Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
18 października 2017
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 19-09-2014

Aktualny temat: Gdzie w Europie jest sprawiedliwość? 85 najbogatszych osób na świecie posiada tyle, ile połowa ludności świata ...

„Europa jest niesprawiedliwa”, „Nasilenie braku sprawiedliwości grozi rozłamem Unii Europejskiej”, „Uczeni ostrzegają o rozwarstwieniu socjalnym” – te i inne podobne tytuły pojawiły się na łamach prasy europejskiej w związku z opublikowanym w tych dniach przez niemiecki Fundusz im.Bertelsmana (Bertelsmann-Stiftung) raportem, poświęconym wynikom badań w zakresie problemu sprawiedliwości społecznej w zjednoczonej Europie.

Sumaryczny wniosek, do jakiego dochodzą eksperci z tego funduszu, są smutne – „nożyce socjalne” między bardziej prosperującą północą a niezamożnym południem Unii Europejskiej, a także między bogactwem a nędzą w samych krajach unijnych rozchodzą się coraz bardziej.

Inicjatorzy i współautorzy wspólnej waluty, jak zaznacza między innymi w swymi komentarzu na ten temat niemiecki tygodnik biznesowy „Wirtschaftswoche”, zapowiadali nie mniej, niż wyrównywanie w Europie po wprowadzeniu euro warunków gospodarczych i społecznych życia obywateli.

Na wstępie, jak można było zakładać, wszystko szło jak po maśle – pisze dalej periodyk. Poprzeczka stawek oprocentowania kredytów w położonych na peryferiach unii krajach zmniejszyła się i przybliżyła się do poziomu, istniejącego w Niemczech. W branży budowlanej i w dziedzinie konsumpcji zaczął się boom, który wywindował wielkości zarówno importu, jak też uposażeń. Jednak, jak sugeruje gazeta, szczęście nie trwało długo. Inwestycje kierowano nie na oświatę czy kupno nowoczesnego sprzętu, lecz na budowę całych miast bez mieszkańców. Natomiast wydajność pracy nie nadążała za wzrostem uposażeń.

Wynik tego jest znany: Grecja, Włochy, Hiszpania, Portugalia i Irlandia ugrzęzły w długach, musiały ubiegać się o zastrzyki finansowe i przystąpić do wdrażania niepopularnych reform. Ten proces jeszcze trwa. Jednak jedno jest jasne już teraz: Europa rozpełza się i zamiast konsolidacji dochodzi do pogłębiania przepaści między północą a południem.

Jak podkreślają komentatorzy, autorzy raportu doszli do istotnego ich zdaniem wniosku. Mianowicie – chociaż rozwinięta gospodarka zapewnia ważne przesłanki dla sprawiedliwości socjalnej, sama przez się nie zapewnia jej automatycznie. Dlatego, zdaniem naukowców z Funduszu, temat sprawiedliwości społecznej powinien zająć w przyszłości jedno z centralnych miejsc w polityce europejskiej.

U podstaw badań współautorzy raportu Funduszu im. Bertelsmana umieścili opracowany przez nich tak zwany „Indeks sprawiedliwości społecznej”. Składają się na niego 35 kryteriów – takich, jak kroki, mające zapobiegać ubóstwu, dostęp do wykształcenia i rynku pracy, stan systemu opieki lekarskiej, zapewnienie perspektyw dla młodego pokolenia, poziom zgody obywatelskiej. Wyniki, z tego punktu widzenia, okazały się bynajmniej nie różowe dla, powiedzmy, czołowych przedstawicieli zjednoczonej Europy. Na przykład, Niemcy, będąc rekordzistą gospodarczym w ramach UE, pod względem sprawiedliwości społecznej zajęły jedynie 7. miejsce wśród wszystkich 28 krajów członkowskich. Pierwsze pozycje należą do Szwecji, Finlandii, Dani i Holandii. Na ostatniej pozycji pozostała Grecja.

Jednym z problemów podstawowych jest bijące wszystkie rekordy bezrobocie, zwłaszcza wśród młodzieży. Na przykład, we Włoszech ten wskaźnik powiększył się dwukrotnie i osiągnął wielkość 40 procent. Różni się również poziom niebezpieczeństwa ubóstwa w różnych grupach wieku. Wśród młodzieży wskaźnik ten w ciągu czterech ostatnich lat powiększył się od 26 procent do 28. Natomiast w grupie ludności w wieku powyżej lat 65 odwrotnie – pomniejszył się. Jasne jest, że stabilność emerytur zyskała na tle zmniejszenia wielkości uposażeń w okresie kryzysowym.

