Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 24-02-2011

Krokodyle łzy ministra sprawiedliwości

Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski lubi konferencje prasowe. Przyzwyczaił się, że dziennikarze są spolegliwi i nie poruszają drażliwych tematów a o agresywnych pytaniach nie ma mowy. Ostatnio, w poniedziałek 21 lutego, zwołał kolejną konferencję aby błyszczeć w otoczeniu swoich urzędniczych współplemieńców. Okazją ku temu miał być tydzień pomocy ofiarom przestępstw.

Prawdę mówiąc jest to trochę dziwna impreza, a skoro tak, to zapewne ma ukryty cel. Zazwyczaj kwestii przestępczości nie eksponuje się lecz stara się ją wyeliminować. Oczywiście jest tak, gdy instytucje państwowe działają w dobrej wierze. Dlatego odnoszę wrażenie, że tak naprawdę chodzi o zdołowanie i zastraszenie ludzi oraz zwiększenie terroru państwowego, tak jakby Polska nie była wystarczająco policyjnym państwem a Polacy najbardziej szpiegowanym narodem w Europie. Jednocześnie bardzo nagłaśnia się sprawię „przemocy w rodzinie”. Powoływane są specjalnie linie dla ofiar przemocy, komitety gminne zbierające donosy a także nowa formacja policyjna dla zabierania rodzicom dzieci, nazywana eufemistycznie pomocą społeczną. Tworzone są też ośrodki, gdzie być może nawet szkoli się potencjalne ofiary w celach prowokacji. Rodzina przedstawiana jest jako wyjątkowo niebezpieczne miejsce. Jednocześnie propaguje się rodziny zastępcze, gdzie dzieci są wychowywane przez opłacany z naszych podatków personel. Niejednokrotnie są tam umieszczane siłą, wbrew ich i rodziców woli. Bo rodziny zastępcze to potężny mafijny biznes dla swoich. Przy okazji zaś można wyhodować nowe pokolenie myślące według naukowych, polit-poprawnych zasad. Być może chodzi też ukształtowanie posłusznych funkcjonariuszy systemu.

Gdyby ministrowi i spółce chodziło rzeczywiście o dobro rodziny, to nie musiałoby być nawet mowy o ustawie o opiece równoważnej w przypadku rozwodów a i rozwodów byłoby znacznie mniej. Tymczasem prace nad ustawą są przeciągane w nieskończoność a polityka państwa aktywnie zachęca do rozwodów. Sprzyja temu kodeks „rodzinny i opiekuńczy” gdzie wyraźnie jest powiedziane (art. 61 k.r.o.), że gdy jedna ze stron wnosi o separację a druga o rozwód to sąd orzeka rozwód. Temu służy również fundusz alimentacyjny. Alimenty są siłą narzucane ojcom nawet gdy pozwu o rozwód nie składali i chcą dzieci wychowywać. Oczywiście na to nie można im pozwolić. Dochodzi do tego, że ojców chcących wychowywać własne dzieci, ciąga się do psychiatry i fabrykuje się przeciw nim oskarżenia o przemoc. Jednocześnie poprzez prymitywne oszustwa sądowe izoluje się ich od potomstwa. Chodzi o tworzenie armii samotnych matek oraz dzieci wychowanych bez ojców i nieprzystosowanych do życia. Byłoby naiwnością sądzić, że autorzy imprez, jak ta w ministerstwie „sprawiedliwości”, nie zdają sobie sprawy z tego co robią.

Poza tym, jak pokazałem w moich wcześniejszych artykułach, państwo świadomie podsyca i inspiruje przestępczość. Swojego czasu zostałem pobity przez współpracownika służb sądowych do tego stopnia, że po kilku cisach pięścią z kastetem w twarz, wylądowałem w szpitalu. Prokuratura odmówiła interwencji.

