Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 13-01-2012

Nieprofesj onalny mecenas i sędzia - pismo do Okręgowej Rady Adwokackie j w Gdańsku Mirosław Naleziński

 

Okręgowa Rada Adwokacka                              Gdynia 10, stycznia 2012
            w Gdańsku


                                                                                           Nieprofesjonalny mecenas i sędzia

Uprzejmie informuję, że mecenas Karol Kolankiewicz nie zna prawa prasowego i nie ma większego pojęcia o instytucji zniesławienia. Poniżej załączam mój tekst, który mec. Kolankiewicz, reprezentujący swą mandantkę p. Magdalenę Chomuszko, załączył do oskarżenia w procesie karnym VIIIK155/10 przeciwko mnie (tamże załączył także trzy inne moje artykuły).
Sąd Rejonowy w Gdańsku 9 grudnia 2011 wydał wyrok mnie uniewinniający i obciążający kosztami procesu p. Chomuszko. Ponadto pani ta ma opłacić opinię biegłej dr Jolanty Piwowar, która nie pozostawiła żadnych wątpliwości, że moje 4 artykuły zamieszczone w internecie a przekazane do sądu, nie są zniesławieniem p. Chomuszko.

Jednak to nie wszystko - p. Chomuszko wespół z mec. Kolankiewiczem wnieśli wcześniej sprawę (IC692/09) do Sądu Okręgowego w Gdańsku, która toczyła się mimo mojego zawału serca, operacji bajpasów i pobytu w sanatorium, przy czym wyrok zapadł 18 grudnia 2009, o którym NIKT mnie nie poinformował (również o terminie planowanego ogłoszenia), zaś dowiedziałem się o nim dopiero na pierwszym posiedzeniu SR w Gdańsku, czyli po ponad 120 dniach od wydania wyroku.
Wyrok jest dla mnie niekorzystny i wg niego mam przeprosić p. Chomuszko za szereg spraw. Problem w tym, że to ta pani - jako pierwsza - pomówiła mnie na portalu NaszaKlasa o to, że miałem dwa dodatkowe konta (m.in. jako p. J. Kawalec), z których ją rzekomo obrażałem. Potem publicznie to wielokrotnie potwierdzała w internecie oraz składała swoje fałszywe zeznania w obu procesach na ten temat. Ponadto na portalu NK sfałszowała podpis zmieniając nazwisko Kawalec na moje, Naleziński, czym dopuściła się przestępstwa.

Mecenas Kolankiewicz otrzymał ode mnie wszystkie kopie wypowiedzi p. Chomuszko, a jednak zdecydował się założyć dwie sprawy. Sędzia Wojciech Midziak (sprawa cywilna) również otrzymał szereg kopii w sprawie, jednak z niewiadomych powodów zbagatelizował fałszerstwo p. Chomuszko (nazwał to... omyłką) oraz pominął temat zniesławienia, że mam/miałem rzekomo dwa dodatkowe konta.

Ponadto (i to jest b. ciekawe!) na podstawie poniżej załączonego tekstu, uznał, że zarzuciłem p. Chomuszko szereg niegodnych czynów i wobec tego wydał wyrok skazujący. Niestety, nie skorzystał z pomocy biegłego, bowiem uznał, że jest wystarczającym fachowcem władnym rozpatrywania tego typu spraw. Jednak opinia biegłej w sprawie karnej totalnie skrytykowała sposób rozumowania sędziego Midziaka, który całkowicie błędnie zinterpretował poniżej załączony artykuł.
Wskutek działalności mec. Kolankiewicza poniosłem uszczerbek na honorze (wyrok skazujący w sprawie cywilnej) oraz finansowy (kilka tysięcy złotych kosztów, w tym dla pana mecenasa i dla komornika). Obecnie mam dwa wyroki - skazujący w sprawie cywilnej i uniewinniający w sprawie karnej. Dwa wyroki oparte na tym samym artykule...

W jaki sposób można unieważnić wyrok cywilny, którego nikt nie chce (nie może?) rozpatrywać, bowiem jest prawomocny, choć nie umożliwiono mi wniesienie apelacji (bo... nie poinformowano mnie o wydaniu wyroku!).
Czy Okręgowa Rada Adwokacka może poprosić mecenasa Kolankiewicza o zwrot otrzymanych przez niego ode mnie kwot?
W jaki sposób widzi ORA możliwość eleganckiego załatwienia opisanej sprawy? Może zasugerować panu mecenasowi, aby on wespół z p. Chomuszko wystąpili do SO w Gdańsku o unieważnienie wyroku?

