Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
15 sierpnia 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

Kardynał Joseph Ratzinger został 19 kwietnia nowym papieżem, przybierając imię Benedykt XVI. 

Na zdjęciu archiwalnym: Jan Paweł II i kardynał Joseph Ratzinger – Benedykt XVI. 

Wyniki głosowania, którego dokonało 115 kardynałów, zgromadzonych na konklawe w Kaplicy Sykstyńskiej, ogłosił światu kardynał-protodiakon Jorge Arturo Medina Estévez z balkonu Bazyliki św. Piotra. Wybór potwierdziły dzwony Bazyliki św. Piotra.
O godz. 18.50 kardynał wypowiedział łacińskie słowa: "Annuntio vobis gaudium magnum: habemus papam, Emminentissimum ac Reverendissimum Dominum Josephum Sanctae Romanae Ecclesiae Cardinalem Ratzinger quis imposuit sibi nomen Benedictus XVI" 

Kardynał-protodiakon Jorge Arturo Medina Estévez w chwili ogłaszania imienia nowego papieża
(Oznajmiam wam radość wielką: mamy papieża, Najczcigodniejszego i Najprzewielebniejszego Kardynała Josepha Ratzingera, który przybrał sobie imię. Benedykt XVI).

Następnie licznie zgromadzonym na Placu św. Piotra wiernym i pielgrzymom ukazał się 264. następca św. Piotra, udzielając im pierwszego błogosławieństwa Urbi et Orbi. Powiedział też kilka słów.

"Po wielkim Papieżu Janie Pawle II kardynałowie, wybrali mnie prostego skromnego pracownika Winnicy Pańskiej. Pociesza mnie, że Pan potrafi działać także poprzez narzędzia niedoskonałe, a przede wszystkim powierzam się waszym modlitwom. W radości Zmartwychwstałego Pana, ufni w Jego ustawiczną pomoc idźmy naprzód, Pan nas wspomoże a Matka Boża będzie po naszej stronie. Dziękuję.

Nowy papież przysłuchuje się rozentuzjazmowanym tłumom
Następnie udzielił błogosławieństwa Urbi et Orbi.
Nowo wybrany papież udał się niezwłocznie, w towarzystwie kardynała kamerlinga i mistrza ceremonii, do przylegającego do Kaplicy Sykstyńskiej niewielkiego pomieszczenia, w którym założył jedną z trzech przygotowanych już białych sutann. Sekretarz Kolegium Kardynalskiego nałożył w Kaplicy Sykstyńskiej kard. białą piuskę.
W Kaplicy Sykstyńskiej byli już Prefekt Domu Papieskiego abp James Michael Harvey, abp Giovanni Lajolo, sekretarz ds. kontaktów z państwami Stolicy Apostolskiej oraz abp Leonardo Sandri, substytut Sekretariatu Stanu.

Nowemu papieżowi odczytano fragment Ewangelii św. Mateusza (16, 13-19), mówiący o tym, że to Piotr jest skałą, na której Chrystus zbuduje swój Kościół. Następnie nowo wybrany papież odebrał od kardynałów - elektorów akt hołdu i posłuszeństwa. Nowy papież zaintonował pieśń "Te Deum", po czym rozpoczęła się procesja, którą poprowadził kardynał protodiakon Jorge Medina Estevez. Ogłosił on wybór papieża.

Przesłanie Benedykta XVI


Nowy papież zobowiązał się do kontynuowania dialogu ekumenicznego i dialogu z przedstawicielami innych religii w świetle nauczania Soboru Watykańskiego II.

Nowy zwierzchnik Kościoła katolickiego wyraził przekonanie, że jego wielki poprzednik pozostawił Kościół odważniejszy, cieszący się większą wolnością i odmłodzony, spokojnie patrzący w przeszłość i nie obawiający się przyszłości. Podkreślił, że w chwili swej śmierci Jan Paweł II zjednoczył wokół siebie cały lud chrześcijański. Uroczystości pogrzebowe, nagłośnione aż po krańce świata przez środki masowego przekazu, były niejako „chóralnym błaganiem o pomoc całej ludzkości” zwróconym do Jana Pawła II – powiedział nowy biskup Rzymu. 

Benedykt XVI wyznał, że wybór na następcę zmarłego 2 kwietnia papieża był dla niego wielkim zaskoczeniem. – Proszę Chrystusa, który mnie wybrał, by wspierał moje ubogie siły, abym był odważnym i wiernym pasterzem jego trzody – dodał. 

Następca Jana Pawła II z całą mocą zapewnił o swym pragnieniu kontynuowania realizacji postanowień Soboru Watykańskiego II. Zobowiązał się, że dołoży wszelkich starań w dążeniu do pełnej jedności chrześcijan. Wyznawców innych religii oraz niewierzących zapewnił, że Kościół będzie dalej prowadził z nimi otwarty dialog na rzecz dobra człowieka i społeczeństwa. – Nie wystarczą zewnętrzne oznaki dobrych zamiarów, potrzebne są konkretne działania – podkreślił.

Benedykt XVI w sierpniu pojedzie do Kolonii na Światowy Dzień Młodzieży. Potwierdził, że zgodnie z zamiarami Jana Pawła II w październiku w Watykanie odbędzie się synod biskupów na temat Eucharystii. Inauguracja pontyfikatu Benedykta XVI na placu św. Piotra z udziałem wiernych zaplanowana jest na niedzielę, 24 kwietnia o godz. 10. 

Władze państwowe i kościelne zapraszają papieża Benedykta XVI do Polski, mając nadzieję, że będzie to jedna z pierwszych jego pielgrzymek – powiedział w środę prezydent Aleksander Kwaśniewski. Jak zaznaczył, rozmawiał w tej sprawie z przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski, arcybiskupem Józefem Michalikiem.

Papież Benedykt XVI zapowiedział, że ma zamiar rozwijać kolegialne kierowanie Kościołem wraz z biskupami, kontynuując linię swych poprzedników. Zobowiązał się do dialogu z wyznawcami innych religii, z przedstawicielami innych cywilizacji, a także z niewierzącymi.

Benedykt XVI powiedział, że jego wybór uważa za łaskę, którą wyjednał mu u Boga jego wielki poprzednik Jan Paweł II. 

– Zdaje mi się, że czuję jego silną dłoń ściskającą moją rękę, zdaje mi się, że widzę jego pełne uśmiechu oczy i słyszę jego słowa skierowane w tej chwili zwłaszcza do mnie: „Nie lękaj się” – powiedział nowy papież.

Promień świetlny dla polskiego Papieża Jana Pawła II Wielkiego - testament Papieża

POLECANE WITRYNY PATRIOTÓW POLSKICH http://www.polonica.net I http://www.ojczyzna.pl 
RAPORT NOWAKA - wydawnictwo niezależnego posła Zbigniewa Nowaka.

Zapraszamy sędziów i adwokatów zamieszanych w przekręty do "czarnej listy" Raczkowskiego... miłego towarzystwa wzajemnej  adoracji ... 

www.aferyprawa.com - Niezależne Wydawnictwo Internetowe "AFERY KORUPCJA BEZPRAWIE" Ogólnopolskiego Ruchu Praw Obywatelskich i Walki z Korupcją.
prowadzi: (-)  ZDZISŁAW RACZKOWSKI.
Dziękuję za przysłane opinie i informacje. 
    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: Z.Raczkowski@aferyprawa.com 

WSZYSTKICH SĘDZIÓW INFORMUJĘ ŻE PROWADZENIE STRON PUBLICYSTYCZNYCH
JEST W ZGODZIE z  Art. 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ 
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.
ponadto Art. 31.3
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.