Wracając jednak do samej konferencji prasowej w Ministerstwie, to wybrałem się tam i może przynajmniej trochę udało mi się zmącić urzędniczy nastrój wdzięczenia się do kamer. Brać dziennikarska jest niezwykle monotematyczna i wyraźnie cierpi na brak wyobraźni. Pytano wciąż w dużym stopniu o katastrofę smoleńską, podobnie zresztą jak na niedawnym briefingu w siedzibie BCC. Moje pytanie dotyczyło tematu konferencji, chociaż też należało się go ode mnie spodziewać. Otóż powtórzyłem mój wielokrotny zarzut, że sądy są wyjątkowo wyrozumiałe jeśli chodzi o fałszywe zeznania, że wprost do nich zachęcają i że oskarżenia o przemoc w rodzinie są często fabrykowane przy udziale biegłych i adwokatów we współpracy z sędziami. Spytałem co ministerstwo zamierza uczynić aby naprawić tą sytuację. W odpowiedzi minister wyraźnie poirytowany zaprzeczył jakoby takie rzeczy miały miejsce i zwrócił się do mnie żebym wskazał konkretne przypadki. Natomiast rzetelność procesów mają zapewnić okresowe oceny sędziów oraz nagrywanie rozpraw i elektroniczny protokół.

Warto tutaj powiedzieć, że metody uczciwych procesów i stosowania psychologii do wydobywania prawdy, znane są co najmniej od czasów Salomona, gdy o komputerach i rejestracji dźwięku nikomu się nie śniło. Jedną z najlepszych znanych dotychczas metod eliminacji korupcji sądowej, jest ława przysięgłych, instytucja znana nie tylko w krajach anglosaskich, ale również na ziemiach polskich. Ława przysięgłych z powodzeniem funkcjonowała bowiem w zaborze austriackim. O tym rozwiązaniu jednak minister nie wspomniał. Okresowe oceny sędziów miałyby dotyczyć jedynie ich sprawności administracyjnej i być dokonywane przez kolegów, wizytatorów. Z własnego doświadczenia wiem, że wartość takich ocen jest zerowa.

Jeśli chodzi o konkretne przykłady, to ministerstwo było wielokrotnie informowane o oszustwach sędziów a w kwestii fabrykowania oskarżeń to ministrowi znana jest moja skarga konstytucyjna, której podstawą jest właśnie wyrok oparty na otwarcie fałszywych oskarżeniach. Więcej przykładów oszustw przestawiłem niedawno w sejmie 11 stycznia w obecności sędziów, prokuratorów i wiceministra sprawiedliwości. Trudno żeby minister o tym nie wiedział. Oczywiście na moje bardzo poważne zarzuty nie było dotychczas żadnej reakcji. Na konferencji prasowej nie miałem jednak możliwości wdawania się w polemikę.

Moje kolejne pytanie było skierowane do rzeczników Praw Obywatelskich i Praw Dziecka i dotyczyło tego co robią dla zapewnienia konstytucyjnego prawa rodziców do wychowywania dzieci. Tu jednak rzecznicy nie mieli nic do powiedzenia poza ogólnikami. Szczególnie blado wypadł Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak. Zgodnie z tym co wspomniałem wcześniej, dla Rzecznika Praw Dziecka ważniejszy był biznes rodzin zastępczych niż prawo dzieci do obojga, naturalnych rodziców.

Na konferencję zabrałem dyktafon i fragmenty, o których wcześniej wspomniałem, przedstawiam do odsłuchania.

Jak widać, nie zawsze jest jasne, kto jest ofiarą a kto przestępcą, szczególnie gdy zorganizowana przestępczość przybiera postać stróżów prawa, roniąc krokodyle łzy nad swoimi ofiarami.

Bogdan Goczyński

Plakat z Ministerstwa

Fragmenty konferencji prasowej w Ministerstwie Sprawiedliwości 21 lutego br.


do odsłuchania:

Fragment z wypowiedzią Ministra Sprawiedliwości.
Plik do ściągnięcia: http://www.aferyprawa.eu/content/img/konferencja-prasowa-21.02.2011MS-cz1-8b.wav

Fragment z wypowiedziami
Rzecznika Praw Obywatelskich i Rzecznika Praw Dziecka.

Plik do ściągnięcia: http://www.aferyprawa.eu/content/img/konferencja-prasowa-21.02.2011ms-cz2-8b.wav

Linki od artykułów związanych z publikowanym tekstem.

Przestępczość podsycana przez państwo

Mediacja w stylu SS (służb sądowych)

Jak się załatwia ustawy. Ryszard Kalisz i jego folwark.

Społeczni sędziowie w polskich sądach? Skarga w Trybunale Konstytucyjnym.

Powrót państwa policyjnego.

Dlaczego walczymy z retencją danych telekomunikacyjnych?

Bogdan Goczyński - Zawiadomienie Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie o przestępstwach sędziów i biegłych sądowych.

