Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 16-09-2011

PO PRZEKRĘCIE NA CO2 WIELKIE KONCERNY CHCĄ PRZEJĄĆ ŚWIATOWE ZASOBY WODNE

Wielkie koncerny i politycy chcą handlować wodą na giełdzie. Powód, cena wody jest zbyt niska, tym samym ludzie korzystają z niej nierozważnie. Obecnie państwa, ONZ i wielkie korporacje typu Nestle pokażą nam jak to się robi windując ceny o przynajmniej 300%.

Największym graczem wydaje się być elitarny fundusz finansowy Foundation of Saint Lazare operujący pieniędzmi najbogatszych ludzi tego świata. Dostaliśmy również potwierdzenie, że instytucja ta działa pod “Wojskowym i Szpitalnym Zakonem Świętego Łazarza z Jerozolimy” [ang. “Military and Hospitaller Order of Saint Lazarus”].

Celem funduszu jest kontrola ziemskich zasobów wodnych. Na ich stronie możemy m.in przeczytać: “Woda jest częścią światowego dziedzictwa. - Dwie trzecie powierzchni naszej planety jest pokryte wodą. Mniej niż 1% jest dostępny dla potrzeb ludzkości. Ochrona, poszanowanie i wykorzystywanie tego zasobu naturalnego oraz rozwój tego, co jest dla nas dostępne przez równowagę w przyrodzie jest w naszym interesie. Woda jest dla nas źródłem życia. A wkrótce stanie się instrumentem władzy i wpływów”.

Więcej na stronie funduszu: theworldsociety.org oraz oslj.org

Nestle: handel wodą jest częściową odpowiedzią na wykarmienie świata

Sprzedaż wody na giełdzie w ten sam sposób jak to ma miejsce z innymi towarami może pomóc w rozwiązaniu braków tego najbardziej cennego surowca, a który może wyschnąć na długo przed wyschnięciem złóż ropy, powiedział we wtorek prezes Nestle.

“Nie jestem przeciwny tej idei”, powiedział agencji Reuters Peter Brabeck, prezes największej na świecie grupy spożywczej, pytany o pomysł dotyczący handlu wodą na giełdzie.

Pierwszym miejscem jakie powinno się rozważyć jest prowincja Alberta - powiedział, gdzie konkurencja, może być szczególnie gwałtowna pomiędzy rolnikami wymagającymi wody dla nawadniania rlin, a koncernami naftowymi wymagającymi wody do wymywania piasków roponośnych, które wymagają zużycia znacznie większej ilości wody niż inne rodzaje depozytów ropy.

“Pracujemy intensywnie z rządem Alberta aby rozważył handel wodą” powiedział Brabeck. Jako pierwszy krok, dodał, Alberta oddzieliła prawa do ziemi od prawa do zasobów wodnych, więc posiadanie ziemi nie daje automatycznie prawa do wody, która biegnie przez tą ziemię.

Podał on również starożytny przykład państwa nad Zatoką Omańską, które posiadało system wymiany wody sięgający tysięcy lat wstecz. Zauważył też, że silna zwyżka na ropę, której cena w kwietniu wspięła się na więcej niż 127 dolarów za baryłkę i była powyżej 117 dolarów we wtorek na międzynarodowych rynkach terminowych, może ograniczyć popyt.

Widzisz co się dzieje, gdy rośnie popyt na rynku. Rynek reaguje i ludzie zaczynają używać ropę naftową w bardziej efektywny sposób” - powiedział.

Jedną rzeczą, która się w ogóle nie porusza, to cena wody.

Przewodniczący odmówił komentarza w odniesieniu do obecnej bańki na rynku towarów w tym kakaa i kawy, a także oleju, używanego w dużych ilościach przez Nestle. Powiedział, że nie mógł się wypowiedzieć się na temat “kwestii operacyjnych”.

Woda, energia i żywność za miliardy

Brabeck odpowiedział na pytania przed i po przemówieniu do głównie akademickiej publiczności w Genewie, w którym rozpatrywał wyzwanie dostarczenia wody, energii i żywności dla ludności całego świata, która ma osiągnąć 10 mld, według raportu Organizacji Narodów Zjednoczonych z ubiegłego tygodnia.

Jego wypowiedzi są echem komentarzy Światowego Forum Ekonomicznego z Davos na początku tego roku, mówiących o tym, że biopaliwa nie powinny pochłaniać cennych zasobów.

“Jedną z pierwszych decyzji, jaką należy przyjąć jest brak zgody na produkcję paliwa zamiast wody”, powiedział dodając, nawet biopaliwa drugiej generacji, które wykorzystują niespożywcze surowce, nie są odpowiedzią.