Kierownik katedry polityki Unii Europejskiej i Rady Europy Instytutu Stosunków Międzynarodowych profesor Oleg Barabanow zwraca uwagę na jeszcze jeden aspekt całokształtu sytuacji:

Odległość między mocnymi gospodarczo krajami północnymi a słabszymi południowymi powiększa się w związku z rozszerzeniem grona członków Unii Europejskiej. Praktycznie w przytłaczającej większości przypadków gospodarka nowych krajów unijnych jest o wiele słabsza, niż dawnych członków. Dlatego UE podjęła decyzję polityczną w sprawie zmiany orientacji programów wsparcia na byłe kraje socjalistyczne. Natomiast bez bezpośredniego wsparcia finansowego ze strony UE kraje południa okazały się niezdolne do utrzymywania wyważonej gospodarki, co jedynie pogłębiło kryzys.

Już dość dużo mówiono o tym, że w Brukseli polityka okazuje się ważniejsza od pragmatyzmu. Nie ma potrzeby w przypominaniu raz jeszcze najnowszych inicjatyw Unii Europejskiej związanych z sankcjami. Gdyż wyraz „sprawiedliwość” byłby tu raczej nie na miejscu.

http://polish.ruvr.ru

85 najbogatszych osób na świecie posiada tyle, ile połowa ludności świata

Dysproporcja między najbogatszymi ludźmi, a resztą świata ma tendencję wzrostową. Według raportu opublikowanego przez organizację Oxfam: 85 najbogatszych osób na świecie posiada tyle, ile połowa najbiedniejszej ludności świata.

Raport który został opublikowany na łamach „Time” i „Guardian” wzywa rządy do ujawnienia międzynarodowych oszustów podatkowych oraz inwestycji w instytucje publiczne, takie jak opieka zdrowotna, a także do wdrożenia podatków progresywnych i eliminowania nieprzejrzystych struktur politycznych, które zachęcają do korupcji.

Według raportu, 210 osób, stało się miliarderami w ciągu ostatniego roku, dołączając do grupy 1426 osób, które posiadają łącznie równowartość 5,4 bilionów dolarów. Łączne bogactwo jednego procenta najbogatszych ludzi na świecie wynosi obecnie ponad 110 bilionów dolarów.

„Ta ogromna koncentracja zasobów ekonomicznych w rękach małej liczby osób stanowi znaczące zagrożenie dla systemu politycznego i gospodarczego” – stwierdza raport. [Zagrożenie? Śmierć stanowi zagrożenie dla zdrowia? - admin]

Organizacja Oxfam przewodniczyła międzynarodowej konfederacji składającej się z 17 organizacji, które działają w 90 krajach na całym świecie. Oxfam ma na celu znaleźć rozwiązania zmniejszające ubóstwo i niesprawiedliwość społeczną na świecie. Organizacja działająca non-profit poprzez przeprowadzone sondaże zwraca uwagę na problem przepisów ustawowych i wykonawczych, które są zaprojektowane z korzyścią wyłącznie dla najbogatszych.

„Badanie przeprowadzone w sześciu krajach (Hiszpania, Brazylia, Indie, RPA, Wielka Brytania i USA) wykazało, że większość osób uważa, że prawo działa na korzyść najbogatszych” – raport Oxfam.

Rozporządzenia rządowe uniemożliwiają osobom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej na polepszenie warunków bytowych, co w pogarszających się warunkach ekonomicznych zwiększa liczbę osób z marginesu społecznego. Wielkie korporacje transferując zyski do rajów podatkowych pogłębiają patologiczną sytuację. Warunki ekonomiczne w wielu krajach pogorszyły się również w klasie średniej przybliżając ją do klasy biednej.

Od chwili publikacji tego tekstu, problem tylko się powiększył. Najnowsze dane pokazują, że liczba osób posiadających tyle co połowa ludzkości zmniejszyła się z 85 do 67 osób.

Michał KK
Źródło: http://www.exposingtruth.com/85-richest-individuals-now-much-half-global-population/
http://wolna-polska.pl

Komentarze internautów:

