Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

Policja w Londynie: Największy w historii napad na sklep jubilerski dziełem oficerów Mossadu

Za niedawnym napadem na sklep jubilerski w Londynie, skąd zrabowano precjoza wartości co najmniej 65 milionów dolarów, stoi firma izraelska odpowiedzialna za ochronę sklepów jubilerskich – stwierdza policja.

Trzech najwyższych funkcjonariuszy zarządu firmy Universe Security Groups - USG i równocześnie najwięksi jej udziałowcy, to: Nahum Admoni, były szef wywiadu izraelskiego Mossad, generał [Aluf] Uri Sagie, były szef wywiadu armii izraelskiej oraz Isaac Molho, doradca do spraw specjalnych premiera Benjamina Netanyahu. Służby śledcze uważają, że osoby te stoją za dokonanym kilkanaście dni temu rabunkiem.

Po wykryciu, jak się określa, największego w historii Wielkiej Brytanii napadu i kradzieży wyrobów jubilerskich, policja zatrzymała dotychczas 50-letniego mężczyznę, którego określiła jednak mianem “podrzędnego gracza” napadu. Depesze informacyjne i policja nie ujawniają gdzie przebywają obecnie współwłaściciele firmy USG - obywatele Izraela i podejrzani o zaplanowanie napadu.

Napadu dokonano 6 sierpnia br. na sklep jubilerski Graf Diamond w centrum Londynu w iście filmowym stylu: dwóch zamaskowanych mężczyzn weszło do sklepu jubilerskiego, wyciągnęło pistolety i terroryzując personel sklepu, zagarnęło 43 wyroby jubilerskie, po czym oddawszy kilka strzałów z pistoletów, wybiegli do czekającego przed sklepem samochodu BMW i odjechali.

Sklep jubilerski Graff mieszczący się na New Bond Street był obiektem napadu w 2003 roku, przeprowadzonym przez słynny gang Różowej Pantery. Po tej słynnej kradzieży, do ochrony obiektu zaagażowano właśnie izraelską firmę.


UZUPEŁNIENIE: Jak stwierdzają niezależni dziennikarze badający podejrzaną transakcję sprzedaży stoczni polskich, jednym z członków zarządu spółki United International Trust, wybranej przez rząd Donalda Tuska jako “strategiczny partner”, jest nijaki Nahum Admoni, b. szef izraelskiego Mossadu. Okazuje się być tą samą osobą co podejrzany o organizowanie przeprowadzonego kilkanaście dni temu napadu na sklep jubilerski w Londynie.

Gratulujemy panu Tuskowi i jego ekipie wspaniałego wyboru “inwestora”. Sprawdza się tym samym jego wcześniejsza wypowiedź (Premier Tusk: “Handlarz bronią, bursztynem, złotem… jest mi całkowicie obojętne, kto kupił polskie stocznie”), która, w świetle informacji o napadzie w Londynie, może budzić podejrzenie, że pan Tusk rzeczywiście miał wiedzę co do prawdziwej profesji “inwestorów”.

“Handlarz bronią, bursztynem, złotem… jest mi całkowicie obojętne, kto kupił polskie stocznie” – powiedział premier.

Na pytanie dziennikarki “Gazety Polskiej” – Jak pan premier skomentuje ten fakt, że w poniedziałek część mediów podała, że ostatecznym nabywcą majątku stoczni w Gdyni i w Szczecinie jest podmiot handlujący bronią?.

Donald Tusk odpowiedział, że nie zagląda w życiorysy każdego ze swoich partnerów, sprawdza tylko, czy wpłacają pieniądze.
– Jestem jednak bliski pewności, że znajdziemy dobry finał. Gdyby miało się kazać, że kupujący handlują bronią, bursztynem, złotem jest mi to całkowicie obojętne. Chcę, żeby je uratował – podsumował premier.

Pan premier ciągle jeszcze próbuje stwarzać pozory, że zależy mu na stoczniowcach, bo przecież przemysł stoczniowy pogrzebał już dawno.
Niestety, bezlitośnie obnażył brak fundamentalnych wartości i zasad!

Za ; RADIO POMOST, Aspekt Polski , , , bibula.com


Tematy w dziale dla inteligentnych:

ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.