Twierdził, że druga generacja nie będzie w stanie wyprodukować dostatecznej ilości biomasy wymaganej przez ambitne cele rządowe, aby zwiększyć ilość biopaliw w bilansie energetycznym.

W Davos powiedział: “nie dla paliwa kosztem jedzenia” generuje to inflację cen żywności i powtórzył we wtorek, że rosnące ceny surowców były przyczyną niepokojów, które rozprzestrzeniły się w Afryce Północnej i Bliskim Wschodzie.

20 byłych światowych przywódców dyskutuje o nadciągającym „kryzysie” wodnym

Dwudziestu byłych szefów państw, w tym były prezydent USA Bill Clinton ostrzegł we wtorek [7.VI.2011] o zbliżającym się “kryzysie wodnym” - i zgodził się powołać zespół, który zajmie lukę światowego lidera w tej sprawie. Emerytowani przywódcy, wśród nich były prezydent Meksyku Vicente Fox i były premier Japonii Yasuo Fukuda który powiedział, że panel będzie działać w kierunku poruszenia kwestii politycznych w celu uniknięcia problemów z zaopatrzeniem w wodę na całym świecie.

Członkowie Rady InterAction uczestniczyli w tym roku w trzydniowym dorocznym spotkaniu w Quebeku. Był na nim również obecny meksykański przywódca Ernesto Zedillo i Gro Brundtland z Norwegii. Grupa wezwała do uznania nowej międzynarodowej etyki zarządzania zasobami wodnymi i zaproponowała 21 zaleceń dla gospodarki wodnej na świecie.

Na szczycie listy: “wprowadzenie wody na pierwsze miejsce globalnej agendy politycznej”.

Inne pozycje zawierają połączenie badań nad zmianami klimatycznymi i problemami z wodą, tworząc prawo do posiadania wody i podniesienie jej ceny, aby odzwierciedlać jej ekonomiczną wartość.

W obszarach, gdzie woda jest racjonowana, priorytetem powinna być, uprawa żywności a nie biopaliw - stwierdziła grupa której wsłprzewodniczącym jest były kanadyjski premier Jean Chretien i austriacki kanclerz Franz Vranitzky.

france24.com, reuters; - za: PrisonPlanet.pl (2011-06-07)

==================

Od Redakcji: Powyższa treść zawiera bardzo poważny i na czasie temat.

Proszę zauważyć, że wszystkie decyzje podejmowane przez globalistów są wpierw [rzekomo] dyskutowane na międzynarodowym forum. Jeśli ktoś orientuje się w obecnej sytuacji na świecie, i obserwuje pojawiające się w mediach interesujące nazwiska, i to nagminnie powtarzające się - to w przybliżeniu może określić do jakiej rasy one należą.

Więc te nazwiska, które wymieniane są na powyższym spotkaniu o ładnie brzmiącej nazwie: „Emerytowanych przywódców” - są znane z przynależności do lóż masońskich, chociaż trudno jest to sprawdzić ponieważ ukrywają swoją przynależność i pochodzenie, właśnie, większość z nich ma pochodzenie żydowskie - a więc z racji pochodzenia, a nie jest to tajemnicą, jest zaangażowana w globalizowaniu świata gojowskiego.

Po pierwsze, następstwa dozowania wody mogą być [a na pewno będą] fatalne dla narodów nie uznających hegemonii żydowskiej na świecie. Jeżeli „im” się uda wprowadzić w życie ustalenia tzw. „Rady Starszych” na którą będą się oczywiście powoływać, gdzie w następnym ruchu będą już podejmować obowiązujące uchwały międzynarodowe odnośnie dozowania wody - skutki takich decyzji mogą być opłakane dla narodów. Mamy wiele podobnych przykładów powolnego wdrażania w życie podobnych uchwał, zobowiązujących dane narody do ich respektowania, i to pod groźbą kary więzienia za ich nie przestrzeganie. Przytoczę pierwszy z brzegu przykład, chociażby z ostatnich paru lat, wprowadzania do szkół nauki o homoseksualizmie. Zaczęło się tak niewinnie, ale z roku na rok ta akcja się nasilała, aż wreszcie zaczęto podejmować odnośne uchwały w tej sprawie i wprowadzać je, jako nakaz zgodny z prawem do szkół nawet i podstawowych. Teraz już jest to [nie we wszystkich jeszcze krajach] karalne więzieniem.