Co ciekawe, ani sędzia SO w Gdańsku, ani sędzia SR w Gdańsku nie wystąpili do admina NK, który poinformował mnie, że posiada emajlowy adres p. Kawalca oraz historię jego logowań na portalu NK. Gdyby sędziowie uzyskali wiedzę znaną adminowi, to po pierwsze - okazałoby się, że nie jestem Kawalcem, a po drugie, że p. Chomuszko sfałszowała podpis na NK oraz zniesławiła mnie publicznymi oskarżeniami, że miałem dwa dodatkowe konta i byłyby wówczas mocne podstawy do obalenia pierwszego wyroku.
Niestety, sprawiedliwość w Polsce to reglamentowany towar...Z poważaniem
Mirosław Naleziński


Oto tekst uznany przez sędziego SO w Gdańsku za przestępczy (bez opinii biegłego), jednak nie uznany za takowy przez SR w Gdańsku (po zasięgnięciu opinii przez biegłego).
Jak na portalu zarobić 20 tysięcy złotych...  Artykuł opisuje anonimowego pisarza i zawiera poradę, w jaki sposób można zarobić wspomnianą kwotę. W którym miejscu literalnie opisano p. Chomuszko?
Czy można otrzymać wyrok za felieton lub za realizację filmu, którego bohaterem jest anonimowa postać? Czy można zniesławić anonima i otrzymać za to wyrok skazujący?
Przypominam, że mec. Kolankiewicz zażądał w procesie cywilnym ode mnie aż 20 tys. zł, co - biorąc pod uwagę, że to jego mandantka sfałszowała podpis oraz mnie zniesławiła - jest wielkim skandalem, zaś żądana kwota (przy znanych a medialnie głośniejszych podobnych sprawach) jest po prostu kuriozalna.

Więcej:

Czy można zniesławić anonima? Pytanie do Prezesie Sądu Okręgowego w Gdańsku. Mirosław Naleziński
Poświąteczny kac gdańskich sędziów czyli jak na portalu zarobić 20 tysięcy złotych... Mirosław Naleziński
Zniesławiła, sfałszowała i poskarżyła się... Policji Mirosław Naleziński
Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu Mirosław Naleziński
Kiedy prokuratura zajmie się sądami i szpitalami? Mirosław Naleziński
Syndrom przyznania racji stronie wszczynającej proces  Mirosław Naleziński
Sądownictwo italskie i polskie – różnice Mirosław Naleziński, Gdynia 
Dwie odmienne interpretacje art. 212 Kk  Mirosław Naleziński
Co łączy twórców Walkirii i Symfonii? Mirosław Naleziński
Art. 212 Kk - które zdanie jest przestępcze?  Mirosław Naleziński, Gdynia
"Ile ugra mecenas na kłamstwie swej klientki?" - Mirosław Naleziński
Jutro świat powinien być lepszy niż dzisiaj... Mirosław Naleziński
Gdańsk - odpowiedź z Sądu Apelacyjnego i riposta Mirosława Nalezińskiego
Konfabulantek ci u nas dostatek  Mirosław Naleziński, Gdynia
Dodupne prawo Mirosław Naleziński
Niezawisły znad Wisły Mirosław Naleziński 
Polska Temida ma w nosie nie tylko godność zwykłego obywatela, ale tamże ma również swoją cześć. Mirosław Naleziński
Takiego państwa nie szanują uczciwi obywatele, oszuści zaś sobie je chwalą... czyli numer "pseudotaksówkarza" Mirosław Naleziński
Holenderka i Polka w depresji - Mirosław Naleziński 
Kto Pippie szlak w końcu przetrze? Mirosław Naleziński
Dlaczego admini nie kasują menelskich tekstów? Mirosław Naleziński
Na ospałą Temidę - Mirosław Naleziński

 