 
~nicova
10-01-2017 / 17:17
nice thank you for share this information. online custom essay writing service is to provide the many essay papers and students thesis papers. and it www.barney4.com www.abcya4.com www.starfall2games.com
~fishdom
07-08-2016 / 17:14
You seem to have a good understanding of these. fishdomaz.com/fishdom-harvest-splash fishdom harvest splash slitheriofull.com slitherio luckypatcheraz.com lucky patcher
~abhi 111
11-06-2016 / 08:57
You will certainly get all the invested cash back in regards to revenues as well as your revenues will be surge tremendously gradually due to the fact that you need not to purchase lot several options for promoting your brand, from now on! [url=ranklikes.com/]ranklikes[/url]
~ahbijit
11-06-2016 / 08:55
Keep your alternatives open while getting such services as there are many company that guarantees whole lot but neglects to provide the preferable results. buy" rel="nofollow">ranklikes.com/">buy targeted facebook likes
~Hello
15-05-2016 / 15:49
for you to comment as well as like on the remarks created by them. It entirely depends on that person. - www.boostfollower.com/buy-facebook-followers/
~lllllyuan
23-04-2016 / 04:20
4.23lllllyuanwww.marcjacobs.cc www.ferragamo.eu.com www.todsshoes.us.com www.tods-outlet.us.com www.kobe9elite.us.com www.abercrombie-fitch.us.com www.abercrombiefitch-hollister.es www.abercrombie-fitch-hollister.fr www.instylerionicstyler.com www.maccosmetics.in.net www.newbalanceshoes.in.net www.converseshoes.us.com www.pololacostepascher.fr www.valentinooutlet.us.com www.giuseppe-zanotti-outlet.org www.salomonshoes.us.com www.celineoutletus.com www.edhardy.us.com www.fredperrypoloshirts.com www.foampositeshoe.net www.pumaoutletonline.com www.airjordan4.org www.airjordan11.net www.tommyhilfiger.org.uk www.airjordan13s.com www.suprashoes.us.com www.hollistercanada.com www.ysloutletonline.com www.mizunorunningshoes.us www.nike-mercurial.net www.vans-shoes.cc www.nikeoutletstore.us www.cheap-nikeshoes.cc www.nike-outletonline.com www.nikefree5.us www.nikeoutletstores.us www.airmax2014.net www.airmax90.us.com www.chicagoblackhawks.us.com www.nikeairmaxshoes.org.uk www.nikefreerunning.org.uk www.niketrainers.me.uk www.nikerosherunshoes.co.uk www.chicagobearsjerseys.us www.greenbaypackersjersey.us www.neworleanssaintsjerseys.us www.oaklandraidersjerseys.us www.philadelphiaeaglesjersey.us www.sanfrancisco49ersjerseys.us www.atlantafalconsjersey.us www.dallascowboysjersey.us www.indianapoliscoltsjersey.us www.kansascitychiefs.us www.miamidolphinsjersey.com www.minnesotavikingsjersey.us www.newenglandpatriotsjerseys.us www.newyorkgiants.us www.newyorkjetsjersey.us www.pittsburghsteelersjersey.com www.seattleseahawksjersey.us www.washingtonredskinsjersey.com www.arizonacardinalsjersey.us www.baltimoreravensjerseys.us www.denverbroncos.org www.chicagobullsjerseys.net www.cavaliersjerseys.us www.warriorsjersey.com www.lakersjerseys.us www.thunderjerseystore.com www.sanantoniospursjersey.com www.newyorkknicksjerseys.com www.miamiheatjerseys.net www.celticsjersey.com www.clippersjerseystore.com www.cincinnatibengalsjerseys.com www.carolinapanthersjersey.net
~myy
11-04-2016 / 11:01