Następnie wprowadzą limitowanie powietrza, już się o tym głośno mówi. - Jak wiadomo dla życia człowieka niezbędne jest powietrze (tlen) i woda oraz produkty spożywcze dostarczające organizmowi energii i budulca tkanek. Artykuły spożywcze już znajdują się pod kontrolą „niewidzialnej ręki”, i są racjonowane w sposób zaplanowany (czego doświadcza bezużyteczna z punktu widzenia globalistów, ludność „rogu Afryki”).  Jeśli udałoby się tej przestępczej hybrydzie uzależnić dostęp do wody np. przez komercjalizację jej zasobów, populacja niezamożnych najpierw przestanie się myć (triumfalny powrót chorób na leczenie których nie będzie środków finansowych) a potem śmierć z łaknienia tych którzy sobie nie będą w stanie kupić nawet kropli.

Pozostanie jeszcze ustanowienie mechanizmu racjonowania powietrza, takiego który uniemożliwi oddychanie bez uiszczenia stosownej opłaty. Wówczas już nie będzie miejsca na Ziemi dla nieuprzywilejowanych. Przecież All Gore już od paru lat czyni „podgatowkę” pod takie międzynarodowe uchwały, które usłużne ONZ podejmie.

O innych perspektywach ludzkości już nie ma co dywagować. Płatne przejazdy autostradami rozszerzone zostanie na drogi krajowe, wojewódzkie i tak do samego dołu. Tylko czekać kiedy to zakiełkuje pomysł opłat za przejście chodnikami w miastach, ścieżkami polnymi i leśnymi i parę jeszcze innych drobiazgów wzmacniających system niewolniczy. 

Tomasz Koziej

 

Więcej:

To nie CO2 zmienia klimat a klimat decyduje o ilości CO2.
Globalne ocieplenie? - szczyt klimatyczny? - pakietowy zakup prawa do emisji CO2 - czyli dwutlenku węgla ? - to tylko kolejny żydowski przekręt na kasę?
Globalne ocieplenie to oszustwo robione pod zamówienie?

Świńskie oszustwo nowa grypa może się okazać jedną z największych afer korupcyjnych na świecie

Podpalenie magazynów krakowskich zakładów farmaceutycznych Pliva - globalizacja przemysłu farmaceutycznego...
GLOBALIZACJA - CZYLI INNA WOJNA WYNISZCZAJĄCA NARÓD - KUPIMY CAŁĄ EUROPĘ  Dariusz Kosiur  

Globalizacja jako miraż - czyli trzecie stadium rozwoju kolonializmu - Iwo Cyprian Pogonowski 

ROLNICY NA SPRZEDAŻ? BANK ŚWIATOWY WNIOSKUJE O WYKUPIE ZIEMI OD POLSKICH ROLNIKÓW - CZY GLOBALIZACJA DOPROWADZI DO POWSTANIA 8MLN BEZROBOTNYCH ROLNIKÓW I DALSZEGO SPADKU LUDNOŚCI W POLSCE?

Bill Gates, szczepionki i depopulacyjny spisek - kolejny globalny przekręt, czyli światowa eugenika?

Grecka tragedia - czyli totalna kontrola finansowa obywateli.... Tajny plan Unii i bankierów czy dojdzie do zaczipowania ludzi?
Zniewolenie ludzi technologią mikroczipu

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy poszkodowanych i czytelników

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Elouise
06-11-2016 / 00:11
~Daveigh
24-10-2016 / 14:11
~ptbxcka
10-10-2011 / 18:44
~yqmxui
08-10-2011 / 18:41
~tiwfwx
08-10-2011 / 14:06
~Lucka
07-10-2011 / 15:30
This has made my day. I wish all potsnigs were this good.
~Warszawiak
20-09-2011 / 18:02
Przecież naród żydowski to nie jest żadna rasa !! To nie jest żaden naród ! Oni zostali wymyśleni !! boomchablog.wordpress.com/2011/09/03/szlomo-sand-narod-zydowski-zost
~Tolek
19-09-2011 / 02:18
no chyba, że podrożej kropla beskidu, żywiec i inne, ale bez takich można przeżyć :)
~Tolek
19-09-2011 / 02:17
za dużo filmów oglądacie. Woda jest na Ziemi bardzo rozpowszechniona. Występuje głównie w oceanach, które pokrywają 70,8% powierzchni globu, ale także w rzekach, jeziorach i w postaci stałej w lodowcach. Część wody znajduje się pod powierzchnią ziemi lub w atmosferze (chmury, para wodna). Dodatkowo w lodowcach znajdują się olbrzymie zasoby wody. Raczej się należy się spodziewać powodzi i nadmiaru wody niż na odwrót.
~Peter
17-09-2011 / 21:51
Tolek nonsens. Hmmmmmm....