Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
21 września 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 01-12-2012

INWIGILACJA POLONII NIE TYLKO W ANGLII 

Ten temat powraca co chwilę , jest to wynikiem braku lustracji polonii z czasów bolszewizmu polskiego .
Ale dziś mamy styczność  z nową inwigilacją  , nowymi agentami i szpiegami ! 

Od 2004 roku PO lskie władze skutecznie lokują swoich agentów w administracjach lokalnych  zarówno Szkocji , Anglii ,Irlandii jak też  Walii . Do tego celu powołano i bardzo dobrze dotowano  PO rtaliki , tzw media PO lonijne ! Podczas zjazdu  polonii w  Warszawie ten temat był poruszany w kontekście tzw  ”czarnych list” , jednak owa dyskusja została  skutecznie wyciszona  przez  uprzejme media !  Określane jako gadzione lub bardziej dobitnie – szmaty załgane - jak zwą owe periodyki  politycy opozycji .

Wracając  do tematu polonii i PO lonii , nie jest dziś tajemnicą ,że  inwigilacja polonii idzie pełną parą ! Zastanawiam się  czy ktoś kiedyś zweryfikuje nazwiska  polskich tłumaczy którzy jakimś dziwnym trafem z namaszczenia  konsulatów  znaleźli się  w szeregach policji lokalnych , sądów , urzędów  miejskich , UKBA  etc  etc  … pytanie ilu z nich to agenci ABW , wywiadu wojskowego , kontrwywiadu RP  oraz  innych  pochodnych !

Zastanawiam się nad tym czy lokalne władze  zdają sobie sprawę  z zagrożenia w chwili gdy do swych spraw dopuszczają  PO lskich emigrantów do tajemnic urzędowych, bez uprzedniej ich weryfikacji  oraz  wręcz  lustracji  ! Mamy tutaj kilka przykładów

- Cudowne i natychmiastowe problemy z realizacją  kontraktów  przez  Szkockich farmerów  , kontraktów na dostawy do rosji – ziemniaków, pieczarek czy pomidorów !  Kontrakty o które zabiegał  rząd  tuska !

- Cudowne i natychmiastowe problemy  polskich emigrantów , weryfikowanych z pewnością  przez  większość  admininów  PO lonijnych PO rtalików  pod względem przydatności lub szkodliwości  dla  rządu i szemranych interesów  tuskowych pomagierów  na wyspach . Dla przykładu  , znane są nam sprawy kiedy oskarżeni polscy emigrancji nie otrzymywali  należnej pomocy ze strony konsulatów , w chwili gdy jej bardzo potrzebowali  ! Wiemy ,że owe osoby wypowiadały się na wielu PO lonijnych portalach negatywnie o  PO lityce rządu , zachowaniach  Ambasady .. pytanie czy to przypadek , że   tak się działo ?  Proszę zauważyć , że w chwili gdy jest zatrzymywany w Manchester ”dziennikarz’‘ z wybiÓrczej , w jednej chwili lecą  wszyscy z konsulatu aby mu  PO magać !

- Znane są nam przypadki , kiedy tłumacze PO lscy zatrudnieni w Angielskich sądach ,tak szkodzili podsądnym ,że  nawet wyroki były anulowane ze względu na niedochowanie staranności ! Takich przypadków jest setki o ile nie tysiące ! Mówi się już otwarcie  – masz kłopoty , unikaj PO lskich tlumaczy !

Nie jest też  tajemnicą ,że  setki z nich pracując  w sądach nie posiadało wymaganych kwalifikacji  czy certyfikatów , z tego  powodu  były  wznawiane procesy  lub nawet anulowane wyroki ! Ja się ciągle zastanawiam , kto tych wybrańców PO lonii rekomenduje w sądach , urzędach , fundacjach  etc  etc  …

Czy zaufanie tutejszych urzędów , nie powinno być poprzedzone weryfikacją  na wzór lustracji ? Ile ”staliniątek” zostało ulokowanych  w tutejszych strukturach władz lokalnych ? Jaką agenturę  zorganizowała tutaj ABW spadkobierca  Urzędu Bezpieczeństwa !!  Jakim cudem , siuśki z ulicy mogą  przemycać  od 6 lat  alkohol z  PO landu do UK ,  na wartość  30 milionów funtów rocznie , bez  pomocy PO lskich  służb ??? Jakim cudem są szmuglowane od 5 lat  na teren Manchester  i Liverpool narkotyki z  Krakowa  i Lublina  !!  Jak  to jest możliwe , aby jakieś  siuśki nie wpadli z towarem  przez  tak długi okres  ? !

Czy jest to możliwe  bez zabezpieczenia  takich interesów  przez  służby w PO lsce ???  Wątpliwe , czy są  dowody – są !  Czy są dowody na  ABW lub inne służby  ? Nie ma , można  tutaj tylko wskazać  na  podejrzenie korupcji w sektorze  Straży Granicznej  oraz  Służby Celnej !

Pomijając już  takie fakty , bo tu dochodzi też  handel polskimi kobietami, polskimi  dziećmi .. czy organami  od ”zmarłych ” , mowa tutaj  o trzech lokalizacjach : Manchester,Liverpool , Bury ..  i mowa  o nagminnie zwożonych środkach z rosji czyli – Phenotripicol oraz  Carphedon . Nazwiska tych osób znane są nam od ponad  roku !!