"Splash" www.nikeair-max.es/ look, www.guccihandbags.net.co/ Ge Miharu www.mkoutletonline.us.com/ from www.nikeair-max.ca/ two www.instylers.us.com/ meters www.canada-goosesjackets.us.com/ tall www.woolrich-clearance.com/ Shu www.abercrombie-fitchsale.com/ Chashang www.burberry-outletonlinesale.in.net/ direct www.yoga-pants.net.co/ hit www.air-max.com.de/ in www.nike-skor.com.se/ the www.oakleyoutlet-online.us.com/ following www.replica-handbags.net.co/ group www.michael-korshandbags.org.uk/ of www.ray-bansunglasses.net/ people www.ralphlaurenoutlet.us.com/ rushed www.louisvuitton.so/ out www.nike-schoenen.co.nl/ his www.louisvuitton-outlets.us/ hand www.tommy-hilfiger-canada.ca/ militias www.burberryoutlet-canada.ca/ body. Ge www.michael-kors.net.co/ Miharu www.tiffany-jewelry.net/ a www.tommyhilfiger.net.co/ kite www.uggsaustralia.com.co/ turning www.giuseppe-zanotti.net/ gently, www.pulseras-pandora.com.es/ feet www.truereligionjeans.net.co/ long www.hollister.us.org/ landing www.gucci-taschen-outlet.de/ firmly, www.uggs-onsale.net/ still www.christianlouboutinshoes.jp.net/ turned uggboots.misblackfriday.com/ toward www.beats-headphone.com.co/ commune www.poloralphlaurenoutlet.net.co/ secretary www.cheapmichaelkors.us.org/ glare:?? www.nikerosherun.us/ "Why www.ralphs-lauren.co.uk/ are www.uggboots.net.co/ you www.hermesbirkin-bag.net/ which www.ray-banocchiali.it/ part www.rayban.org.es/ of www.michael-kors.com.co/ the www.nike-tnrequinpascher.fr/ counter-revolution www.prada-handbags.com.co/ with www.hermes-outlet.com.co/ cover www.swarovskijewelry.com.co/ families www.bottegaveneta-bagsoutlet.com/ Zhaodeng airhuarache.shoesoutlet.us.com/ Yu mix www.guccishoes.in.net/ you www.pumashoes.in.net/ still www.bottega-veneta.us.com/ have www.ralph-laurenoutlet.ca/ no www.replica-watches.com.co/ point www.gucci-shoes.net/ of www.mizuno-running.net/ class www.newbalancecanada.ca/ struggle www.michaelkors.com.se/ Directions? www.oakleys-sunglasses.us.com/ Why www.abercrombie-kid.us.com/ should www.yoga-pants.ca/ we www.vans-shoes.net/ help www.nike-schuhe.com.de/ counterrevolutionary oppress www.longchampoutlet.com.co/ their www.ferragamoshoes.in.net/ revolutionary www.michaelkors-uk.org.uk/ brothers? www.raybans.us.org/ "Ge www.designer-handbagsoutlet.us.com/ Miharu www.thomas-sabo.com.de/ have reason www.tory-burchshoesoutlet.net/ not www.soccer-shoes.us.com/ to www.nikefree-run.net/ let www.cheap-baseballbats.net/ immediately www.nike-huarache.nl/ bombarded www.coachhandbags2016.us.com/ with www.michael-kors-australia.com.au/ questions www.oakley-outletstore.in.net/ like www.outlet-burberry.net.co/ too."Do www.eyeglassesonline.us.com/ not www.scarpe-hoganoutlets.it/ be www.guccishoes.com.co/ angry coach.euro-us.net/ brothers, www.burberry-handbags2016.in.net/ brother, www.valentino-shoesoutlet.us.com/ I www.replicarolex-watches.us.com/ was www.oakleysunglasses-canada.ca/ just www.airjordans.us/ the www.ugg-boots-australia.com.au/ first www.nikeshoesoutlet.org.uk/ three www.marcjacobs.us.com/ days of www.nike-roshe-run.de/ the www.nike-air-max.com.se/ revolt www.ray-ban-outlet.us.com/ to www.abercrombie-hollister.nl/ seize www.jordanrelease-dates.us.com/ power," www.adidas.org.es/ the www.nike-air-max.us/ leaders www.insanity-workout.us.com/ of www.truereligion-outlet.com.co/ Jinggangshan www.ralphlaurenpolos.in.net/ Revolutionary www.airmax-2015.org/ Combat www.thenorthface.com.de/ Team www.ralphlaurenoutletonline.in.net/ "rebels, www.nike-maxfr.com/ I www.nike-air-max.com.au/ called www.thenorthfacejackets.net.co/ Jiang www.raybanoutlet.ca/ Weihong, www.barbour-factory.com/ the www.salvatoreferragamo.in.net/ brothers www.guccishoes-uk.co.uk/ did not mcmbackpack.co-om.com/ know www.longchamphandbagsoutlet.net/ what www.thenorth-face.ca/ was www.toms--outlet.com.co/ the www.pandorajewelry.top/ name? www.louisvuittons.com.co/ If www.michael--kors.us.com/ you www.converse-shoes.net/ are www.montblanc--pens.in.net/ willing