Pismo do Ministerstwa Sprawiedliwości zawiadomieniem o nadużyciach sądowych.

Wariaci w akcji. Polowanie SS (Służb Sądowych) na Rafała Lewickiego.

Protokół z wysłuchania publicznego w Sejmie 11 stycznia 2011r. Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Benon
26-10-2016 / 15:55
~Bardo
19-10-2016 / 22:26
~Butch
09-10-2016 / 09:52
~Leaidan
10-09-2016 / 12:03
~Kowalski
27-02-2011 / 16:14
Panie "odcisk " Ten mason Zoll myśli z wyprzedzeniem, mając na myśli dobro swoich pobratymców. Okradnie Pana, zabije żydowski przestępca, umówi się z żydowskim prokuratorem i sędzią co do"wysokości" wyroku i dalej będzie popełniał przestępstwa. Zbrodniarze będą wolni a więzienia zapełni się polskimi "przestępcami" z art.212 kk. Oby zdechł zanim zdązy wprowadzić swoje "poprawki" w życie. Doświadczyłem jego talmudzkiego "prawa"
~gosc
27-02-2011 / 14:37
Za słuchanie porad tego "profesora"prawa" Kwiatkowski powinien odpowiadać karnie. Jak długo jeszcze ten przefarbowany na Polaka zydowski oszust, ochraniający żydowskich togowych przestępców bedzie swoimi brudnymi łapami mieszał w prawie. Co zrobił dla nas jako rzecznik ? Zoolu kreaturo, T^woja chwila też nadejdzie !!!!
~Rafał ze Szczecinka
26-02-2011 / 20:49
Posiadam żelazne dowody, że sądy i prokuratury okręgu Koszalina inspirują strony procesowe i świadków do składania fałszywych zeznań na których opierają swoje niedorzeczne rozstrzygnięcia. I nie są to jedyne przestępcze praktyki togowej mafii.
www.youtube.com/watch?v=xXTq0vFvRBU
www.youtube.com/watch?v=dtqybKEMf2I&feature=related
www.youtube.com/watch?v=sJ659o3LXzA&feature=related
www.youtube.com/watch?v=EO5F7rvW3nQ&feature=related
~odcisk
26-02-2011 / 15:07
Za telegazetą z dnia 26.02.2011 r._________Uwaga!! b. ważne._____Przewodniczący Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Karnego prof.dr hab. Andrzej Zoll doradził ministrowi (nie) sprawiedliwości, co następuje: ,,Nawet oskarżony o zabójstwo będzie mógł dobrowolnie poddać się karze i szybko usłyszeć wyrok. Szybciej, sprawniej i taniej - tak ma przebiegać proces karny. Wszystko dzięki nowelizacji procedury przygotowanej właśnie przez Komisję Kodyfikacyjną Prawa Karnego - pisze ,,Rzeczpospolita,, Dziś przewlekłość postępowań to jedna z największych bolączek polskiego wymiaru sprawiedliwości. Tylko w ub. r. na 87 przegranych przez Polskę spraw w Europejskim Trybunale Praw Człowieka, ponad 70 dotyczyło naruszenia praw do wolności i uczciwego procesu oraz przewłekłości postępowań - zaznacza gazeta. Negocjując karę z prokuratorem podejrzany może uważać, że będzie niższa,,.______Nic dziwnego, przestępca z przestępcą uzgodni karę.
~nikt
25-02-2011 / 21:45
te " Prawda" nieźle Cię kopnęło! Dziś prawdziwych żydów już nie ma w Polsce. Ludzie Twojego pokroju zniszczyli gospodarkę polski. Przypominam tumanom szczególnie urzędniczym debilnym biurwom, że twórca nowoczesnego Israela pochodził z Płońska. I został jak innych wielu expertów wypędzony z Polski. Zwał się Ben Gurion. Jak wyglądał - lećcie swoimi polskimi samolotami do Tel a viwu lotnisko jego nazwiska. A popiersie z brązu jest po lewej stronie w kierunku wyjścia. I Powspominajcie sobie że Polska mogła być znaczącym krajem świata ale dzięki Wam jesteśmy na nok 60 pozycji w świecie.
~Wanda
25-02-2011 / 15:33
Najważniejszę, żeby miec psa w rodzinie, pies zna prokuratora, prokurator sędziego i wszystko można załatwić...