW?

Polecamy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Sprawy tematyczne poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Gio
23-12-2014 / 12:43
Al di lc3a0 delle critiche, sei beisllsimaa" rel="nofollow">ihbdmoq.com">beisllsimaa e ti sta bene tutto. Il look di oggi c3a8 davvero grazioso, trovo che il grigio e il celeste cipria sono colori che ti donano molto e il contrasto tra la lana e il tutc3b9 mi fa impazzire.Baci
~Tau
19-12-2014 / 20:56
I love the tone on tone mix of textures with the black acncets. Glad you wore opaque tights as that skirt is a few ruffles too short you can't even see it under your coat!
~ciociababcia
22-01-2012 / 08:48
~ciociababcia
22-01-2012 / 08:46
Boże chroń Węgrów. - Krisztina Morvai: To bardzo ciekawe, że to wy uczycie nas demokracj! www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=E1ZS6vq63Kc - Przecieram znów oczy ze zdumienia, że PAP może tak bezkarnie kłamać solidarni2010.pl/news.php?readmore=2236&rstart=0 - 1 Million People's Peace March for the Government in Hungary www.youtube.com/watch?v=4OBWmuhLftw