www.longchamps.us.com/ to www.beatsbydrdre.co.com/ take www.michael-kors-outlet-online.us.org/ refuge www.nike-air-max.com.de/ in www.burberry-outlet.net.co/ the www.polooutlets-store.com/ hills www.coachoutletstore-online.com.co/ brother, I'll www.celine-bags.org/ let www.cheaprayban.com.co/ you www.tomsoutletonline.net/ my number www.swarovski-canada.ca/ two. www.pandora-charms.org.uk/ "commune www.burberrys-outlet.co.uk/ secretary www.thomas-sabos.org.uk/ Jiang www.tnf-jackets.us.com/ ingot, no, www.babyliss-pro.us.com/ now www.tiffany-andco.us.com/ renamed www.omega-watches.us.com/ the www.toms-shoes.net.co/ rebels, www.adidasshoescanada.ca/ called www.nike-free-run.de/ Jiang www.newbalance-shoes.org/ Weihong, www.coachblackfriday.com/ Ge www.abercrombiefitchs.us.com/ Miharu www.oakley.org.es/ feel www.louisvuittonoutlet-canada.ca/ it www.ugg-boots.us.org/ is www.coachoutlet-online.com.co/ a www.michaeljordan.com.de/ very www.michaelkorsbags.us.org/ bold and www.rosherun.org.uk/ unusual www.cheap-michaelkors.com/ death, www.uggboots.com.de/ if www.newbalance.com.es/ they www.abercrombie-andfitch.ca/ can www.swarovski-crystal.us.com/ for www.air-huarache.co.uk/ their www.prada-shoes.com.co/ own www.louisvuitton-outlet.com.co/ strikes www.swarovski-online-shop.de/ rebel www.oakleysunglass-outlet.net/ ranks, www.eyeglassframes.in.net/ it www.converse.com.de/ must www.hermesbags.jp.net/ will www.cheap-oakleyglasses.us.com/ be www.salomon-schuhe.com.de/ invincible, www.kate-spade.gb.net/ no www.supra-shoes.org/ to www.coach-purseoutlet.net/ not resort."Since www.nike-air-force.de/ my www.weddingdressessonline.ca/ brother www.nikestore.com.de/ appreciated www.airhuarache.co.uk/ me, www.longchamp.com.co/ I www.oakley.com.de/ will www.rolexwatchesforsale.us.com/ not www.calvin-kleins.us.com/ have www.timberlands-paschere.fr/ much www.pradahandbags.net.co/ to www.levisjeans.com.co/ say. www.abercrombie-and-fitch.us.com/ Just those things www.tommy-hilfiger-online-shop.de/ even monsterbeats.co-om.com/ big www.northfaceoutlet.com.co/ flush www.ugg-uggboots.net/ of www.maccosmetics.gr.com/ the www.pandoracharms-canada.ca/ Dragon www.asics-outlet.us.com/ King www.burberry2016.co.uk/ Temple, a www.mcm-bags.us.com/ person www.ugg-bootsclearance.com/ does www.burberry-handbagsoutlet.com.co/ not www.p90xworkout.us.com/ recognize www.thejoreseproject.com/ a www.cheap-nike-shoes.net/ person. www.pumaonline-shop.de/ I www.nike.org.es/ am www.polos-ralphlauren.us.com/ a www.vans-schuhe.com.de/ revolutionary www.toms-outlets.us.com/ rebel www.christianlouboutinoutlet.net.co/ leader www.horloges-rolex.nl/ Zhao northfaceoutlet.co-om.com/ Gezhuang www.nikeair--max.fr/ Ge www.tiffany-und-co.de/ Miharu, www.maccosmetics.net.co/ outside www.michaelkorsoutletonline-sale.us.com/ No. everyone www.nfl-jersey.us.com/ calls airmax.misblackfriday.com/ me www.vans-shoes.co.uk/ 'workaholic'. www.handbagsoutlet.net.co/ "Ge www.ugg-boots.ca/ Miharu www.hollisteronlineshop.com.de/ hand www.designerhandbagsoutlet.net.co/ wiped www.timberlandshoes.net.co/ the www.louis-vuitton-australia.com.au/ blood flow www.harrods-london.co.uk/ in www.barbour-jacketsoutlet.com/ the face www.weddingdressesuk.org.uk/ immediately supra.shoesoutlet.us.com/ pleasantly www.katespadeoutlet.gb.net/ repartee www.hollister-abercrombie.com.se/ with."Brother, www.pandora.com.de/ I www.tomsshoes-outlet.us.com/ would www.coach-factory.in.net/ have www.cheapjerseys.us.org/ your www.ralphlaurenoutletonline.us.org/ name www.iphone-cases.net.co/ is www.cheap-jordans.net/ thunderous, www.beats-by-dre.com.co/ and www.coach-outletonline.net.co/ now airmax.shoesoutlet.us.com/ it www.ugg-australia.com.de/ is www.lululemon-australia.com.au/ the www.rayban.com.de/ most www.burberrys-outlet2016.com/ supreme www.nike--freerun.co.uk/ way www.adidas-superstar.de/ to www.rolexwatches-canada.ca/ meet you." www.new-balance-schuhe.de/ Jiang www.pradaoutlet.com.co/ Weihong quickly www.giuseppezanotti.com.co/ stepped www.coach-factoryyoutletonline.net/ forward www.cheapuggboots.us.com/ to www.jordanretro.org/ hold www.nikefree5.net/ tightly www.christianlouboutinshoesoutlet.org/ Ge www.oakleys-glasses.us.com/ Miharu www.reebok.com.de/ big www.true-religion.com.co/ rough www.michaelkors.co.nl/ hand www.mmoncler-outlet.com/ shook www.jordan-shoes.com.co/ up. www.raybans-sunglassesoutlet.in.net/ "In www.christian-louboutinshoes.com.co/ the future www.tommyhilfigeroutlet.in.net/ we www.cheapoakley-sunglasses.com/ are www.toryburch-sandals.in.net/ a revolutionary www.mcmbags.net/ comrades www.tomsoutlet-online.com/ in www.cheapoakley-sunglasses.in.net/ the www.chanel-bags.com.co/ trenches www.nikeskos.dk/ as www.toms-shoes.com.co/ long www.tiffany-andco.com.au/ as www.cheapshoes.com.co/ our www.toryburchsale.com.co/ brothers www.oakley--sunglasses.com.au/ of www.michael-kors.com.es/ one www.louis-vuitton-taschen.com.de/ mind, www.toms-shoesoutlet.net/ it www.nike-rosherun.nl/ is www.burberryonlineshop.de/ absolutely www.uggs.in.net/ possible www.nikefree-run.org.uk/ to www.tiffanyand-co.net.co/ hold www.montres-pascher.fr/ the www.louis-vuittonblackfriday.com/ hard-won www.christianlouboutin-shoes.ca/ achievements www.mcm-handbags.org/ of www.hollisterclothingstore.org/ the www.christian--louboutin.in.net/ revolution. www.jimmy-choos.com/ You www.omegarelojes.es/ know? www.ralphlaurenoutlet-online.us.com/ Now www.ralphlaurenonlineshop.de/ another www.tommy-hilfiger.co.nl/ commune www.bebeclothing.in.net/ satisfied www.fashionclothes.us.com/ me www.rayban-wayfarer.in.net/ help www.thenorth-faces.co.uk/ rebels www.adidas.com.se/ to michaelkors.euro-us.net/ seize www.rayban.co.nl/ power www.soccer-shoesoutlet.com/ when www.swarovski-australia.com.au/ the michaelkors.co-om.com/ secretary of www.mcmhandbags.com.co/ the www.cheapjerseys.com.co/ commune, www.newbalance-outlet.org/ they www.oakley-sunglasses.mex.com/ threatened www.uhren-shop.com.de/ to www.adidas-schuhe-online.de/ take www.nikestore.us/ me www.rolex-watch.me.uk/ to www.longchamp.com.de/ some www.louisvuitton.jp.net/ of www.ghd-hairstraightener.net/ the www.newoutletonlinemall.com/ hill, www.tommy-hilfigeroutlet.com/ I www.canadagooses-2016.com/ was www.ghdhair-straighteners.co.uk/ knocked www.ralph-laurens.org.uk/ to www.michaelkorsoutlet-online.ar.com/ the www.converse-shoesoutlet.com/ ground www.longchamp-handbagsoutlet.us.com/ and www.bcbg-dresses.com/ then www.the-northfacejackets.us.com/ set www.rosheruns.us/ foot www.kate-spade.in.net/ on www.uggsoutlet.com.co/ one www.tiffanyandco-canada.ca/ foot. www.lululemoncanada.ca/ now, www.hollister-clothing.in.net/ with www.coachoutletstore.net.co/ this www.tocoachoutlet.com/ brother www.lauren-ralph.co.uk/ Reggie, www.nikefactory.org/ brother, www.polo-outlets.com.co/ I www.nike-shoescanada.ca/ really www.the-northface.com.co/ unleashed, www.juicycouture.com.co/ they www.oakleysunglasses-cheap.in.net/ no www.louis--vuitton.org.uk/ longer www.nike-airmaxinc.co.uk/ have www.ralphlaurenepolo.com/ to www.chanelhandbags.net.in/ be www.burberry-bagsoutlet.com/ afraid of www.tommy-hilfiger.com.de/ those www.retro-jordans.com/ who