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Ela W
11-01-2014 / 14:30
Powszechny dostęp do zawodów spowodował spadek jakości usług prawniczych. Idąc do adwokata nigdy nie wiadomo na kogo się trafi i przyznam z doświadczenia, że ciężko o profesjonalną obsługę prawną na rynku. Po wielu niepowodzeniach i rozczarowaniach znalazłam wreszcie rzetelnego, dającą poczucie bezpieczeństwa kancelarię adwokatów i radców prawnych: www.sdo.com.pl Naprawdę polecam!!
~Mirnal
10-01-2014 / 10:09
Powiało optymizmem - Temida jednak nie zdurniała do szczętu, bowiem właśnie uratowała swój honor. Sąd Okręgowy w Gdańsku (a to w wyroku, a to w postanowieniu, czyli dwukrotnie) uznał, że p. Chomuszko i jej adwokat mec. Kolankiewicz nie mieli racji dając do sądu 4 moje artykuły w celu napietnowania mnie przez Temidę. Temida uznała bowiem, że ci ogólnie szanowani obywatele nie mieli racji - moje teksty nie naruszają art. 212 Kk. Niestety, sądy nie kwapią się do sprawy sfałszowania podpisu przez p. Chomuszko oraz jej pomówienia, że pisałem na NaszaKlasa jako Kawalec (a ten pisał obrzydliwe kawałki na temat p. Chomuszko i od tego pisania coś się niedobrego porobiło z tą panią...). Sędzia Midziak chyba długo będzie wspominał proces IC692/09, do którego się nie przygotował jak należy. Zresztą jego wyrok został niejako podważony przez późniejsze wspomniane oceny (i to przez... jego SO w Gdańsku).
~hujttf
14-03-2012 / 22:16
~jsyoselqswl
11-03-2012 / 11:35
~lmnhmlgba
10-03-2012 / 06:34
~Johana
02-03-2012 / 19:22
pisze:@WT: Widzę wrf3ciłeś po małej nieaktywności, bo sespyiz dzisiaj z rana komentarzami jak z rękawa, a nawet nowy wpis żywieniowy się pojawił:)))Rzeczywiście masz tutaj rację, że rzadko spotyka się takie dyskusje, w ktf3rych przewijają się podobne tematy w jednym miejscu, podoba mi się to i to bardzo rodzynki Adolfa rozszerzające się z prędkością światła, no piękny to tytuł na jakiś film s-f, prawda?:))Co do tego przeklętego rozszerzania, to coś w tym jest, co piszesz. Najbardziej mnie tu cieszy, że dzięki mojej stronce przekonujesz się, jak fantastyczne i niewiarygodne rzeczy najprawdopodobniej dzieją się we Wszechświecie, jak bardzo czasem są odległe od naszego rozumienia intuicyjnego rzeczy. A poczekaj zmontuję blog o mechanice kwantowej, to dopiero będzie wesoło:PPrędkość rozszerzania jaka jest tak naprawdę nie mam pojęcia wiemy podobno, że przed ok. 7 miliardami lat Wszechświat zaczął rozszerzać się coraz szybciej, coś się więc wydarzyło (zabrzmi to trochę egzotycznie, ale odpowiadać ma za to potencjalna energia fluktuacji prf3żni, ładne, nie?:)) i tempo wzrasta. Czy jednak dzieje się to z prędkością większą niż c? Napisałem, że jest to możliwe, bo w sumie nie widzę przeciwskazań, ale nie wiem nic o tym dokładnie:)
~JS
23-01-2012 / 18:13
Niejaki M-Milewski to dupek, kto wie, czy nie większy od naszego, pożal się Boże, dupka premiera.
~observe
23-01-2012 / 11:44
ciekawe, czy Sąd Najwyższy dał jakąś wykładnię w podobnej sprawie, czy rozpatrzy sprawę MN/MCh i na tej podstawie wyda wykładnię? I wówczas cała Polska będzie wiedzieć, czy można zniesławić anonima. Jeśli tak, to MN zapłaci sporą kasę po takiej interpretacji. A prezes sądu okr., niejaki M, to nie ma zdania na ten temat? Skończył prawnicze studia i nie ma poglądu?
~JS
21-01-2012 / 18:12
ani inteligentny ani dżentelen, skorumpowana papuga za kasę. Za kasę reprezentuje nawet śmiecia i debilkę.
~observe
19-01-2012 / 23:08
Mecenas to przecież inteligentny dżentelmen i chyba jednak pieniądze nie są dla Niego najważniejsze. Co do procesów i wyroków - może by tak całą sprawę przełożyć na angielski albo szwedzki? może zagr. prawnicy są prawnicy, którzy interesują się stanem prawa w IIIRP?