Są , lub byli związani z  konsulatem , organizacjami PO lonijnycmi , czy nawet Ambasadą !  Agentura PO lonijna  w UK , jest bardzo szkodliwa , dowodów  na nielegalną  , agenturalną  działalność jest  bardzo  dużo !  Policja czy to w Szkocji , Anglii lub Walii , nie zdaje sobie sprawa z zagrożenia,  oraz  strat  jakie ich budżety ponoszą  z tego tytułu !

Mieliśmy sprawę  słupa ”biznesmena ” z pomorza , który jakimś dziwnym trafem , przez  jakiś  dziwnych ludzi , został  ukryty w  Irlandii , dopiero  tamtejsza  prokuratura  , oraz  sędzia  Edwards J.  ujawnili owe działanie !  Czy władze  Irlandii dokonały analizy tego zdarzenia ? Czy wykryli jakie  PO lskie służby stały za tym zdarzeniem ? Tego nie wiemy , ale z pewnością  służby tamtego kraju tym tematem  powinny się zainteresować.

Według mojej opinii  to  wywiad wojskowy , oraz  ABW  prowadzą  , lub wprowadzili  agenturę  w  szeregii  polonii  i to  oni są odpowiedzialni za  szajki przemytników , inwigilacje polonii , tworzenie  czarnych list !  Jak popatrzymy na nazwiska tzw  ”dziennikarzy” , w  PO lonijnych mediach , to zobaczymy jedno  , no może  dwa  mianowniki – Wyborcza  i TVN !

Czyli świński desant , czym zajmują się  owe periodyki – po 1  inwigilacją  , po 2 dezinformacją , po 3 – wyciszaniem ważnych wydarzeń  patriotycznych  wśród  polaków na wyspach , co udaje im się  znakomicie ! Tutaj też występuje zjawisko czarnego  PR  , ataki na osoby nie za bardzo  pokorne !  To oni wyłączyli słabe polonijne media z czasów  sprzed  2004  roku ! I to oni są głównymi beneficjentami  dotacji  z MSZ  , w tym roku

52 000 000 zł !

Moim zdaniem , w sferze  mediów  PO lonijnych  główne skrzypce , i główna  przykrywka  polskiej agentury  jest w tzw.  wydziale  prasowym Ambasady  RP w  Londynie !  Zastanawiającym jest fakt  nominacji  nowego / starego ambasadora  w Londynie !  Czemu osoba  skompromitowana  w  środowisku  polonijnym  na terenie  Rep.Irlandii , zostaje  tak szybko mianowana na  stanowisko  ambasadora  w Londynie ?

Czy może  tak być ,że jest lepszy od  poprzedniczki w organizowaniu  agenturalnych środowisk i lepszy w inwigilacji i prześladowaniu  środowisk  polonijnych ?  Tutaj jest prosta  sprawa , wystarczy przeprowadzić  lustracje  tych ”dziennikarzy’‘  , ich kariery , skąd  oni pochodzą  , nazwiska  ich dziadków , ojców , matek  do pokolenia wstecz ! Wtedy  zobaczycie  czy macie styczność  ze  ‘‘staliniątkami”czerwoną  kanapą czy jak kto woli czerwoną  pajęczyną !  Doszliśmy już  do etapu kiedy milczeć  dłużej się nie da !

Mnie zadziwiło postępowanie  konsulatu  w sprawie  śmierci  Rafała  Deleżucha !! Czy w sprawie  Lipek i Trebliński !  Jakby na to nie patrzeć  , i gdyby moje  spostrzeżenia  uznać za fantazję  , to jakoś  to wszystko  zbiera się  do jednego wspólnego logicznego mianownika !

Na koniec dodam jeszcze trzy zagadnienia

1- Dotacje i listy dotowanych  .. do dziś  jest to tajemnicą  , pomimo ,że  miliony płyną  z budżetu  RP  na wyspy !

2- Fundacja  Macieja Batorego  czyli  Polish Community Network , rzekomo  lekko  tajna  jak sam  on stwierdza !

3- Wyprzedaż majątku polonijnego  , przykład  Fawlley Court czy  Dom Polaka w Manchester  – mowa  o dziesiątkach milionów  funtów !

Przy dotacjach  oraz  temu do czego one służą  i komu , nie ma już  większych  zagadek . Przy  numerze  2  … wszystko  ciągle  jeszcze  jest  zagadką ! Ale zagadką  nad którą  pracujemy panie  Bator ! Numer trzy  jest wiadomy  i szalenie skandaliczny !

Andrzej.M.Szumiło

Komentowane

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane jest przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:
afery@poczta.fm
- Polska
aferyprawa@gmail.com

Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Brendy
04-11-2016 / 05:23
~Precious
26-10-2016 / 04:56
~Eddi
10-10-2016 / 13:02
~Keydren
09-10-2016 / 03:02
~wolny brytyjczyk
13-08-2013 / 23:16
kaczynski i czego sie czepiasz teraz kolej po...
~Peter
04-12-2012 / 14:52
A dlaczego to PO jest na czerwono???????????? Przecież żadna partia od 89 roku, a już żaden z liderów zasiadających z Kiszczakiem i Jaruzelskim przy "Round Table" nie zmienili ani na jotę zasadniczych celów polityki, która dla Polski została opracowana przez właścicieli "Fundacji Batorego" zainstalowanej jako Koń Trojańskie w Polsce, już na rok przed polską pierestrojką. Wkurza mnie zwalanie wszystkiego co złe na PO. Kaczyńscy i inni ich poprzednicy byli IDENTYCZNI w niszczeniu tego co Polskie!!!!