www.michael-kors-taschen.com.de/ Guisun. www.lululemonoutlet.gb.net/ "Jiang www.burberry-outletstore.net/ Weihong www.adidasshoes.top/ Now frankly www.michael-kors-handbags.us.com/ explain www.burberryoutlet-sale.in.net/ why www.longchamp-bags.us.com/ Ge www.nike-roshe-run.com.es/ Miharu www.timberlandbootsoutlet.us.com/ Brief www.uggs.co.nl/ Encounter own www.michaelkors.so/ reasons."Well, www.guccioutlet-sale.in.net/ I www.nikemercurial.in.net/ just www.chiflatiron.net.co/ also www.burberryoutlet2016.us.com/ want www.pandorajewellery.com.au/ triumphantly www.swarovski--uk.me.uk/ murdered, www.juicycoutureoutlet.net.co/ I www.soft-ballbats.com/ now www.beatsbydre.com.co/ ask nike.shoesoutlet.us.com/ you www.ralphslauren-outlet.co.uk/ to www.ralphlauren-polos.com.co/ sacrifice www.michael-kors-outlet.us.org/ their coachoutlet.euro-us.net/ lives? www.bcbg-maxazria.ca/ Really www.ralph-lauren.com.au/ jumped www.coco-chanel.com.de/ on www.hogan.com.de/ the www.nike-shoesoutlet.us.com/ bandwagon www.rolex-watches.us.com/ to www.marc-jacobs.us.com/ his www.coach-factoryoutlet.net.co/ mother www.ferragamo.com.co/ a www.michaelkorsoutlet.ar.com/ shameless www.edhardy.us.org/ bastard. www.ralphlauren-polos.co.uk/ As www.chi-flatiron.us.com/ long www.toryburchoutlet-sale.us.com/ as www.truereligion-outlet.us.org/ I www.jimmy-chooshoes.com/ have www.hollisters-canada.ca/ the www.cheap-raybans.com/ chance, www.coco-chanels.us.com/ will www.airmax-90.org/ you www.asicsgels.de/ fight www.the-northface.net.co/ illegal www.mk-outlet.us.com/ guns www.oakleyoutlet.ar.com/ behind www.polo-ralph-lauren.de/ revenge www.rayban-sunglassesoutlet.co.uk/ Vindicate www.basketballshoes.com.co/ not www.adidas-superstar.nl/ be. www.michaelkors-outlet-online.com.co/ "Ge www.louboutin.jp.net/ Miharu www.michaelkors-canadaoutlet.ca/ heart hated www.christianlouboutin.org.uk/ the www.moncler-outlet.us.org/ side, www.gucci-outletstore.com/ while www.converse.net.co/ his www.prada.com.de/ face www.rayban-sunglasses.us.org/ pretending www.mcmsworldwide.com/ delighted. www.zxcoachoutlet.com/
~king
25-08-2015 / 04:24
www.oakleysunglasses.ar.com/ www.oakley--sunglasses.com.co/ www.oakleysunglassesoutlet.us.org/ www.rayban--sunglasses.in.net/ www.rayban--sunglasses.org/ www.polo-ralph-lauren.in.net/ www.poloralphlaurenoutlet.us.org/ www.burberry-outletonline.us.com/ www.burberryoutletstore.com.co/ www.michaelkors-outlet-online.us.org/ www.outletonline-michaelkors.com/ www.michaelkorsoutlets-online.us.com/ www.michael-korsoutlet.in.net/ www.michaelkorsoutlet-store.in.net/ www.michaelkors-handbags.in.net/ www.redbottoms.in.net/ www.christianlouboutin-outlet.in.net/ www.christian--louboutin.co.uk/ www.christian-louboutin-shoes.in.net/ www.rolex-replicawatches.us.com/ www.replica--watches.com/ www.air-jordanshoes.com/ www.nikeoutlet.us/ www.toryburch-outletonline.in.net/ www.guccioutlets.com.co/ www.prada-handbags.in.net/ www.prada-outlet.in.net/ www.longchamp-outlet.in.net/ www.longchamphandbags.us.com/ www.longchamphandbagsoutlet.us.com/ www.tiffanysandco.in.net/ www.tiffanyjewelry.net.co/ www.nikeairmaxinc.net/ www.nikeair-max.net/ www.nike-freerun.com/ www.chanel--handbags.in.net/ www.katespadeoutlets.cc/ www.katespade-handbags.in.net/ www.coachoutlet.jp.net/ www.coachfactory-outletonline.in.net/ www.coachoutletstoreonline.jp.net/ www.coachpurse.in.net/ www.truereligionsale.in.net/ www.true-religion-jeans.in.net/ www.truereligionoutlets.in.net/ www.truereligionoutlet.biz/ www.nike-airmax-pas-cher.fr/ www.nikeair-max.fr/ www.airjordanpas-cher.fr/ www.nikefreerun.fr/ www.nike-roshe-run.fr/ www.sac-longchamp-pas-cher.fr/ www.sac--longchamps.fr/ www.poloralphlauren-pascher.fr/ www.louboutin-pas-chere.fr/ www.sac-michaelkors-pascher.fr/ www.sac-burberry-pascher.fr/ www.lunette-oakley-pascher.fr/ www.lunette-rayban-pas-cher.fr/ www.hollister-abercrombiefitch.fr/ www.sachermes.fr/ www.vanspas-cher.fr/ www.timberland-paschere.fr/ www.newbalancesoldes.fr/ www.converse-pas-cher.fr/ www.the-north-face.fr/ www.niketnrequin-pascher.fr/ www.polo-lacoste-pascher.fr/ www.nikeblazerpaschere.fr/ www.nikeair-force.fr/ www.sac-guesspascher.fr/ www.sac-vanessa-bruno.fr/ www.scarpe--hoganoutlet.it/ www.rayban-sunglasses.me.uk/ www.michaelkorshandbags-uk.org.uk/ www.michael-kors-outlet-canada.ca/ www.lululemon-outlet-canada.ca/ www.hollister-sale.org.uk/ www.thenorth--face.co.uk/ www.mulberryhandbags-outlet.org.uk/ www.ralphlauren-outlet-uk.co.uk/ www.nikeairmaxa.co.uk/ www.nikeairmaxinc.co.uk/ www.nike-freerun.co.uk/ www.abercrombieand-fitch.co.uk/ www.nike-roshe-run.org.uk/ www.nike-trainers.org.uk/ www.nike-air-huarache.co.uk/ www.longchampbags.org.uk/ www.hollister-abercrombie.es/ www.vans-shoes-outlet.com/ www.nikerosherun.net/ www.maccosmeticsoutlet.in.net/ www.abercrombieand-fitch.in.net/ www.hermesbirkinbags.com.co/ www.thenorthfaceoutlet.in.net/ www.northface-outlet.in.net/ www.newbalance-shoes.in.net/ www.reebok-outlet.in.net/ www.lululemonoutlets.in.net/ www.cheap-nfljersey.in.net/ www.cheap-weddingdresses.org/ www.beatsbydrdre-headphones.in.net/ www.mont-blanc-pens.biz/ www.ferragamo-shoes.net/ www.giuseppe-zanotti.in.net/ www.instylerionicstyler.us.com/ www.babyliss.in.net/ www.mcmhandbags.net/ www.chiflatiron.cn.com/ www.insanityworkout.in.net/ www.ghd-hair-straighteners.org.uk/ www.bottegaveneta-handbagsoutlet.com/ www.valentino-shoes.in.net/ www.herveleger.us/ www.asicso.com/ www.soccer--shoes.net/ www.soccerjerseys.com.co/ www.celine-handbags.org/ www.p90x-workout.us.com/ www.jimmychoo-shoes.in.net/ www.hollister-clothing-store.net/ www.nike-airmax.nl/ www.baseball-bats.us/ www.iphonecases.com.co/ www.timberlandboot.net/ www.occhiali-oakley.it/ www.christian--louboutin.it/ www.poloralph-lauren.it/ www.abercrombiehollister.it/ www.nikeair-max.it/ www.vansscarpe.it/ www.converse-allstar.it/ www.borse--gucci.it/ www.rayban--occhiali.it/ www.converse--shoes.com/ www.lancelpascher.fr/ www.toms--shoes.net/ www.montrepas-cher.fr/ www.karenmillen-dresses.me.uk/ www.supra--shoes.com/ www.juicycoutureoutlet.jp.net/ www.juicycoutureoutlet.com.co/ www.marcjacobs.us.org/ coachofficialsite.blog.com/ www.cheapweddingdresses.org.uk/ www.replica-watches.me.uk/ www.hollister--canada.ca/ www.pandora-jewelry.in.net/ www.pandora--charms.in.net/ www.pandora--charms.org.uk/ www.linksoflondon.me.uk/ www.thomas-sabo-uk.org.uk/ www.swarovski-jewelry.in.net/ www.swarovski-uk.co.uk/ www.uggs-outletboots.in.net/ www.uggboot.in.net/ www.cheapuggboots.in.net/ www.cheap-uggs.in.net/ www.uggs-outlet.in.net/ www.bottesugg-pas-cher.fr/ www.ugg-pas-cher.fr/ www.ugg-boots-uggs.org.uk/ www.ugg--australia.it/ www.uggs--canada.ca/ www.louisvuitton-outlet-online.org/ www.louisvuitton-outlets.org/ www.louisvuitton.ar.com/ www.louisvuittonoutlet-store.org/ www.louis-vuittonhandbags.org/ www.louis-vuitton-pas-cher.fr/ www.louisvuitton-sac.fr/ www.borse-louis-vuitton.it/ www.louis-vuitton-handbags.co.uk/ www.louisvuitton-canada.ca/ www.dolcegabbana.us.com/ www.michael-kors-handbags.us.com/ www.michael-kors-outlet.us.org/ www.michaelkorsoutletonline-sale.us.com/
~1putin
23-09-2014 / 01:07
Zmarł Bartoszewski... ?
~a dam
19-09-2014 / 20:42